Zavrieť

Porady

Usporiadat
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Tie žuvačky PEDRO boli najlepšie žuvačky, aké kedy existovali. Žiadne z dnešných sa im nevyrovnajú.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Luba2
Tie žuvačky PEDRO boli najlepšie žuvačky, aké kedy existovali. Žiadne z dnešných sa im nevyrovnajú.
To je pravda, ale obsahovali cukor /možno nám práve oni zničili zuby /, tie dnešné drahšie už cukor neobsahujú.

PS: Ja ich semtam ešte niekedy vidím predávať! Neviem, kto ich však vyrába. A predstav si, kúpila som ich z nostalgie mojim deťom a im nechutili!
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Luba2
Tie žuvačky PEDRO boli najlepšie žuvačky, aké kedy existovali. Žiadne z dnešných sa im nevyrovnajú.
Vyrovnali sa im žuvačky SEVAK. Boli rovnakej veľkosti, konzistencie a boli dobré mentolové. Akurát že stáli 2,50 Kčs.
1 1
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Luba2
Tie žuvačky PEDRO boli najlepšie žuvačky, aké kedy existovali. Žiadne z dnešných sa im nevyrovnajú.
Hej, milovala som, keď sa z nich dali robiť veľké bubliny.
Z plátkových sa nedajú.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Veď aj mne išlo hlavne o tie bubliny. Sevak si pamätám tiež, tiež boli dobré, ale v tej dobe bol rozdiel koruna a 2,50.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja by som bola strašne rada,keby z tej popísanej stránky bolo aspon niečo v tejto dobe pravda,to by bolo fajn.
1 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

no ja teda neviem, ale mňa z nich vždy boleli ústa ))
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Na takom autobuse sme chodievali k starej mame a tiež hrávať dedinské divadlo, ibaže bol modrý. Na to sa nedá zabudnúť. Akurát sa nepamätám, že by tie obchody boli tak dobre zásobené. Ale žuvačky boli naozaj super aj turecký med za 20 halierov.
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Mňam, tie SEVAK-y chutili aj mne - a predávali ich v drogérii !!!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

sušič vlasov
PLZd91e4_fen.jpg  
1 0
shaky shaky

shaky je offline (nepripojený) shaky

Chobot
Vyrovnali sa im žuvačky SEVAK . Boli rovnakej veľkosti, konzistencie a boli dobré mentolové. Akurát že stáli 2,50 Kčs.
heeej SEVAK to bolo s takým obrázkom snehuliaka? mama nám ich kupovala, a tiež aj PEDRO. socík bol o niečom, dnes už pre decká není nič vzácne.
ale ďakujem tej dobe aspoň za to, že môžem takto pekne pospomínať,lebo to nemôže hocikto....:p
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Pamätáme sa aj na rožky po 0,30 Sk, aj na Dubčekove rožky za 1,- Sk aj na predávanie mlieka z 25 litrových konví takými odmerkami. A často sa u nás stalo, že dali daždému len napr. 2 litre, aby sa každému ušlo. No čo už a žilo sa.
Pekný deň želám...
1 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
No a keď ste išli do obchodu a za dvacku ste mali celý chlieb, 5 rožkov, malé maslo a liter mlieka?!
Mama ma vždy takto posielala. Tie haliere, čo mi vydali, som hneď míňala na tuhu do pera alebo na tuškové baterky. To všetko za dvacku...

Aj embéčku 120cinu ste mohli kúpiť za 45 tisíc. Dnes za to nekúpiš ani kasňu na nejaké iné auto.
2 0
Nataša Nataša

Nataša je offline (nepripojený) Nataša

usilovná pracovníčka
...chcela by som sa občas vrátiť do tej doby.... Minulý rok sme s partou išli na chatu takým autobusom /hnedým/, super to natriasalo, preto sa nalievalo iba na dno trojdecákov. Boli sme rarita na dialnici...
1 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Ja som tiež išla asi pred 5-timi rokmi v takom autobuse s klubom dôchodcov na výlet (teda ja nie som dôchoca - bola som s babkou :-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Paula
sušič vlasov
To je nejaké čudo, priznám sa, mala som stále normálnejšie sušiče na vlasy, ten na obrázku je asi zo začiatkoch 19.storočia, alebo z krajiny, kde včera už zjedli to, čo mali na zajtra. :p
0 0
toni toni

toni je offline (nepripojený) toni

pamätáte sa ešte na podpultový tovar a na známosti keď sme chceli niečo kúpiť
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tweety
To je nejaké čudo, priznám sa, mala som stále normálnejšie sušiče na vlasy, ten na obrázku je asi zo začiatkoch 19.storočia, alebo z krajiny, kde včera už zjedli to, čo mali na zajtra. :p
Náhodou...

Musím trochu obhájiť taký fén. V tých časoch bolo bežné použitie fénu takým spôsobom, že v príslušenstve bola taká hadica s nafukovacou čapicou, ktorá sa nasadila na hlavu (podobne ako sušiče vlasov u kaderníka) a ženy pri tom si mohli robiť manikúru alebo čítať ženské časopisy.

Tento fén bol vyrobený asi práve na takéto použitie, čiže nie na ručné fénovanie. Náš starý fén mal tiež vo výbave takú čapicu a taký stojan, do ktorého sa mohol uchytiť a položiť na stôl alebo na zem.
4 1
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

toni
pamätáte sa ešte na podpultový tovar a na známosti keď sme chceli niečo kúpiť
A to ako sme si vážili, že sme pre svoje deti mohli odstáť v rade na kubánske pomaranče, banány, burské oriešky. To bolo radosti. Teraz je to o ničom, keď kúpim kedy chcem, nedá sa z toho veru tešiť.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Chobot
Náhodou...
Musím trochu obhájiť taký fén. V tých časoch bolo bežné použitie fénu takým spôsobom, že v príslušenstve bola taká hadica s nafukovacou čapicou, ktorá sa nasadila na hlavu (podobne ako sušiče vlasov u kaderníka) a ženy pri tom si mohli robiť manikúru alebo čítať ženské časopisy.
Tento fén bol vyrobený asi práve na takéto použitie, čiže nie na ručné fénovanie. Náš starý fén mal tiež vo výbave takú čapicu a taký stojan, do ktorého sa mohol uchytiť a položiť na stôl alebo na zem.
Presne taký som mala, musím povedať, že bol super. Ale ten Paulin, je fakt čudný.:p
Naposledy upravil Tweety : 30.11.05 at 17:15
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať