Zavrieť

Porady

zvyseny cukor .. mam si robit obavy?

Na preventivnej prehladke mi doktorka oznamila, ze mam zvyseny cukor v krvi. Hranica bola do 6, ja som mal 6.19 , rano , nalacno. Odporucila ma na diabetologicku ambulanciu.

Predtym som nevedel, ani co cukrovka vobec je, lenze teraz citam vsetko mozne, a zacinam mat aj poriadne strach..

Rozmyslal som, ci ten zvyseny cukor nebol iba nejakym omylom, kedze stravujem sa velmi nepravidelne, v praci mame stres, pracujeme pod neustalym tlakom, taktiez pred vysetrenim cca 2tyzdne som sa dal na dietu a za par dni som zhodil 4-5 kil, jedol som iba cottage cheesee, cca 2000kj na den, a pijem velmi vela sladenych napojov ako je vinea. Niekedy aj 3 flase na den.. mam to ako svoj energy drink, kedze redbull mi velmi nechuti.

Nemohla byt ta zvysena hodnota iba docasna? Sposobena tym, ze sa snazim schudnut, resp. ze pijem vela sladenych napojov? Alebo mam cukrovku?

vdaka
Usporiadat
drobecek1 drobecek1

drobecek1 je offline (nepripojený) drobecek1

Choď tej diabetologičke a všetko čo ti povie ber úplne vážne, nie je to sranda, a stres v spojitosti s nepravidelnou stravou sú veľmi významné faktory. Mám to z vlastnej skúsenosti.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

cize ked raz ma clovek hladinu cukru zvysenu, uz niet cesty spat? na pivo mozem chodit??

totiz.. objednal som sa u diabetologicky, ale ma volny termin az koncom novembra, preto neviem, co robit.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

mixal1 Pozri príspevok
cize ked raz ma clovek hladinu cukru zvysenu, uz niet cesty spat? na pivo mozem chodit??

totiz.. objednal som sa u diabetologicky, ale ma volny termin az koncom novembra, preto neviem, co robit.
Skús iného diabetológa.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

a maj na pamäti, že cukor je tichý zabiják.......neber ma celkom vážne, nechcem ťa vyplašiť....
0 0
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

koli diabetologovi som si dnes zaplatil procare za 149euro aby som to mal cim skor, kedze u nas poliklinike je tak strasne vela ludi v cakarni denno denne.

Lenze.. aj na tom procare je to to iste



co sa tyka toho cukru.. hodnota 6.19 je az taka vysoka? mne sa ani nezda, kedze limit bol do 6.. ved to je iba 0.19 nad limit.. Keby som to odignoroval a viac na to nemyslel?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

mixal1 Pozri príspevok
koli diabetologovi som si dnes zaplatil procare za 149euro aby som to mal cim skor, kedze u nas poliklinike je tak strasne vela ludi v cakarni denno denne.

Lenze.. aj na tom procare je to to iste
Čo je to procare? :O
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Cukor 6,19 ešte nič neznamená. Obmedz sladkosti a hlavne sladené vody. Pokiaľ budeš aspoň trochu diétovať, cukor sa Ti určite upraví.

Ani diabetologička na 6,19 cukor by Ti nedala žiadnu liečbu
okrem diéty. V každom prípade k nej ale choď, možno Ti
spraví glykemický /diabetický/ profil a ten ukáže, ako ďaleko máš k cukrovke. Nie je to náročné vyšetrenie, ráno po vypití sladkej vody Ťa budú každú hodinu, 3 krát pichať, aby sa ukázalo, ako sa organizmus vie vyrovnať s cukrom. Držím palce.
4 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
zatial nie je dôvod na paniku,
ale je potrebné preventívne vynechať sladené nápoje, a sladkosti, s pivom nie je taký problém, treba sa trochu viac pohybovať, a môže to byť vyriešené...
Kúp si v lekárni za 20 € glukomer (odber z prsta ) máš v tom zopár testovacích prúžkov a ihiel. Potom Ti diabetológ prúžky predpíše.... Preventívne si skontroluj cukor na lačno, potom 1,5 hod po jedle. hranica do 6,5 je absolútne prijatelná
1 0
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

Gabi03 Pozri príspevok
Čo je to procare? :O
http://www.procare.sk/
0 0
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

ekopo Pozri príspevok
zatial nie je dôvod na paniku,
ale je potrebné preventívne vynechať sladené nápoje, a sladkosti, s pivom nie je taký problém, treba sa trochu viac pohybovať, a môže to byť vyriešené...
Kúp si v lekárni za 20 € glukomer (odber z prsta ) máš v tom zopár testovacích prúžkov a ihiel. Potom Ti diabetológ prúžky predpíše.... Preventívne si skontroluj cukor na lačno, potom 1,5 hod po jedle. hranica do 6,5 je absolútne prijatelná
vdaka! to je super napad!! skusim si odmerat hladinu curku pocas dna sam

terezamaria Pozri príspevok
Cukor 6,19 ešte nič neznamená. Obmedz sladkosti a hlavne sladené vody. Pokiaľ budeš aspoň trochu diétovať, cukor sa Ti určite upraví.

Ani diabetologička na 6,19 cukor by Ti nedala žiadnu liečbu
okrem diéty. V každom prípade k nej ale choď, možno Ti
spraví glykemický /diabetický/ profil a ten ukáže, ako ďaleko máš k cukrovke. Nie je to náročné vyšetrenie, ráno po vypití sladkej vody Ťa budú každú hodinu, 3 krát pichať, aby sa ukázalo, ako sa organizmus vie vyrovnať s cukrom. Držím palce.
vdaka!
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

..podľa mňa zvýšená hodnota cukru v krvi, určite nie je iba nejaký omyl, určite to niečo signalizuje, ak si teda bol na krv nalačno, alebo ak si od 18,00 večer nič nejedol pred raňajším vyšeterním, a ak si držal pred tým diétu, tak cukor by mal mať nízke hodnoty, ale diéta nie je pitie sladených nápojov,
4 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
myslím si,že to mohlo byť iba zvýšené z uvedených vecí.. stres, životospráva... nemaj strach to niekedy tak býva... ale zájdi za diabetologičkou a ona ti povie určite to čo ja
0 0
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

hm.. pokial si dobre pamatam, tak den pred vysetrenim som sa cely den prepchaval.. prisiel na mna taky vlci hlad a posledne kuracie stehno s ryzou som mal asi o 9-10 v noci..

ale okolo 1nej rano som uz siel spat. Vysetrenie bolo rano o 8:00..
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ja som na cukor brala aloe vera napoj z lekarne.. Znizil sa po 2 mesiacoch.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
mixal1 Pozri príspevok
hm.. pokial si dobre pamatam, tak den pred vysetrenim som sa cely den prepchaval.. prisiel na mna taky vlci hlad a posledne kuracie stehno s ryzou som mal asi o 9-10 v noci..

ale okolo 1nej rano som uz siel spat. Vysetrenie bolo rano o 8:00..
Pred odberom krvi neješ 12 hodín, takže jednoznačne máš ten zvýšený
cukor z jedla v neskorších hodinách.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Krvný cukor
Normálne hodnoty hladiny krvného cukru (glykémie) v krvi, odobranej ráno nalačno sú 3,35 až 6,10 mmol na liter. Nižšia hodnota sa nazýva hypoglykémia a vyššia hyperglykémia. Priveľké kolísanie hladín cukru mladosti a sviežosti nepridáva. Hypoglykémia vzniká najčastejšie po hladovaní, vyčerpávajúcej dlhodobej fyzickej záťaži, po predchádzajúcom nadmernom nasýtení cukrom a u cukrovkárov pri diétnych chybách a omyloch v podávaní liekov.

z:http://profit.etrend.sk/aktivny-zivo...o-obrazok.html
http://www.cukrovkar.cz/vyziva-diabe...ru-v-krvi.html
Naposledy upravil lujza.j : 15.08.11 at 22:08
1 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Som diabetička už dlhé roky, máme to v rodine, dokonca aj manžel je už na inzulíne. Tá hladina je len také varovné : No, no no!!! Ale treba sa viac o seba starať a zásadne vylúčiť presladené nápoje z pitného režimu, to nie je voda, neosvieži, skús minerálky, alebo zelený čaj. Odporúčam si občas premerať hladinu cukru v krvi na glukometri, oplatí sa doň investovať. A to prednostné vyšetrenie je nehorázne drahé, aj u nás v Žiline sa dá objednať na termín, ale nestojí ani polovičku z toho, čo si platil ty.
Zatiaľ sa nejedná o cukrovku, ale je to také varovanie, že to máš asi v génoch, môže prísť neskôr, najmä ten vlčí hlad... Ten je skutočne prejavom cukrovky, poznám to podľa seba, občas musím zamknúť špajzu a kľúč odložiť do vrchnej skrinky, aby ma v noci nepokúšal. Skús piť veľa vody, až jej budeš cítiť prebytok a hlad ustúpi kým zaspíš.
Držím palčeky a nerob paniku, podľa hodnoty mmol v krvi, je to len varovanie.
1 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

terezamaria Pozri príspevok
Cukor 6,19 ešte nič neznamená. Obmedz sladkosti a hlavne sladené vody. Pokiaľ budeš aspoň trochu diétovať, cukor sa Ti určite upraví.

Ani diabetologička na 6,19 cukor by Ti nedala žiadnu liečbu
okrem diéty. V každom prípade k nej ale choď, možno Ti
spraví glykemický /diabetický/ profil a ten ukáže, ako ďaleko máš k cukrovke. Nie je to náročné vyšetrenie, ráno po vypití sladkej vody Ťa budú každú hodinu, 3 krát pichať, aby sa ukázalo, ako sa organizmus vie vyrovnať s cukrom. Držím palce.
súhlasimi s ekopom a aj s terezamáriou, čo Ti radili. Nameraná hodnota vôbec nič neznamená a diabetologička Ti nič nepredpíše, iba Ťa odkáže na diéty. Kúpiť si glykomer nie je zlý nápad, ovšem ak máš vyšší cukor, lebo nie je pravda, že Ti pri takej nízkej hodnote predpíše. Cukor netreba podceňovať, ale ani robiť paniku. Určite treba zájsť diabetologičke na opakovný odber a na zisťovanie dôvodu, lebo tých môže byť niekoľko. Mne predpísala lieky, keď som mala 11,5 čo je už celkom dosť, pri 21 mi zvýšila dávky, merala som si glykomerom občas (nepredpísala mi pásky!!!-musela som si sama kupovať!), lieky mi stiahli na max. 9 ale som sa zaprisahala, že chemikálie si do tela nebudem dávať, lieky vysadila a riadim sa iba potravinami, ktoré upravujú hodnoty. lieky nedokázali stiahnuť, potraviny ano-takže lavírujem tak medzi hodnotami 5-7. nemám cukrovku dedičnú, ale som si telo odpísala tým, že som žila v nenormálnom strese a spávala každú tretiu noc. aj Ty vieš určite aké prehrešky si urobil voči svojmu telu, treba byť k sebe milosrdnejší a aj telo sa Ti odvďačí... sama diabetologička mi potvrdila, že stres a prečerpávanie organizmu zvyšujú hladinu cukru - treba poľaviť...zájsť k doktorke, riadiť sa jej radami a bude zas opäť všetko v poriadku. držím palčeky
...ešte k tomu termínu diabetologičky - akútne stavy uprednostňujú, neboj sa, nič sa Ti nestane, keď pôjdeš na vyšetrenie až 11/2011 - ušetri si peniažky za také zrýchlené služby. zatiaľ si uprav svoje stravovanie a naozaj 3 vineá denne, to je odvaha aj pre absolútne zdravého človeka
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

ak chceš, naskenujem glykemické hodnoty , čo som dostala od diabetologičky a pošlem ti ss
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mixal1 Pozri príspevok
Na preventivnej prehladke mi doktorka oznamila, ze mam zvyseny cukor v krvi. Hranica bola do 6, ja som mal 6.19 , rano , nalacno. Odporucila ma na diabetologicku ambulanciu.
...strach by som mal , ak by sa jednalo okolo tých 9,00 mmol a vyššie

Predtym som nevedel, ani co cukrovka vobec je, lenze teraz citam vsetko mozne, a zacinam mat aj poriadne strach..

Rozmyslal som, ci ten zvyseny cukor nebol iba nejakym omylom, kedze stravujem sa velmi nepravidelne, v praci mame stres, pracujeme pod neustalym tlakom, taktiez pred vysetrenim cca 2tyzdne som sa dal na dietu a za par dni som zhodil 4-5 kil, jedol som iba cottage cheesee, cca 2000kj na den, a pijem velmi vela sladenych napojov ako je vinea. Niekedy aj 3 flase na den.. mam to ako svoj energy drink, kedze redbull mi velmi nechuti.
...diabetes nepochádza z konzumácie sladkého ...
Nemohla byt ta zvysena hodnota iba docasna? Sposobena tym, ze sa snazim schudnut, resp. ze pijem vela sladenych napojov? Alebo mam cukrovku?
...priklonil by som sa k tej dočasnosti ...
vdaka
mixal1 Pozri príspevok
koli diabetologovi som si dnes zaplatil procare za 149euro aby som to mal cim skor, kedze u nas poliklinike je tak strasne vela ludi v cakarni denno denne.
...ty si iný samoplatca ...to s Tebou asi fakt muselo zatočiť ...
Lenze.. aj na tom procare je to to iste
co sa tyka toho cukru.. hodnota 6.19 je az taka vysoka? mne sa ani nezda, kedze limit bol do 6.. ved to je iba 0.19 nad limit..
...limit je niekde 3 - 6 mmol ...niekde aj vyššie údaje berú v potaz ...
Keby som to odignoroval a viac na to nemyslel?
mixal1 Pozri príspevok
vdaka! to je super napad!! skusim si odmerat hladinu curku pocas dna sam
...sám ...????
Ak nemáš glukomer ,tak asi ťažko ...

vdaka!
mixal1 Pozri príspevok
hm.. pokial si dobre pamatam, tak den pred vysetrenim som sa cely den prepchaval.. prisiel na mna taky vlci hlad a posledne kuracie stehno s ryzou som mal asi o 9-10 v noci..
...vlčí hlad je neustála návšteva chladničky ...
ale okolo 1nej rano som uz siel spat. Vysetrenie bolo rano o 8:00..
ondrejvla Pozri príspevok
Som diabetička už dlhé roky, máme to v rodine, dokonca aj manžel je už na inzulíne. Tá hladina je len také varovné : No, no no!!! Ale treba sa viac o seba starať a zásadne vylúčiť presladené nápoje z pitného režimu, to nie je voda, neosvieži, skús minerálky, alebo zelený čaj. Odporúčam si občas premerať hladinu cukru v krvi na glukometri, oplatí sa doň investovať. A to prednostné vyšetrenie je nehorázne drahé, aj u nás v Žiline sa dá objednať na termín, ale nestojí ani polovičku z toho, čo si platil ty.
Zatiaľ sa nejedná o cukrovku, ale je to také varovanie, že to máš asi v génoch, môže prísť neskôr, najmä ten vlčí hlad... Ten je skutočne prejavom cukrovky, poznám to podľa seba, občas musím zamknúť špajzu a kľúč odložiť do vrchnej skrinky, aby ma v noci nepokúšal.
...doplním .........diabetes sa prejavuje aj neskutočným smädom , pitím tekutín , nadmerným potením
Skús piť veľa vody, až jej budeš cítiť prebytok a hlad ustúpi kým zaspíš.
Držím palčeky a nerob paniku, podľa hodnoty mmol v krvi, je to len varovanie.
...darmo raz ....diabetik ( ondrejvla ) vie , o čom je reč ........žeby aj ja ???


...nejaké odpovede v texte ...aj to len náznaky , nakoľko je každý pacient iný , samotná cukrovka obnáša tiež dosť infa...



...ozaj ,len na okraj ....dnes som mal hypo ....cca 7,00 , aj to som si meral až vtedy , po tých 5 minutách , keď som do seba nalial sladotu ...koľko som mal asi predtým ????...tipujem takých 5,2 mmol ...v rukách ten blbý pocit , pot ma oblieval ...humusné minúty súvtedy , kua ...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať