Zavrieť

Porady

Posielanie do CR - zakon

Zdravim Vas,
neviete mi poradit, ci je nejaky zakon, alebo nejake poplatky su, ktore treba vopred uhradit, aby som mohol tovar posielat do zahranicia, teda cesko.
Dakujem Lukas
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lucius-IL je offline (nepripojený) Lucius-IL

    Lucius-IL
    Nechcem nikomu , len som kedysi pocu, ze vraj je nejaky poplatok alebo sa treba niekde zaregistrovat a stoji to asi 50 e, aby to bolo legalne, neviem zda sa mi to byt cudne. Po sr netreba ziadne vedlajsie poplatky okrem kuriera.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Lucius-IL Pozri príspevok
    Nechcem nikomu , len som kedysi pocu, ze vraj je nejaky poplatok alebo sa treba niekde zaregistrovat a stoji to asi 50 e, aby to bolo legalne, neviem zda sa mi to byt cudne. Po sr netreba ziadne vedlajsie poplatky okrem kuriera.
    Najradšej mám tie informácie typu "že vraj niekde niečo...". A teraz hľadajme...

    Možno aj je nejaký poplatok, ale za niečo iné, nie za to, aby si mohol posielať balíky do ČR. Pošleš balík, zaplatíš poštovné a je to.

    Lucius-IL je offline (nepripojený) Lucius-IL

    Lucius-IL
    Praveze som sa snazil vygooglit, ci nieco take je. Nechcem proti zakonu ist. Takze podla Vas nie je nic take? Resp. mate niekto skusenosti s posielanim do CR?

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Posielat moze kamkolvek cokolvek. No ak chces tovar aj predavat (teda brat za to peniaze) tak musis legalne podnikat, teda s.r.o. alebo aspon zivnost + registracia na DU + podnikatelsky ucet v banke.

    Posielanie do CR - zakon

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.