Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

dan
Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Máme v rodine a o čo konkrétne ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Mám - s vlastnou.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Dan, štítna žľaza je široký pojem.... Moja 9r. dcéra má napríklad hypoparatyreózu .
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
dan
Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Aj ja mám nemilé skúsenosti so svojou... . Ak viem poradím...
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

ja mám autoimun. thyrepathiu
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

napísali mi diagnozu:TYREOTOXIKOZA(HYPERTYREOZA)
Na druhý týžden mam ist na nejaku sonografiu.Velmi sa bojííííííííím.
1 0
Oľa Oľa

Oľa je offline (nepripojený) Oľa

Dan, nemusíš sa sonografie vôbec báť. To ti iba takým priesvitným gelom trošku natrú krk (tam kde je vlastne hrvoľ) a potom ti po ňom prechádza doktor takou "guličkou na rúčke" a tvoja štítna žlaza sa zobrazí na monitore. To je všetko, obsovovala som to niekoľkokrát, nie je to ani nepríjmné ani bolestivé, trvá to len chvíľu. Tak neboj
1 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Dakujem ti oli,trocha si ma ukludnila.A prosím ta je tá hnusná štítna žlaza vyliečitelná ?
0 0
Oľa Oľa

Oľa je offline (nepripojený) Oľa

Ja s ňou striedavo bez liečby, s liečbou vegetím už 40 rokov, vystriedala som 5 lekárov, aj zbytočne, ja mám prevažne zníženú činnosť (vtedy priberám na váhe, niekedy aj nekontrolovateľne), potom sa mi to z ničoho nič zmení na zvýšenú činnosť, potom schudnem aj 10 kg - lekár nevie príčinu prečo to mám raz tak a raz tak. Len nemalo by to zanedbávať, lebo tých problémov so štítnou žlazou je viac a niektoré sú zanedbateľné a niektoré naopak dosť vážne.
Máš aj nejaké špecifické problémy ktoré ti znepríjemňujú život?
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

keby mi nezačalo silne buchat srdce,tak by som nič nevedela.Kolegyna priniesla na druhý den tlakomer a ja som mala tlak 198/135.Okamžite ma odviezli k lekárovi,ten ma hned poslal do nemocnice,tam ma vyšetrili,dali mi lieky Concor 5,a nejaké na uklidnenie,ešte mi pichli injekciu a poslali ma domov.,pretože som nemala iné bolesti,len tlak v očiach.Ateraz pôjdem na tú sonografiu.
0 0
Oľa Oľa

Oľa je offline (nepripojený) Oľa

To asi chce lekár vylúčiť možnosť problémov so štítnou žlazou, inak teraz je to akési moderné, teraz skoro každého z môjho okolia čo má problémy z tlakom posielajú na vyšetrenie štítnej žlazy
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Sono by malo diagnostikovať dôvod zvýšenia činnosti štítnej žľazy (ak je príčinou ona). Sono je neinvazívne a preto sa naozaj netreba báť.
Hyperthyreosa je zvýšená činnosť štítnej žľazy, ale príznakov býva viac ako len zvýšený tlak.
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
Aj ja som mala pre 2 rokmi hyper...
Búšenie srdca, aj 120/min. v kľude, stála únava a chudla som. Bola som v Ľubochni v diagnostickom ústave na vyšetrenie ( sú tam ozaj špička) a poradili mi operáciu. Už by sa to do normálu nikdy nedostalo, stále by som brala lieky a okrem toho ďaľšie na srdece a potom asi aj na pečeň...
Tak už budú 2 roky čo som bez štítnej žľazy a fungujem v pohode. Ráno jedna malá tabletka - ako protéza a je to. V mojom prípade to bolo to menšie zlo. Ale každý prípad je iný. Nechcem nikoho vyplašiť. Pri zistení som mala niektoré hodnoty vyšetrenia aj 6-krát vyššie ako je norma...
0 0
Chvojkova Chvojkova

Chvojkova je offline (nepripojený) Chvojkova

Mne preistotu nefunguje vôbec vraj sa jej nechcelo - odumrela. Dlho trvalo, kým som zistila čo mi vlastne je .Bola som aj v Ľubochni . Najhoršie je to čakanie , kým nastavia správnu dávku . Bola som stále unavená . Teraz beriem ráno tabletku a som v pohode snáď až do smrti.
0 0
horan horan

horan je offline (nepripojený) horan

Ja mám chronický zápal ŠL a zníženú funkciu. Odkedy mi urobili kompletné vyšetrenie - punkciu, krv, sono a ešte niečo - už si nepamätám ako sa to volalo, ale bolo to na onkológii a nastavili mi správne dávkovanie liekov, tak je to už vyše štyri roky bez problémov. Ráno si dám jednu tabletku je to v pohode. Nemaj obavy dá sa s tým žiť.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Moja 9 ročná dcéra má idiopatickú hypoparatyreózu - príčina vzniku neznáma a zistili jej to pred pol rokom. Nefunguje jej hormon, ktorý riadi hladinu minerálov v tele. Je to veľmi ojedinelá diagnóza , ale že je zopár takých detičiek na Slovensku. V BB, kam chodíme je ona druhá, teda aspoň doktorka spomínal ešte nejakého už väčšieho chlapca a nič viac. Berie 10 tabliet denne. V Ľubochni sme zatiaľ neboli .
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Prekonala som zápal štítnej žľazy užívala som prednison pretože som mala zvýšenú činnosť.Po užívaní sa mi znížila činnosť ale viac ako bolo treba teraz užívam EUTHYROX nemá niekto skúsenosť s týmito liekmi a vedľajšími účinkami pretože ich mám užívať tri mesiace.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ako vidím tých, ktorí máme problém so šítnou žľazou je nás veľa. Ja užívam liek EUTHYROX od 10.3.2006 a už doživotne. Sestra ho užíva už 30 rokov a hovorí, že tento liek nemá žiadne vedľajšie účinky, len treba trpezlivosť, kým sa nadstaví užívanie jeho správneho množstva. Ja mám konktrétne zníženú činnosť štítnej žľazy a to tak, že som momentálne na PN z dôvodu extrémných hodnôt výsledkov, ktoré svedčia o tejto poruche. Samozrejme aj cítila som sa veľmi zle a nevedela som, čo sa deje. Preto odporúčam každému, aby si dal urobiť krvý test na štítnu žľazu pri bežnom odbere krvi, aby mu nerozbila fungovanie celeho organizmu.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

marcelaStanakova
Prekonala som zápal štítnej žľazy užívala som prednison pretože som mala zvýšenú činnosť.Po užívaní sa mi znížila činnosť ale viac ako bolo treba teraz užívam EUTHYROX nemá niekto skúsenosť s týmito liekmi a vedľajšími účinkami pretože ich mám užívať tri mesiace.
Ja som Euthyrox užívala asi tri roky. Mala som zväčšenú štítnu žlazu ale nebol problém v činnosti len v objeme. Veľmi mi tie tabletky pomohli, dali mi žľazu do normálnej veľkosti a nemám žiadne problémy. (Klopem na drevo ) Nemala som žiadne vedľajšie účinky a lekárka ma upokojila že to je len jód v tabletke a nerozhádže mi to hladinu hormónov v tele. Tak žiaden strach určite ti pomôžu
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Bože ako ti závidím Katka.Mne stále len pridávajú tabletky,slúbili mi operáciu,ale nič sa nedeje.Stále som vraj na pozorovaní.A dokonca ma každý deň niečo iné bolí.Niekedy si pripadám ako vo filme Vesničko má........, ked sa pacient sťažoval na nohy a doktor mu povedal že aj neho bolia.
No uvidíme 11.mája ,mám kontrolu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať