Zavrieť

Porady

Ako zariadit byt ?

Samuel
Parrkety1.JPG  
obyvacka1.JPG  
obyvacka2.JPG  
spalna1.JPG  
1/1
Hello,

Zháňam rady, tipy a triky ako zariadit byt, nech to spolu čo najlepšie ladí
Jediné o čo sa dá oprieť sú asi len parkety, kedže tie menené takmer určite nebudú. (Foto v prílohe, rovnaké sú v obývačke a aj v spálni).
Teraz asi vybrat farbu na stenu. Ale ako ? (Aby to ladilo s farbami parkiet?)
Akú farbu by ste tam vybrali a prečo ?
A potom ešte nábytok, ajéje.

/Ešte ma napadlo priložit foto ako to vyzerá teraz./
/parkety-stena v obývačke - strop v obývačke - stena v spálni/

Dík.
Naposledy upravil SamuelSK : 24.09.10 at 22:41
Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Popravde, na mňa tá plávajúca podlaha pôsobí chaoticky a obmedzujúco v rozhodovaní ďaľšieho doladenia.
Ak by som kúpila byt s takto osadenou podlahou, určite by som ju vymenila.
Dnes sa dá v akcii kúpiť takýto druh podlahy aj do 5€/m2.

No, ale to je môj názor, neber ohľad naň .
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

farebne podlaha pekná / caffe-latte/, ale rušivá aspoň pre mňa, k tomu "vzoru" treba všetko prispôsobiť sveteľný podhľad môže robiť príjemné mäkké svetlo. ťažko radiť ako zariadiť byt každému sa páči niečo iné a najlepšie je vidieť "na živo" ja som to tuž niekde písala keby som menila sedenie v obyvke tak určite pohodlnú-magickú koženú sedačku. magická znamená pre mňa taká pohodlná, že sadnem-vhupnem do kresla a po chvíločke driemkam
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
No tu pohladu som sa rozhodol zatial nemenit, uvidim ako to bude na mna posobit pri byvani a potom mozno.. No neviem, ale co tak nechat tu farbu obyvacky taka aka je? Ladi to spolu, alebo je to zle? Ako by ste hodnotili ?
potom este vybrat farbu kuchyne a spalne, ved z toho zosediviem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

SamuelSK Pozri príspevok
No tu pohladu som sa rozhodol zatial nemenit, uvidim ako to bude na mna posobit pri byvani a potom mozno.. No neviem, ale co tak nechat tu farbu obyvacky taka aka je? Ladi to spolu, alebo je to zle? Ako by ste hodnotili ?
potom este vybrat farbu kuchyne a spalne, ved z toho zosediviem
tá šedá je pre mňa chladná a depresívna, ale to som ja ja potrebujem mať so svojho obydlia pocit tepla a útulnosti tie "čiary" na tej podlahe by som určite nejak vyriešila, možno nejaký koberec, lebo to tam je ako výkrik do tmy ja kuchynskú stenu žltú, alebo peknú zelenú, neviem akú máš kuchyňu aké kachličky? a spálňu nejakú príjemnú mäkkú farbu, marhuľovú, lososovú, lilavú. ak chceš daj ešte nejaké foto
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
kachlicky tma praveze neboli
bud ich tam nejakdomontovat, alebo namalovat tu farbu z ktorej pojde spina lahko dole...
a akurat kuchynu nemam nafotenu, ale tu su nejake mikro co mala realitka na stranke..

/ do tej kuch odporucali nejaku poramancovu, zevraj je v mode, a nebolo by to nudne..
no ta kuchyna je taka aka je na tom malom obrazu, tie kvety zo steny su uz ale dole, dali by sa dat spat, ale asi by sa to nejak nehodilo este pokracuje ta linka na druhej strane, a chladnicka je skovana - vstavana do skrine rovnakej farby ako je na tom obrazku.
zaujimava vec tie kuchyne dat nejake zive, len opatrne vybrat nejaku farbu...
ja som si to vsimol asi riadne neskoro, vadi ak nie je digestor nad sporakom?
spalna1.JPG  
kuch.jpg  
obyvacka_win.JPG  
1/1
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

požičaj si nejakú knihu o interieroch napr. "Interiery od A po Z."

a tam najdeš návrhov na zariaďovanie viac ako dosť.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

SamuelSK Pozri príspevok
Hello,

Zháňam rady, tipy a triky ako zariadit byt, nech to spolu čo najlepšie ladí
Jediné o čo sa dá oprieť sú asi len parkety, kedže tie menené takmer určite nebudú. (Foto v prílohe, rovnaké sú v obývačke a aj v spálni).
Teraz asi vybrat farbu na stenu. Ale ako ? (Aby to ladilo s farbami parkiet?)
Akú farbu by ste tam vybrali a prečo ?
A potom ešte nábytok, ajéje.

/Ešte ma napadlo priložit foto ako to vyzerá teraz./
/parkety-stena v obývačke - strop v obývačke - stena v spálni/

Dík.
Zaujímavý bytík,
v obývačke máš takú jemne žltú farbu stien aj stropu? Tak sa mi zdá podla fotiek.
No parkety sú zaujímavé, tým že sú svetlunké asi by som hodila stenu obývačkovú vo farbe tých pásov, teda nejaký orech alebo nejakú tmavšiu stenu, no pozor nie čiernu ani nie wenge. Sedačku si myslím, hodíš akejkoľvek farby každá sa Ti hodí.
Čo sa týka kuchyne, tak kričiaca pomarančová čo ja viem, tam by sa asi hodila nejaká jemné broskyňová alebo marhulová farba.
A spálňa, tak tam by som asi jednu stenu nechala takú tmavú , a ostatné premalovala na jasnejšie ...napr. krémová, béžová.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

SamuelSK Pozri príspevok
kachlicky tma praveze neboli
bud ich tam nejakdomontovat, alebo namalovat tu farbu z ktorej pojde spina lahko dole...
a akurat kuchynu nemam nafotenu, ale tu su nejake mikro co mala realitka na stranke..

/ do tej kuch odporucali nejaku poramancovu, zevraj je v mode, a nebolo by to nudne..
no ta kuchyna je taka aka je na tom malom obrazu, tie kvety zo steny su uz ale dole, dali by sa dat spat, ale asi by sa to nejak nehodilo este pokracuje ta linka na druhej strane, a chladnicka je skovana - vstavana do skrine rovnakej farby ako je na tom obrazku.
zaujimava vec tie kuchyne dat nejake zive, len opatrne vybrat nejaku farbu...
ja som si to vsimol asi riadne neskoro, vadi ak nie je digestor nad sporakom?
pekná oranžová stena by bola fajn aj kachličky a čo dáš nad šporák? policu? netvrdím, že digestor používam ako divá, ale keď mám pripálenú nehodu tak ho vždy pustím,je tam svetlo to je praktické
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
"broskyňová " toto to bolo ono, uz si spominam

no sranda je ze tych kombinacii ne neurekom a v podstate zalezi na cloveku ci mu ladi ta a ona farba dokopy.. ale na cital som jeden tip v clanku ze ono sa ziska to "teplo domova" minimalne po rokoch a skusenostiach, cize asi je to takmer nemozne hned mat vsetko take "perfektne"

digestor.... no svetlo by sa tam dalo hodit, nieco pod tu skrinku.. skor ze aka bude ta skrinka po rokoch varenia, to odparovanie hlavne, ci to tam nezanecha mastnotu atd..

este dolezity udaj > obyvacka aj spalna su na juhozapad.. ale su tam stromy (nejake to svetlo zachytia, ale nie vsetko, kedze slnko sa neskor dostane aj nad ne), cize bude tam asi slnecno
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

či skrinka alebo digestor všetko bude časom od masnoty pozor broskvičková nie je marhuľová, veľa krát si to ľudia mýlia ja by som sa farieb nebála každá farba má množstvo odtieňov. žltá pre mňa neznamená ani citronova ani banánová a zelená určite nie hrášková dnes ti namiešajú farby od výmyslu sveta čo je super. potom treba dávať pozor aby v interiéry nebolo veľa farieb, aby to nevyzeralo ako v kolotočárskej maringotke
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
No to hej
chdoba (je medzi vsetkym v strede) bude asi biela, tak isto ako kupelna, toaleta, a mozno aj kuchyna a mozno ma nieco zaujme v tej ponuke co ponuknu v predajni, nejake pekne farby...

// Cim viac recenzii, tym viac nazorov, jeden radi ze modra je OK, druhy ze moru nikdy (myslim rozny dizajneri po celom svete), asi ta "moda" alebo "je to in" koluje po svete vo vlnach, co je u nas "in" je niekde uz "out" a opacne

ja teda neviem ,ale celkom sa mi zapacili fotky modrej spalne, i ked neviem ako by to vyzeralo, ak by ine miestnosti boli napr (obyvacka slabo cokoladova)..
alebo proste dat do obyvacky slabo orandzovu a do spalne slabo hnedu ?
ale zase ci to nebude nudna kombinacia..

tak to uz na pisomke z fyziky, kde na ktoru som sa neucil som bol viac rozhodnejsi...

//// OK tak farby su
bude to take len slabsie s nadychom (teraz som zabudol aka to bola, ale nieco pomaroncovo-broskynova do obyvacky.. nejaka slaba lemonova do kuchyne a chodby, a bleda hneda do spalne..)
som zvedavy co z toho bude.. velmi zvedavy.. uvidim koncom tyzdna

ozaj, este jedna malickost, je taka slabo zlto-orange farba na radiator lepsia ako snehovo biela ? udajne ta biela sa velmi lahko a rychlo zaspini..
a aku farbu na zarubne? to este nemam rozmyslene.. ale asi nieco co nebude kricat medzi tymi co tam uz su..

.. ach, a teraz obyvacku zariadit, spalnu, vyber spravneho nabytku teda da riadne zabrat mate nejake dobre skusenosti kde maju take drevene, trosku masivne (solidne vyzerajuce), ale zaroven stylovo-moderne kusy nabytku ? snazim sa pohladat taku nejaku super postel (200x140) a nieco pred a pod TV, a este skrinu do spalne na oblecenie

to ked budem brat kazdy kus z ineho obchodu, bude to extremne chaoticke asi jedine nejak naozaj starostlivo povyberat
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

lujza.j Pozri príspevok
pozor broskvičková nie je marhuľová, veľa krát si to ľudia mýlia ja by som sa farieb nebála každá farba má množstvo odtieňov. žltá pre mňa neznamená ani citronova ani banánová a zelená určite niie je hráškova
Ja si to tiež myslím, že je to tak.

Preto existuje vzorkovník odtieńov RAL.

lenže to je tiež priklad extremneho melancholickeho temperamentu.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Neviete nehodou kde ponukaju slusne spalne?
Myslim skor taky set, 140x200 postel + nejaka rol-dor skrina, vo svetlom odtieni. ale nech je ta skrina 50, maximalne 55cm. cize nech ma efektine ulozny priestor 45cm, myslim ze tie 60-70cm skrine su zbytocne hebeda. (zlozene tricko/pulover taku hlbko podla mna nepotrebuju). komodu myslim ze zatial nepotrebujem, ale mozno niekedy v buducnosti takmer urcite ano.
Pozrel som desiatky stranok, ale nikde nic
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Hĺbku skrine 60 cm potrebuješ kvôli vešiakom. Ak úložný priestor bude len policový, stačí 45 cm.
3 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Ale meral som to a vesiak ma tak 45cm, mozno nejaky sirsi 50cm, to nestaci?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nezabúdaj, že na vešiakoch nemáš len košele ale prípadne aj sako, kabáty a tie majú o niečo väčší objem.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
To je tiez pravda..
Rozmyslam, ze mozno bud tuto :
http://www.sconto.sk/sk/produkty/spa...aco-4120369-xx
Alebo tuto spalnu:
http://www.sconto.sk/sk/produkty/spa...ano-4130435-xx

To bude tazke rozhodovanie
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

SamuelSK Pozri príspevok
To je tiez pravda..
Rozmyslam, ze mozno bud tuto :
http://www.sconto.sk/sk/produkty/spa...aco-4120369-xx
Alebo tuto spalnu:
http://www.sconto.sk/sk/produkty/spa...ano-4130435-xx

To bude tazke rozhodovanie
V popise tej spálne čítam, že šatná skriňa je s posuvnými dverami. Neviem, možno ďalší poraďáci budú mať iný názor, ale ja by som už nechcela skrine s posuvnými dverami. Ani najlepší posuvný systém sa nevyrovná prekrytiu skriní normálnymi dverami. Mám skúsenosť, že v skriniach s posuvnými dverami je prašnejšie.
1 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Zaujimavy nazor..
Ja by som tam mal len jeden maly problem, a to ze ta spalna ma tusim 340cm, cize minus 220cm postel a zostane mi uz len 120cm, a tam 65cm skrina a na chodenie bude mozno 60cm, preto sa obavam dveri
To s tym prachom je teda dost zle
Hlavne ak som alergik na prach (ale kaslem na to clekom )
Hold, potom by som tie skrine musel casto utierat od prachu, ze ?

Ten prach je tam zrejme preto, ze tie posuvne maju medzeru medzi skrinou a posuv.dverami ? Maju este nejaku inu nevyhodu oproti klasik.dveram ?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

SamuelSK Pozri príspevok
Zaujimavy nazor..
Ja by som tam mal len jeden maly problem, a to ze ta spalna ma tusim 340cm, cize minus 220cm postel a zostane mi uz len 120cm, a tam 65cm skrina a na chodenie bude mozno 60cm, preto sa obavam dveri
To s tym prachom je teda dost zle
Hlavne ak som alergik na prach (ale kaslem na to clekom )
Hold, potom by som tie skrine musel casto utierat od prachu, ze ?

Ten prach je tam zrejme preto, ze tie posuvne maju medzeru medzi skrinou a posuv.dverami ? Maju este nejaku inu nevyhodu oproti klasik.dveram ?
O inej nevýhode neviem. Majú predovšetkým tú výhodu, že nezaberajú miesto. Ale skús pozrieť tú spálňu, kde je zmontovaná. Možno tie dvere sedia na milimeter. Ale veľmi tomu neverím. Nie skrine budeš utierať, ale budeš častejšie prať alebo dať čistiť ich obsah.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať