Zavrieť

Porady

Kniha jázd a policajná kontrola

ivab ivab

ivab je offline (nepripojený) ivab

Ahojte, šéfa zastavili policajti na služobnom vozidle a žiadali od neho knihu jázd, ktorú nemal, tak mu napálili za to pokutu. Nestretla som sa s tým ešte a prekvapilo ma to. Stretli ste sa s tým už niekto?
Usporiadat
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Počujem to prvý raz. Ešte nikdy našich vodičov nežiadali o knihu jázd. Ale je to možné, ak nemá vodič samostatný cestovný príkaz na jazdu služobným vozidlom, tak pracovnú cestu si možno overujú v knihe jázd, kde by mal byť zapísaný začiatok cesty a stav tachometra. Má niekto iný názor?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
ivab
Ahojte, šéfa zastavili policajti na služobnom vozidle a žiadali od neho knihu jázd, ktorú nemal, tak mu napálili za to pokutu. Nestretla som sa s tým ešte a prekvapilo ma to. Stretli ste sa s tým už niekto?
Môj prípad. Odomňa žiadali žiadanku na prepravu služobným mot.vozidlom. Samozrejme som nemala. Nezisťovala som to, že či sú oprávnení také niečo robiť, ale čo už..... u nás je všetko možné a nemožné..... /Ale pokutu mi nedali/.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
to nemyslíte vážne, to už obyčaj.policajti kontrolujú takéto veci?
O tomto prípade som ešte nikdy nepočula, na porade sa človek všeličo dozvie.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Knihu jázd pýtali asi preto, či sa nejedná o čiernu jazdu zamestnanca. Napr. nákladiaky sa často krát zneužívajú na bočáky. Zamestnanec by mal mať pri sebe príkaz na jazdu. No, ale ani naši zamestnanci nič podobné nenosia pri sebe. Či mohli dať pokutu, to neviem.
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

To uz podnikatela mozu kontrolovat aj policajti? Taketo maniere boli za komunistov!! Bola by som zvedava pod akym nazvom je v cenniku pokut takato sankcia definovana.
0 0
juliska juliska

juliska je offline (nepripojený) juliska

Môj názor je, že to bola neoprávnená pokuta. Je pravda že cca pred 8 rokmi vodič služobného vozidla musel mať v aute knihu jázd, stasku alebo príkaz na jazdu, ak nemal dostal pokutu a bol nahlásený na daňový úrad. Potom, ale s tým skončili, pretože služobné vozidlo je záležitosťou podnikateľa a daňového úradu.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Susan
To uz podnikatela mozu kontrolovat aj policajti? Taketo maniere boli za komunistov!! Bola by som zvedava pod akym nazvom je v cenniku pokut takato sankcia definovana.
Tak, tak.... .....policajti asi boli "staré štruktúry" zviezla by som ich grátis na ich ministerstvo , tam si ich dala okopírovať, originály by som odovzdala v podateľni a prevzatie si nechala na kópii potvrdiť.

Doplnenie: Možno ten prípad natáčali do "skrytej kamery"
Naposledy upravil Paula : 22.11.05 at 08:44
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Niektoré firmy pri nákladných vozidlách používajú stasky a podľa nich sa aj vypočíta mzda.
Ale pri osobných sa príkazy na cestu ani iné tlačivá nepoužívajú. A ak by išlo aj o bočáky, čo s tým má polícia, to je vec majiteľa! Ak dajú pokutu, musia odôvodniť aj zákon a §! Je to pre mňa tiež novinka.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

No to je teda vec!! Ja by som sa ich tiež pýtala podľa čoho mi tú pokutu dávajú. Ale tak ja sa už nedivím ničomu. Tiež som mala s policajtami problém. Manžel šoféroval, na čerpačke sme sa vymenili a asi 500 m ďalej boli policajti, tí nás zastavili (videli že sme sa v aute vymenili), odomňa si vypýtali doklady a manžel išiel fúkať!! Len to už bolo asi 8-10 rokov dozadu a ja som sa vtedy nezmohla ani na slovo. Manžel fúkal, ale nič nenafúkal, lebo nič pil. Vymenili sme sa preto, lebo ja som začínala ako čerstvá vodička, a chcela som šoférovať. Ale prepáčte, je to odbočenie od témy, len ma to napadlo, že sa s vami podelím aj o takúto skúsenosť s policajtami. Prajem pekný deň.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

To Ormika.
A čo keby si na tej pumpe dal pifko?? To by som chcela vidieť ako by to skončilo.
0 0
tima tima

tima je offline (nepripojený) tima

to som ešte nepočula....ale, my máme len také prehlásenie, že zamestnanec
môže používať vozidlo na služobné účely.
A že praj by každý mal mať so sebou cestovný príkaz, keby sa niečo stalo,
nejaký úraz, tak aby nebol problém, či je to pracovný úraz alebo nie.
Alebo aj kvôli policajtom??
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

tima
to som ešte nepočula....ale, my máme len také prehlásenie, že zamestnanec
môže používať vozidlo na služobné účely.
Milý preklep
Policajti môžu kontrolovať tak u vodičov z povolania kotúčiky z tachografu,u osobných áut nemajú ako a podľa čoho kontrolovať,šéf sa mal opýtať na paragraf podľa čoho ho kontrolujú.
vera
A čo keby si na tej pumpe dal pifko?? To by som chcela vidieť ako by to skončilo.
Ešte za komančov sa v Žarnovici striedali vodiči autobusov,raz išiel policajt autobusom a nevedel o tom,sledoval vodiča ako do seba leje jedno pivo za druhým,potom prišiel za ním a predstavil sa ako policajt a že je zvedavý ako bude ďalej šoférovať keď pil,vodič na to že on tu končí a kolega s autobusom už odišiel
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bepo
Milý preklep
Policajti môžu kontrolovať tak u vodičov z povolania kotúčiky z tachografu,u osobných áut nemajú ako a podľa čoho kontrolovať,šéf sa mal opýtať na paragraf podľa čoho ho kontrolujú.
Ešte za komančov sa v Žarnovici striedali vodiči autobusov,raz išiel policajt autobusom a nevedel o tom,sledoval vodiča ako do seba leje jedno pivo za druhým,potom prišiel za ním a predstavil sa ako policajt a že je zvedavý ako bude ďalej šoférovať keď pil,vodič na to že on tu končí a kolega s autobusom už odišiel
To sa musel ten policajt tváriť, taký trapas.
Naposledy upravil Tweety : 22.11.05 at 12:26
0 0
ivab ivab

ivab je offline (nepripojený) ivab

Vidím, že Vás to prekvapilo rovnako ako mňa. Ja som dostala od šéfa príkaz zistiť, či nato majú právo. Ja myslím, že nie, no ale, keďže s tým nik nemá skúsenosť, idem pátrať.
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Čítam túto tému a žasnem... Dajte potom prosím vedieť, čo ste vyzistili...
0 0
ivab ivab

ivab je offline (nepripojený) ivab

Prehrabala som sa v zákonoch, ale keďže nie som v tomto zbehlá, nič som nevyčítala a tak som zvolila napísanie maila na PZ a budem čakať na ich vyjadrenie na otázku, či nato mal policajt právo, podľa akého zákona, resp. §.
Dám vedieť.
0 0
toni toni

toni je offline (nepripojený) toni

Tachograf. kotúčik musí policajt pri kontrole označiť pečiatkou.
Keď robím knihu jázd v počítači mám ho nosiť zo sebou?
0 0
vicky vicky

vicky je offline (nepripojený) vicky

Od nas maju akurat preukaz ze mozu pouzivat dane sluzobne vozidlo, este sa nestalo, aby niekto im niekto kontroloval knihu jazd. Viem, ze sa to niekedy davno robievalo, ale nemyslim ze to este plati. Mali povedat paragraf - inak to je neopravnena pokuta.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

toni
Tachograf. kotúčik musí policajt pri kontrole označiť pečiatkou.
Keď robím knihu jázd v počítači mám ho nosiť zo sebou?
Áno - a policajt Ti ho rozbije pečiatkou
0 0
Andrea2 Andrea2

Andrea2 je offline (nepripojený) Andrea2

Zrovna dnes pátram po info o používaní služobných vozidiel. Ja robím šéfovi knihu jázd a tú ešte v aute nemal. Teraz mám ale problém s tým, že neviem či musia mať zamestnanci nejaké povolenie na jazdu služobným vozidlom. Kedysi to tuším boli referentské skúšky. Kúpili sme ďalšie auto a to budú užívať dvaja kolegovci. Musíme niečo vybaviť? Už som z toho zúfalá, naša účtovníčka mi nič nepomôže. Ospravedlňujem sa ak som to hotentótsky napísala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať