Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 16:59
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

treba spomenut aj §13 ods. 6 citovaneho predpisu:

Podanie urobené elektronickými prostriedkami, ak nebolo podané spôsobom podľa odseku 5, alebo podanie urobené telefaxom je potrebné doručiť aj v listinnej forme, a to do piatich pracovných dní od odoslania podania urobeného elektronickými prostriedkami alebo telefaxom, inak sa považuje za nedoručené.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ucetni_fantozzi Pozri príspevok
treba spomenut aj §13 ods. 6 citovaneho predpisu:

Podanie urobené elektronickými prostriedkami, ak nebolo podané spôsobom podľa odseku 5, alebo podanie urobené telefaxom je potrebné doručiť aj v listinnej forme, a to do piatich pracovných dní od odoslania podania urobeného elektronickými prostriedkami alebo telefaxom, inak sa považuje za nedoručené.

Za podanie podľa § 13 sa podľa nepovažuje podanie daňového priznania, ale podanie v inej veci, z ktorého musí byť zrejmé kto podáva v akej veci, čoho sa týka. tento § nehovorí o podávaní DP. Opravte ma ak sa mýlim.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Economic Pozri príspevok
Za podanie podľa § 13 sa podľa nepovažuje podanie daňového priznania, ale podanie v inej veci, z ktorého musí byť zrejmé kto podáva v akej veci, čoho sa týka. tento § nehovorí o podávaní DP. Opravte ma ak sa mýlim.
nemýliš ale:
bolo ukončené pripomienkové konanie k novele 563/2009 a navrhuje sa doplniť:

  1. V § 13 ods. 5 sa na konci pripájajú tieto vety: „Ak daňový subjekt chce doručovať správcovi dane písomnosti elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom, oznámi správcovi dane údaje potrebné na doručovanie na tlačive podľa vzoru uverejneného na stránke finančného riaditeľstva a uzavrie so správcom dane písomnú dohodu o elektronickom dourčovaní. Dohoda obsahuje najmä náležitosti elektronického doručovania, spôsob overovania elektronického podania a spôsob preukazovania doručenia.“.

lebo v šs to nejde tak rýchlo ako v ss
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 22:34
14 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
srska Pozri príspevok
nemýliš ale:
bolo ukončené pripomienkové konanie k novele 563/2009 a navrhuje sa doplniť:

  1. V § 13 ods. 5 sa na konci pripájajú tieto vety: „Ak daňový subjekt chce doručovať správcovi dane písomnosti elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom, oznámi správcovi dane údaje potrebné na doručovanie na tlačive podľa vzoru uverejneného na stránke finančného riaditeľstva a uzavrie so správcom dane písomnú dohodu o elektronickom dourčovaní. Dohoda obsahuje najmä náležitosti elektronického doručovania, spôsob overovania elektronického podania a spôsob preukazovania doručenia.“.

lebo v šs to nejde tak rýchlo ako v ss
No priznávam sa, nevedela som o tomto pripomienkovom konaní. Vychádzala som zo zatiaľ platnej a vydanej legislatívy. Mňa na túto povinnosť upozornila klientka, ktorá sa zúčastnila školenia.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Economic Pozri príspevok
No priznávam sa, nevedela som o tomto pripomienkovom konaní. Vychádzala som zo zatiaľ platnej a vydanej legislatívy. Mňa na túto povinnosť upozornila klientka, ktorá sa zúčastnila školenia.
mali sme pripomienky aj my z porady: http://www.porada.sk/t165966-podport...-podpisom.html
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Economic Pozri príspevok
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.
Všetci budú musieť mať elektronický podpis? Nebude stačiť dohoda ako pri podaní súhrnného výkazu?
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

truch Pozri príspevok
Všetci budú musieť mať elektronický podpis? Nebude stačiť dohoda ako pri podaní súhrnného výkazu?
ak prejde v novele zmena §13 nebudú musieť mať zep
6 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
truch Pozri príspevok
Všetci budú musieť mať elektronický podpis? Nebude stačiť dohoda ako pri podaní súhrnného výkazu?
Nechápem, prečo je tu taký strach zo ZEP, až taký, že je to i predmetom (o.i.) ďalšieho pripomienkového konania, aby sa dokumenty podávali aj dohodou.... Po skoro dvojročnom používaní v našej spoločnosti, by sme na dohodu ani nepomysleli.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

domenico.office Pozri príspevok
Nechápem, prečo je tu taký strach zo ZEP, až taký, že je to i predmetom (o.i.) ďalšieho pripomienkového konania, aby sa dokumenty podávali aj dohodou.... Po skoro dvojročnom používaní v našej spoločnosti, by sme na dohodu ani nepomysleli.
ani ja a to som obyčajný živnostník
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

domenico.office Pozri príspevok
Nechápem, prečo je tu taký strach zo ZEP, až taký, že je to i predmetom (o.i.) ďalšieho pripomienkového konania, aby sa dokumenty podávali aj dohodou.... Po skoro dvojročnom používaní v našej spoločnosti, by sme na dohodu ani nepomysleli.
vieš, možno to nie je ani tak strach, ako nechuť zase niečo povinne platiť. ZEP nie je zadarmo. Ku tomu nove registračky... pre niektorých to je celkom dosť.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dáša_ Pozri príspevok
vieš, možno to nie je ani tak strach, ako nechuť zase niečo povinne platiť. ZEP nie je zadarmo. Ku tomu nove registračky... pre niektorých to je celkom dosť.
zas to nieje tak veľa http://www.dtca.sk/services/pricelist.php
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Dáša_ Pozri príspevok
vieš, možno to nie je ani tak strach, ako nechuť zase niečo povinne platiť. ZEP nie je zadarmo. Ku tomu nove registračky... pre niektorých to je celkom dosť.
Netrvdím, že ZEP je zadarmo. Chápem, že je nutné kupovať nové registračky.... ale aby som po podaní akéhokoľvek podania, musel tlačiť krycie listy, zanášal na DÚ, či posielal poštou, alebo neustále naháňal daňovníkov (samozrejme 25-teho) na podpísanie priznaní....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja neviem, manzel si ho prave vybavuje a uz sme na cca 200€ a v pc zatil nic nie je

je sice pravda, ze on chce pristup aj na ine miesta, nielen na DR
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

domenico.office Pozri príspevok
Netrvdím, že ZEP je zadarmo. Chápem, že je nutné kupovať nové registračky.... ale aby som po podaní akéhokoľvek podania, musel tlačiť krycie listy, zanášal na DÚ, či posielal poštou, alebo neustále naháňal daňovníkov (samozrejme 25-teho) na podpísanie priznaní....
a navyše natural 95 1,50eur/liter
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Dáša_ Pozri príspevok
ja neviem, manzel si ho prave vybavuje a uz sme na cca 200€

je sice pravda, ze on chce pristup aj na ine miesta, nielen na DR
My sme si vybavovali, na Slovensku bolo pár vystavených, boli sme v BA, náklady 250 €, ale je to šikovnosť každého, ako si náklady vrátiť späť.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

mmch, tuším som tu niekde raz zachytila informaciu, že za klienta bude mocť taketo nieco podavat iba danovy poradca alebo advokat? Prešlo to? Alebo to bol iba nejaky šum?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dáša_ Pozri príspevok
ja neviem, manzel si ho prave vybavuje a uz sme na cca 200€ a v pc zatil nic nie je

je sice pravda, ze on chce pristup aj na ine miesta, nielen na DR
na or sr aj dr sr využiješ ten istý certifikát (zep)
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

srska Pozri príspevok
na or sr aj dr sr využiješ ten istý certifikát (zep)
len na niektore miesta potrebuješ ešte aj časovu pečiatku, tušim do katastra napríklad

A rozne notarske potvrdenia, ze ten podpis je fakt tvoj
Naposledy upravil Dáša_ : 19.05.11 at 19:07
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dáša_ Pozri príspevok
mmch, tuším som tu niekde raz zachytila informaciu, že za klienta bude mocť taketo nieco podavat iba danovy poradca alebo advokat? Prešlo to? Alebo to bol iba nejaky šum?
není to šum ale teraz platí:

ak nie si daňový poradca alebo advokát tak doručovať na el. podateľňu daňovej správy môžeš za hocikoľko subjektov na základe plnej moci

neoficiálne
: po 01.01.2012 sa údajne má toto v novelizovanej 563/2009 zachovať
0 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

ZEP je určite pohodlnejšie riešenie, ale pre malých živnostníkov sú to ďalšie finančné náklady, ktoré musia zaplatiť.
0 0
Načítať ďalšie