Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať plnenie k poistnej udalosti ?

Prosím Vás o pomoc . Ako mám zaúčtovať plnenie z havarijnej poistky mám faktúru zo servisu za opravu auta na 600 € s DPH , plnenie z poisťovne je nasledovné : výška škody 600 € , spoluúčasť 100 € , výška poistného plnenia 500 €. Môžem dať do odpočtu celú DPH z faktúry ? Akú sumu zaúčtujem do nákladov iba spoluúčasť 100 € ? Neviem s tým pohnúť , prosím pomôžte mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Z faktúry zo servisu základ = VOZD,prevádzková réžia v členení opravy a údržba. DPH nárokovať v plnej výške. Náhrada od poisťovne 500 € je POZD, ostatný zdaniteľný príjem.

    Uľa je offline (nepripojený) Uľa

    Uľa
    Prosím vás pekne o radu: SZČO, platca DPH mal nehodu.
    1.Od servisu mu prišla faktúra na 2160 € - základ dane 1800 € + 360 € DPH. Túto faktúru som zaevidovala a uplatnila som z nej DPH. Zaúčtovať ako VNZD alebo VOZD?
    2. Potom prišla "Ziadosť o úhradu spoluúčasti a DPH" na sumu 426,39 (spoluúčasť 66,39 a DPH 360 €) Tútu sumu sme uhradili k čomu máme PPD. Týmto dokladom vlastne čiastočne uhradím došlú faktúru?
    3. Čo so zvyšnou sumou faktúry (2160-426,39=1733,61). Uhradím to cez ID, alebo to nechám neuhradené.
    Veľmi pekne vás prosím o radu, stretla som sa stým prvýkrát a nerada by som urobila chybu. Vopred ďakujem za radu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Uľa Pozri príspevok
    Prosím vás pekne o radu: SZČO, platca DPH mal nehodu.
    1.Od servisu mu prišla faktúra na 2160 € - základ dane 1800 € + 360 € DPH. Túto faktúru som zaevidovala a uplatnila som z nej DPH. Zaúčtovať ako VNZD alebo VOZD? VOZD
    2. Potom prišla "Ziadosť o úhradu spoluúčasti a DPH" na sumu 426,39 (spoluúčasť 66,39 a DPH 360 €) Tútu sumu sme uhradili k čomu máme PPD. Týmto dokladom vlastne čiastočne uhradím došlú faktúru? Áno
    3. Čo so zvyšnou sumou faktúry (2160-426,39=1733,61). Uhradím to cez ID, alebo to nechám neuhradené.Áno cez ID

    Veľmi pekne vás prosím o radu, stretla som sa stým prvýkrát a nerada by som urobila chybu. Vopred ďakujem za radu.
    V texte

    vlčica2 je offline (nepripojený) vlčica2

    vlčica2
    dobrý deň, mali sme haváriu. auto sme dali opraviť, prišla nám fa za opravu auta. tú som zaúčtovala do VOZD. teraz nám prišlo z poisťovne, že poistné plnenie vo výške 320eur po odpočítaní DPH poukázali priamo na účet opravcu. na základe tohto oznámenia si môžem cez ID čiastočne uhradiť faktúru za opravu? bude to VOZD? alebo ako? Ďakujem pekne.

    vlčica2 je offline (nepripojený) vlčica2

    vlčica2
    vlčica2 Pozri príspevok
    dobrý deň, mali sme haváriu. auto sme dali opraviť, prišla nám fa za opravu auta. tú som zaúčtovala do VOZD. teraz nám prišlo z poisťovne, že poistné plnenie vo výške 320eur po odpočítaní DPH poukázali priamo na účet opravcu. na základe tohto oznámenia si môžem cez ID čiastočne uhradiť faktúru za opravu? bude to VOZD? alebo ako? Ďakujem pekne.

    mohli by ste mi prosím s týmto niekto pomôcť? úplne som z toho domotaná... ako to mám urobiť? prosííííím

    Ako zaúčtovať plnenie k poistnej udalosti ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.