Zavrieť

Porady

Spotreba vody

Dobry den,
prosim Vas mozem sa opytat, kolko priemerne minate vody vo svojich domacnostiach? Mam totiz pocit, ze minut 23m3 teplej a 32m3 studenej vody za 5 mesiacov v 3 clennej domacnosti je strasne vela! merace som doteraz nekontrolovala, praveze som mala pocit, ze setrime, kde sa da a ked som len tak namatkovo pozrela, skoro mi vypadli oci alebo je to "normalne" ? doteraz sme byvali v podnajme, takze som tieto veci neriesila, nemam to teda s cim porovnat..
vopred dakujem!
Usporiadat
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Mne sa to zdá veru veľa, pre porovnanie Ti poviem naše čísla:
za celý rok 2009 sme minuli 22 m3 teplej vody
a 56 m3 studenej.
a to míňame viac ako niektoré rodiny, ktoré poznám.
Teraz za posledných 5 mesiacov: 8,5 m3 teplej vody a 29 m3 studenej.
Sme 4 členná rodina - 3 dospelí+ jedno dieťa
Ja kontrolujem merače každý mesiac, spotrebu zapisujem do PC a potom porovnávam, väčšinou míňame približne rovnako. Teraz v lete sme pomíňali vody viac,lebo sme robili prerábky bytu.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
popellka3 popellka3

popellka3 je offline (nepripojený) popellka3

dakujem velmi pekne!
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

2 dospelí + 1 násťročný minieme priemerne 9 kubíkov mesačne (teplá+studená).
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

popellka3 Pozri príspevok
Dobry den,
prosim Vas mozem sa opytat, kolko priemerne minate vody vo svojich domacnostiach? Mam totiz pocit, ze minut 23m3 teplej a 32m3 studenej vody za 5 mesiacov v 3 clennej domacnosti je strasne vela! merace som doteraz nekontrolovala, praveze som mala pocit, ze setrime, kde sa da a ked som len tak namatkovo pozrela, skoro mi vypadli oci alebo je to "normalne" ? doteraz sme byvali v podnajme, takze som tieto veci neriesila, nemam to teda s cim porovnat..
vopred dakujem!
Ta kontrola je prvoradá. Bez nej to nepôjde. Dobre si je aj stav zapísať pred spotrebou vody, napríklad pred a po sprchovani, pred a po praní. Na začiatok je dobré pozrieť sa každý deň aspoň mesiac, dva. potom týždenne, nakoniec každý mesiac. Výsledok sa dostaví.
3 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

S tou vodou mame aj my problem... Boli sme cca 1,5 roka v podnajme a tam sme mali spotrebu cca 6 kubikov studena a 4 kubiky tepla voda na mesiac. Teraz sme vo svojom a sledujem spotrebu tento mesiac a mame studenej necelych 7 kubikov a teplej 5 kubikov... Nechapem, nechapem, nechapem!!!! a sme zatial len dvaja. Aj ked uz sa teraz viac perie lebo je maly na ceste. Ale aj tak je to hodne... Sprchujeme sa kazdy den ale myslim, ze dost setrne. Voda pritom zbytocne netecie. Tak uz neviem
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

stanco007 Pozri príspevok
S tou vodou mame aj my problem... Boli sme cca 1,5 roka v podnajme a tam sme mali spotrebu cca 6 kubikov studena a 4 kubiky tepla voda na mesiac. Teraz sme vo svojom a sledujem spotrebu tento mesiac a mame studenej necelych 7 kubikov a teplej 5 kubikov... Nechapem, nechapem, nechapem!!!! a sme zatial len dvaja. Aj ked uz sa teraz viac perie lebo je maly na ceste. Ale aj tak je to hodne... Sprchujeme sa kazdy den ale myslim, ze dost setrne. Voda pritom zbytocne netecie. Tak uz neviem
Tak presne takú spotrebu máme aj my s manželom, tiež nechápem, ale je to tak.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Kvaka Pozri príspevok
Tak presne takú spotrebu máme aj my s manželom, tiež nechápem, ale je to tak.
Zeby sme boli viac cistotní ako iní ludia????
Ale uz ma to stve ked pocuvam aku maju spotrebu aj 4clenne rodinny a my sme dvaja a mame este viac ako oni styria.... To sa vobec neumyvaju, nesprchuju, nesplachuju....???????
0 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

...poteším vás, nemáte až takú veľkú spotrebu...moja dcéra býva sama v garsonke...ročná spotreba u nej je 50-55 teplej vody a okolo 40 studenej..t.j. mesačne 5 teplej a 3-4 studenej...no čo už, aspoň nech je zdravá..
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

stanco007 Pozri príspevok
S tou vodou mame aj my problem... Boli sme cca 1,5 roka v podnajme a tam sme mali spotrebu cca 6 kubikov studena a 4 kubiky tepla voda na mesiac. Teraz sme vo svojom a sledujem spotrebu tento mesiac a mame studenej necelych 7 kubikov a teplej 5 kubikov... Nechapem, nechapem, nechapem!!!! a sme zatial len dvaja. Aj ked uz sa teraz viac perie lebo je maly na ceste. Ale aj tak je to hodne... Sprchujeme sa kazdy den ale myslim, ze dost setrne. Voda pritom zbytocne netecie. Tak uz neviem
pozrite si splachovač, ak si zoberieš kalkulačku a spočítaš koľko krát denne tam chodíte, tak uvidíš aký je to žrút ked po cikpauze človek vyleje komplet X litrovú nádrž do wecka. treba nastaviť malý a veľký cyklus a používať to tak.
btw my máme dvaja dospelý a jedno dieťa spotrebu 10-12m3 za mesiac (teplá aj studená dokopy), cez leto je tam ten nárast ked polievam záhradu a kvety vonku.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

iv@n Pozri príspevok
pozrite si splachovač, ak si zoberieš kalkulačku a spočítaš koľko krát denne tam chodíte, tak uvidíš aký je to žrút ked po cikpauze človek vyleje komplet X litrovú nádrž do wecka. treba nastaviť malý a veľký cyklus a používať to tak.
btw my máme dvaja dospelý a jedno dieťa spotrebu 10-12m3 za mesiac (teplá aj studená dokopy), cez leto je tam ten nárast ked polievam záhradu a kvety vonku.
Môže to byť aj tým splachovačom WC. Niekde som čítala, že sa to dá upraviť aj vložením fliaš s vodou do nádržky splachovača, natečie tam menšie množstvo vody. Nie každý má modernú nádržku na malé a veľké splachovanie.
2 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Tara1 Pozri príspevok
...poteším vás, nemáte až takú veľkú spotrebu...moja dcéra býva sama v garsonke...ročná spotreba u nej je 50-55 teplej vody a okolo 40 studenej..t.j. mesačne 5 teplej a 3-4 studenej...no čo už, aspoň nech je zdravá..
Na vec sa dá vždy pozrieť aj z inej strany, mať rôzny uhol pohľadu. Príklad: 50 + 40 = 90; 90 x 1 000 = 90 000; 90 000 : 365 = 246,57 litrov vody denne. To je jeden a štvrť suda denne. Ešte si myslíte, že je zdravá?

Dobre sa je na vec pozrieť cez peňaženku, ak v nej nechýbajú peniaze, každá spotreba je dobrá, vyhovujúca.

Len takú perličku, tak pätnásť rokov späť. Jeden známi dostal mesačný predpis zálohových platieb 1 800 Sk. Požiadal ma, aby som sa mu na to pozrel, že to je moc. Môžem, ale daj mi vyúčtovanie z minulého roku. Dal. Ja som mu povedal, že ta záloha by mala, mohla byť aj 2 000 Sk. Čo si sprostý, oni 1 800 a ty 2 000 Sk. Ale Ty míňaš denne 300 litrov teplej vody. Začal sa rehniť a klepať po čele. Tak sa ho pýtam, je to tvoje vyúčtovanie, je. Tie stavy teplej vody si odsúhlasoval svojím podpisom, áno. A boli správne, áno. Tak potom 119 x 1 000 = 119 000 ; 119 000 : 365 = 326 litrov denne, teplej vody. Boha, čo sme robili??? To sa mňa nepýtaj.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

sito Pozri príspevok
Na vec sa dá vždy pozrieť aj z inej strany, mať rôzny uhol pohľadu. Príklad: 50 + 40 = 90; 90 x 1 000 = 90 000; 90 000 : 365 = 246,57 litrov vody denne. To je jeden a štvrť suda denne. Ešte si myslíte, že je zdravá?

Dobre sa je na vec pozrieť cez peňaženku, ak v nej nechýbajú peniaze, každá spotreba je dobrá, vyhovujúca.

Len takú perličku, tak pätnásť rokov späť. Jeden známi dostal mesačný predpis zálohových platieb 1 800 Sk. Požiadal ma, aby som sa mu na to pozrel, že to je moc. Môžem, ale daj mi vyúčtovanie z minulého roku. Dal. Ja som mu povedal, že ta záloha by mala, mohla byť aj 2 000 Sk. Čo si sprostý, oni 1 800 a ty 2 000 Sk. Ale Ty míňaš denne 300 litrov teplej vody. Začal sa rehniť a klepať po čele. Tak sa ho pýtam, je to tvoje vyúčtovanie, je. Tie stavy teplej vody si odsúhlasoval svojím podpisom, áno. A boli správne, áno. Tak potom 119 x 1 000 = 119 000 ; 119 000 : 365 = 326 litrov denne, teplej vody. Boha, čo sme robili??? To sa mňa nepýtaj.
Kvapkal im kohútik?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dnes sme merali, len tak pre informáciu, sprchovanie 39 litrov vody, 17 teplej a 22 studenej. Dvaja cca 80 litrov, to sme už šetrili.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

nam menili vodomer na pozemku,
prihoda od majstra: vymenili merace, osadili nove ociachovane, po 3mesiacoch reklamacia, vratli sa a gazdina im ukazala co namontovali, vodomer na 10l nameral 18l vody. kto z nas si prekontroluje jednoducho, pre pokoj duse, podobne merace? ja, do uvedeneho, nie

urcite plati doveruj, ale preveruj
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Kvaka Pozri príspevok
Kvapkal im kohútik?
Akna, isto, čím iným by to mohlo byť. Cezeň musela pretiecť.

Ale, žena mu hovorí, a ty sa divíš! Napustíš si vaňu po kolečko, prepad a potom vlezeš do vaňe a postupne si ešte dopúšťaš vodu, keď vychladne. Jeho váha tak 110 - 115 kg. Stačí?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Jasné.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

My sme štvorčlenná rodina a ročne spotrebujeme cca 100m3 vody.
Máme aj myčku riadu.
Neviem koľko teplej a studenej spotrebujeme, pretože bývame v rod. dome a máme len jeden merač st. vody, ohrev máme vlastný.
No ale nemám pocit, že by sme sa nejako obmedzovali a nedodržiavali hygienu.
Úsporu vody sme dosiahli hlavne používaním myčky na riad, inde sa asi naozaj nedá.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

100 x 1 000 = 100 000; 100 000 : 365 = 273,92; 273,92 : 4 = 68,49 litrov vody v priemere na jednu osobu denne. V príspevku č.13 je to 246,57 litrov. Rozdiel 68,49 - 246,57 = -178,08 litrov denne na jednu osobu.

264,57 : 68,49 = 3,86.

Takto nejako hospodária ľudia aj s teplom!!!

V spoločnom dome, spoločne!
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

iv@n Pozri príspevok
pozrite si splachovač, ak si zoberieš kalkulačku a spočítaš koľko krát denne tam chodíte, tak uvidíš aký je to žrút ked po cikpauze človek vyleje komplet X litrovú nádrž do wecka. treba nastaviť malý a veľký cyklus a používať to tak.
btw my máme dvaja dospelý a jedno dieťa spotrebu 10-12m3 za mesiac (teplá aj studená dokopy), cez leto je tam ten nárast ked polievam záhradu a kvety vonku.
My mame wc s tym malym a velkym cyklom... A jasne, ze ked mi treba ist na wc, tak idem. Tu sa setrit neda
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

No úplne "najradšej" mám reči typu, že čo henten, či tamten míňa menej, či sa nesprchuje, neumýva, alebo nesplachuje WC, každý predsa šetrí ako vie, nakoniec, koho tú tie peniaze čo sa platia za vodu ? no naše, nie ?
Ako si kto ušetrí, tak má
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať