Zavrieť

Porady

SPOLOCENSTVO-UCTOVNICTVO

Mili poradaci,
mam dost dolezitu otazocku. Som v dozornej rade a mala by som prezriet uctovnictvo, spravuje nam ho vlastnicka, ktora ale nie je uctovnicak, je vlastne zaciatocnik, vsetko bude dufam OK, ale potrebovala by som radu co by som hlavne mala kontrolovat ci urobila.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Halli je offline (nepripojený) Halli

Halli
Danuš nakolko SVB je neziskový sektor maš kontrolu uplne jednoduchu. Ani ja nie som povodne učtovnička ale spravujem SVB už 6 rokov a dalšie dve pol roka /nemusi byt učtovnička, stači že to vie Najdoležitejšie je pozriet hospodarenie s fondom oprav, doklady, alebo bločky ktore ma založene v pokladni a ktore ma v učtovnictve zahrnute vo výdavkoch. Dalej faktury, ktore zaplatila dodavatelom, musi to byt všetko prehladne v učtovnom programe zahrnute, príjmy, vydaje, pokladnu- jej zostatok, učet aby sedel ku každej mesačnej uzavierke a faktury. To ba som chcela taku kontrolu, xixi, nič v zlom... už som videla aj ručne učtovanie SVB a bola to katastrofa...

anulík je offline (nepripojený) anulík

anulík
Pri kontrole účtovania dokladov treba prezrieť i správne zaradenie zúčtovaných nákladov - či sú podľa zmluvy správne zaradené, t.j. či sú odúčtované z fondu opráv, alebo zahrnuté do vyúčtovania vlastníkom bytov. Ak máte sko SVB nejaký príjem do fondu opráv, napr. z prenájmu, mali ste povinnosť odviesť do 15.januára zrážkovú daň z pripísaného výnosu.

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

Peterf
DANUS
Mili poradaci,
mam dost dolezitu otazocku. Som v dozornej rade a mala by som prezriet uctovnictvo, spravuje nam ho vlastnicka, ktora ale nie je uctovnicak, je vlastne zaciatocnik, vsetko bude dufam OK, ale potrebovala by som radu co by som hlavne mala kontrolovat ci urobila.
Hlavne skontroluj ci sedia uctovne polozky s fakturami. DU nezaujimaju pri kontrole uctovne polozky ale doklady ako faktury bloky a pod. A potom si daj pozor co pod cim nauctovane- ci to sedi v osnove.

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

PeterNR
Táto téma bola uzatvorená z dôvodu duplicity. Diskusia o účtovníctve v SVB ďalej pokračuje na téme "Účtovníctvo v SVB".

SPOLOCENSTVO-UCTOVNICTVO

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.