Zavrieť

Porady

DSigner/XAdES a jeho platnosť!

Konateľ spoločnosti
Chcel by som upozorniť všetkých, ktorí podávajú výkazy, daňové priznania, či iné dokumenty ponúkané portálom daňovej správy elektronicky, že platnosť certifikátu podpisovacieho programu DSigner/XAdES končí dňom 30.11.2010. Po tomto dátume nebude možné na základe Zákona o elektronickom podpise používať verziu 1.0.0.0, alebo 1.0.0.1. Uvedené zmeny by sa mali týkať hlavne tých, ktorí podpisujú dokumenty v prospech Daňovej správy ZEP-om. Určite by som doporučil preinštalovať podpisovač aj u tých, ktorí používajú na podpísanie dokumentu elektronickú značku podateľne (bez ZEP).....
Samozrejme, výrobca si dal certifikovať novú verziu podpisovača s označením 1.1.0.0.

Ako je to už na našom Slovensku zvykom, kompetentní z Portálu DRSR ani 29 dní, pred skončením platnosti certifikátu podpisovača, ešte neoznámili svojim klientom, že sa takáto vec deje, na rozdiel od Colnej správy, približne pred dvoma týždňami oznámila takúto skutočnosť, aj s presným návodom, ako preinštalovať podpisovač DSigner/XAdES a s odkazom na stiahnutie novo certifikovaného podpisovača.

Tí, ktorí používate interného klienta na podanie SV, zatiaľ nepristupujte k preinštalovanie podpisovača. Klient nespolupracuje s vyššou verziou. Tí ktorí používate na podanie dokumentov len webové rozhranie, môžete pristúpiť k uvedeným zmenám vo svojich PC.

Ako na to?
Inštalačný balíček nájdete tu:DSigner-XAdES1.1.0.0.zip tento si rozbaľte a postupujete podľa návodu uvedeného nižšie.

Inštaláciu musí uskutočniť užívateľ, ktorý má práva Administrátora
1.Otvorte "Ovládací panel" "Pridať a odobrať programy" (pre Windows Vista, Windows 7 "Programy a súčasti")
2.Overte verziu nainštalovaných komponentov DSigner/XAdES a DSigner/XAdES XML plugin
3.Ak máte nainštalovanú verziu 1.1.0.0, nie je potrebné nič inštalovať.

Ak máte nainštalovanú verziu 1.0.0.0, alebo verziu 1.0.0.1, odinštalujte obidva komponenty v tomto poradí
1.DSigner/XAdES XML plugin
2.DSigner/XAdES
3.Reštartujte počítač

Nové komponenty klientského podpisovača nainštalujete nasledovne:
1.Spustiť a nainštalovať DSigner/XAdES 1.1.0.0\DSigXadesSetup\DSigXadesSetup.msi
2.Spustiť a nainštalovať DSigner/XAdES 1.1.0.0\XmlPluginSetup\XmlPluginSetup.msi
3.Spustiť (importovať do registrov) DSigner/XAdES 1.1.0.0\SignaturePolicy2010\sigPolicy2010(x86).reg alebo sigPolicy2010(x64).reg . (x86 pre 32 bitové systémy, x64 pre 64 bitové systémy)
Naposledy upravil domenico.office : 02.11.10 at 08:43
Usporiadat
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Vyskúšal som to, preinštaloval DSigner na viste so ZEPom a nefunguje. Nedokážem podpísať dokument (pri klikntí na podpísať nevyskočí to okno, kde sa zadávajú podpisavacie kódy).

PS: Práve som vykomunikoval s callcentrom prečo to nefunguje. Pripojená podpisová politika (SignaturePolicy) od domenica nefunguje pre účely DRSR.

Pre 32bit systém ju môžete stiahnuť TU. Pre 64bit nemám ale poprosil som drsr, aby podpisové politiky zverejnili na portáli.
Naposledy upravil Martin Mocko : 01.12.10 at 11:16
2 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Inštalačný balíček je už so správnou podpisovou politikou. Ďakujem Martin za upozornenie.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Domenico.office, nainštalovala som potrebné súbory. Kde by som si mohla overiť, že to bude fungovať? Jedine skutočným podaním elektr. dokumentu a podpísaním alebo sa dá pozrieť aj niekde v PC certifikačná autorita.. myslím,že predtým sa to dalo.
Vďaka.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Funkčnosť sa dá zistiť pri podaní SV, či DP k DPH, myslím, že nie je problém vyplniť jeden SV. Len prosím NEODOSIELAŤ!!! Dá sa ísť až po podpis dokumentu, vrátane.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Lenka1979 Pozri príspevok
Domenico.office, nainštalovala som potrebné súbory. Kde by som si mohla overiť, že to bude fungovať? Jedine skutočným podaním elektr. dokumentu a podpísaním alebo sa dá pozrieť aj niekde v PC certifikačná autorita.. myslím,že predtým sa to dalo.
Vďaka.
Ja keď som mal zlú podpisovú politiku, nebolo možné ani podpísať dokument pred odoslaním. Na hotline drsr mi povedali, že môžeš si kľudne i teraz vyskúšať podať nejaké priznanie, ktoré si už predtým podala (napr DPH za 10/2010) a správkyňa sa ti určite ozve, ktoré priznanie má akceptovať. (keďže obidve budu ako riadne a rovnaké)
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Tato novinka plati pre tych, ktori maju odosielanie so zarucenym elektronickym podpisom alebo vseobecne?
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
domenico.office Pozri príspevok
Funkčnosť sa dá zistiť pri podaní SV, či DP k DPH, myslím, že nie je problém vyplniť jeden SV. Len prosím NEODOSIELAŤ!!! Dá sa ísť až po podpis dokumentu, vrátane.

Odoslať to môže, ako som písal v predchádzajúcom príspevku. Ak si nechcete zaneplešiť schránku správ v portáli a neprirábať správkyni prácu...bude asi najlepšie urobiť súhrnný výkaz s dostatočným predstihom, aby bolo možné ešte urobiť preinštal

PS: Podľa toho, čo som vydedukoval z rozhovoru s hotline - tak podpísať by malo ísť i so starým dSignerom - iba sa vráti informácia, že podanie neprešlo kvôli nejakej chybe (tuším že neplatnosť podpisového certifikátu alebo tak nejako)
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
domenico.office Pozri príspevok
Funkčnosť sa dá zistiť pri podaní SV, či DP k DPH, myslím, že nie je problém vyplniť jeden SV. Len prosím NEODOSIELAŤ!!! Dá sa ísť až po podpis dokumentu, vrátane.

No ale to práve nezistím, ked neodošlem... Nevadí, skúsim počkať, či to pôjde v januári ked budem posielať SV.
Mne sa zdá,že som aj v PC niekde medzi certifikátmi videla dátum dokedy je platný ten elektr.podpis....
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Z mailu z DRSR: ...sa tyka vsetkych pouzivatelov autorizovanej sluzby elektronickeho dorucovania dokumentov.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
durisovad Pozri príspevok
Tato novinka plati pre tych, ktori maju odosielanie so zarucenym elektronickym podpisom alebo vseobecne?
... aj pre tých, ktorí majú len "dohodu".
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
durisovad Pozri príspevok
Tato novinka plati pre tych, ktori maju odosielanie so zarucenym elektronickym podpisom alebo vseobecne?
Táto novinka je všeobecná. Aj pre používateľov ZEP aj pre používateľov elektronickej značky. Dnes DRSR preposielalo mail užívateľom portálu (na mail uvedený v registrácií) o tom, ako to treba preinštalovať a kde stiahnuť nové inštalačky. Je už síce 7 dní po funuse, ale lepšie ako nič.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Lenka1979 Pozri príspevok
No ale to práve nezistím, ked neodošlem... Nevadí, skúsim počkať, či to pôjde v januári ked budem posielať SV.
Mne sa zdá,že som aj v PC niekde medzi certifikátmi videla dátum dokedy je platný ten elektr.podpis....
Lenže tento komponent neslúži na odosielanie, ale na podpisovanie! Je dôležité, aby po kliknutí na tlačidlo podpísať bolo "zavolané" okno D.Signeru/Xades-u.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Som "potesena", zasa stravim pri pocitaci pol dna, pokial sa mi to podari nainstalovat. Preco musia stale nieco "vylepsovat"?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Martin Mocko Pozri príspevok
Odoslať to môže, ako som písal v predchádzajúcom príspevku. Ak si nechcete zaneplešiť schránku správ v portáli a neprirábať správkyni prácu...bude asi najlepšie urobiť súhrnný výkaz s dostatočným predstihom, aby bolo možné ešte urobiť preinštal

PS: Podľa toho, čo som vydedukoval z rozhovoru s hotline - tak podpísať by malo ísť i so starým dSignerom - iba sa vráti informácia, že podanie neprešlo kvôli nejakej chybe (tuším že neplatnosť podpisového certifikátu alebo tak nejako)
Môže odoslať, ale načo. Už som písal, je to podpisovací komponent a treba vyskúšať jeho funkčnosť podpisovania a nie odosielania.
1 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
domenico.office Pozri príspevok
Môže odoslať, ale načo. Už som písal, je to podpisovací komponent a treba vyskúšať jeho funkčnosť podpisovania a nie odosielania.
Jo..ani tak nejde o podpisový dSigner, ako o podpisovú politiku. Tá keď zostane stará, tak dokument síce podpíšeš aj odošleš. Ale vráti sa podanie s chybovou hláškou o neplatnosti podpisovej politiky. Takže ak si to užívateľ nevšimne, je to zle. A najmä vtedy, keď všetci posielame SV 20teho o 21:00 večer...
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
domenico.office Pozri príspevok
Lenže tento komponent neslúži na odosielanie, ale na podpisovanie! Je dôležité, aby po kliknutí na tlačidlo podpísať bolo "zavolané" okno D.Signeru/Xades-u.
OK, skúsim SV odoslať v predstihu.
Ďakujem.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Aha, tak to je to, čo mi dnes prišlo e-mailom, teším sa.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
durisovad Pozri príspevok
Som "potesena", zasa stravim pri pocitaci pol dna, pokial sa mi to podari nainstalovat. Preco musia stale nieco "vylepsovat"?
Je to na 5 min roboty.... V zadaní témy je presný popis.
2 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ty si naša záchrana.
Dúfam, že to zvládnem, zatiaľ ďakujem a ak to budem inštalovať a dačo pokašlem, ozvem sa. Ď.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
OK.... pomôžem, to je jasné. Treba sa len ozývať....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať