Zavrieť

Porady

Poznámky k účtovnej závierke - pomoc !

Dobrý deň, prvýkrát vyplňujem poznámky k účtovnej závierke. Ide o s.r.o., ktorá fungovala minulý rok 2 mesiace. Žiadnu činnosť nerobila. Nemáte niekto nejaký vzor, ako vyplniť poznámky, už som z toho hotová, neviem si poradiť. Potrebovala by som nejaký vzor. Prosím pomôžte.
Usporiadat
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
Treba vyplniť len hlavné veci, čo sa týka sro- názov, iČO,adresa, spoločníci .... podľa výpisu z obchodného registra, základné imanie a do Poznámky: treba napísať že firma v roku 2010 nevykonal žiadnú ekonomickú činnosť!
2 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja vyplnam vzdy toto tlacivo, ale samozrejme iba veci ktore sa ma tykaju. A kedze Vy ste nemali ziadne obraty, tak ti to posielam ako vzor - co sa tyka hlavicky, kedy bola zalozena, kedy vznikla, ci bude pokracovat v cinnosti v buducom roku, ci ide o riadnu alebo mimoriadnu zavierku a tak.....

Mozno pomoze...
3 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

ďakujem pekne, ale potrebovala by som vedieť napríklad, že Účtovná jednotka oceňovala majetok a záväzky - ku dňu uskutočnenia účtovnéh prípadu, ku dňu, ku ktorémus a zostavuje účtovná závierka, atď. My sme účtovali tak, ako prišlo. V deň, keď vznikol záväzok a keď vznikla pohľadávka. Teraz je to ku ktorému dňu ? uskutočnenia účtovného prípadu alebo ku dňu účtovnej závierky ?
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Kedy sa vlastne iceňuje ku dňu účtovnej závierky ? To sú záväzky a pohľadávky v cudzej mene nie ? Prosím vysvetlíte mi to niekto?
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Ďakujem, teda ak som dobre pochopila z linku od zk24, tak ku dňu zostavenia účtovnej závierky oceňujem, ak mám cudziu menu. My sme cudziu menu nemali, teda sme oceňovali aj pohľadávky aj záväzky ku dňu vzniku.
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Prosím Vás, vedel by miniekto povedať, ak s.r.o.čka vznikla v novembri, tak do poznámok ak mám v niektorej z tabuliek uvedené, že stav na začiatku bežného účtovného obdobia, tak to mám november považovať za začiatok bežného účtovného obdobia ? Konkrétne napr. Peniaze v hotovosti mám zostatok v sume napr. 5000 €, tak to bude stav na konci účtovného obdobia však ? A na začiatku nič nemám písať ? alebo aj tam 5000, keď bolo splatené pri vzniku ? Prosím pomôžte mi.
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Ešte by som sa chcela spýtať, ak sro-čka vôbec ešte nezačala fungovať, len je založená, tak v poznámkach mám vyznačiť, že zostavila účtovnú závierku za predpokladu nepretržitého pokračovania vo svojej činnosti ? Áno, alebo nie?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

alicacka Pozri príspevok
Ešte by som sa chcela spýtať, ak sro-čka vôbec ešte nezačala fungovať, len je založená, tak v poznámkach mám vyznačiť, že zostavila účtovnú závierku za predpokladu nepretržitého pokračovania vo svojej činnosti ? Áno, alebo nie?

To my nemôžme za vás rozhodnúť
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Ja to veľmi dobre viem, ale asi ste nepochopili moju otázku. chcem vedieť, či sa za nepretržité pokračovanie vo svojej činnosti považuje, ak firma ešte je len založená a nič nerobila, alebo už aj to, že je založená.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

alicacka Pozri príspevok
Ja to veľmi dobre viem, ale asi ste nepochopili moju otázku. chcem vedieť, či sa za nepretržité pokračovanie vo svojej činnosti považuje, ak firma ešte je len založená a nič nerobila, alebo už aj to, že je založená.
Nepretrzite pokracovanie je, ze bude fungovat aj v dalsom roku a neplanuje vstupit do likvidacie, konkurzu...

My sme s jednou firmou isli do likvidacie, tak vtedy sme tam dali "nie" a dovod: "vstup do likvidacie".

Pokial sa vlastne len rozbiehate, tak pokracujete vo svojej cinnosti. nevadi ze ste nemali obrat, ale pokracujete vo fungovani
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Ďakujem veľmi pekne, toto som potrebovala presne vedieť.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
z predloženého vzoru si vo worde vypíš len časti, ktoré sa ťa týkajú - je to minimum.
Predsa nebudeš odovzdávať 30 strán prázdnych nevyplnených listov......
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Ďakujem za dobrú radu.
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Dobry den, chcela by som sa spytat, ak s.r.o. v priebehu tohoto roku zmenila sidlo a aj konatelov, je nutne toto uvadzat v poznamkach?
Dakujem za kazdu odpoved.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Prima73 Pozri príspevok
Dobry den, chcela by som sa spytat, ak s.r.o. v priebehu tohoto roku zmenila sidlo a aj konatelov, je nutne toto uvadzat v poznamkach?
Dakujem za kazdu odpoved.
Tento rok nemiešaj do poznámok roka 2010.
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Tweety Pozri príspevok
Tento rok nemiešaj do poznámok roka 2010.
Pardon, myslela som rok 2010, este som sa nepreklopila
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Prima73 Pozri príspevok
Pardon, myslela som rok 2010, este som sa nepreklopila
Ak je to tak, treba do uviesť, sú to podstatní informácie.
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Tweety Pozri príspevok
Ak je to tak, treba do uviesť, sú to podstatní informácie.
Dakujem velmi pekne za pomoc.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Prima73 Pozri príspevok
Dobry den, chcela by som sa spytat, ak s.r.o. v priebehu tohoto roku zmenila sidlo a aj konatelov, je nutne toto uvadzat v poznamkach?
Dakujem za kazdu odpoved.
rok 2010 - uvádzam vždy informácie od 1.1. do dňa xx.xx
a zmenu od xx.xx.2010 k 31.12.2010.
Proste tam uvediem aj starých aj nových.

pokiaľ je zmena v r.2011, aj VZ bolo v r.2011, uvediem to do časti na konci poznámok - Iné významné skutočnosti.
Napr. v r. 2009, ak sro "nestihla" zapísať premenu ZI na EUR, tak som to do Poznámok uviedla.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať