Zavrieť

Porady

NECHTY

Čo na nechty, ktoré sa lámu, štiepia?
Ako sa správne starať o nechty?
Usporiadat
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ja som kedysi svoje nechty ""opravila"" užívaním tabletiek ""KREMÍK +H""" a potieraním citrónom...
9 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

moje nechty po 50 dňoch užívania magnézia 250mg, 2 tablety denne.za radu ďakujem Ubke
Snímka1065.jpg  
4 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

Akú skúsenosť máte so spevňujúcimi lakmi na nechty? Ja mám pocit, že po použití takého sa mi (po odstránení laku, keď som ho prestala používať) začali nechty lámať. Presnejšie sa mi odlupuje vrchná časť nechtu a následne sa lámu.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
mamka Danka Pozri príspevok
Akú skúsenosť máte so spevňujúcimi lakmi na nechty? Ja mám pocit, že po použití takého sa mi (po odstránení laku, keď som ho prestala používať) začali nechty lámať. Presnejšie sa mi odlupuje vrchná časť nechtu a následne sa lámu.
Zdravé nechty nie sú o spevňujúcich lakoch. To je len doplnok, ktorý by sa mal používať na zdravé nechty, nie na nechty štiepajúce.

Štiepajúce nechty chcú vápnik a magnézium /horčík/ v pomere 1 : 2. Je to najoptimálnejšia výživa pre nechty. Prípravky si treba pohľadať v lekárni, ja osobne užívam prípravky fínskej výroby / nie som dílerka a nechcem predávať prípravky, len ich ja sama užívam/. Všetky Piimax -i, ktoré spoločnosť Fin- club
má, sú výborné na nechty. Len každý má ešte aj inú účinnú zložku, trebárs na žily....Naštuduj si ak chceš : http://eshop.finclub.sk/

Je to dlhodobejšia liečba, minimálne 3 mesiace.
8 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

mamka Danka Pozri príspevok
Akú skúsenosť máte so spevňujúcimi lakmi na nechty? Ja mám pocit, že po použití takého sa mi (po odstránení laku, keď som ho prestala používať) začali nechty lámať. Presnejšie sa mi odlupuje vrchná časť nechtu a následne sa lámu.
Mne sa proti štiepajúcim nechtom osvedčil výborne "spevňujúci lak na poškodené nechty" z Avonu. Ale bolo to asi 10 rokov nazad, neviem, či to ešte predávajú, alebo či je rovnaká kvalita.
Stačilo minúť jednu fľaštičku a nechty sa preliečili a viac sa neštiepali.
5 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
arizona Pozri príspevok
Mne sa proti štiepajúcim nechtom osvedčil výborne "spevňujúci lak na poškodené nechty" z Avonu. Ale bolo to asi 10 rokov nazad, neviem, či to ešte predávajú, alebo či je rovnaká kvalita.
Stačilo minúť jednu fľaštičku a nechty sa preliečili a viac sa neštiepali.
Tak to si ma prekvapila, ja som taký lak používala, nebol to síce Avon, pokiaľ som ho natierala bolo lepšie, ale potom ešte horšie.

Ďakujem za radu, pozriem katalóg, či je ešte tam, pekný večer.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

terezamaria Pozri príspevok
Tak to si ma prekvapila, ja som taký lak používala, nebol to síce Avon, pokiaľ som ho natierala bolo lepšie, ale potom ešte horšie.

Ďakujem za radu, pozriem katalóg, či je ešte tam, pekný večer.
Nemalo to presne takú konzistenciu ako lak. Je to priesvitné,fľaštička taká ako býva lak.Vyzeralo to, že časť vsiakla do nechtu a povrch nechtu zostal skôr matný, nie lesklý ako lak.
Spýtaj sa nejakej dílerky, či to ešte majú v ponuke. Ale, ako som písala, neviem či kvalita je taká istá,ako pred rokmi.
Naposledy upravil arizona : 14.09.10 at 19:37
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mamka Danka Pozri príspevok
Akú skúsenosť máte so spevňujúcimi lakmi na nechty? Ja mám pocit, že po použití takého sa mi (po odstránení laku, keď som ho prestala používať) začali nechty lámať. Presnejšie sa mi odlupuje vrchná časť nechtu a následne sa lámu.
určite by som sa nespoliehala na spevňujúce laky, treba im dať výživu čo tu už bolo napísané vápnik+magnézium. ja napr. raz za týždeň cez víkend ako si robím "údržbu" potriem olivovým olejom aj niekoľko krát, nechty ho pekne vypijú
4 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...ešte by som pridala, že lámavé nechty skúste vykúpať / tak ako lujza.j / v mierne nahriatom olivovom oleji. Olej zohrejte na maxim.teplotu, v ktorom udržíte ruku. Na lámavé nechty babičky radili použiť cibuľu. Po opakovanom natieraní rozrezanou cibuľou, krehkosť sa stratí a nechty sa spevnia. Oba postupy sa doporučujú kombinovať. Nedal sa mi priložiť link, tak som to opísala.
8 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Valčake Pozri príspevok
...ešte by som pridala, že lámavé nechty skúste vykúpať / tak ako lujza.j / v mierne nahriatom olivovom oleji. Olej zohrejte na maxim.teplotu, v ktorom udržíte ruku. Na lámavé nechty babičky radili použiť cibuľu. Po opakovanom natieraní rozrezanou cibuľou, krehkosť sa stratí a nechty sa spevnia. Oba postupy sa doporučujú kombinovať. Nedal sa mi priložiť link, tak som to opísala.
S tou cibuľou to beriem, obsahuje veľa vápnika a olej tiež určite pomôže, rady od našich babičiek a starých mám nikdy nie sú na zahodenie.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ako som už tu písala,mne momentálne maximálne pomohlo magnezium okrem toho že je super na nechty tak je fajn aj na vlasy. ja som v podstate nemala problémy z nechtami /som na ne "úchylná" aj na rukách aj na nohách/ ale cca. rok boli a sú namáhané /1x do týždňa 4-5h upratovanie/ čiže voda a čistiace prostriedky im dali zabrať, aj keď som denne užívala 600mg vápnika/osteopénia/ + olivový olej, moje nechty mali maximálnu dĺžku 1-2mm. zadávateľka témy píše aj o starostlivosti, tak ja si napr. kožičku nestrihám, viem, že sa to nemá strihať ale ja som si ju roky strihala, proste mi to tam nejako vadilo okrem nechtov potriem samozrejme oliv.olej aj na kožičku potom raz ra týždeň ako som už písala tak si "prebehnem" jemne nechty takým brúsnym hranolom, aby som trošku zbrúsila nepotrebnú vrchnú vrstvu a potom dám olej a jasné, že netreba zabúdať na ruky, ktoré máme veľa krát vysušené ja milujem modrú indulónu, vždy pred spaním
3 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

terezamaria Pozri príspevok
Tak to si ma prekvapila, ja som taký lak používala, nebol to síce Avon, pokiaľ som ho natierala bolo lepšie, ale potom ešte horšie.

Ďakujem za radu, pozriem katalóg, či je ešte tam, pekný večer.
Ja som mala nejaký lak čo mali v lekárni pri pokladni a tiež som mala takú istú skúsenosť, že po skončení používania to bolo ešte horšie.
0 0
Emush_13 Emush_13

Emush_13 je offline (nepripojený) Emush_13

Ako každé dievča chcem mať pekné nechty a hlavne pevné ... Neviete niečo, aby sa mi nelámali ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Emush_13 Pozri príspevok
Ako každé dievča chcem mať pekné nechty a hlavne pevné ... Neviete niečo, aby sa mi nelámali ?
Stačí prečítať predch. príspevky.
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Moja skúsenosť pre tých, ktorí sa možné stretnú s rovnakým problémom, ako ja:
Chcem sa poďakovať najmä za radu v príspevkoch č. 10 od lujzy a č. 11 od Valčake ohľadom použitia olivového oleja. Veľmi mi pomohla. Aj keď môj problém bol trošku iný, nie lámanie a štiepenie, ale fľakatenie, hrubnutie a trúsenie.
Na nohe sa mi začali tvoriť svetlé bodové nažltlé fliačky, ktoré sa zväčšovali a zlievali do väčších. Nechet na palci hrubol, ohýbal sa a na konci sa začal trúsiť. Brala som na to niekoľko týždňov o.i. aj lekárske antimykotikum, lebo lôžko tiež nebolo o.k., ale nepomáhalo. Naopak, zhoršovalo sa to a vyzeralo to, že nechet sa celý rozpadne. Nedal sa už ani nijako zarovnávať a bol štrbavý.
Všeličo som vygúglovala o problémoch s nechtami, ako ktoré postihnuté vyzerajú, akú kedy majú farbu, priečne či pozdĺžne pruhy, či to nie je už aj vekom ... .
A pomohla mi Porada. Tu som si z rád ako prvú vybrala olivový olej. Potieram si ním každý večer zatiaľ asi dva týždne, cez víkend aj ráno a výsledok je prekvapujúci. Škvrny, hrubosť, ohnutie a trúsenie sa postupne zmenšuje a dnes, aj keď ešte nie celkom, už sa má nechtík k svetu.
U mňa rada s olivovým olejom dopadla na tú najúrodnejšiu "nechtovú" pôdu .
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

luja5 Pozri príspevok
Moja skúsenosť pre tých, ktorí sa možné stretnú s rovnakým problémom, ako ja:
Chcem sa poďakovať najmä za radu v príspevkoch č. 10 od lujzy a č. 11 od Valčake ohľadom použitia olivového oleja. Veľmi mi pomohla. Aj keď môj problém bol trošku iný, nie lámanie a štiepenie, ale fľakatenie, hrubnutie a trúsenie.
Na nohe sa mi začali tvoriť svetlé bodové nažltlé fliačky, ktoré sa zväčšovali a zlievali do väčších. Nechet na palci hrubol, ohýbal sa a na konci sa začal trúsiť. Brala som na to niekoľko týždňov o.i. aj lekárske antimykotikum, lebo lôžko tiež nebolo o.k., ale nepomáhalo. Naopak, zhoršovalo sa to a vyzeralo to, že nechet sa celý rozpadne. Nedal sa už ani nijako zarovnávať a bol štrbavý.
Všeličo som vygúglovala o problémoch s nechtami, ako ktoré postihnuté vyzerajú, akú kedy majú farbu, priečne či pozdĺžne pruhy, či to nie je už aj vekom ... .
A pomohla mi Porada. Tu som si z rád ako prvú vybrala olivový olej. Potieram si ním každý večer zatiaľ asi dva týždne, cez víkend aj ráno a výsledok je prekvapujúci. Škvrny, hrubosť, ohnutie a trúsenie sa postupne zmenšuje a dnes, aj keď ešte nie celkom, už sa má nechtík k svetu.
U mňa rada s olivovým olejom dopadla na tú najúrodnejšiu "nechtovú" pôdu .
Antimykotikum v tbl učinkuje tak,že učinná látka sa vychytá do nechtovej platničky a cca 10 mesiacov odtiaľ učinkuje.Takže olej s citronom je fajn,le ak si obuješ tie isté topánky čo si obuvala pred liečbou-alebo čižmy-chytíš plesen znovu a neviem neviem či to ten olej zvládne.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som boj s nechtami na rukách vzdala...nepomohlo nič...ani staranie sa o ne v piatok po západe slnka..ako radí lunárny kalendár..ani nič iné. Dnes mám krásne upravené ruky vďaka gelovým nechtom. Nemám ich veľmi dlhé...a som veľmi spokojná. Nelámu sa, nezadieram dnes s nimi o veci ...konečne som na svoje ruky pyšná.
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

BXLmiami Pozri príspevok
Antimykotikum v tbl učinkuje tak,že učinná látka sa vychytá do nechtovej platničky a cca 10 mesiacov odtiaľ učinkuje.Takže olej s citronom je fajn,le ak si obuješ tie isté topánky čo si obuvala pred liečbou-alebo čižmy-chytíš plesen znovu a neviem neviem či to ten olej zvládne.
Antimykotikum som mala na lekársky predpis formou roztoku, nie v tbl. Takmer tri mesiace a zhoršovalo sa to. A koľko sa to musí brať, aby to začalo účinkovať a aby to potom ešte tých cca10 mesiacov účinkovalo? Lebo som sa s tým u mňa a u nás v rodine stretla prvýkrát, nemám skúsenosti a to už som v dôchodkovom veku. Bolo mi povedané, že do troch mesiacov sa to aspoň upraví, ale stále sa to zhoršovalo, rozširovalo, chvalabohu len na tom jednom palci. Preto som aj gúglovala a hľadala, ale veľa pozitívneho som nenašla, skôr aj nepotešiteľné "katastrofy", ako niekomu ani výmena ponožiek, papúč či topánok nepomohla . Tak som vyskúšala ten olivový olej, u ktorého som registrovala pozitívny účinok od začiatku a zo dňa na deň je to lepšie a lepšie. Myslím si, či to vôbec bola u mňa pleseň . Dúfam, že sa to nevráti .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať