Zavrieť

Porady

Ako často a či vôbec pridávate soľ do umývačky riadu keď používate tablety?

Ahojte, som tu nový, hádam som sa trafil. Už nejaký mesiac máme doma so ženuškou umývačku. Samozrejme pred prvým spustením sa doplnila soľ, jeden krát som ju pustil naprázdno a bla, bla.... . Odvtedy pracuje ako hodinky, všetko dobre umyje málokedy je problém s nejakými čmuhami a pod. Proste spokojnosť. Používame tablety 3v1. Ale od novoty čakám, kedy si vypýta umývačka soľ a ona stále nič. Kontrolka sa nikdy ani nerozsvietila, proste sa nesťažuje. Len sa bojím, aby náhodou sa nepoškodil ten dekalcifikátor, ktorý odvápňuje vodu a na to práve potrebuje soľ. Na našich stránkach je okolo tohoto zariadenia totižto strašne málo napísané, ešte aj ten návod k umývačke stojí za dve veci. Aj keď som pozeral aj tu na porade nejaké diskusie ku umývačkám, nikto sa týmto problémom nezaoberá. Pritom už na x stranách je písané, že treba soľ pridávať aj pri použití tabliet 2v1 alebo 3v1. Totižto aj keď tableta soľ obsahuje, tak sa táto soľ rozpúšťa až priamo v umývačke a vstup vody spolu s dekalcifikátorom, beží povedzme na sucho-bez soli. Len tak zo srandy som dnes otvoril zásobník na soľ /prvý krát od kúpi a naplnenia/ a ten je stále plný vody a soli, ako keby ten dekalcifikátor ani nepracoval. Máte aj Vy podobnú skúsenosť alebo ako sa správajú Vaše umývačky? Vďaka predom za prípadné odpovede.
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Mne vydrží soľ v umývačke tak 2 mesiace a to ju púšťam naplno 2x denne.
Neboj sa, ona si sama vypýta, keď sa jej bude žiadať.
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

ondrejvla Pozri príspevok
Mne vydrží soľ v umývačke tak 2 mesiace a to ju púšťam naplno 2x denne.
Neboj sa, ona si sama vypýta, keď sa jej bude žiadať.
mne teda soľ toľko nevydrží, ale určite mi signalizuje, kedy ju treba doplniť..uff dvakrát denne a naplnoto teda tam dávaš všetko umývať?
4 0
MIRCO1972 MIRCO1972

MIRCO1972 je offline (nepripojený) MIRCO1972

som jeden MIRCO
ja som kúpil Whirpool umývačku v polke decembra a tiež nič nepýtala...už mi to bolo čudné lebo na pohároch sa začali objavovať škvrny po tvrdej vode...tak som tam nasypal 2 kg soli a je ...predtým som tam dal 1,5 kg...a teraz sme po prvý krát pridali aj leštiaci prípravok a sranda čo sa stalo...naládovali sme umývačku doplna a čakali ako dopadne umývanie s leštiacim prípravkom...5 min. pred koncom umývania sme zistili že sme zabudli dať tabletu... a čuduj sa svete...všetko bolo krásne umyté...


0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Lubaba Pozri príspevok
mne teda soľ toľko nevydrží, ale určite mi signalizuje, kedy ju treba doplniť..uff dvakrát denne a naplnoto teda tam dávaš všetko umývať?
Sme veľká rodina, beží po obede aj po večeri. Vždy dávam aj tabletu 3v1 a leštidlo, možno preto nepýta.
4 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Zapínam ju tiež bežne dvakrát denne, načo som si ju inak kúpila, aby som umývala ručne?
Pýta pravidelne tak raz mesačne soľ aj leštidlo aj keď dávam tablety alebo gély 3v1.
Niektoré tablety sa rozbaľujú, iné nie. Tiež sa mi stalo, že som vravela manželovi aby zapol umývačku. Večer idem vybrať riady a čuduj sa svete,
tableta pekne zabalená a riady boli aj tak čisté a lesklé
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Tamila Pozri príspevok
Zapínam ju tiež bežne dvakrát denne, načo som si ju inak kúpila, aby som umývala ručne?
Pýta pravidelne tak raz mesačne soľ aj leštidlo aj keď dávam tablety alebo gély 3v1.
no ja sa ešte asi musím učiť, u nás sa tiež dosť pomíňa riadu, ale nevystačí to na jeden deň na umytie, lebo fakt aj umývam toho ručne dosť, ale všetko sa tam predsa nedá naložiť, buď mám veľa pohárov etc., tíško závidím...
5 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

ondrejvla Pozri príspevok
Sme veľká rodina, beží po obede aj po večeri. Vždy dávam aj tabletu 3v1 a leštidlo, možno preto nepýta.
Ja pridávam, len keď "pýta".
5 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Lubaba Pozri príspevok
no ja sa ešte asi musím učiť, u nás sa tiež dosť pomíňa riadu, ale nevystačí to na jeden deň na umytie, lebo fakt aj umývam toho ručne dosť, ale všetko sa tam predsa nedá naložiť, buď mám veľa pohárov etc., tíško závidím...
Časom si zvykneš naložiť všetko možné a aj kadejaké kombinácie, aby čím viac vošlo. Bývame v dome a na umytie pár vecí ručne miniem oveľa viac vody ako v umývačke, pretože bojler máme v pivnici a kým dotečie do kychyne teplá voda, tak sa jej dosť odpustí. Myslím, že nás vyjde lacnejšie to umyť v umývačke.
7 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
používam umývačku 5-6 x do týždňa ( 2 dospelé osoby ) a soľ doplňam tak 2-3 x za rok...je na to kontrolka, takže sa spolieham na ňu....leštidlo častejšie, možno tak 1-2 za dva mesiace...ale tiež je kontrolka....
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Všetko závisí od tvrdosti vody. Tabletky resp. prášok postačujú do tvrdosti 21-23 (nemecké stupne) a tento údaj nájdeš na ich obale. Soľ je potrebné pridávať do umývačky až pri veľmi tvrdej vode. Zbytočne pridaná soľ poškodzuje sklo. Takže šup s vodou do labáku.
0 0
Svoro Svoro

Svoro je offline (nepripojený) Svoro

Ahojte, vďaka za nejaké tie info, hovorím, umývačka umýva veľmi dobre, len ma trochu trápilo, aby som pár mesiacov po kúpe nemusel ku nej volať servisáka skrz ten dekalcifikátor. Ak môžem ešte jedna vec, ako sa na Vašich umývačkách nastavuje tvrdosť vody? U tej našej "BEKO" sa v menu dá zvoliť stupnica od 1 do 5. Ale pokiaľ by bola moc tvrdá voda, tak treba ešte vo vnútri umývačky otočiť taký prepínač z polohy 0 do polohy 1. Mne podľa toho pásiku na meranie tvrdosti vody vyšla hodnota v menu 3 a prepínač v umývačke je na polohe 0. Rozmýšľam, či vlastne sa ten dekalcifikátor nespustí až keby som ten prepínač priamo v umývačke prepol do polohy 1, ale to by sa podľa návodu malo až pri extrémne tvrdej vode. Nechápem. Tak dobrá mašina a tak blbo napísaný návod, nehovorím o tom, že som ku nej dostal návod hádam aj v Azerbajdžánštine, ale v Slovenčine nie, to som si musel stiahnuť z netu.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Tiež používam 3v1, soľ nasypem tak raz do roka, inak umývačka reve . Bývame v novom byte 1,5 roka, umývačka pýtala soľ len raz a to bolo pekne dávno. Leštidlo vôbec nepoužívam. Načo ? Veď mám 3v1 !
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Máme umývačku na 6 súprava (pre väčšiu nebolo miesto). V priemere v nej umývame asi 10x za týždeň. Soľ vydrží niečo cez mesiac - máme tvrdú vodu. Leštidlo nepoužívame.

Svoro, naša umývačka nemá možnosť nastavenia tvrdosti vody. Je to pre mňa novinka, že niečo takéto už umývačky majú.
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Svoro Pozri príspevok
Ahojte, vďaka za nejaké tie info, hovorím, umývačka umýva veľmi dobre, len ma trochu trápilo, aby som pár mesiacov po kúpe nemusel ku nej volať servisáka skrz ten dekalcifikátor. Ak môžem ešte jedna vec, ako sa na Vašich umývačkách nastavuje tvrdosť vody? U tej našej "BEKO" sa v menu dá zvoliť stupnica od 1 do 5. Ale pokiaľ by bola moc tvrdá voda, tak treba ešte vo vnútri umývačky otočiť taký prepínač z polohy 0 do polohy 1. Mne podľa toho pásiku na meranie tvrdosti vody vyšla hodnota v menu 3 a prepínač v umývačke je na polohe 0. Rozmýšľam, či vlastne sa ten dekalcifikátor nespustí až keby som ten prepínač priamo v umývačke prepol do polohy 1, ale to by sa podľa návodu malo až pri extrémne tvrdej vode. Nechápem. Tak dobrá mašina a tak blbo napísaný návod, nehovorím o tom, že som ku nej dostal návod hádam aj v Azerbajdžánštine, ale v Slovenčine nie, to som si musel stiahnuť z netu.
Ten pásik na meranie tvrdosti bol priložený k práčke ? Ja som raz odskúšal pásik, čo bol priložený v obale istého výrobku, a nameral mi oveľa tvrdšiu vodu ako v skutočnosti mám.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Svoro Pozri príspevok
Ahojte, som tu nový, hádam som sa trafil. Už nejaký mesiac máme doma so ženuškou umývačku. Samozrejme pred prvým spustením sa doplnila soľ, jeden krát som ju pustil naprázdno a bla, bla.... . Odvtedy pracuje ako hodinky, všetko dobre umyje málokedy je problém s nejakými čmuhami a pod. Proste spokojnosť. Používame tablety 3v1. Ale od novoty čakám, kedy si vypýta umývačka soľ a ona stále nič. Kontrolka sa nikdy ani nerozsvietila, proste sa nesťažuje. Len sa bojím, aby náhodou sa nepoškodil ten dekalcifikátor, ktorý odvápňuje vodu a na to práve potrebuje soľ. Na našich stránkach je okolo tohoto zariadenia totižto strašne málo napísané, ešte aj ten návod k umývačke stojí za dve veci. Aj keď som pozeral aj tu na porade nejaké diskusie ku umývačkám, nikto sa týmto problémom nezaoberá. Pritom už na x stranách je písané, že treba soľ pridávať aj pri použití tabliet 2v1 alebo 3v1. Totižto aj keď tableta soľ obsahuje, tak sa táto soľ rozpúšťa až priamo v umývačke a vstup vody spolu s dekalcifikátorom, beží povedzme na sucho-bez soli. Len tak zo srandy som dnes otvoril zásobník na soľ /prvý krát od kúpi a naplnenia/ a ten je stále plný vody a soli, ako keby ten dekalcifikátor ani nepracoval. Máte aj Vy podobnú skúsenosť alebo ako sa správajú Vaše umývačky? Vďaka predom za prípadné odpovede.
soľ v tabletkách je určená do určitej tvrdosti vody - (20°d ) ak má voda vyššiu tvrdosť, vtedy je potrebné pridávať soľ.
1 0 – 7 °d mäkká
2 7 – 14 °d stredne tvrdá
3 14 – 21 °d tvrdá
4 nad 21 °d veľmi tvrdá

http://www.porada.sk/1577157-post211.html
Naposledy upravil alla66 : 27.02.11 at 15:27
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jess Pozri príspevok
Načo ? Veď mám 3v1 !
Nastavil parametre hneď na začiatku .

3 in 1 všetko rieši ...ešte ani soľ a ani leštidlo som nedával ...cca 4 roky ...a načo vôbec ????

Zvyšok neriešim ...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

A ja Vám poviem, že najlacnejšie vychádza soľ, leštidlo a prášok na dávkovanie. A nekupujem drahé prášky, ale v Lidli značku ,,W5" a som spokojná. Keď som prepočítavala koľko miniem na tablety a koľko na dávkovanie, tak jednoznačne dávkovanie vyhráva.
Keď si myčka vypýta soľ, tak jej ju dám, keď vidím, že poháre sú matnejšie, tak mi je jasné, že dochádza leštidlo.
Pár tabliet mám v zálohe, keby došiel prášok.
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Umývačku používam už cca 12 rokov, vyskúšala som to i ono, súhlasím s Danuškou, najlepšie výsledky, nielen ohľadom na šetrenie, zvlášť prášok, soľ a leštidlo.
Naposledy upravil Marína : 25.02.11 at 10:59
1 0
Svoro Svoro

Svoro je offline (nepripojený) Svoro

Ahojte, vďaka za odpovede. Inak áno, ten pásik bol priamo ku umývačke, ďalej pravda je, že aj v návode je písané, že je vždy lepšie dávať všetko zvlášť ako tablety, ale hneď na začiatok sme vyskúšali tablety a umýva super, takže sme nič iné neskúšali. A čo sa týka tej ďalšej diskusie o problémoch s umývačkou, mrkol som aj do nej, ale je to už moc neprehľadná diskusia a nechcelo sa mi ju mesiac čítať. Pravda je, že aj podľa nej a ohlasov na tejto stránke sme si vybrali umývačku.
0 0
Svoro Svoro

Svoro je offline (nepripojený) Svoro

buchač Pozri príspevok
Nastavil parametre hneď na začiatku .

3 in 1 všetko rieši ...ešte ani soľ a ani leštidlo som nedával ...cca 4 roky ...a načo vôbec ????

Zvyšok neriešim ...
Ahoj tu je časť článku o tej soli, chcel som sem dať link na celý článok, ale niekto vymyslel pravidlo, že link je možné pridať až po 15 príspevkoch v diskusiach /nechápem, čo je to za hlúposť/, tak aspoň takto:

SOĽ NAD ZLATO
Pri strojovom umývaní riadov je používaná veľmi horúca voda, pri ktorej sa môžu vo vyššej miere vyzrážať na riadoch i v umývačke usadeniny zlúčenín vápnika a horčíka, hlavných prvkov, ktoré spôsobujú tvrdosť vody. Tieto usadeniny znižujú kvalitu riadov, umývačku môžu dokonca poškodiť. Preto je nevyhnutné vodu zmäkčiť. O to sa stará zariadenie na zmäkčovanie vody – takzvaný odvápňovač, ktorý odoberá z vody ióny vápnika a ďalších minerálov a odovzdáva jej ióny sodíka. Na správne fungovanie tohoto zariadenia je nevyhnutná regenerácia, ktorá sa robí napustením soľného roztoku do chemicky aktívnej časti odvápňovača, dekalcifikátora. Tento roztok teda vodu v umývačke priamo nezmäkčuje, ale zaisťuje činnosť zariadenia na tento účel určeného. Skôr, než túto soľ do zásobníka nasypeme po prvýkrát, musíme ho naplniť vodou, v opačnom prípade sa soľ nemá v čom rozpustiť, a neplní preto svoju funkciu. Po uvedení do prevádzky si už umývačka vodu do zásobníka dávkuje sama. Čo sa týka typu soli, nezáleží príliš na značke, uprednostníme však vždy skôr soľ hrubšiu. Nikdy nepoužívame inú soľ než druh určený pre umývačky! V opačnom prípade by mohlo dôjsť k poškodeniu zariadenia na zmäkčovanie vody. Názor, že túto soľ môže nahradiť soľ obsiahnutá v tabletách na umývanie riadov, sa už z hľadiska konštrukcie umývačky nezakladá na pravde. Soľ v tabletách môže zmäkčiť vodu priamo v priestore umývačky, nenahradí však regeneračnú soľ pre dekalcifikátor, pretože sa do neho vôbec nedostane. Zariadenie na zmäkčovanie vody je totiž umiestnené priamo na vstupe vody do umývačky. Voda sa dostane do priestoru na umývanie riadov, až keď ním pretečie. Pri nedostatku regeneračnej soli dôjde k zničeniu dekalcifikátora v cene niekoľkých tisíc korún.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať