Zavrieť

Porady

TRPNUTIE RÚK

komunikatívna
prosím o radu. Známa robí v kuchyni, napr. čistí zemiaky, máča sa vo vode a podobne. V poslednej dobe jej strašne opúchajú ruky, ale najhoršie je, že v noci nemôže ani spať čo ju strašne bolia a tŕpnu. Skúšala rôzne bylinky, gely napr. Ibalgin a iné, rôzne zábaly octové, bylinné, vie niekto poradiť niečo účinné? Bola by som vďačná.
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
tŕpnutie rúk môže byť aj od chrbtice
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Neviem čo je príčinou, ale nech skúsi magnézium, to tiež veľakrát pomôže. Je to overené.
0 0
DANUS DANUS

DANUS je offline (nepripojený) DANUS

komunikatívna
Okej ďakujem, dám vedieť, ak by niekto ešte nejako vedel poradiť, beriem každý nápad, pomoc.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Magnézium nič nepokazí. Tŕpnutie môže byť skutočne od chrbtice, ale to opúchanie+ bolesť, by som nepodceňovala. Vždy sa všetko pripisuje chrbtici. Aj doktori radšej povedia:"To máte od chrbtice."Lebo sa im nechce pohnúť mozgom. Príčin môže byť hrozne veľa. Napr. začínajúca artritída(z toho machtania vo vode,často asi studenej.) Treba určite navštíviť neurológa.
0 0
DANUS DANUS

DANUS je offline (nepripojený) DANUS

komunikatívna
Neurológ, obvodný lekár, že varj povedal že to je len z vody, treba mať cez noc rukavice, a používať Ibalgin gel a aj tabletky ibalgin, a stále nič. Lekári sa väčšinou na to vykašlú.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
intermont
Neurológ, obvodný lekár, že varj povedal že to je len z vody, treba mať cez noc rukavice, a používať Ibalgin gel a aj tabletky ibalgin, a stále nič. Lekári sa väčšinou na to vykašlú.
To akože má spávať v noci v rukaviciach? A zimnú kombinézu jej neodporučil si obliekať na noc? Dobrý truľo. Presne o takomto prístupe píšem v predch. príspevku. Dnes si pacienti musia uvedomiť, že lekár je tam pre nich a nie oni preňho. Lenže pacienti sa stále boja sťažovať, a preto sa doktori správajú ako sa správajú. Odporúčam nebáť sa dožadovať svojich práv a v prípade neochoty sa aj sťažovať. Viem o čom hovorím, pracovala som niekoľko rokov v zravotníctve.

Ibalgin je prípravok s rýchlym a krátkodobým účinkom. Sú analgetiká, ktoré sa uvolňujú postupne. Tým sa zabezpečí uvoľnenie svalstva a ustúpenie bolesti.Napr. Dorsiflex. Ten však musí predpísať lekár, nie je voľne predajný.
0 0
DANUS DANUS

DANUS je offline (nepripojený) DANUS

komunikatívna
Ďakujem za radu skúsim jej povedať nech si vypýta Dorsiflex.
0 0
KON-EKON KON-EKON

KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

Len krátko, ruky sú dráhou srdca, treba si uvedomiť, že pokiaľ má daná osoba problémy s rukami, tak to súvisí so srdcom, osrdečník. Práca vo vode jej spôsobuje nedostatok energie, prevláda chlad, ak je studená a to spôsobuje raťazovitú reakciu. Nech sa začne zaoberať stavom tlaku krvi, ciev...atď. To považujem v tejto chvíli ako za záchytný bod.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
intermont
Ďakujem za radu skúsim jej povedať nech si vypýta Dorsiflex.
To som nemyslela ako smerodatné, že to si má dať predpísať. Uviedla som to ako príklad.
0 0
DANUS DANUS

DANUS je offline (nepripojený) DANUS

komunikatívna
Beriem to ako príklad, ale keď lekári nevedia nič predpísať tak aspoň im dať nejakú návnadu, ako malému dieťaťu vieš, napr. Nepomohol by napríklad Dorsiflex?
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Niekedy aj dobrí farmaceuti v lekárni vedia poradiť.

Ja osobne s lekármi nemám veľmi dobré skúsenosti a aj na "reumatické" bolesti mi chceli dať iba lieky od bolesti... Radšej to skúšam prírodne, homeopatiou, čajmi a tak...
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

no to trpnutie rúka ich opúchanie si netreba nechať na ľahkú váhu, fak treba navštíviť neurológa a dať si to riadne vyšetriť. Neskôr to môže byť zlĺhavé liečenie a tie bolesti nestoja za to. Ozaj a neskúšala tvoja známa zopár masáží celej alebo aspoň krčnej chrbtice??? Aj to by mohla byť aká-taká úľava, lenže to musí byť aspoň 3-5x každý druhý deň. Skús jej to poradiť..
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
intermont
prosím o radu. Známa robí v kuchyni, napr. čistí zemiaky, máča sa vo vode a podobne. V poslednej dobe jej strašne opúchajú ruky, ale najhoršie je, že v noci nemôže ani spať čo ju strašne bolia a tŕpnu. Skúšala rôzne bylinky, gely napr. Ibalgin a iné, rôzne zábaly octové, bylinné, vie niekto poradiť niečo účinné? Bola by som vďačná.
Radím ísť na vyšetrenie k reumatológovi, aj keď pripúšťam, že to môže byť aj od chrbtice. Ja mám Sjogrennov syndróm /typ reumatoid.artritídy s postupným vysychaním organizmu/a tiež si nemôžem umývať ruky v studenej vode, pretože mám bolesti. Opuch a bolestivosť kĺbov môže byť príznakom zápalového ochorenia ! Kto nezažil, ťažko si to vie predstaviť. Tiež je možné odvápnenie kostí /vzhľadom na vek/. Nech to v žiadnom prípade nepodcení - nevypláca sa to.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

určite by som si dala vyšetriť aj srdce ,cievy,ak má tlak ok.V každom zdr. časopise upozorňujú, že ak máte opuchy končatín,studené a hlavne to tŕpnutie treba ísť ku kardiológovi- nielen na EKG!
0 0
nano nano

nano je offline (nepripojený) nano

Ja mám len pripomienku k tomu Ibalginu,on pomôže krátkodobe od bolesti,ale nic nevylieči a je riaden zaberák na žalúdok.Ja som mal vredy na žalúdku,vyliečili sa no asi po 2 rokoch mi lekar predpísal na klby tento liek,dopadlo to hrozne.Riadne bolesti a znovu vredy.
0 0
pankratz pankratz

pankratz je offline (nepripojený) pankratz

Môže to byť aj jeden z príznakov ICHS, Ja mám tiež vysoký tlak, liečený už 30. rok, druhého stupňa. A tiež mám tie príznaky. V noci ma to zobúdza, ale nie pre bolesť, len to cítim, že mi tŕpnu. A ďalej aj príznak reumatického zápalu.
0 0
format4 format4

format4 je offline (nepripojený) format4

Ja by som poradil asi toto. Samozrejme može byť problém so srdcom, chrbticou a pod., može to byt nejaký vážny problém , kde by samoliečenie mohlo aj uškodit. Preto samozrejme musí predchádzať náležité vyšetrenie a až potom liečenie. Z toho čo popisuješ to bude pravdepodobne z chrbtice a nejakej choroby v suvislosti s artritídou a pod. Ak ti nepomožu lekári v Bratislave odkial zrejme si, pýtaj sa na vyšetrenie do Výskumného ústavu reumatických chorob v Pieštanoch, kde sú špičkoví odborníci práve na tieto problémy a určite ti neuškodia. Je to normálne zariadenie ako nemocnica a lekár ťa tam , resp. tvoju známu odporučiť može.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Ja sa chcem opýtať: mám ešte len dvadsať rokov a tiež sa v noci zobudím, že mi tŕpne ruka. Som zvyknutá spať s rukou pod hlavou alebo pod telom a nikdy mi to nerobilo problémy. Len v poslednom čase musím dávať pozor, ako ohnem ruku pri spaní a aby som ju nepodložila pod niečo. Veľa ľudí poznám, čo spia vraj tiež s rukou napr. pod hlavou a nerobí im to problémy. Je to zlé, že mám ešte len 20 a takýto problém, alebo naopak, keďže mám len 20, tak to prejde?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Janka6685
Ahojte.

Ja sa chcem opýtať: mám ešte len dvadsať rokov a tiež sa v noci zobudím, že mi tŕpne ruka. Som zvyknutá spať s rukou pod hlavou alebo pod telom a nikdy mi to nerobilo problémy. Len v poslednom čase musím dávať pozor, ako ohnem ruku pri spaní a aby som ju nepodložila pod niečo. Veľa ľudí poznám, čo spia vraj tiež s rukou napr. pod hlavou a nerobí im to problémy. Je to zlé, že mám ešte len 20 a takýto problém, alebo naopak, keďže mám len 20, tak to prejde?
Jani, ak by to neprešlo, treba navštíviť lekára, netreba to podceniť.
Ak už budeš mať viac rokov, uvidíš, že si na to zvykneš.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
ajobs
Jani, ak by to neprešlo, treba navštíviť lekára, netreba to podceniť.
Ak už budeš mať viac rokov, uvidíš, že si na to zvykneš.
Super...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať