Zavrieť

Porady

Prevod s.r.o. a obchodného podielu účtovanie

Poradáci poprosím Vás o pomoc. Zaúčtovaním novej s.r.o. nemám problém ale toto je kus iné. Dňa 30.03.11 založená s.r.o. kde bola vystavená 1 FA na 30,- €. Dňa 19.04.2011 je urobený prevod s.r.o. na iného konateľa adresa sídlo IČ DPH ostalo a je urobený aj prevod obchodného podielu kde predtým bolo ZI 5000,- € a za prevod OP zaplatil nový konateľ 6400,- €.Poprosím Vás pomoc pri zaúčtovaní keď niekto máte skúsenosť s takým ničím nakoľko firma ide na kontrolu a chcem mať istotu. Ďakujem vopred za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Monika, ak tomu dobre rozumiem tak ide len o predaj obchodného podielu a zmenu konateľa, a v takomto prípade sa o tom ani neúčtuje v danej sro., akurát pôvodný majiteľ v DP za rok 2011 zdaní 1 400,- EUR /6400-5000/.

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Zaúčtuješ normálne vznik sro k 30.03.2011. Zaúčtuješ vystavenú faktúru a jej úhradu...
    A maximálne dňom prevodu preúčtuješ 411 -ak máš tvorenú analytiku (no nemusíš)
    O cene za obchodný podiel sa neúčtuje.
    a účtuješ ďalej.
    V poznámkach k závierke uvedieš obidvoch spoločníkov (toto sa malo aj oznámiť daňovému úradu)

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem Ivo keď tomu dobre rozumiem tak účtujem len založenie s.r.o. ZI 5000,- € a čo s tou FA, ktorá bola predtým vystavená účtujem o tom, a založenie s.r.o. zaúčtujem k dátumu 19.04. keď bol predaj alebo pri zápise do OR. Ďíki za pomoc.

    junior78 je offline (nepripojený) junior78

    junior78
    Ahojte

    Chcem poprosiť o pomoc.
    Ako sa účtuje predaj obchodného podielu v s.r.o? Potreboval by som účtovanie na strane predávajúceho. Je to s.r.o. a eviduje obchodný podiel na účte 061 vo výške 1500 eur čo bola obstarávacia cena.

    Pri prevode obch. podielu sa dohodla predajná cena 1Eur. Ako zaúčtovať a ako vysporiadať z daňového hľadiska?

    Uvádzam spôsob na ktorý som myslel:
    378/661 1 eur ovplyvňuje ZD
    561/061 1 eur ovplyvňuje Zd
    561/061 1499 eur nedaňový náklad
    221/378 1 eur úhrada kúpnej ceny

    Je to takto ok? Dakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    junior78 Pozri príspevok
    Ahojte

    Chcem poprosiť o pomoc.
    Ako sa účtuje predaj obchodného podielu v s.r.o? Potreboval by som účtovanie na strane predávajúceho. Je to s.r.o. a eviduje obchodný podiel na účte 061 vo výške 1500 eur čo bola obstarávacia cena.

    Pri prevode obch. podielu sa dohodla predajná cena 1Eur. Ako zaúčtovať a ako vysporiadať z daňového hľadiska?

    Uvádzam spôsob na ktorý som myslel:
    378/661 1 eur ovplyvňuje ZD
    561/061 1 eur ovplyvňuje Zd
    561/061 1499 eur nedaňový náklad
    221/378 1 eur úhrada kúpnej ceny

    Je to takto ok? Dakujem
    podľa mňa je to OK

    Prevod s.r.o. a obchodného podielu účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.