Zavrieť

Porady

Zemiakový šalát

Žienky , čo tak poviete na to, keby sme sa rozpísali, ako ktorá robíme zemiakový šalát na vianočný stôl, ktorý podávame k rybám. Určite ho každá ináč robí. Skúste dať recepty.
Usporiadat
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

akosi sa nikomu nechce do šalátu...žeby strach z kcal
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
PEPO2 PEPO2

PEPO2 je offline (nepripojený) PEPO2

som normálna
Bambit
Žienky , čo tak poviete na to, keby sme sa rozpísali, ako ktorá robíme zemiakový šalát na vianočný stôl, ktorý podávame k rybám. Určite ho každá ináč robí. Skúste dať recepty.
Ja ti pošlem recept, na šalát, ktorý robí moja mama - je fantastický. (musíš ho miešať holou rukou.)
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Môj vlastný recept:

- uvarené zemiaky
- kyslé uhorky
- vajíčka uvarené natvrdo (musí ich byť dosť )
- redšia majonéza
- horčica
- soľ, korenie

Nedávam žiadnu inú zeleninu a je fantastický. Úplne jednoduchý a neprerazí chuť rybky. A ked ešte ostane, tak je výborný aj na studenú misu plnený do šunkových roliek.
Redšiu majonézu si buď urobíš sama, alebo ja to robím tak, že použijem kupovanú a zriedim ju s prevareným a vychladnutým mliekom.

Dobrú chuť.

Ale som si narobila chuť........už aby boli Vianoce
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Robievam klasický zemiakový šalát (zemiaky, cibuľa, uhorky, mrkva, prípadne kukurica) ale miesto olejovej robím varenú majonézy a všetkým chutí.
Recept na varenú majonézu:
¾ l mlieka
3 žĺtky
3 lyžice hr. múky
100 g masla
1 lyžicu horčice
biele korenie
soľ
vegeta
Všetky suroviny dáme do mliečneho hrnca (alebo nad parou) a stále miešame do zhustnutia. Po odstavení dochutíme citrónovou šťavou.
Nechať vychladiť (miešať) až potom pridať k ostatným surovinám a dobre premiešať.
Množstvá prispôsobiť množstvu použitých surovín.
Dobrú chuť
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

PEPO2 a prečo ten recept je len pre Bambitku?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja okrem uz spomenutej zeleniny davam aj na kococky nakrajany uvareny zeler. Vzhladom k tomu, ze mam alergiu na vajicka, robim taku zalievku (mudro sa to tusim vola dresing) zo slahackovej smotany, trochy horcice a kecupu. Nam chuti takyto. Po Vianociach este pridam na kusocky nakrajanu udenu sunku (na Vianoce nie, to je post).
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

NO , ja keď mám uvarené v šupke, a pretlačené zemiaky, usmažím cibuľku na oleji, pridám horčicu a korenie, zalejem kyslým nálevom z uhoriek.
/Nálev uhoriek doplním v 7 dcl pohári vodou./
S tým horúcim zalejem zemiaky - dobre sa tak toho napijú a sú výborné.
Potom pridám ostatné ingred. - mrkvu, uhorky, majon., tatarku.. čo ste zvyknutí dávať.
Vyskúšajte.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Moja mama dava do klasickeho majonezoveho salatu namiesto cibule por. Je to lahsie stravitelne, chutnejsie a jemnejsie. Posoli ho a trochu aj pocukri.
Inak robime aj podobny zemiakovo - cibulovy salat s nalevom. Zemiaky sa uvaria v supe, nechaju vychladit a nakrajaju sa na kolieska. Cibula sa ocisti a nakraja na tenke kolieska a posoli. Uvari sa vyraznejsi nalev ako na salat - voda, sol /neprehnat, aj cibula sa solila/, cukor, olej, ocot, cervena paprika - na koniec, aby pustila farbu. Ukladaju sa do misky striedavo vrstvy zemiakov a cibule a potom sa to zaleje studenym nalevom a da sa odstat do chladu. Mnozstvo - od oka. Najlepsie kotol - do rybky nasiakne stava zo salatu a je mnam....Len neviem, preco je na Vianoce vzdy najlepsi....
spievajucitucniaci.gif  
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Robievam určite ako vy ostatní - klasický. Ale skúste potom ešte pred pridaním majonézy alebo tatárky dať jedno veľké alebo dva stredné jabĺka narezané na kocky ako zemiaky, alebo môžete aj postrúhať. Je naozaj perfektný, jemnučký...
A ešte robievam šalát aj taký, že miesto zemiakov dám tam iba jablka nakrájané na kocky. Skúste a uvidíte.
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

tiež robím taky klasický ako vy, ale pridavam este sterilizovany hrašok.a na drobno nastruhany zeler. je fakt suprový. mam ho velmi rada. a potom ho papavame s udeným maskom.
na druhý den su naše tradičné ranajky - majonezový šalatik a udené masko. milujem toto rano.
som rozvedena a mam 6 ročnú dcérku. rano si v pyžame sadneme oproti sebe s touto dobrotkou (viem , ze to nie je zdrave, ale neva.) a papame a je nam užasne. uz teraz sa teším.........
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Nic nie je nezdrave, co cloveku chuti. Moja babicka hovorievala, ze co kto lubi, tym sa neotravi, tak teda dobru chut k salatu a udenemu masku. Aj ja to mam rada.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

durisovad
Nic nie je nezdrave, co cloveku chuti. Moja babicka hovorievala, ze co kto lubi, tym sa neotravi, tak teda dobru chut k salatu a udenemu masku. Aj ja to mam rada.
Súhlasím, len pozor, lebo veľa jedál, veľa chorôb, a obžerstvo je hriech.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Ja pridávam ešte cibuľu na drobno nakrájanú a na koniec troška šľahačkovej smotany na zjemnenie. Je vynikajúci.
0 0
belanicka belanicka

belanicka je offline (nepripojený) belanicka

cibulu dam prevarit ,aby nebola tazka a okrem majonezy dam jednu kyslu a jednu sladku smotanu,to je potom super.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Tweety
Súhlasím, len pozor, lebo veľa jedál, veľa chorôb, a obžerstvo je hriech.
Suhlasim, obzerstvo je hriech. Ale tu ide o vianocne debuzirovanie. Naviac, dobre jedlo v taketo sviatky akosi aj rodinu stmeluje a to je veru Bohu mila cinnost.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja robím tiež tak nejak klasicky - v šupe uvarené zemiaky pokrájam očistené na kolieska , pridám surovú pokrájanú cibuľu, uhorky, vajcia na tvrdo a na kolieska a hrášok s mrkvou. Zásadne si robím majonézu sama asi tak , že 1-2 vajcia dám do mixéra , pomaly prilievam olej... keď to je husté tak to zriedim šľahačkovou smotanou a pridám trochu horčice a soli.
A potom sa už rodina objedá....
1 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

belanicka
cibulu dam prevarit ,aby nebola tazka a okrem majonezy dam jednu kyslu a jednu sladku smotanu,to je potom super.
Smotanu som skusala davat aj ja, ale salat mi do druheho dna skysol. Musel sa zjest v ten den, kedy bol urobeny. Je tam nejaka finta?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janasv
Smotanu som skusala davat aj ja, ale salat mi do druheho dna skysol. Musel sa zjest v ten den, kedy bol urobeny. Je tam nejaka finta?
Ja dávam tatárku a majonézu v pomere 1:1. Pridám aj trochu horčice.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Do témy zemiakového šalátu sa zapojím aj ja, lebo na tému: kapusnica, by reagoval môj manžel. On ju robí tradične a je skvelá. Už teraz mi tečú slinky ))))))
Môj recept: uvarím vo veľkom hrnci zemiaky, zalejem studenou vodou, olúpem, popučín na hranolky. Pridá sa hrášok (bez nálevu), kocôčky mrkvy, porajbané alebo pokrájané uhorky aj s nálevom (podľa potreby), soľ, horčicu, mleté korenie, cukor a majonézu z obchodu. Šalát musí byť vláčny, riedim buď spomínaným uhorkovým nálevom alebo kyslou pochúťkovou smotanou.
K šalátu na Štedrý večer máme vyprážané rybie filé. Až na druhý deň potom udené alebo pečené kurča alebo kačka, prípadne rezne.
Už aby som išla aspoň na dnešný obed, tak som vyhladla pri písaní o jedlách.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

No ja ho robím takto :

Uvarím si zemiačky v šupke a potom ich vychladané očístím a pretlačím.
Do druhej nádobky si dám všetky ingrediencie ako :
nadrobno nakrájané uhorky, cibuľku, mrkvu
hrášok, kukuricu
jednu majonéru, jednu tatarku
štrocha šťavy z uhoriek
natvrdo uvarené vajíčka
horčicu, korenie a soľ /aby táto zmes bola primerane slaná podľa množstva zemiakov/
potom lyžicu cukru a lyžicu octu
túto zmes dobre premiešam
a
hotovú vylejem na zemiačky a zľahka premiešam, aby sa zemiačky moc nepopučili.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať