Zavrieť

Porady

Výpočet m3 (objemu) gulatiny

Linuxák
ahojte, chcel by som sa spýtať, keďže som začal robiť v drevopriemysle na píle, ako sa vypočítava objem gulatiny?

Napríklad mám 4metrovu gulatinu o priemere 45cm a potrebujem vediet jej objem. Nie som plateny za cisty objem z neho extrahovany.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://www.oskole.sk/?id_cat=2&clanok=1657
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
u lesákov je nasledovný vzorec:

Vzorec pre výpočet objemu guľatiny:

V=0.7854 * H* D2 [m3]

kde

H - dĺžka guľatiny v [m]
D - stredová hrúbka guľatiny v [m]
8 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
DamianHA Pozri príspevok
... keďže som začal robiť v drevopriemysle na píle...
potom sa ti možná zídu i ďalšie užitočné veci ohľadne kmeňov, kubíkovania a pod.:

http://www.tuzvo.sk/files/3_3/katedry_lf/khulg/D2.ppt
6 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
DamianHA Pozri príspevok
ahojte, chcel by som sa spýtať, keďže som začal robiť v drevopriemysle na píle, ako sa vypočítava objem gulatiny?

Napríklad mám 4metrovu gulatinu o priemere 45cm a potrebujem vediet jej objem. Nie som plateny za cisty objem z neho extrahovany.
Predpokladám, že z jednej guľatiny nejdeš vyrábať jednu zápalku, alebo špáradlo.
0 0
DamianHA DamianHA

DamianHA je offline (nepripojený) DamianHA

Linuxák
Ďakujem pekne, idem všetko popozerať a poskúmať. Prajem Vám krásne sviatky a ešte raz vďaka za ochotu.
0 0
DamianHA DamianHA

DamianHA je offline (nepripojený) DamianHA

Linuxák
marjankaj Pozri príspevok
Predpokladám, že z jednej guľatiny nejdeš vyrábať jednu zápalku, alebo špáradlo.
Nie, skor ide o to byt neosmeknuty o to co si dam na stol.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
DamianHA Pozri príspevok
ahojte, chcel by som sa spýtať, keďže som začal robiť v drevopriemysle na píle, ako sa vypočítava objem gulatiny?

Napríklad mám 4metrovu gulatinu o priemere 45cm a potrebujem vediet jej objem. Nie som plateny za cisty objem z neho extrahovany.
..

...fuha..tak ja začnem robiť účtovníčku a sem sa prídem spýtať, ako sa robí závierka...alebo, čo sú to zásoby...

...nemal si sa najskôr zaškoliť a potom začať v drevárstve?..kto ti dal živnosť?..
0 1
DamianHA DamianHA

DamianHA je offline (nepripojený) DamianHA

Linuxák
pepsikova Pozri príspevok
..

...fuha..tak ja začnem robiť účtovníčku a sem sa prídem spýtať, ako sa robí závierka...alebo, čo sú to zásoby...

...nemal si sa najskôr zaškoliť a potom začať v drevárstve?..kto ti dal živnosť?..
Na zivnost nerobim, je mi luto ze su tu taketo typy person, ktore maju za potreby pokladat aj taketo otazky. Svedci to o tej inteligencii cast slovakov, ktoru nemam rad.

ps: Ja som rad ze mam robotu, otazka zaucenia do vypoctu je jedna minutka. Ak si ty uzavierku spravis za minutku k tomu, aby si si vedel vypocitat vyplatu, tak prosim, nevahaj a vela stastia v novom zamestnani. Pretoze ja som k tomu potreboval skutocne len toto ;-)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pepsikova Pozri príspevok
..

...fuha..tak ja začnem robiť účtovníčku a sem sa prídem spýtať, ako sa robí závierka...alebo, čo sú to zásoby...

...nemal si sa najskôr zaškoliť a potom začať v drevárstve?..kto ti dal živnosť?..
No tak On niečo o tom vie.
To je podobné ako keď účtovníčke príde v marci klient, že má iba pár dokladov, či mu urobí daňové priznanie. A keď sa dohodnú, tak vybalí za dve igelitky papierov.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no ja kludne budem "takýto typ persony"...nájsť výpočet objemu skutočne je problém hľadať na gugli!!!..to vedia už štvrtáci...!..ale v pohode!!!..
0 0
DamianHA DamianHA

DamianHA je offline (nepripojený) DamianHA

Linuxák
.no ja kludne budem "takýto typ persony"...nájsť výpočet objemu skutočne je problém hľadať na gugli!!!..to vedia už štvrtáci...!..ale v pohode!!!..

1, Su vianoce ale asi si nedostala co si chcela, tak si to tu rozbalujes
2, Nikomu nevadila moja polozena otazka, snazili sa odpovedat
3, toto je porada, ak si myslis ze tu sa ludia nemozu pytat, na co sa to vola porada?
4, Objem alebo vypocet kubickeho metra nie jeproblem najst niekolkymi sposobmi. Okrem m3 do zakladneho google.sk mozem vyuzit math vzorec v google.sk ale taktiez slovnu frazu. Dokonca mozem svoj matematicky "potrebny vypocet" vlozit priamo do google a ten go vypocita a nakoniec do dokaze i ked cisla vpisem slovne. Bu! A ked si dam vyhladat frazu meter kubicky, zistim 1x1x1..na to sa mozem...Radsej sa spytam..
5, Problem je, ze som nevedel ako vypocitam obsah gulatiny o prikladnych hodnotach a ak by som aj vedel, tak som sa uistil. Nevedel som a na tom nic nie je. Spytal som sa, prisla odpoved, podakoval som sa. Tebe serie ze si nedostala co si chcela alebo ta frajer nechal, netusim. Su vianoce, zelam ti ich krasne, ale popravde mi je z teba celkom nechutne.

Cest ludom, ktori tu pisu a venuju sa skutocnej pomoci.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pepsiková, to máš síce pravdu, Ale stromy nerastú ideálne v tvare valca, skôr ako ich napadne. Záleží s akou presnosťou to chce vypočítať a tiež aby sa "neumeral" s každým jedným kusom. Možno by sa dalo ešte vážiť celý náklad a podľa jedného kusa vypočítať objemovú hmotnosť. Záleží aké má možnosti.
Na druhej strane ak zadávateľ iba veľmi stručne popíše problém, môže dostať aj takéto rôzne odpovede. Niekedy je dôležitejšie vedieť účel, na ktorý to potrebuje.

Damian: sú sviatky pokoja, tak to tu nekazte.
Naposledy upravil marjankaj : 25.12.10 at 15:21
0 0
DamianHA DamianHA

DamianHA je offline (nepripojený) DamianHA

Linuxák
Hlavne sa vykaslite na to, slecna, dama, pani, nech sa hada doma, poradili ste mi viacery, najviac mi pomohol pan s nickom: Stefan2005. Hadam sa to uzavrie, ak dotycna nebude mat chut odpisat na moje vysvetlenie. Co mat chut bude
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
DamianHA Pozri príspevok
ahojte, chcel by som sa spýtať, keďže som začal robiť v drevopriemysle na píle, ako sa vypočítava objem gulatiny?

Napríklad mám 4metrovu gulatinu o priemere 45cm a potrebujem vediet jej objem. Nie som plateny za cisty objem z neho extrahovany.


..no, na základe tvojej otázky si môžeš dovoliť aj takú odpoveď, akú si mi odpísal...v pohode...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
DamianHA Pozri príspevok
Hlavne sa vykaslite na to, slecna, dama, pani, nech sa hada doma, poradili ste mi viacery, najviac mi pomohol pan s nickom: Stefan2005. Hadam sa to uzavrie, ak dotycna nebude mat chut odpisat na moje vysvetlenie. Co mat chut bude
No zrejme sa ti nebude dať presne odmerať priemer v strede výšky guľatiny. Môžeš však odmerať obvod v strede napríklad krajčírskym metrom, a potom by bol výpočet takýto(za predpokladu že guľatina je presný kruh)

Objem = dlžka*Obvod*obvod/(4*pí)
kde pí=3,14159265358979

teda

objem=dlžka*obvod*obvod/12,566

Môžem dať aj výpočet na nie celkom kruhový profil, pomocou určitého integrálu
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
marjankaj Pozri príspevok
... Môžeš však odmerať obvod v strede napríklad krajčírskym metrom...
meranie, zaokrúhľovanie, ... je určené nariadením vlády

viď prílohu:
5 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Možno ťa bude zaujímať http://www.maxvar.sk/index.php/kubikovanie
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Stefan2005 Pozri príspevok
u lesákov je nasledovný vzorec:

Vzorec pre výpočet objemu guľatiny:

V=0.7854 * H* D2 [m3]

kde

H - dĺžka guľatiny v [m]
D - stredová hrúbka guľatiny v [m]
to D2 je D na druhú, teda pre laikov D x D
Ak si poverený preberaním materiálu tak by ti mali dať ako zamestnancovi primerané meradlá a lesáci mali na to dokonca tabuľky na každý druh dreva, takže nič nerátali, len merali dĺžku a priemer v strede alebo na konci takou veľkou šublérou,(vieš si predstaviť že by si tam pobiehal s krajčírskym metrom) to je to najjednoduchšie, horšie sa prepočítava koľko metrov kubických dreva je v metri kubickom( to znamená v objeme m x m x m) lebo drevo nie je voda.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

No a kým som sa vypísal tak vyčerpávajúcu odpoveď dodal štefan 2005 na príspevku 17.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

marjankaj Pozri príspevok
No zrejme sa ti nebude dať presne odmerať priemer v strede výšky guľatiny. Môžeš však odmerať obvod v strede napríklad krajčírskym metrom, a potom by bol výpočet takýto(za predpokladu že guľatina je presný kruh)

Objem = dlžka*Obvod*obvod/(4*pí)
kde pí=3,14159265358979

teda

objem=dlžka*obvod*obvod/12,566

Môžem dať aj výpočet na nie celkom kruhový profil, pomocou určitého integrálu
Zadavatel mal na zaciatku problem s vypoctom objemu valca, tak pochybujem aby pouzival integralny vypocet
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať