Zavrieť

Porady

nedodržanie termínu na úrade práce

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
Som evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná a poberám dávky, ktoré mi právom patria. Mala som termín 07.03. sa dostaviť na úrad práce aj s pečiatkou ale som bola chorá a nemohla som. Kontakt som zohnala až vo štvrtok na pani (keďže doma nemám net a nebola som schopná behať po vonku) ale tá sa mi neozývala až dnes. Bola veľmi arogantná a jediné čo mi povedala že potrebujem PN od doktora. Len ja som u žiadneho nebola keďže podla mna sa PN dáva len zamestnaným osobám. Neviete mi poradiť? Môžem prísť na úrad len s potvrdením od doktora že som bola v ten deň chorá? Či musim mať PN? Môžu ma ked nebudem mat PN od doktora vyradit z eviencie? dakujem

Natália
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    PN sa nedava len zamestnanym osobam, PN pre evidovanych na UP sluzi ako ospravedlnenie neucasti na aktivitach.
    Lenze lekar moze PN vypisat spatne len 3 dni.
    Takze na tvojom mieste by som utekala k lekarovi a vysvetlila mu situaciu, lebo ak tu PN nezozenies, mozu ta z evidencie UP vyradit az na 3 mesiace a budes si musiet sama platit ZP a ak poberas podporu, tu ti pozastavia.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nati 1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
    Som evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná a poberám dávky, ktoré mi právom patria. Mala som termín 07.03. sa dostaviť na úrad práce aj s pečiatkou ale som bola chorá a nemohla som. Kontakt som zohnala až vo štvrtok na pani (keďže doma nemám net a nebola som schopná behať po vonku) ale tá sa mi neozývala až dnes. Bola veľmi arogantná a jediné čo mi povedala že potrebujem PN od doktora. Len ja som u žiadneho nebola keďže podla mna sa PN dáva len zamestnaným osobám. Neviete mi poradiť? Môžem prísť na úrad len s potvrdením od doktora že som bola v ten deň chorá? Či musim mať PN? Môžu ma ked nebudem mat PN od doktora vyradit z eviencie? dakujem

    Natália
    Bohužial, vyradia ťa z evidencie. PN lekár vystavuje aj uchádzačom o zamestnanie, ktorí nenajú nárok na nemocenské. Slúžia na ospravedlnenie, napr. v prípade neučasti na kontakte.
    Ak si u žiadneho doktora nebola, nemá ti dať aké potvrdenie, že si bola chorá (neviem či by stačila potvrdená priepustka, tá sa vystavuje v prípade, že si bola na lek.vyšetrení).

    Nati 1 je offline (nepripojený) Nati 1

    Nati 1
    A keby som im dala to potvrdenie o navsteve lekara a dosla by som za nimi 14.03. na dalsi termin? Bude moc vadit ked mi ho nedali 07.03.? Neviem co mam teraz robit....sakris, prvy krat som nezamestnana a potrebujem tu evidenciu a prispevok tiez....pliiiz poradte mi co mam robit

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Nati 1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
    Som evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná a poberám dávky, ktoré mi právom patria. Mala som termín 07.03. sa dostaviť na úrad práce aj s pečiatkou ale som bola chorá a nemohla som. Kontakt som zohnala až vo štvrtok na pani (keďže doma nemám net a nebola som schopná behať po vonku) ale tá sa mi neozývala až dnes. Bola veľmi arogantná a jediné čo mi povedala že potrebujem PN od doktora. Len ja som u žiadneho nebola keďže podla mna sa PN dáva len zamestnaným osobám. Neviete mi poradiť? Môžem prísť na úrad len s potvrdením od doktora že som bola v ten deň chorá? Či musim mať PN? Môžu ma ked nebudem mat PN od doktora vyradit z eviencie? dakujem

    Natália
    .... toto je príspevok do témy Spoločenstvá vlastníkov bytov??????!!!

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nati 1 Pozri príspevok
    A keby som im dala to potvrdenie o navsteve lekara a dosla by som za nimi 14.03. na dalsi termin? Bude moc vadit ked mi ho nedali 07.03.? Neviem co mam teraz robit....sakris, prvy krat som nezamestnana a potrebujem tu evidenciu a prispevok tiez....pliiiz poradte mi co mam robit
    myslim,. ze navsteva lekara ti neprejde, pa prve sluzi na obmedzeny cas a na UP mas moznost ist pocas celeho dna a za druhe by si sa musela hlasit hned v nasedujuci den, co si tiez nestihla.

    Ostava ti len prehovorit lekara na to, aby ti napisal PNku od 7.3.
    Tam si mala utekat, v pondelok uz bude neskoro, dnes by este mozno vypisal PN od pondelka 7.3.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ivka, ak vôbec nebola tento týždeň u lekára, nedávam PN-ke veľkú šancu. Z evidencie UP ju vyradia.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ivka70 Pozri príspevok
    myslim,. ze navsteva lekara ti neprejde, pa prve sluzi na obmedzeny cas a na UP mas moznost ist pocas celeho dna a za druhe by si sa musela hlasit hned v nasedujuci den, co si tiez nestihla.

    Ostava ti len prehovorit lekara na to, aby ti napisal PNku od 7.3.
    Tam si mala utekat, v pondelok uz bude neskoro, dnes by este mozno vypisal PN od pondelka 7.3.
    Ako už vyššie písala ivka a veronika - nedával by som veľkú šancu na to, že by lekár vystavil PN. Ba skôr žiadnu šancu, lebo ona u lekára vôbec nebola. To by musel byť sakra dobrý známy, ktorý by spätne dal niekomu PN, keď vôbec pacienta nevidel, že bol PN.

    Ak by aj zohnala PN, tak jej to nepomôže, lebo ju na základe PN dočasne vyradia na dobu PN.

    Skôr by som to skúsil u tej úradníčky na ÚP. Nejakým dobrým slovom ju uhovoriť, že jej bolo zle a preto sa nemohla dostaviť na ÚP. Ak sa jej to podarí, tak ju z evidenciu vôbec nemusia ani dočasne vyraďovať. Možno prižmúri oči, že vynechala jeden termín návštevy ÚP.

    Všetko záleží od tej úradníčky, ako je prísna na lajdákov, čo si nechodia na termíny a ani nedajú o sebe vedieť.

    P.S. pre Nati1: aj tak si myslím, že by si si zaslúžila potrestať za tvoju lajdáckosť a nezodpovedný prístup. Veď vieš, že z ÚP dostávaš peniaze (v skutočnosti zo SP, ale tá návšteva na ÚP je pre to nevyhnutná) a vykašleš sa na to. Neverím, že si bola tak chorá, že si nevládala vstať z postele 3 dni! To by si si už volala sanitku, alebo by si išla k lekárovi pre lieky. Ale ty si absolútne odignorovala úrad práce. Ja by som nemohol kľudne doma ležať 3 dni ani so zlomenou nohou, keby som nedal o sebe vedieť na ÚP.

    Nati 1 je offline (nepripojený) Nati 1

    Nati 1
    IVKA 70

    Si poklad!! Veľmi pekne ďakujem...mam to dnes idem odovzdat PN
    Ospravedlnujem sa inak ze som tuto otazku dala do zlej kategorie ale som tu prvy krat...nabuduce sa polepsim

    a Chobot...dik za kritiku ale vbec s tebou nesuhlasim...nevies co bolo ale trestat by si rad..som rada ze nerobis na urade prace a dufam ze vobec nepracujes kde by sa malo ludom pomahat...Doktora mam super, ale hlavne je ludsky a chapal moj problem - na urade som prvy krat za X rokov a neviem ako to chodi tak trestat ma za moj lajdacky pristup ked som nevedela ze nezamestnany musi mat PN sa mi zda troska moc...A vladala som vstat ale NEVEDELA SOM O PN...este ze ale existuju ludia ktori su presny opak ako ty

    Tym velke dik este raz

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Nati1 teraz som sa pobavil. Keby si len vedela čo nevieš, aký je Chobot výborný poraďák. To ale zistíš neskôr, keď to tu trochu spoznáš. Iba to, že si tu prvýkrát ospravedlňuje Tvoj prílev emócií. :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.