Zavrieť

Porady

Pestovanie plánt

Som totálny začiatočník. Konečne mám záhradu, už aj pokopanú a začala som si sadiť plánty. Kaleráb, paradajky a papriku.
No je to katastrofa. Rastlinky sú tenké a vysoké, také chúdiatká. Dočítala som sa , že aj keď majú dosť svetla, aj vlahy, tak mi budú takéto pretože mám doma teplo. Nemám ich kde inde sadiť. Tak mi nezostáva nič iné, len ich vo vhodnom období vysadiť von, priamo do záhrady.
Je možné si aj v paneláku vypestovať dostatočne silné plánty? A keď tak aký zvoliť postup.
Naposledy upravil arizona : 19.03.11 at 11:58
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mozes pestovat aj na cinziaku,ale asi treba stlmit radiator

A kaleraby maju radsej chladno. Ja ich sadim uz vo februari do nevykurovaneho sklenika, tam mam vzdy pekne silne rastlinky, lebo na parapete v dome su tiez iba slabe. Vadi im teplo.

Skus ich vzpruzit hnojivom Crystalon start.

Viac rad najdes v starsej teme http://www.porada.sk/t136955-balkonove-paradajky.html
6 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
alebo ix vysievaj trosku neskor
0 0
stych stych

stych je offline (nepripojený) stych

avonboy Pozri príspevok
alebo ix vysievaj trosku neskor
Takže skúsim ešte raz vysiať a hodím ich na balkón a keď budú hlásiť silnejšie mrazy , tak ich šupnem na noc dovnútra. Nebude to pre nich horšie? Možno už teraz nebude mrznúť?
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
vysvetlivka: x=ch
ja som dnes zasial baklazan a nexal som ho v kuxyni-vyxodne slnko, v noci prijemne xladno ale nie mrazivo ako vonku a cez den prijemne teplo-podotykam byvam s rodicmi na cinziaku, a nexcem aby planta iba vybehla, xcem aby bola dostaatocne silna...a pokial bude vonku prijemne tak na obed mozem postupne davat koxlik kde som predsadzal na slnko aby sa podporil rast-samozrejme nesmie sa zabudat na mierne zalievanie!
ja to takto praktizujem a doteraz vyrastlo vsetko co som zasadil:-) drzim palce vyskusaj este dobra rada: zemina by mala mat izbovu teplotu=nexat ju v miestnosti aspon 12hod aby nebola velmi studena, byva to sok aj pre semena
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..veľmi sa mi páči tvoje pestovateľské nadšenie a píšeš,že miluješ kvety, no super na tak mladého chalana...len tak ďalej...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Na našom činžiaku sa žiaľ nedá pestovať a bývať už vôbec nie
0 0
stych stych

stych je offline (nepripojený) stych

už som zasadila kalerábiky, zemina mala izbovú teplotu, budem sledovať teploty vonku, aaaa šup už sú na balkóne. Dúfam, že s nich niečo bude. ...Ja veľmi ľúbim kalerábiky :-))))
ďakovala za pomoc
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
Paula Pozri príspevok
Na našom činžiaku sa žiaľ nedá pestovať a bývať už vôbec nie
ani my si nemozeme sadit zeleninku pri cinziaku, sme ale radi ze sme zriadili aspon troska kvetinovy kutik o ktory sa starame:-) a zeleninu si sadime na dedinke-tam mam mame zahradku tak tam je nas raj...
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
stych Pozri príspevok
už som zasadila kalerábiky, zemina mala izbovú teplotu, budem sledovať teploty vonku, aaaa šup už sú na balkóne. Dúfam, že s nich niečo bude. ...Ja veľmi ľúbim kalerábiky :-))))
ďakovala za pomoc
super:-)
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
Valčake Pozri príspevok
..veľmi sa mi páči tvoje pestovateľské nadšenie a píšeš,že miluješ kvety, no super na tak mladého chalana...len tak ďalej...
nadsenie? skor vasen:-) uz mi klicia aj kale-kornutovky:-) a teraz sa slnia na slniecku a mohutneju:-)
0 0
deerslayer deerslayer

deerslayer je offline (nepripojený) deerslayer

Keď už...tak nie plánty ale planty alebo plantu (po slovensky priesady)...a nie plántov...ale plánt alebo planty.......
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
my vieme o com je rec:-))
0 0
deerslayer deerslayer

deerslayer je offline (nepripojený) deerslayer

Niektorí tu dávajú slovenčine riadne zabrať
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
deerslayer Pozri príspevok
Niektorí tu dávajú slovenčine riadne zabrať
noo ved ja s tym moji x:-) ale inak sa snazim co najspisovnejsie:-) xixixi
uz iba par dni a moje priesadky baklazanu uz budu klicit:-) jupi
ozaj nevies kedy budem moct pridavat fotky?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

avonboy Pozri príspevok
noo ved ja s tym moji x:-) ale inak sa snazim co najspisovnejsie:-) xixixi
uz iba par dni a moje priesadky baklazanu uz budu klicit:-) jupi
ozaj nevies kedy budem moct pridavat fotky?
Ked zacnes pisat "ch"



...to tvoje x sa naozaj strasne zle cita a porusujes tym aj pravidla Porady


3. Príspevok, ktorý napíšem, si po sebe prečítam. Ak mám v uloženom príspevku chyby, opravím ich cez "Uprav". Dodržujem "štábnu" kultúru a podľa možnosti i pravidlá slovenského jazyka.

http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

stych Pozri príspevok
už som zasadila kalerábiky, zemina mala izbovú teplotu, budem sledovať teploty vonku, aaaa šup už sú na balkóne. Dúfam, že s nich niečo bude. ...Ja veľmi ľúbim kalerábiky :-))))
ďakovala za pomoc
nemala za čo...
Tu nájdeš dosť šikovných aj ochotných ľudí... len ak je trošku možné, nedávaj tak prosím Ťa zabrať "tomu slovenčinovi"... . Nie sme tu síce jazykovedné okienko, ale súhlasím s názorom služobne starších a kompetentnejších...
Planty sú planty a pánty sú pánty...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Oliwa Pozri príspevok
nemala za čo...
Tu nájdeš dosť šikovných aj ochotných ľudí... len ak je trošku možné, nedávaj tak prosím Ťa zabrať "tomu slovenčinovi"... . Nie sme tu síce jazykovedné okienko, ale súhlasím s názorom služobne starších a kompetentnejších...
Planty sú planty a pánty sú pánty...
žena ulica dlaň kosť
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

chlap hrdina dub stroj
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

to je teda kombinacia! :-D

zena-ulica
chlap-hrdina
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

avonboy Pozri príspevok
ani my si nemozeme sadit zeleninku pri cinziaku, sme ale radi ze sme zriadili aspon troska kvetinovy kutik o ktory sa starame:-) a zeleninu si sadime na dedinke-tam mam mame zahradku tak tam je nas raj...

Tak nech sa darí . Idem ďalej dumať, ako sa dá bývať na činžiaku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať