Zavrieť

Porady

Operácia očí leaserom

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Má niekto skúsenosť s operáciou očí (krátkozrakosti/ďalekozrakosti) leaserom? Ako to prebieha, koľko to dnes stojí,...

Ďakujem
Usporiadat
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

ahoj Jani,
môj manžel bol na takejto operácii pred rokom aj niečo. Strašne sme sa najprv báli ale vlastne nie je čoho. Máš niekoľko centrier, kde to robia, my sme si vybrali Blavu - EXCIMER - myslím, že tak sa to volá.
Čo konkrétne chceš vedieť?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

michelle
Strašne sme sa najprv báli ale vlastne nie je čoho.
To by som netvrdil,mňa od toho odhovára každý známy lekár,sami oční lekári sa nedajú operovať hoci nosia okuliare.
0 0
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

stálo to okolo 23 tis. a robili mu obe oči naraz. To bolo trochu nepríjemné, lebo mu ich obe zalepili a tri dni to mal zalepené. Po zákroku sa odporúča čo najviac spať, aby ti "nebehali" oči zo strany na stranu, lebo to je trochu bolestivé. Ked mu to odlepili videl ešte menej ako predtým, ale to sa behom 2 - 3 dní napravilo. Dokonca mu odporučili čo najviac sedieť pri PC, čítať a tak - teda trénovať oči.
Celý zákrok trval asi 10 minut, ale tá príprava, ach no aj 4 hodiny. Je to celkom bezpečné, lebo sa to robí laserom, ktorý je nastavený cez PC na tú korekciu. Ak pohneš hlavou, okom a tak, automaticky sa to zastaví, takže sa nemusíš báť, že ti urobí "dieru niekde inde".
Odporúčam. Vôbec nenosí okuliare a to mal dioptrie hm... tuším okolo 5.
0 0
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

ešte som zabudla, tá náprava nie je okamžitá, chce to čas, oči sa musia úplne zahojiť, používať kvapky.
0 0
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

bepo
To by som netvrdil,mňa od toho odhovára každý známy lekár,sami oční lekári sa nedajú operovať hoci nosia okuliare.
bepo, ja hovorím z vlastnej skúsenosti, ale všetko záleží akú poruchu očí máš, aké máš dioptrie tak, nie všetko sa dá a niektoré poruchy sú dokonca do 2 rokov po zákroku vratné.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Tu ide o to že ešte nie je preskúmané na dostatočnej vzorke ľudí čo sa stane s očami po 30-40 rokoch od operácie.
0 0
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

súhlasím, ved tolko rokov sa to ešte nerobí.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ďakujem za informácie.

Na tú operáciu chce ísť môj snúbenec. Má okuliare mínus 5. Chce sa o tom dozvedieť čo najviac, lebo má trochu strach. Je to predsa operácia a to je vždy nejaké riziko. Ja som tiež chcela, ale tupozrakosť to (a ani nič iné) nevylieči .

Má ešte niekto nejakú skúsenosť? Michelle hovorí z vlastnej skúsenosti a bepo zrejme len z počutia....nebude to také zlé, však?
0 0
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

jani, ono to chce najprv kopu vyšetrení, pekne sa niekde objednajte, dajte si všetko vysvetliť, pýtaj aj na primitívne otázky, aj na také, čo si myslíš, že poznáš odpoved. Práve som sa pýtala manžela, že keby sa situácia opakovala, či by išiel ešte raz - vraj ANO. A ešte niečo, ak by náhodou na prvýkrát nevyšlo zníženie dioptrií o tokoľko koľko chcete - môžete to opakovať a to je v cene. Ale hovorím, najlepšie ísť niekde do centra a dať si to vysvetli. Sú to všetko súkromníci a podľa toho sa k tebe aj správajú - teraz myslím pozitívne. Ale pozor - za všetko sa platí - myslím že aj za konzultácie.... už neviem presne. Držím palce, najhoršie je rozhodnúť sa.
0 0
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

musím ísť, jani ozvi sa mi cez SS ak máš záujem
ahojte
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Janka6685
Michelle hovorí z vlastnej skúsenosti a bepo zrejme len z počutia....nebude to také zlé, však?
Keďže mám známych očných lekárov tak z počutia ale to čo ja počujem to žiaden zákaznik nebude počuť
0 0
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

bepo, daj info aj nám čo to už máme za sebou, nech vieme čo nás čaká... :-(
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Michelle, ďakujem .

Bepo, čo hovoria konkrétne oční lekári?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

V Eximeri v Bratislave, 9 rokov po operácii -7 dioptrií a super, jedno oko ostalo -0,25 na "reklamáciu" sme nešli
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Veď som to tu už písal-chýbajú dlhodobejšie skúsenosti-neviem ako sa niekto zatvári ak sa dá v 20-ke operovať a v 40-ke vďaka tomu oslepne,sami lekári ktorí nosia okuliare a robia operácie sa nedávajú operovať a niekedy dochádza k rozpadu rohovky.
0 0
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

ešte priložím jednu skúsenosť, teta v ČR bola už skoro slepá, bez pomoci ani na krok, na odporúčanie syna - lekára, sa dala operovať a bola v pohode, samozrejme, že nosila okuliare, ale aspoň bola sebestačná, pravdaže vzhľadom na vek (cez 60) a vysoké dioptrie (neviem presne akú mala poruchu, ono sa všelijako volá) to bolo v poriadku, postupne sa jej zrak kazil, ale na pár rokov bola zase v pohode.
0 0
Peterf Peterf

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

Ja osobne by som si oci nedal operovat, pretoze nikto nevie a vzhladom na cas este ani nemohla byt spravena klinicka studia, ake zmeny na rohovke nastanu po 20 a viac rokoch po zakroku.
Z tohto dovodu by som si oci dal operovat iba pri vysokych dioptriach, rozhodne nie v mladom veku pri zanedbatelnych dioptriach.
Ziadny oftamolog si takuto operaciu nedal spravit, co poznam.. Pracujem v zdravotnictve.. podobne je to aj s darovavanim krvy a tombocytov, ziadny hematolog nedarovava krv. Vedia preco...
0 0
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

Peterf
Ja osobne by som si oci nedal operovat, pretoze nikto nevie a vzhladom na cas este ani nemohla byt spravena klinicka studia, ake zmeny na rohovke nastanu po 20 a viac rokoch po zakroku.
Z tohto dovodu by som si oci dal operovat iba pri vysokych dioptriach, rozhodne nie v mladom veku pri zanedbatelnych dioptriach.
Ziadny oftamolog si takuto operaciu nedal spravit, co poznam.. Pracujem v zdravotnictve.. podobne je to aj s darovavanim krvy a tombocytov, ziadny hematolog nedarovava krv. Vedia preco...
Peter, takže neodporúčaš darovať krv? Prečo? Nahovárajú aby som sa na to dala. Ani ked to potrebuje rodina?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

moja švagrina si dala operovať obidve oči pred cca 5 rokmi. Vtedy ju to vyšlo 20 000,-. Robili jej to v Blave, neviem presne kde. Viem, že po operácii musela byť pár dní v tme, potom dosť dlho nosila tmavé slnečné okuliare - ale museli to byť nejaké špeciálne. A teraz po 5 rokoch sa musela vrátiť k okuliarom, nakoľko sa jej zrak opäť zhoršil.
Ešte skúsenosť môjho manžela: keď si bol kupovať nové okuliare, dal si vyšetriť aj zrak, či náhodou nepotrebuje silnejšie dioptrie, a vtedy mu lekár povedal, že ani jeden očný lekár by si nenechal oči operovať. Takže odvtedy o operácii neuvažuje.
Toľko skúsenosti mojich blízkych.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Moj manžel ma operovane oči (operovali ho cca 6 rokov dozadu) a je v pohode. Je pravdou vsak,ze upozornuju,ze sa po nejakej dobe moze zrak vratit do povodneho stavu dokonca zhorsit, ale zatial som sa s tym nestretla (ani u znamich co maju operovane oci).

Myslim ze je to na rozhodnuti kazdeho z nas.

Na jednej strane nedat operovat oci, ale pritom lekari vedia ze pouzivanim okuliarov oko lenivie (teda sval)a i tak sa zrak postupne zhorsuje.

Na druhej strane operovat i ked s nejakym mensim rizikom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať