Zavrieť

Porady

Ako riešite bolesti krížov?

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Keďže sme tu zrejme všetci celodenne priviazaní k PC, budeme mať asi aj rovnaký problém s bolesťami chrbtice - ja ich teda mám parádne. Snažím sa chodiť plávať (čo v našej slovenskej metropole nie je pri jednej verejnej plavárni také jednoduché), skúšala som sedieť na lopte, na kľakátku - z toho mi opuchlo koleno -, 1x do týždňa si dám spraviť masáž, ale bolí to stále - ako si pomáhate vy?
Usporiadat
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

no ja pravidelne sportujem, kadeco, aerobic,squash, kalanetiku, skusila som uz aj jogu, snazim sa chodievat von na tury, a tak ...

kriziky ma chvalabohu nepobolievaju, ale s chrbatom je to horsie, ked sa mi zadari tak, ze nemam cas si dlhsie zacvicit, tak je to zle, ale ked cvicievam pravidelne, tak je to OK
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

treba si nájsť dobrého maséra, ktorý nielen pomasíruje ale aj liečí rôznymi masažnými technikami (mne osvedčila thajská masaž), premňa bolo najúčinnejším športom pravidelné plávanie (2x do týždňa, cca. 1 km).....momentálne nič nešportujem a problémy s chrbticou sa objavily
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Ja som teda fakt "odborník" na riešenie bolestí krížov. Tie ma už trápia od narodení mojich detí, vlastne vtedy sa mi začali problémy s nimi (teda cca pred 17 rokmi). Keď boli deti malé a ja som ich musela niekoľkokrát denne dvíhať, vtedy to bolo najhoršie - mala som viackrát zápal sedacieho nervu, že som sa nemohla ani pohnúť. Keď deti vyrástli, trochu sa to zlepšilo, ale postupne sa to zasa zhoršovalo do takého stavu, že som pred tromi rokmi bola na PN, absolvolala som vyšetrenie CT a konzultáciu na neurochirurgii v N.Zámkoch. Tam mi zistili "hermiu disku" - teda zlú platničku, ale operáciu zatiaľ neodporučili (resp.rozhodnutie bolo na mne, ale ja som sa zatiaľ nechcela dať operovať). Okrem predpísaných liekov od bolesti nasledovalo ukončenie PN bez zlepšenia zdravotného stavu a ich rady : maximálne sa šetriť, žiadne športy, ani bicyklovanie, len pomalé prechádzky, plávanie - len opatrne - aj to len znak, žiadna ťažká práca. To bolo všetko. Ešte som chodila na nejaké masáže, akupunktúru a elektro, ale žiadne veľké zlepšenie som nevidela. Už som sa v noci vôbec nevyspala, lebo pri každej zmene polohy v posteli som sa od bolesti zobudila, no katastrofa... Potom som si povedala, že musím skúsiť zainvestovať do zdravia. Kúpila som si nový ortopedický matrac, na rady dealera lieky Golden Yaca (dovtedy som niečomu takému absolutne neverila), a kúpila som si kozmodisk (podotýkam, že nechcem robiť reklamu - aj ja som z toho mala zo začiatku srandu, a hlavne moje deti). Môžem povedať, že kombinácia týchto troch vecí mi v priebehu asi pol roka pomohla natoľko, že problémy nemám momentálne takmer žiadne, vôbec sa to nedá so stavom z pred troch rokov porovnanať.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Jooooooj, velmi na kríže boleli, veľmi... a hlavne rano ma boleli.......(citované z reklamy na tu bielu štuplikatu penovu sprostosť na chrbát)

Ja, zatiaľ, problemy nemam. Zatiaľ mi stačí poradne sa prehnúť cez stoličku, až zapraská aj stolička aj stavce.
Pomôže aj keď Vás niekto ponaťahuje spôsobom, že mate ruky za hlavou a zozadu Vás niekto za lakte nadvihne. Boli to jak sviňa, ale aspoň stavčeky poskaču na svoje miesto.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Šťastná si to žena Ala. Aj sa ti sranda dobre robí - sýty hladnému neverí! Vôbec nie som ani nejaká plačka, ani večne sa sťažujúci hypochonder či nebodaj pesimista - len keby to tak nebolelo! Práve preto som sa pýtala, lebo kdejakým zázračným reklamám neverím, u lekárov mi to tiež poriešili tak akosi krátkodobo, aj to len tie akútne bolesti. Asi tak, že už nie som najmladšia a čo by som neboľavé kríže pri svojom povolaní chcela! A viac hláv (či viac boľavých krížov) viac vie! Píšte, raďte... Napríklad by ma veľmi zaujímala tá joga. Prípadne necvičí niekto Pilatesa?
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

Pilatesa vobec nepoznam, co to je?

ja celkom dost cvicievam, ale vam poviem, ze ked som bola na joge, tak som mala poriadne co robit s niektorymi "polohami" (jogovymi), ale bolo to fajn, taky relax, v podstate "klido pido", ale dobre som sa cela ponatahovala, som citila vsetky nitky svojich svalov (nielen svaly), hudba pekne pomalicky hrala, cvicitelka jemnym hlaskom rozpravala, no mozno aj zaspat by sa dalo, keby som sa v niektorej z poloh dobre usadila, ale bolo to fajn
ja som doteraz cvicila take dynamicke cviky, aj ked kalanetika je pomalsia, ale tak joga, to je uplne nieco ine, prijima sa energia, posiela sa energia do vesmiru, treba skusit
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Pilates je nejaká novinka vo finteskách - posilňujú sa svaly, nie nejakým hopsaním, vraj tiež pohodovo - odporúčajú to pri problémoch s chrbticou. Tiež presne neviem.
Mne by najviac vyhovovalo, ak by som mala kanceláriu v dákom bazéne. Niet nad plávanie, ale ako som už spomenula, v BA je to s bazénmi bieda. Pri joge treba vyhľadať nejaké skupiny, ktoré sa zameriavajú na chrbticu, alebo je to jedno, kam sa človek prihlási?
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

no Lubi, to ozaj neviem, ci je joga, ktora sa zameriava na chrbticu, ja som sa prihlasila na jogu, a tam sa cvicili cviky, bol to kurz, a kazdy cvik bol urceny na nieco ine, ja si myslim, ze treba vsetko precvicovat, lebo keby sa len na chrbat cvicilo, tak moze vyskocit zas nieco ine
ja som z KE a tu je to tiez s plavarnami uplne super, je tu jedna, ktora je aj tak kazdu chvilu zatvorena z hygienickych dovodov, lebo tam stale je nejaky virus, ci co, tak tam ani nechodim, lebo sa bojim, co by som nachytala
nie som vo vode ako doma, ale rada by som si obcas zaplavala, no ale ... mal by sa uz niekto chytit, a postavit aspon dve poriadne plavarne, urcite by boli vytazene a bol by o ne zaujem
ten Pilates by ma celkom zaujimal, nevies mi poradit, kde by som si nieco blizsie o tom mohla najst?
ja rada skusim ine
kolegynky napr. svojho casu chodievali na "cviciace stoly", to mas 8 stolov, kazdy robi nieco ine, ty si lahnes, a on s tebou cvici, celkom to bola sranda, ked mi o tom rozpravali, ja som ale nebola skusit, ja rada sama cvicim
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ja som voľakedy dááávno, tuším ešte za totality kúpila také rozkladacie "leporelo" s fotkami, volalo sa to Jogou na pomoc chrbtici, bolo tam pekne popísané + odfotené ako si jogou odľahčiť chrbátik.
aj o Pilatesových cvikoch je už knižka, majú ju v Ikare, je to: Alycea Ungarová - Pilatesove cvičenia, stojí 299 Sk, a píšu že je tam "súbor telesných cvičení, zameraný na systém hlbokých stabilizačných svalov". Zatiaľ som ju nekúpila, ale veľmi o tom rozmýšľam... ale rada by som počula názor niekoho, kto to už vyskúšal.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Lucka v BA by som ti vedela poradiť, kde sa Pilates cvičí, ale keďže radšej sama cvičíš, možno ti pomôže skôr tá knižka z Ikaru. Inak by to snáď mali cvičiť v každom slušnom fitku, nie? Ja mám knižky na cviky na chrbticu všelijaké, len sa sama donútiť nedokážem. Ešte tak na tú plaváreň. A za chvíľu je september a sľubujú že tú našu skoro jedinú plaváreň konečne otvoria. Má ešte niekto nejaké účinné pomôcky proti bolestiam chrbtice? (najlepšie pre takých pohodlných!čiže lenivcov)
Ľuba
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

No mňa začali bolieť kríže, keď som ako tehotná pribrala 25 kg.
V páse na chrbte sa mi prehla chbtica a bola to strašná bolest.
Nepomáhali ani obstreky ani lieky apod.
Musím priznať, že teraz má dole už 28 kg a cítim sa skvele. Bolesti v krížoch ustúpili.
Keď som bola taá pribratá ani cvičenie ma nebavilo.
Teraz si aj zabehám a pri malom mám dosť pohybu. Bude mať 3 roky.
Je pravda, že keď som pracoval na záhrade celý deň, večer som sa nemohla ani pohnúť.

Takže jedno riešenie je určite dobrá váha.
Druhé určite šport a celkový pohyb.

Lenže to vždy nepomáha. Pri mojom sedavom zamestnaní ma asi vždy budú bolieť kríže.
Teraz síce len veľmi málo a zriedkavo, ale budú.

Keď si uvedomíme, že sedíme v práci 8 hodín , tak zruba aspoň 4 hodiny by sme mali mať pohybu. No Nie ?

Koľko hodín pohybu máte denne vy ?
0 0
Miro77 Miro77

Miro77 je offline (nepripojený) Miro77

Môj recept - Večer a ráno v posteli, cez deň v obívačke pri televízore:
Natiahnem ľavú nohu rovno, pravú pokrčím a kolenom pravej sa tak strašne prehnem do ľava až sa dotknem zeme (pomaly). Ruky naširoko. V tejto polohe zotrvám istú dobu až cítim také uvolnenie. Podobne aj s druhou nohou na druhú stranu. Niekedy to až pukne tam kde to bolí. Opakovať dokedy je čas a nálada.
Mne bolesť odstraňuje to pukanie a preťahovanie, ale moja žena má iné chrbtové bolesti. Tej pomáha iba tá masáž.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Mňa ani tak nebolia kríže /ak nedriem celý víkend v zahrade/ ako ma páli medzi lopatkami, keď dlho sedím. Na to neviete, čo by pomohlo?
0 0
Fidlo Fidlo

Fidlo je offline (nepripojený) Fidlo

Ja som minulý rok chodila na to cvičenie na SLENDER stoloch, ako mi vyšlo, niekedy raz niekedy dva krát za týždeň a bolo to celkom fajn. Tiež mi z toho bolo zo začiatku smiešne, že si človek ľahne a stôl cvičí za neho, ale po niekoľkých cvičeniach som prišla na to, že treba spolupracovať a naozaj sa jemne popreťahujú všetky svaly, mala som z toho veľmi dobrý pocit, vždy som odchádzala uvoľnená, ľahšia. Len ja som ten lenivší typ čo nikdy nič nestíha a na nič nemá čas / hlavne na seba - pri troch deťoch, zaneprázdnenom manželovi/, ale celkom to odporúčam a ja sa opäť chystám, že zase začnem na to chodiť, len neviem kedy?!
0 0
la-dy la-dy

la-dy je offline (nepripojený) la-dy

oprava a vyroba calunneneho nabytku ...viac
A skúšal niekto akupunktúru? Ja by som mal záujem, ale neviem či také niečo v Prievidzi je /pravdu povediac ani som ešte nehladal/.Mám len 35, ale od narodenia krivú chrbticu a dvakrát úraz krku.Takže chrbát a hlavne krk ma bolí skoro stále a nič moc mi na to nepomáha /ale som aj dosť lenivý a málo toho robím/.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Zacnem trochu odboku. Manzel ma urcite zdravotne problemy. A ako iste viete, vsetky problemy a bolesti su z chrbtice. Nechcem vsetko rozoberat,ale z urcitych dovodov nemoze chrbticu drzat v pohode cvicenim alebo jogou. Preto sme hladali riesenie inde. Zohnala som maserku, ku ktorej som zacala chodit aj ja a ktora mi pri prvej navsteve povedala ake mam zamestnanie. Typicky stvrdnuty chrbat v oblasti medzi lopatkami, vedela ze ma to tam urcite palieva a ako druhe boli krize. Snazim sa aj cvicit, aj chodit pravidelne na tie masaze a bolesti su fuc, ale viem, ze su aj ludia, ktori na to nemaju ani prostriedky ani cas, ani .... atd.
Preto mam este jedno riesenie, ktore mojmu muzovi navrhol doktor z algeziologickej ambulancie bolesti. ORTOPEDICKY VANKUS.
Predpisuje ho neurolog, chirurg, ortoped, alebo ked mate 700-800 Sk, tak si ho dajte v lekarni zohnat. Ide vlastne akokeby o dva gumove nafukovacie vankuse na sebe spojene v strede priechodom. Cely je v lanovej navliecke. Cely navod je pripojeny. Date si ho pod zadocek na stolicku, nohy mate ohnute v pravom uhle a nie ste oprety. Tym, ze ste vlastne na pohyblivej podlozke Vase telo a chrbtica su nutene dat sa do spravnej polohy, vlastne stale cvicite a ani neviete ako pri praci posilujete chrbticu. Myslim, ze by sa to dalo trochu prirovnat k tej nafukovacej lopte. Ale vankus si mozete vyfucat, zobrat pod pazuchu a je to.
Snad ako reklama by mohlo zniet, ked Vam poviem, ze manzel obsedel pri PC denne max. 1/2 hodinu a musel si ist lahnut pre bolesti. Teraz tam bez problemov vydrzi niekolko hodin, ked sa mi snazi pomahat. Skuste sa aj Vy na ten vankus opytat v lekarnach.
Je to BOMBA.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

A zabudla som Vam povedat, ze teraz si ten vankus kradneme /manzel, ja aj dcera/.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Janca, a to si mám tak pýtať - Ortopedický vankúš? Nejaký bližší popis, príp. výrobcu? Daj prosím vedieť (ak nechceš robiť reklamu, pošli mi prosím súkromnú správu). Moje kríže vopred ďakujú )

Ľuba
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Ja by som tiež poprosila presnejší popis.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Len tak ako hovorite ortopedicky vankus pod zadok. Udajne je vhodny aj na hemoroidy a pomaha aj pri bolestiach trtaca. Ale toma pozriem na ten letak, lebo vyrobca je urcite v Cechach a u nas je to vraj ako novinka asi len rok. Nebyt algeziologickeho doktora ani o tom neviem. V nasej lekarni to poznali, lebo to uz vraj 2 x zhanali.
Ak by to bolo moc reklamne poslem sukromnu spravu. Vecer po 21.00 hod. z domu. Teraz som v robote, psssssss
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať