Zavrieť

Porady

potrebujem suhlas???

Zdravim, potrebujem poradit.
Otvaram obchodik ktory sa nachadza na prizemi jedneho novopostaveneho cinziaku, je to obchodny priestor.Potrebujem k otvoreniu suhlas majitelov bytov ktori byvaju v tomto cinziaku??Pripadne ktory zakon o tomto pojednava??Diky.
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

peto222
Zdravim, potrebujem poradit.
Otvaram obchodik ktory sa nachadza na prizemi jedneho novopostaveneho cinziaku, je to obchodny priestor.Potrebujem k otvoreniu suhlas majitelov bytov ktori byvaju v tomto cinziaku??Pripadne ktory zakon o tomto pojednava??Diky.
Právne to podložiť neviem. Ale v našom vchode pokiaľ chcel niekto priestory na podnikanie, museli s tým súhlasiť majitelia bytov. Letáčikom nás informoval a potom jedného dňa zazvonil u každého a žiadal si písomne vyjadriť súhlas-nesúhlas. Takže niečo na tom bude.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

peto222
Zdravim, potrebujem poradit.
Otvaram obchodik ktory sa nachadza na prizemi jedneho novopostaveneho cinziaku, je to obchodny priestor.Potrebujem k otvoreniu suhlas majitelov bytov ktori byvaju v tomto cinziaku??Pripadne ktory zakon o tomto pojednava??Diky.
Ak tie priestory sú spoločné pre všetkých nájomníkov, tak potom určite potrebuješ, ide o vyňatie priestorov na podnikanie, ale určite si to mal už absolvovať predtým, ako si to vôbec chcel uskutočniť.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

V našom dome to bolo tiež tak - je tam väčšina osobných vlastníkov bytov. Ak by to bol majetok štátu,rozhoduje štát /neviem, či ešte také sú/.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
peto222
Zdravim, potrebujem poradit.
Otvaram obchodik ktory sa nachadza na prizemi jedneho novopostaveneho cinziaku, je to obchodny priestor.Potrebujem k otvoreniu suhlas majitelov bytov ktori byvaju v tomto cinziaku??Pripadne ktory zakon o tomto pojednava??Diky.
A kto ti prenajal uvedený priestor ?
Pravdepodobne to je správca domu, alebo spoločenstvo vlastníkov bytov.
Je potom nutné komunikovať buď s jedným alebo druhým subjektom, ktorý zastupuje jednotlivých vlastníkov bytov v uvedenom bytovom dome.
Platí Občiansky zákonník a zákon č. 182/1993 Z.z o vlastníctve bytov a nebytových priestorov v znení neskorších predpisov.
0 0
peto222 peto222

peto222 je offline (nepripojený) peto222

tweety> je to samostatny priestor, s vlastnym vchodom takze moj osobny nazor je ze by som ten suhlas ani mat nemusel...
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
peto222
tweety> je to samostatny priestor, s vlastnym vchodom takze moj osobny nazor je ze by som ten suhlas ani mat nemusel...
Kto ti ho prenajal ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

peto222
tweety> je to samostatny priestor, s vlastnym vchodom takze moj osobny nazor je ze by som ten suhlas ani mat nemusel...
Lenže ten priestor niekomu patrí a ten majiteľ musí byť o tom informovaný a čo je podstatné, s tým súhlasiť.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

peto222
tweety> je to samostatny priestor, s vlastnym vchodom takze moj osobny nazor je ze by som ten suhlas ani mat nemusel...
U nás to je tiež taký priestor (predajňa) a súhlas musel byť.
0 0
peto222 peto222

peto222 je offline (nepripojený) peto222

to mi je jasne ze majitel priestoru ako osoba je o tom informovana - ved od neho som si to prenajal

len chcem vediet ci aj majitelia bytov ktory v tom cinziaku byvaju musia s tym suhlasit, a co ak jeden nebude suhlasit???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

peto222
to mi je jasne ze majitel priestoru ako osoba je o tom informovana - ved od neho som si to prenajal
len chcem vediet ci aj majitelia bytov ktory v tom cinziaku byvaju musia s tym suhlasit, a co ak jeden nebude suhlasit???
Nedá sa svietiť, musia súhlasiť.
0 0
peto222 peto222

peto222 je offline (nepripojený) peto222

a ked nebudu chcet???Kvoli jednemu to padne???
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
peto222
to mi je jasne ze majitel priestoru ako osoba je o tom informovana - ved od neho som si to prenajal

len chcem vediet ci aj majitelia bytov ktory v tom cinziaku byvaju musia s tym suhlasit, a co ak jeden nebude suhlasit???

Čo to je "majiteľ priestoru" ? Majiteľom paneláku je 1 osoba-fyzická alebo právnická, realitka, alebo aký subjekt ? Nie sú to všetci majitelia bytov ?
Nechceme vedieť meno (obchodné meno), iba to v akom právnom režime funguje tento panelák.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

peto222
a ked nebudu chcet???Kvoli jednemu to padne???
To už ideš otvárať a ešte nevieš či to máš dovolené? Skús sa obrátiť na majiteľa budovy, mal by vedieť svoje práva a povinnosti.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Tweety
To už ideš otvárať a ešte nevieš či to máš dovolené? Skús sa obrátiť na majiteľa budovy, mal by vedieť svoje práva a povinnosti.
Maja, gratulujem k certifikácii 2000 , mala by si dačo poplatiť
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ajobs
Maja, gratulujem k certifikácii 2000 , mala by si dačo poplatiť
Čumím na príspevok ako puk a nevedela som o akej certifikácii píšeš, až potom mi došlo, asi si sedím na vedení. Ale môžem naliať šampus, najradšej de luxe, ak máš flautu, tak nalievam.
Ďakujem za gratuláciu.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

peto222
Zdravim, potrebujem poradit.
Otvaram obchodik ktory sa nachadza na prizemi jedneho novopostaveneho cinziaku, je to obchodny priestor.Potrebujem k otvoreniu suhlas majitelov bytov ktori byvaju v tomto cinziaku??Pripadne ktory zakon o tomto pojednava??Diky.
Ak je to priestor, ktorý bol postavený a skolaudovaný ako obchodný priestor:

tak treba pozrieť
Zákon 116/1990
§ 3

Zmluva o nájme
(1) Prenajímateľ môže nebytový priestor prenechať na užívanie inému (ďalej len „nájomca“) zmluvou o nájme (ďalej len „zmluva“).
(2) Nebytové priestory sa prenajímajú na účely, na ktoré sú stavebne určené.3)
ďalšie znenie : ....Miestnosti určené na prevádzkovanie obchodu a služieb možno prenajímať iba po predchádzajúcom súhlase národného výboru. Pokiaľ národný výbor do 15 dní od prijatia žiadosti o veci nerozhodne, predpokladá sa, že súhlas bol udelený. .... bolo zákonom 350/2004 zrušené.

Z toho mi vychádza, ak máte z vlastníkom platnú zmluvu o nájme nebytového priestoru, ktorý je určený ako obchodný priestor, ďalší súhlas nepotrebujete. Už aj s ohľadom na fakt, že ak je vlastníkom spoločenstvo alebo individuálni vlastníci, už na uzavretie zmluvy o nájme nebytových priestorov je potrebný ich súhlas. Buď Spoločenstva alebo nadpolovičnej väčšiny vlastníkov.
Naposledy upravil JankaO : 09.01.06 at 17:12
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

peto222
a ked nebudu chcet???Kvoli jednemu to padne???
Je to veru tak. Priateľ , ktorý si chcel prenajať kočíkáreň v ich dome /nevyužívanú/ na stolársku dielňu ,mal v dome "neprajníka" a ten si postavil hlavu no a priestory sú stále nevyužité a nik z ostatných s ním nepohne a sú riadne naštvaní. Mohli mať vo fonde zopár koruniek a príspevok na elektriku ale...treba súhlas všetkých- tak im tvrdil správca
0 0
peto222 peto222

peto222 je offline (nepripojený) peto222

a kde najdem tie zakony??? Mate nejaky link???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

peto222
a kde najdem tie zakony??? Mate nejaky link???
skús www.zbierka.sk
0 0
peto222 peto222

peto222 je offline (nepripojený) peto222

skusal som, ale kde tam????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať