Zavrieť

Porady

Tinktúra z Aloe vera

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Milí Poraďáci, prešla som už témy, kde sa spomínali výrobky z tohoto kaktusu, ale nepodarilo sa mi nájsť recept na domácu výrobu tinktúry z Aloe vera. Niekedy cca pred 30-35 rokmi som ju robila, recept sa založil a nevieme ho nájsť. Prosím všetkých, ktorí nakuknú do tejto témy a majú tento recept o jeho poskytnutie.

Vopred všetkým ďakujem za pomoc, želám veľa zdravia.
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Vlasti neuveríš, dnes som "zazimovala" aloe a rozmýšľala, že idem hľadať recepty na nete. Raz som už skúšala, ale dávalo mi to len priemyselné výrobky. Už to idem skúsiť znova. Veľmi dávno moja suseda robila z aloe a koňaku nejaký liek na nervy, skúsim získať. Asi pomohol, už má osemdesiat.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aloe (3 rocne vyhonky) cca 30 dkg pomixovat, pridat 30 dkg medu, 2 dcl liehu a 7 dcl vina BIKAVER. Nechat stat 10 dni, potom scedit a uzivat 1 polievkovu lyzicu 3 x denne.
Malo by to pomahat pri chorobach pecene. Ale mozno to pomaha aj na nervy, o mede je vseobecne zname, ze jeho uzivanie ukludnuje.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Vďaka Dáška, doteraz som brúsila po českom nete a veru samá reklama, alebo zle hľadám? To klasické aloe čo rastie do výšky som preliala, bočné výhonky sú fuč, čakám, či hlavná os prežije, teda dúfam. Mám ešte také "kríčkové", vyzerá ako obrovský ježko, stále púšťa bočné výhonky, neuveriteľne životaschopné. Myslíš, že môžem použiť aj to? /Nemyslím to obrovské zo záhrad/
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja som takyto kaktus nikdy nemala, ked som ho potrebovala na vyrobu lieku, priniesli mi ho (po troskach) vsetky kolegyne, ktore ho pestovali. Takze neviem poradit, ako ho pestovat. A ani celu rastlinu som "zivu" nevidela, len v knizkach na obrazkoch.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Dáška, ďakujem veľmi pekne, ani nevieš, ako si mi pomohla! Neviem, či ho bude 30 dag, ale skúsim, dostať ho aj kúpiť v kvetinárstvach v celkom slušnej veľkosti a šírke. Tento je na užívanie, ale viem, že existuje ešte aj recept na potieranie a obklady, ten je bez medu. Ak máte prosím niekto aj tento recept, veľmi, veľmi prosím o jeho poskytnutie.
Dáška Tebe ešte raz srdečná vďaka a vopred ďakujem aj tým, ktorí mi poskytnú recept na obklady.
Želám veľa zdravia, aby nik nepotreboval žiadny recept na liečivo.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Treba si vybrať správny druh aloe. Je ich veľa druhov a len jeden je liečivý.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Toto som už písala do témy kožný lekár detský, ale je to o aloe, tak to prikladám aj sem.
Komerčný prípravok aloe vera skúmali farmaceuti a potvrdili pozitívne účinky:


Chemické zloženie a biologická aktivita komerčného prípravku Aloe vera: predpokladaný význam v ochrane kože
Chemical composition and biological activity of the Aloe vera commercial reparation: Possible role in skin protection

Košťálová, D., Bezáková, L., Obložinský, M.
Farmaceutická fakulta UK Bratislava
Kardošová, A.
Chemický ústav SAV, Bratislava
Doležalová, A.
I. dermatovenerologická klinika LK UK a FN, Bratislava

SÚHRN: Hlavné proteíny, aktivita lipoxygenázy a peroxidázy ako aj mono- a polysacharidy boli identifikované a analyzované v extrakte z listov Aloe vera (Aloe barbadensis). Skúmali sa niektoré relevantné účinky tohto extraktu.
Vonkajšie použitie komerčného gélu s Aloe vera potvrdilo pozitívny účinok na zápalové kožné ochorenie. Výsledky ukázali, že špecifické obsahové látky sa môžu zúčastňovať na antiflogistickej a imunomodulačnej aktivite Aloe vera gélu.
Kľúčové slová: suchý extrakt Aloe vera, proteíny, mono- a polysacharidy, terapeutické použitie

/ http://www.aepress.sk/derma/derma2003_04.htm /
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Mohli by Ste napísať použitie /konkrétne/ toho receptu a jeho účinky.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Počula som, že to má pozitívny na zápalové kožné ochorenie, na obklady po infekciách spôsobených pri operácii, kde sú otvorené rany, ktoré treba čistiť, vraj je veľmi dobrý i na zápaly žíl na nohe, a v neposlednom rade vraj zmierňuje bolesti u tých, čo majú psoriázu-lupienku. Toľko mám informácií o kožných problémoch a zápaloch kože. Potrebujem ho súrne pre priateľku, má veľké problémy so zápalom žíl a pridružila sa i "ruža", je to ľudový názov, neviem, ako sa to nazýva odborne. Sirup je výhodné piť pri oslabenom imunitnom systéme organizmu, pri pacientoch, ktorí sú pred operáciou a mali predtým problémy so zavlečenými infekciami a hnisaním pooperačných rán.
Dúfam, že tieto "ľudovky" pomôžu tým, ktorí to potrebujú.
Pekný deň želám všetkým.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
O tomto recepte som ešte nepočula, na kožné problémy používame čajovníkový olej. Napr. uštipnitie hmyzom, afty, herpes, tiež lupiny /alebo svrbenie pokožky/, dá sá pár kvapiek do šampónu a iné.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Ja som na rozdiel od Pyton čítala, že všetky druhy aloe sú liečivé, tak neviem...
0 0
0linka 0linka

0linka je offline (nepripojený) 0linka

ALOE VERA - lek cca 300g prave Aloe (se pozna podle toho, ze ma ty ostre vycnelky tak na prst od sebe) 500g medu (pozor at neni tepelne zpracovany - pak je na nic, nebot vsechny latky se znici) 4 polevkove lzice Zuckerschnapsu ----------------------------------- Ty ostre vycnelky z Aloe se odrezou, zbytek se nakraji na kosticky, a s ostatnim se da do mixeru. Je z toho takovy gel. Vnitre ho uziva po lzickach a vnejsne na ruzne oderky, popaleniny apod. Taky ho pouzivala kdyz si nechala ve svych 83 letech udelat plastiku nosu, tak si s tim mazala preplastikovany kousek. A pry si i za mladsich casu vyrabela jakysi domaci krem (recept uz pry zapomnela, ale tvrdi rozmixovat aloe vera+ obycejny krem) a denne si s tim mazala dekolt a poprsi a nebylo ji treba zadny "pushapek"apod. je pravda, ze i dnes chodi v lete v mladistvych trickach a vubec se nema za co stydet. Toto som niekde vycucla, možno to niekomu pomôže.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Olinka, kde si to "vycucla"? Ja by som si to prečítala celé a, hlavne, či tam nebol obrázok aloe vera - pravej. Lebo nejakú máme aj doma, len neviem, či je to tá liečivá.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

www.labuznik.com v disk. fóre
tu je toho dosť
http://mamba.blog.cz/0511/aloe-vera
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

O Aloe vera sa popísalo už veľmi veľa a na www stránke, ktorú uvádza kukučka je to dobre napísané. Aj ja pestujem jeden z druhov Aloe, ale len na ozdobu. Pri tom domácom spracovaní je asi nemožné dostatočne odstrániť práve ten spomínaný latex, ktorý Aloe obsahuje. Ja radšej používam priemyselne spracovávaný a u nás distribuovaný koncentrát z už spomínaného druhu Aloe vera Barbadensis Miller a som s ním veľmi spokojná. Treba si však uvedomiť, že Aloe vera má adaptogenné vlastnosti – to znamená, že každý človek z nej využíva len tie látky, ktoré potrebuje. Preto sa jej účinky líšia od človeka k človeku.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Kukučka, mám taký dojem, že to mám doma tú pravú. Ď za obrázok.
0 0
zszitas zszitas

zszitas je offline (nepripojený) zszitas

pyton
Treba si vybrať správny druh aloe. Je ich veľa druhov a len jeden je liečivý.
Asi z okolo 300 druhov aloe je liečivých 5 druhov: Aloe vera /barbadensis.../, aloe ferox, aloe arborensens /stromčekovité/ a este 2 druhy, narychlo teraz si neviem spomenut na nazvy. S receptom s medom, alkoholom a vinom suhlasim, sam som to pil. Ja som sa snazil odstranit kôru listu, kvoli laxativnym zlozkam. Chutilo mi to az privelmi, ale radsej pijem z komercneho zdroja, menej starosti s pripravou scedeniami a cakanim a nie je velky cenovy rozdiel.
Co sa tyka receptu na vonkajsie pouzitie, netreba nic spekulovat, jednoducho odrezat list a priamo aplikovat kusok na postihnute miesto a zbytok drzat v chladnicke. Najlepsie je robit zabal na noc. Rastliny, ktore dostat v predajniach, nemaju ani rok. Ja ich mam zopar desiatok a asi 7 druhov, najstarsia ma 4 roky ale este nekvitla. Na jar ich vysadim, vonku sa im lepsie dari, len pozor na mraz! Prajem Vam pozitivne vysledky :-)
Naposledy upravil zszitas : 09.12.06 at 09:36
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Aký je rozdiel vo veku? Mám tomu rozumieť tak, že čím staršia, tým lepšia?
0 0
zszitas zszitas

zszitas je offline (nepripojený) zszitas

Listy maju najviac ucinnych latok, ak maju 4 az 5 rokov. Obsahuju mineraly, vsetky vitaminy /okrem D, ktory sa nam tvori v pokozke od slnecnych lucov/, mnozstvo enzimov, skoro vsetky esencialne a neesencialne aminokyseliny, saponiny, dolezite zlozite cukry a mnozstvo dalsich ucinnych latok, z ktorych si nase telo vyberie, co potrebuje. V tom je cely zazrak, vlastne nas organizmus robi zazraky, ak ma k tomu "nastoje". Aby sa vytvorilo to mnozstvo ucinnych latok v listoch, Aloe vera potrebuje vela priameho slnka ! , teplo a cas tych 4 az 5 rokov. Nedoporucujem hnojit rastlinky umelymi hnojivami, ak planujete to konzumovat. Inac v nasich podmienkach nikdy nedosiahneme tu kvalitu zlozenia, ako v subtropickom a tropickom pasme, preto aj ja radsej konzumujem stavu od istej firmy. Tych firiem stale pribuda, lebo zacina to byt dobry biznis, takze sa nedajte nalakat na nekvalitne "100%ne dzusy vyrobene z prasku vysusenych a pomletych listov, ktore stratia susenim kopec ucinnych /zivych/ latok. Pili ste uz 100% pomarancovy dzus z obchodu? Podoba sa na natur odstavenu pomarancovu stavu? Na aloe ponozky a toaletny papier tiez mam svoj nazor.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

Nebudete mi veriť,ale mojej krpatej jedna zákaznička dala v kochlíku aloe,rozrastá sa to jak burina,je to stále zelené, už som aj vela luďom rozdala a je to druh,ktorým keď potriete ranu, kožu a pod.pekne sa Vám zacelí.Nerobí sa z toho žiadna tinktúra,ale používa sa priamo na rany,neverila som ale uverila.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať