Zavrieť

Porady

evidencia alkoholu

Prosím, má už niekto vymyslenú tabuľku na denný odpis alkoholu? PODĽA NOVÉHO ZÁKONA? Veď máme my stredný podnikatelia toľko zbytočného času na odpočinok, že ho treba znova a znova ukracovať vymyslenými zákonami tých, čo toho času nemajú až tak veľa ako my - nie?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

cagica Pozri príspevok
Prosím, má už niekto vymyslenú tabuľku na denný odpis alkoholu? PODĽA NOVÉHO ZÁKONA? Veď máme my stredný podnikatelia toľko zbytočného času na odpočinok, že ho treba znova a znova ukracovať vymyslenými zákonami tých, čo toho času nemajú až tak veľa ako my - nie?
Na colnici v PD mi dali "vzorové" tlačivo - neviem skenovať, tak ho neviem pripnúť.

Podla tohto tlačiva evidencia liehu nezaberie až tak vela času - zásoby sleduješ podla EAN kodu, každý deň zapíšeš nákup a predaj (v krčme uvádzaš len uplne prázdne flaše)
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Skúste pozrieť tu

http://www.eurosystems.sk/files/evid...holu_rucna.xls
9 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Nehľadáš náhodou túto tabuľku :
2 0
sliz5 sliz5

sliz5 je offline (nepripojený) sliz5

Zdravim.Viete niekto ake pokuty hrozia pri nedodrzani evidencie ,zlej evidencie alebo ak by zistili rozdiel napr. ze nezodpoveda uctovny stav zo skutocnym?
0 0
maje maje

maje je offline (nepripojený) maje

ondrejvla Pozri príspevok
Nehľadáš náhodou túto tabuľku :
Neplatná tabuľka - stará evidencia.

Predajca SBL je povinný za každú prevádzkareň viesť dennú evidenciu spotrebiteľských balení podľa účtovného dokladu a čiarového kódu EAN, ktorá obsahuje
a) počet prijatých spotrebiteľských balení v kusoch, identifikačné údaje dodávateľa spotrebiteľského balenia a jeho čísla oprávnenia na distribúciu,
d) počet vydaných spotrebiteľských balení v kusoch konečnému spotrebiteľovi,
e) stav zásob spotrebiteľských balení v kusoch k poslednému dňu kalendárneho mesiaca,
f) zistené manko alebo prebytok v počte prijatých a vydaných spotrebiteľských balení a dôvod jeho vzniku.
Naposledy upravil maje : 13.01.11 at 20:42
0 0
cagica cagica

cagica je offline (nepripojený) cagica

´Pomohla by mi aj táto tabuľka, ale nie je zobrazená celá, lebo je urobená na šírku ak sa dá opraviť, budem rada
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
cagica Pozri príspevok
´Pomohla by mi aj táto tabuľka, ale nie je zobrazená celá, lebo je urobená na šírku ak sa dá opraviť, budem rada
tabuľka v citáte /príspevku 3/ sa mi páči-aj vyhovuje po novom.
0 0
cagica cagica

cagica je offline (nepripojený) cagica

A nepošle mi niekto link ako má vyzerať inventúra k 31.12.2010?
vopred ďakujem
0 0
cagica cagica

cagica je offline (nepripojený) cagica

Už som magor, ja ako prevádzka, ktorá predáva alkohol na poháriky musím podávať mesačné hlásenia, alebo nie o tomto predaji, lebo ja odpíšem fašu alkoholu, ak je prázdna, ale hlási sa aj prebežný stav mesačnej? Ďakjem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

cagica Pozri príspevok
Už som magor, ja ako prevádzka, ktorá predáva alkohol na poháriky musím podávať mesačné hlásenia, alebo nie o tomto predaji, lebo ja odpíšem fašu alkoholu, ak je prázdna, ale hlási sa aj prebežný stav mesačnej? Ďakjem
Nemusíš na colnicu podávať žiadne mesačné prehlady. Do 25.1.2011 si povinná zaslať inventúru zásob k 31.12.2010.

Pre krčmy platí, že zásobou sa rozumie aj načatá flaša, výdaj v dennom prehlade zaznamenáš v tom dni, keď ju uplne vyprázdniš.

Tlačivá, ktoré som dostala sú na spôsob evidencie dochádzky.
Na lavej strane máš zoznam alkoholu, čiarový kod, spotr. balenie a % alkoholu. V deň ktorý urobíš nákup zaznačíš pod príslušný deň počet kusov (každý dodávatel je na samostatnom liste).

Rovnaký list je pre predaj ,keď flašu vyprázdniš, zapíšeš ju v príslušný deň.

Tieto prehlady sa nikde neposielajú, musia byť k dispozícii na prevádzke. Neobstojí výhovorka, že sú u účtovníčky.
Naposledy upravil veronikasad : 14.01.11 at 15:40
0 0
cagica cagica

cagica je offline (nepripojený) cagica

Ak som správne pochopila, tak nemusím každý deň písať, že som predala 0,4 Farnet, 0,8 borovička, ale zapíšem výdaj v deň vyprázdnenia celej fľaše? A ak príde colná kontrola nebudú to merať na poháriky? Nie je to také strašné, ale sa dostať do obrazu čo vlatne robiť aby bola spokojnosť na mieste, kde ju chcú mať!!!!
0 0
cagica cagica

cagica je offline (nepripojený) cagica

Prečítala som si odkaz a asi musím denne viesť aj pohárik fernetu a ak mám prázdnu fľašu tak ju odpíšem OK? Díky
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

cagica Pozri príspevok
Prečítala som si odkaz a asi musím denne viesť aj pohárik fernetu a ak mám prázdnu fľašu tak ju odpíšem OK? Díky
Poháriky nie, len za deň vyprázdnené fľaše.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

cagica Pozri príspevok
Prosím, má už niekto vymyslenú tabuľku na denný odpis alkoholu? PODĽA NOVÉHO ZÁKONA? Veď máme my stredný podnikatelia toľko zbytočného času na odpočinok, že ho treba znova a znova ukracovať vymyslenými zákonami tých, čo toho času nemajú až tak veľa ako my - nie?
Ja som sa to snažila "natisnúť" na A4 a príjem budú značiť plusom a výdaj mínusom v danom dni.
Snáď to bude v pohode.
Našťastie nakupujú len u jedného distribútora.
Ešte vymyslím asi nejakú tabuľku, kde zaznačím, že "sedí", alebo "nesedí" zostatok aj s odôvodnením.

Prikladám aj stránku CÚ, kde sú EAN kódy, aj čísla povolení.
https://liehweb.colnasprava.sk//inde...eg=30&chid=clr

Snáď to niekomu pomôže :-)
Naposledy upravil Muška : 14.01.11 at 22:42
6 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Muška Pozri príspevok
Ja som sa to snažila "natisnúť" na A4 a príjem budú značiť plusom a výdaj mínusom v danom dni.
Snáď to bude v pohode.
Našťastie nakupujú len u jedného distribútora.
Ešte vymyslím asi nejakú tabuľku, kde zaznačím, že "sedí", alebo "nesedí" zostatok aj s odôvodnením.

Prikladám aj stránku CÚ, kde sú EAN kódy, aj čísla povolení.
https://liehweb.colnasprava.sk//inde...eg=30&chid=clr

Snáď to niekomu pomôže :-)
Muška, keď v kúpiš v danom dni 3 ks nejakej fľaše, dáš tam 3 pluska?

Inak, tá evidencia, čo priložila Zita5 je dobrá. Aby sa to zmestilo na formát A4 na šírku, mohla by byť vynechaná kolónka EAN kódu. Zoznam EAN kódov môže byť priložený na samostatnom liste.
Takto mi to poradil colník a navrhol aj takú podobnú tabuľku ako Zitka.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

cloe Pozri príspevok
Muška, keď v kúpiš v danom dni 3 ks nejakej fľaše, dáš tam 3 pluska?

Inak, tá evidencia, čo priložila Zita5 je dobrá. Aby sa to zmestilo na formát A4 na šírku, mohla by byť vynechaná kolónka EAN kódu. Zoznam EAN kódov môže byť priložený na samostatnom liste.
Takto mi to poradil colník a navrhol aj takú podobnú tabuľku ako Zitka.
..áno , do kolonky napíšu +3, keď fľašu hodia do koša, tak napíšu -1 a červeným perom.
Pozerala som aj od Zitky, ale tí moji nakupujú niekedy aj 3x do týždňa.

Ja som bola dnes celá "bez seba" keď som objavila tie EAN kódy na www. stránke.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Muška Pozri príspevok
..áno , do kolonky napíšu +3, keď fľašu hodia do koša, tak napíšu -1 a červeným perom.
Pozerala som aj od Zitky, ale tí moji nakupujú niekedy aj 3x do týždňa.

Ja som bola dnes celá "bez seba" keď som objavila tie EAN kódy na www. stránke.
Prosííím...aká je to www...????
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
pozri príspevok 15
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Ďakujem pekne Dana1, prehliadla som .....
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Prosím Vás, PRIMAT s obsahom 10% alkoholu sa radí medzi vína?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať