Zavrieť

Porady

Nevycerpane dovolenky

V roku 2003 sme vytvorili rezervu na nevycerpane dovolenky vratane soc. zabezpecenia 554/323. Jednalo sa o danovy naklad spolocnosti. Je to spravne? Chcem sa poradit, ak budem rozpustat rezervu v roku 2004 do vynosov 323/654 je to danovy vynos? Dakujem za radu. Prajem pekny den
Usporiadat
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

ano Anka, presne tak ako pises, uctovanie je spravne, aj danovo je to uznane
ja ju rozpustam postupne, kazdy mesiac pri vypocte miezd mi mzdova uctovnicka da rozpis cerpania starych dovoleniek, a v takej vyske rozpustam tu rezervu
0 0
Marian Marian

Marian je offline (nepripojený) Marian

Áno, rozpúšťanie je daňový výnos.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Ja rozpúšťam rezervu na nevyčerpané dovolenky na konci roka, keď robím inventúru účtov, nikdy nemali daňováci výhrady. Je to daňový náklad aj daňový výnos.
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

Nevycerpane dovolenky rozpustam rovnomerne kazdy mesiac vo vyske 1/12 z vytvorenej rezervy.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Za rok 2003 som sice nemala nevycerpanu dovolenku, ale tiez som to rozpustala postupne pre zachovanie verneho zobrazenia.
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

Áno, ide o daňový výdavok (náklad) v zmysle § 20 ods. 9 písm. a) zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Ja by som chcela vedieť, že ako postupujete v prípade, že zamestnanec - v našom prípade riaditeľ firmy - má ešte nevyčerpanú dovolenku z roku 2002. Čo navrhujete v tomto prípade?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
čo sa týka miezd, tak dovolenka sa môže "prenášať" maximálne z roka na rok. Čiže ak má zvyšnú dovolenku za rok 2002, mal ju možnosť vyčerpať do konca roka 2003. V roku 2004 má smolu :-)))
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Podľa Zákonníka práce už v tomto roku nemôže mať dovolenku z r. 2002. Keď si ju nevyčerpal v r. 2003, tak mu prepadla. Keď je to riaditeľ firmy, aj tak si čerpá voľno tak, ako mu to vyhovuje. Teraz sa už môže nevyčerpaná dovolenka preplatiť len v prípade skončenia pracovného pomeru.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
janaGT
Ja by som chcela vedieť, že ako postupujete v prípade, že zamestnanec - v našom prípade riaditeľ firmy - má ešte nevyčerpanú dovolenku z roku 2002. Čo navrhujete v tomto prípade?
scem sa opýtať? Ten tvoj riaditeľ nemal v roku 2003 ani jeden deň dovolenky?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

vladan
scem sa opýtať? Ten tvoj riaditeľ nemal v roku 2003 ani jeden deň dovolenky?
Firma začala 08/2001.
2001 - nárok 10 dní, čerpal 0, zostalo mu 10 dní.
2002 - nárok 25 + 10 = 35, čerpal len 10 / vlastne z roku 2001 zostatok /
2002 - zostalo mu 25 dní.
2003 - nárok 25 + 25 z roku 2002 spolu 50 dní, vyčerpal 25, zostalo zas 25 dní.
2004 - nárok 25 + 25 z roku 2003, doteraz nečerpal nič.
K dnešnému dňu má 50 dní dovolenky. A na žiadnu sa ževraj nechystá.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

To ale nie je zostatok z roku 2002. On si vlastne prenáša dovolenku vždy len z predchádzajúceho roka.
Keď si ale neplánuje teraz vyčerpať 25 dní, tak mu treba vysvetliť, že mu prepadne. A keď by mal náhodou priemerku vysokú, tak nech si vypíše dovolenkový lístok a nech si ju čerpá papierovo.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
urobiť cesty podľa tankovania a neverím, žeby si nenašla v mesiaci, ktorí má cca 20 pracovných dní - 1 až 2 dni voľna. Tak si to musíš kontrolovať mesiac, čo mesiac :-))) ... no až kým si nevyčerpá 25 dní, ktoré "predsa nechceme", aby mu prepadli :-)))
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
... "zápis o prepadnutí dovolenky" !!! to mi pripomína dnešnú Pravdu.sk - "prepadli ďalšiu banku".
Jani, k tomu zápis nepotrebuješ, to som ešte v živote nepočula. Proste mu prepadla a je to! Niekde si môžeš poznamenať, že z dôvodu toho a toho - teda dáš tam paragraf Zákonníka práce.
... ale skús kontrolovať cesťáky a uvidíš, že tam nájdeš nejaký deň voľna.
Pochybujem, že si tvoj šéf robí cesťáky sám a keďže mu ich vypracovávaš ty tak tie voľné dni môžeš ľahko ovplyvniť :-)))
Pekný deň
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ani ja som sa s tým nestretla! Ale dvihla si mi náladu, aspoň to :-)))
Pekný deň
0 0
Trisha22 Trisha22

Trisha22 je offline (nepripojený) Trisha22

A nemôže ten Váš nedovolenkochtivi šéf auto po odchode na "dovolenku" sluzobne auto "odovzdat" inemu zamestnancovi a urobila by sa aj fiktivna kniha jazd podla skutocne cerpanych PHM sefa?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pred pár rokmi som mala rovnaký prípad, zamestnancovi sa pre pracovnú vyťaženosť nedarilo vyčerpať dovolenku v prvom roku jeho TPP a tých 25 dní sa stále prenieslo do nového roka. Firma to vyriešila jednorazovým preplatením, dôvod nevyčerpania bol objektívny.
0 0
erika527 erika527

erika527 je offline (nepripojený) erika527

Počula som, nemám to podchytené, že z roku 2004 už nemôžeme nič preniesť z nevyčerpaných dovoleniek na ďalší rok. Je to pravda? Kde nájdem to v zákonoch? To sa znamená, že by bolo najlepší vybrať všetky dni buď skutočne lebo aspoň papierovo?
Ďakujem.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
o nevyčerpaných dovolenkách, teda o prenesení dovolenky ti hovorí zákonník práce - presne § 113 ods. 2. zatiaľ som o novelizácii zákonníka práce nepočula, takže tú tvoju informáciu nemôžem potvrdiť.
Pekný deň
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Paula
Pred pár rokmi som mala rovnaký prípad, zamestnancovi sa pre pracovnú vyťaženosť nedarilo vyčerpať dovolenku v prvom roku jeho TPP a tých 25 dní sa stále prenieslo do nového roka. Firma to vyriešila jednorazovým preplatením, dôvod nevyčerpania bol objektívny.
Pred pár rokmi myslíš roky pred 1.7.2003, však? Lebo od tohto dátumu sa to nedá!
pekný deň
0 0
Načítať ďalšie