Zavrieť

Porady

Povinne a havarijne poistenie auta

Kde odporucate? Kde nie? Na co si dat pozor pri citani zmluvy? Ako dostat najlepsi deal?

Vopred velka vdaka za odovede.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Jednoznačne Alianz,určite nie Kooperativa a Česká piosťovňa Slovensko.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
určite nie Kooperativa

mala som v Generali a 2x mi vyplácali poistne plnenie, vzdy bez problemov


tentokrát som si na nete nasla najlepsie ponuky s naj podmienkami a naj cenami. pozri: http://www.netfinancie.sk/pzp/
pre moje auto to vyhrala:
PZP Uniqa a havarijne QBE
2 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

PZP:
je to uplne jedno kde sa poistis, pretoze poisteny nema s poistnym plnenim nic spolocne ... jedine kriterium pri rozhodovani je cena a limity, ostatne je irelevantne

havarijne poistenie:
odporucam QBE poistovna - najlepsi pomer cena/kvalita
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
My mame vsetko poistene v Kooperative, vc. havarijneho aj povinneho aut. Na autach sme poistnu udalost nemali, ale na dome ano, likvidator prisiel velmi rychlo a celu skodu nam na zaklade faktury od firmy, ktora robila opravu, vyplatili.
0 0
olivin olivin

olivin je offline (nepripojený) olivin

bubkoch Pozri príspevok
PZP:
je to uplne jedno kde sa poistis, pretoze poisteny nema s poistnym plnenim nic spolocne ... jedine kriterium pri rozhodovani je cena a limity, ostatne je irelevantne

havarijne poistenie:
odporucam QBE poistovna - najlepsi pomer cena/kvalita
ake limity?


moze mi este niekto vysvetlit spoluucast? vraj byva aj nulova spluucast??? ak ano asi sa to odraza na poistnom vsak? a co GAP, ake su vase nazory?
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

olivin Pozri príspevok
ake limity?


moze mi este niekto vysvetlit spoluucast? vraj byva aj nulova spluucast??? ak ano asi sa to odraza na poistnom vsak? a co GAP, ake su vase nazory?
rozne poistovne maju rozne limity "Poistného krytia na zdraví / majetku", vacsinou to je 2,5/0,7, 2,5/2,5, 3,0/3,0 mil. eur.

VACSINOU byva 0% spoluucast, no niektore poistovne zacali v snahe znizit cenu PZP ponkat PZP so spoluucastou ... nedoporucujem

s GAP nemam skusenosti, no podla popisu produktu by to mohlo byt v niektorych pripadoch zaujimave, hlavne starsich aut, otazna je len cena ci sa to oplati
0 0
olivin olivin

olivin je offline (nepripojený) olivin

bubkoch, dakujem velmi pekne
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bubkoch Pozri príspevok
rozne poistovne maju rozne limity "Poistného krytia na zdraví / majetku", vacsinou to je 2,5/0,7, 2,5/2,5, 3,0/3,0 mil. eur.

VACSINOU byva 0% spoluucast, no niektore poistovne zacali v snahe znizit cenu PZP ponkat PZP so spoluucastou ... nedoporucujem

s GAP nemam skusenosti, no podla popisu produktu by to mohlo byt v niektorych pripadoch zaujimave, hlavne starsich aut, otazna je len cena ci sa to oplati
Ja by som skôr naopak povedal, že väčšinou býva spoluúčasť napr. 5%/min. 66 EUR, alebo 10% min. 331 EUR, alebo podobne. Nulová spoluúčasť je zriedkavá a taká poistka býva oveľa drahšia.

To GAP, nedá sa jednoznačne povedať, či sa to oplatí alebo nie. U novších áut určite nie, to radšej uzatvoriť havarijné poistenie na kúpnu cenu vozidla. Ak je to auto staršie, tak je vôbec otázne, či má zmysel havarijné poistenie na časovú hodnotu a k tomu to GAP. Treba si pozrieť, koľko stoja také vozidlá rovnakého veku a podľa toho zvážiť, či má význam platiť niekoľko sto EUR za havarijnú poistku a ešte ďaľších niekoľko sto za GAP.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Chobot Pozri príspevok
Ja by som skôr naopak povedal, že väčšinou býva spoluúčasť napr. 5%/min. 66 EUR, alebo 10% min. 331 EUR, alebo podobne. Nulová spoluúčasť je zriedkavá a taká poistka býva oveľa drahšia.

To GAP, nedá sa jednoznačne povedať, či sa to oplatí alebo nie. U novších áut určite nie, to radšej uzatvoriť havarijné poistenie na kúpnu cenu vozidla. Ak je to auto staršie, tak je vôbec otázne, či má zmysel havarijné poistenie na časovú hodnotu a k tomu to GAP. Treba si pozrieť, koľko stoja také vozidlá rovnakého veku a podľa toho zvážiť, či má význam platiť niekoľko sto EUR za havarijnú poistku a ešte ďaľších niekoľko sto za GAP.
juj tibore,prvykrat v historii co som na porade s tebou nesuhlasim-totiz gap sa oplati na vsetky vozy ale najma na nove:priklad kupis auto za 50 k eur a po roku je jeho hodnota 30 k-strata jak hovado :-)
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Chobot Pozri príspevok
Ja by som skôr naopak povedal, že väčšinou býva spoluúčasť napr. 5%/min. 66 EUR, alebo 10% min. 331 EUR, alebo podobne. Nulová spoluúčasť je zriedkavá a taká poistka býva oveľa drahšia.
jaaj, ja som pisal o PZP ... v havarijnom poisteni poistka bez spoluucasti hadam ani neexistuje
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bubkoch Pozri príspevok
jaaj, ja som pisal o PZP ... v havarijnom poisteni poistka bez spoluucasti hadam ani neexistuje
Tak sme si nerozumeli... ale už je to jasné.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Stanislav 1975 Pozri príspevok
juj tibore,prvykrat v historii co som na porade s tebou nesuhlasim-totiz gap sa oplati na vsetky vozy ale najma na nove:priklad kupis auto za 50 k eur a po roku je jeho hodnota 30 k-strata jak hovado :-)
Tak toto si musím ujasniť. Možno som ja niečo zle pochopil.

Ak teda mám havarijné poistenie, tak v prípade totálky, alebo krádeže sa mi vyplatí suma, čo som za auto zaplatil, keď bolo nové. Či nie?

A aký je potom rozdiel medzi havarijným poistením na nákupnú hodnotu a obstarávaciu hodnotu?

Mal som poistku, kde som mal auto poistené na celú hodnotu. Keď som ho rušil, tak v poisťovni mi ponúkli, akože lacnejšiu poistku, z ktorej mi ale mali vyplatiť len hodnotu, ktorú by malo auto v čase likvidácie poistnej udalosti. A k tomu mi ponúkli ešte to docenenie. Spolu to ale vyšlo tuším viac, než tá havarijná na novú cenu auta. Tak to som nebral.

Alebo ak je to na dlhšie, tak to preberieme pri obede. Ale v stručnosti by sa asi hodilo to popísať (aspoň hlavné rysy poistenia) aj pre iných. Keď asi aj ja som to zle pochopil....
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Chobot Pozri príspevok
Tak toto si musím ujasniť. Možno som ja niečo zle pochopil.

Ak teda mám havarijné poistenie, tak v prípade totálky, alebo krádeže sa mi vyplatí suma, čo som za auto zaplatil, keď bolo nové. Či nie?
nie
vyplati sa ti časova hodnota ... ak si kupil auto za 50k, a o 2 roky ti ho ukradnu alebo nastane totalka, vyplatia ti sumu rovnajucu sa hodnote auta po 2 rokoch, napr. 35k, znizenu o spoluucast, dlzne poistne a hodnotu pouzitelnych zvyškov.

Ak mas poistenie GAP, z neho dostanes zvysnych cca 15k
0 0
olivin olivin

olivin je offline (nepripojený) olivin

no teraz som v rozpokoch, myslela som, ze v pripade klasickeho havarijneho poistenia ti v pripade kradeze ci znicenia vyplatia len zostatkovu sumu auta (hodnotu auta v case kradeze/znicenia, nevedela som ze existuje poistenie na nakupnu/obstaravaciu honotu auta? myslela som, ze to robi jedine tzv. GAP poistenie

teda existuje poistenie (mimo GAP) kde ti v pripade kradeze/znicenia vyplatia sumu, za ktoru si auto kupil
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

olivin Pozri príspevok
no teraz som v rozpokoch, myslela som, ze v pripade klasickeho havarijneho poistenia ti v pripade kradeze ci znicenia vyplatia len zostatkovu sumu auta (hodnotu auta v case kradeze/znicenia, nevedela som ze existuje poistenie na nakupnu/obstaravaciu honotu auta? myslela som, ze to robi jedine tzv. GAP poistenie

teda existuje poistenie (mimo GAP) kde ti v pripade kradeze/znicenia vyplatia sumu, za ktoru si auto kupil
dobre si si myslela ... v pripade klasickeho havarijneho poistenia (t.j. uzavreteho na poistnu sumu rovnu nakupnej cene auta) ti v pripade kradeze vyplatia zostatkovu, casovu cenu auta, v pripade opravy ti hradia opravu v novych cenach (bez amortizacie)

existuju havarijne poistenia uzatvarane na casovu cenu, kde ti tiez vyplatia pri kradezi casovu cenu, ale mam pocit ze v pripade opravy ti nepreplatia plnu sumu opravy ale len cast, t.j. uplatnia amortizaciu

tak si vyber :-)
0 0
olivin olivin

olivin je offline (nepripojený) olivin

no, babo rad ......
0 0
olivin olivin

olivin je offline (nepripojený) olivin

Dostala som cenove ponuky na havarijne poistenie a UNIQA ma nulovu spoluucast za 340 na rok, neviem ostatne detaily zmluvy, ale pride mi to celkom zaujimave

Alianz PZP za 89,3 tiez sa mi to zda v poho, internet mi najnizie PZP ponukol tusim za 83 e

co si myslite o tychto sumach, su fajn, alebo sa da ist markantne nadol?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

olivin Pozri príspevok
Dostala som cenove ponuky na havarijne poistenie a UNIQA ma nulovu spoluucast za 340 na rok, neviem ostatne detaily zmluvy, ale pride mi to celkom zaujimave

Alianz PZP za 89,3 tiez sa mi to zda v poho, internet mi najnizie PZP ponukol tusim za 83 e

co si myslite o tychto sumach, su fajn, alebo sa da ist markantne nadol?
Nikde nepíšeš o obsahu motora, obstarávacej cene, veku auta, okrese prihlásenia, majiteľovi auta (žena, muž), vek,... tak ti ťažko porovnáme ponuku.

Ale aj keby to bolo auto strednej triedy (nie typu Chevrolet Spark), tak havarijná je primeraná a PZP je až podozrivo lacné. To, čo ti našlo na internete, sú väčšinou ceny "od", takže tú dostaneš len ak máš niekoľkoročný bezškodový priebeh.

Čo je to za auto?
0 0
olivin olivin

olivin je offline (nepripojený) olivin

Ide o novy Roomster, 1.2 TSI, 77kW, vybava Active, poisteny bude muz, registracia mensie okresne mesto, cena sa berie cennikova cena auta alebo cena na fakture?

vlastne teraz ma napadlo ako to je v poistke osetrene ak auto pouzivaju napr. manzelia a poistka je na jedno meno?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

olivin Pozri príspevok
Ide o novy Roomster, 1.2 TSI, 77kW, vybava Active, poisteny bude muz, registracia mensie okresne mesto, cena sa berie cennikova cena auta alebo cena na fakture?

vlastne teraz ma napadlo ako to je v poistke osetrene ak auto pouzivaju napr. manzelia a poistka je na jedno meno?
Cena sa berie cenníková vrátane doplnkovej výbavy. Zľavy sa pri výpočte poistky nezohľadňujú.

Cena za PZP je primeraná, nemá zmysel hľadať o 2-3 eurá nižšiu poistku.

Havarijné by mohlo byť tiež dobré, zvykne byť 3-3,5% z cenníkovej ceny. Ale mohol by to pozrieť Stanislav1975, v tom sa vyzná lepšie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať