Zavrieť

Porady

V čom začať podnikať ??

sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
Usporiadat
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Moj sen je kupit domcek v okoli kupelov -R.Teplice a pod. a prerobit si na penzion,prenajimat a starat sa o cely chod prevadzky........

zalezi od toho co ta bavi,cim sa chces zaoberat........

sac
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
najlepšie ich investovať do nehnuteľnosti, peniaze nestratia hodnotu. Som toho istého názoru , ako písala Majka.
0 0
ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

Na Slovensku, teda aspoň na východnom, sa už nedá podnikať v ničom. Ak aj máš trocha peniažkov, nedajbože si zoberieš úver, kým sa dočkáš platieb od nádejných odberateľov tak aj skrachuješ. Možno prežiješ, keď všetko robíš sám. Ale akonáhle máš zamestnancov, výplaty, odvody..... škoda reči.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
sac
Mám nejakých 1,5 - 2 mil Sk a za chvíľu som bez zamestnania . Poraďte dačo v čom začať podnikať .
Môj názor - v tom, čo vieš, čomu rozumieš. Ak si krajčír, zbytočne si budeš otvárať živnosť, prípadne zakladať spoločnosť na vedenie účtovníctva, ak si ekonóm, pochybujem, že by si sa ako mäsiar uživil!
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

No je to trochu o ničom , keď mám možnosť do niečoho investovať 2 mil. a byť sám sebe pánom a na druhej strane sa zamestnám ako nejaký poskok , kde do mňa bude nejaký priblblý šéf rýpať.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
To je dobré ! Ja mám presne opačný problém. Viem v čom by som chcel podnikať a chýbajú mi tie 2 mil. Je to zaujímavé, že sme dvaja ludia a máme presne to, čo druhému chýba.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

sac
No je to trochu o ničom , keď mám možnosť do niečoho investovať 2 mil. a byť sám sebe pánom a na druhej strane sa zamestnám ako nejaký poskok , kde do mňa bude nejaký priblblý šéf rýpať.
No veď Vlasta v príspevku Ti poradila podľa mňa perfektne: ísť do samostatnej činnosti ako živnostník (alebo v inej podobe) a skúsiť to bez šéfa! Resp. byť sám sebe šéfom aj upratovačkou. Máš k tomu niečo, čo drvivá väčšina začínajúcich (a nielen začínajúcich ) nemá - Sk. (prvotný kapitál). A skúsiť to v takom obore v ktorom "sa cítiš doma".
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

Jozef I
To je dobré ! Ja mám presne opačný problém. Viem v čom by som chcel podnikať a chýbajú mi tie 2 mil. Je to zaujímavé, že sme dvaja ludia a máme presne to, čo druhému chýba.
No škoda, že nie si z okolia , aj spoločník s dobrým nápadom a skúsenosťami by nemusel byť od veci.
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

ondrejvla
Môj názor - v tom, čo vieš, čomu rozumieš. Ak si krajčír, zbytočne si budeš otvárať živnosť, prípadne zakladať spoločnosť na vedenie účtovníctva, ak si ekonóm, pochybujem, že by si sa ako mäsiar uživil!
No keď máš remeslo to je jasné, ale môj prípad je taký, že som robil aj na stavbe, robil som ekonóma, potom som obchodoval s UA a teraz asi 5 r. robím s otcom projekčnú činnosť, ale nemám vysokú, aby som potom v tom mohol pokračovať. Takže vlastne viem s každého trochu, ale nič tak, aby som v tom bol macher.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

sac
No keď máš remeslo to je jasné, ale môj prípad je taký, že som robil aj na stavbe, robil som ekonóma, potom som obchodoval s UA a teraz asi 5 r. robím s otcom projekčnú činnosť, ale nemám vysokú, aby som potom v tom mohol pokračovať. Takže vlastne viem s každého trochu, ale nič tak, aby som v tom bol macher.
Pre takéto rozhodnutia môže ozaj človek iba zberať názory, podnety, ale rozhodnúť sa nejako musí - aj keď s tým, že to bude možno len prechodné riešenie. Napr.: v podobe sro (otca by som "použil" ako tzv. zodpovedného zástupcu pre živnosť + "zamestnanca") by som pokračoval v projekčnej činnosti, pokiaľ by som mal predpoklad, že ma to uživí a že ma to bude baviť. Napríklad.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Já osobne by som investovala do nehnuteľnosti , ktorú by som potom prenajímala . Podľa mňa to je dnes najlepšie . Pokiaľ si ustriehneš platby za nájom , tak nevidím v tom problém . No však určite to záleží od toho , že na akom mieste sa nehnuteľnosť nachádza .
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ono sa povie investovať do nehnuteľnosti, lenže na to sú 2 mil.Sk málo ! Ešte keby to bolo v inej mene...
Jedine úver, a to určite nie malý, kúpiť a zrenovovať nehnuteľnosť, alebo vysúkať rukávy a postaviť novú, na zaujímavom mieste, no a potom prenájom. Ale ak ti to nepôjde, čo potom? Z čoho budeš splácať úver? To potom skôr navrhujem využiť otcove skúsenosti a vzdelanie, prijať kvalitného zamestnanca a sám sa pri ňom naučiť, čo budeš v budúcnosti potrebovať. Dobre pouvažuj, aby si nezasadil mrkvu do betónu - úroda potom nebude!
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

Ja by som začala niečo nové, nič náročné, určite nie obchod a už vôbec nie reštauráciu. Remeslo mať nemusíš, stačí nápad a zamestnať niekoho kto to vie robiť a hlavne chce prácu a nemá možnosť. Napríklad mať kamiónovú dopravu a pritom nikdy nešoférovať kamión. A určite by som nepoužila svoje peniaze, tie by ostali niekde v rezerve v nehnuteľnosti. PS: Škoda, že ja nemám taký problém!!
0 0
Ivuska Ivuska

Ivuska je offline (nepripojený) Ivuska

V tom co ta bavi a v tom co si dobry.
0 0
KON-EKON KON-EKON

KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

Kúp ornú pôdu a za 10 tis.Sk ročne ti ju zmolčujú,molčovať stačí na to, aby si mohol brať na to dotácie z EÚ. A to sú príjmy, ktoré sa nedania.Pôda je v tejto dobe veľmi dobrý obchod. Takže súhlasím s každým, kto hovorí o nehnuteľnostiach. Chápem to, že chceš otáčať tie peniaze. Môžeš skúsiť takto spolupracovať s nejakou realitkou, potrebujú takto vždy niečo kúpiť a drahšie predať. A takto môžeš mať výnos.
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

No aby som pravdu povedal, čo je molčovať to teda nemám šajnu, ale nezdá sa mi, že by EU dávala niekomu peniaze za nič, alebo za nejakú nie veľmi zmyselnú činnosť.
No a čo sa týka investície do nehnuteľností , to je možno dobrá investícia, ale na uloženie peňazí a nie na živobytie. Kúpim trochu luxusnejší byt za 2 mil. a dám ho do prenájmu a koľko na tom zarobím? Nejakých pár tisícok mesačne a to za to nestojí, to môžem investovať do fondov a pod. a môžem na tom zarobiť omnoho viac, aj keď s väčším rizikom. No a okrem toho by som chcel aj niečo robiť a nie prenajímať nehnuteľnosť a sedieť doma, ale tie prachy trošku točiť .
0 0
webguru webguru

webguru je offline (nepripojený) webguru

Zda sa ze to nemas lahke - najst dobre podnikanie nie je lahke. Ak uz mas skusenosti s projekcnou cinnostou skus pohladat spolocnikov ktori maju zaujem ale nemaju peniaze (Jozef I je jeden kandidat). Namiesto tradicneho platu ponukni ciastocny plat a ciastocne podiel vo firme (po odpracovani urcitych rokov, postupne zvysovanie az po urcitu hranicu - daj si to urobit ako poriadnu podielnicku zmluvu dobrym pravnikom) - tak budes mat dobrych lojalnych zamestnancov ktorym zalezi na raste firmy a nie na vlastnom vrecku... Samozrejme to sa lahko hovori a tazsie realizuje, ale za pokus to podla mna stoji. Kedze kazdy tu odporuca nehnutelnosti urcite sa najde miesto pre projekcnu firmu ktora robi riadenie projektov vo vystavbe ci v konstrukcii ciest alebo inej infrastruktury... Dalsia moznost je - ak firma zacne a nebude mat dost projektov, zacat vlastny projekt. Inspiraciu Ti dam od jedneho mojho lienta - pred desiatimi rokmi zacal stavebnu firmu. Staval viacucelove budovy ako postove urady, ine mensie statne budovy, skoly a podobne. Po par rokoch mu doslo ze ked je budova postavena je pre neho pomerne jednoduche ponuknut kontrakt na udrzbu budov ktore postavil - sam ich najlepsie pozna, vlastnik mu doveruje, atd. Po piatich rokoch firmu rozdelil na dvoje - stavebna a udrzba. Dnes po desiatich rokoch je udrzba vacsia nez stavebna a toci viac nez 10 milionov rocne (v dolaroch :-) Samozrejme je tu tiez problem - kde najdes dost dobrych zamestnancov ktori Ti budu robit udrzbu... ale zda sa ze sikovnych remeselnikov nie je az take tazke najst, hlavne ak im dobre platis - a to nepojde z tvojho vrecka, takze by to malo byt OK :-)
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
S tou sumou, ktorú máš sa dá robiť trading rôznych komodít alebo akcií, či derivátov cez internet, je to však značne rizikové, a musíš mať dosť skúsenosti z tohto obchodovania. Je však množstvo seminárov, ktoré ťa základné techniky naučia, potom už stačí iba PC, rýchle pripojenie na net a hlavne "feeling" na vývoj trhu.
Zárobky rádovo v desiatkach % nie sú neobvyklé, rovnako však môžeš stratiť trojnásobok !!!! vloženej sumy.
Pre profi traderov (najmä takých čo robia intraday trading-otvárajú a zatvárajú pozície v rámci jedného obchodného dňa), je optimálna suma okolo 100k USD.
0 0
sac sac

sac je offline (nepripojený) sac

S akciami a pod. som sa chvíľu začal zaoberať , ale ako hovoríš potrebuješ dosť veľké skúsenosti , cez brokera to je také, že vlastne tvoje peniaze točí cudzí človek, ktorý keď mu obchod nevíde on príde možno o províziu , ale ty o svoje peniaze. No a život s rizikom , že jeden rok zarobíš napr. 500000 a druhý prídeš o všetko to nie je nič moc, to môžem rovno chodiť do kasína /čierna, červená/ alebo tipovať za veľké, ale to je pre iné povahy ako ja.
0 0
Osmijanko Osmijanko

Osmijanko je offline (nepripojený) Osmijanko

sac
S akciami a pod. som sa chvíľu začal zaoberať , ale ako hovoríš potrebuješ dosť veľké skúsenosti , cez brokera to je také, že vlastne tvoje peniaze točí cudzí človek, ktorý keď mu obchod nevíde on príde možno o províziu , ale ty o svoje peniaze. No a život s rizikom , že jeden rok zarobíš napr. 500000 a druhý prídeš o všetko to nie je nič moc, to môžem rovno chodiť do kasína /čierna, červená/ alebo tipovať za veľké, ale to je pre iné povahy ako ja.
Na finančných trhoch, ak nemáš dobrodružnú povahu, to radšej neskúšaj. Súhlasím s tým, že investovaním do nehnuteľností sa dá zarobiť. Mať k dispozícii 2 mil., tak by som kúpila malý byt s dobrou adresou /v BA/, luxusne zariadila a prenajala zahraničnému záujemcovi. Vyskúšané, overené. V prípade, že sa nevieš orientovať v problematike, využi služby RK.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať