Zavrieť

Porady

Vyber penazi z PSS

Dobry den
...idem sa stahovat a chcel by som v novom byte napr.dat plavajucu podlahu,prerabku jadra atd.Mozem si vybrat z PSS cas nasetrenych penazi pri zdokladovani ze to naozaj bolo na prerabku, aj ked som este nedosiahol cielovu sumu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JaDo je offline (nepripojený) JaDo

    JaDo
    Samozrejme.
    http://www.pss.sk/sk/sporenie/princi...neho-sporenia/

    Dá sa to urobiť napr. tak, že sa zmluva rozdelí na 2 zmluvy. Do jednej sa použijú všetky dosiaľ našporené peniaze, čím sa docieli splnenie niektorých požadovaných podmienok a pritom sporenie nezanikne, pretože sa sporí ďalej na druhej zmluve.
    Pozor, netreba zvyšovať cieľovú sumu, pretože sa z nej ihneď platí poplatok a pre poradcu to znamená okamžitý príjem.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kotlas666 Pozri príspevok
    Dobry den
    ...idem sa stahovat a chcel by som v novom byte napr.dat plavajucu podlahu,prerabku jadra atd.Mozem si vybrat z PSS cas nasetrenych penazi pri zdokladovani ze to naozaj bolo na prerabku, aj ked som este nedosiahol cielovu sumu?
    Ak SS trvalo minimálne 2 roky, tak ti dokonca aj štátna prémia z predchádzajúcich rokov zostane.

    JaDo je offline (nepripojený) JaDo

    JaDo
    Po výpovedi zmluvy (jednej z pôvodne rozdelenej) tak do mesiaca prídu peniaze.
    citujem z http://www.pss.sk/files/pdf/dolezite...ho-sporeni.pdf
    "Lehota na dokladovanie účelového použitia prostriedkov stavebného sporenia pri účelovej výpovedi zmluvy o stavebnom sporení je 12 mesiacov od dátumu výpovede zmluvy. Pri poskytnutom stavebnom úvere, medziúvere a mimoriadnom medziúvere, stavebná sporiteľňa dohodne lehotu na predloženie dokladov účelového použitia prostriedkov stavebného sporenia v úverovej zmluve."

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.