Zavrieť

Porady

Skvrny od dezodorantov

Zdravim vospolok,
mam velky problem som skvrnami od dezodorantov a potu na manzelovych trickach. Na bielych trickach mi aj po niekolkonasobnom vyprati ostali zlte flaky pod pazuchami. Flaky su aj na farebnych trickach - viac, ci menej viditelne. Viete mi poradit nejaky trik, ako sa tychto skvrn zbavit? Neviem, ci na to zaberaju nejake z tych propagovanych produktov, a nechcem riskovat. Kamaratky uz takto zopar triciek znicili. Dakujem.

Irma
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

fľaky pod pazuchami nie sú od dezodorantu,ale od potu.To už nevyperieš ničím.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Ja na tieto škvrny a fľaky od potu používam žlčové mydlo Denk mit, ktoré sa dá kúpiť v DM-ke. Keď sa jedná o biele prádlo, tak do prania dávam aj bieliaci prášok tiež tá istá značka, ktorý tieto škvrny vybielil. Tým mydlom najskôr namydlím tie škvrny, v rukách preperiem, nechám pôsobiť tak 15-min a dám do prania. Inak ten prášok je dobrý aj keď máte biele prádlo už trošku "zašedivelé". Krásne ho vybieli.
Naposledy upravil GabiZ : 06.10.11 at 14:57
0 0
pecosita pecosita

pecosita je offline (nepripojený) pecosita

Komunikačný zavisláč
Ja by som to nevidela tak tragicky. Odporucam bud pouzivat Niveu, taku tu teraz co maju novu- ze cierne nezabieli a na bielej nezostanu flaky. Snad to nie je nejaka privelka chemia, ked to odfarbuje pot.

A co sa prania tyka, tak ja davam do kazdeho prania preventivne trosku Vanishu, pouzivam gelove pracie prostriedky, tak tam sprtnem aj Vanish. Mozno je to placebo efekt, ale mam potom taky dobry pocit, ze veci vytiahnem cistejsie, ako keby som ho tam nedavala. Asi je to tym, ze ako jediny si vie poradit so skrvnami od krvi. Na tie som alrgicka, ale v niektorych pripadoch sa im neda vyhnut, ze ano.

kopretinka Pozri príspevok
fľaky pod pazuchami nie sú od dezodorantu,ale od potu.To už nevyperieš ničím.
0 0
Irmositta Irmositta

Irmositta je offline (nepripojený) Irmositta

Diky GabiZ, na biele to skusim a co s farebnym? Nevies nieco poradit napr. aj na tmavomodre tricko?
0 0
pecosita pecosita

pecosita je offline (nepripojený) pecosita

Komunikačný zavisláč
moja babka je zastankyna octu a soli, ale mne to pride take nejake agresivne
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Irmositta Pozri príspevok
Diky GabiZ, na biele to skusim a co s farebnym? Nevies nieco poradit napr. aj na tmavomodre tricko?
S tým mydlom periem aj tmavé prádlo, prášok dávam len do bieleho. Toto mydlo je dobré aj na iné škvrny, okrem tých od potu. Keď ho používam na tmavé prádlo, tak skôr ako ho dám prať do práčky, po tom 15-min pôsobení, ho preperiem v čistej vode, kým mydlo nevyperiem (aby nezostali mydľové fľaky). Stojí okolo 1,25 € a prášok okolo 0,85 €.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

pecosita Pozri príspevok
moja babka je zastankyna octu a soli, ale mne to pride take nejake agresivne
Áno aj to pomáha, ale v dnešnej dobe, keď máme výrobky zo zmiešaných materiálov, je to trošku riskantné. Môže sa tým prádlo aj zničiť.
0 0
barborenka barborenka

barborenka je offline (nepripojený) barborenka

Ja som zo škvŕn od potu už úplne zúfala. Nikdy som tento problém nemala, používam stále antiperspiranty tuhé, ale posledný polrok som zničila každé biele alebo svetlé tričko, čo mi na ňom zostali neoprateľné škvrny od potu a antiperspirantu.A to som používala už kde aké bieliace prostriedky. Kolegyňa si kúpila Driclor a navádza aj mňa, vraj žiadne potenie, žiadne škvrny........
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Ja predtým ako hodím prádlo - biele tričko do práčky tak ho trochu namočím a namydlím obyčajným mydlom na pranie a celkom to zaberá.
0 0
ja.nus.ka34 ja.nus.ka34

ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

A ja používam Ariel na škvrny...moja dcéra toto leto fičala na bielej a tak všetky tričká má biele alebo biele z niečím kombinované...a na všetko som dávala tento prípravok a nepoškodila som žiadne tričko,ani farebné...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja používam Lídlacke tekuté prášky, kedysi som kupovala wulalty,perwole a pod.lídlacke sú lacnejšie a urobia mi tú istú službu a navyše fľaky po deo-antipersp. žiadne
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Mozete pisat o akychkolvek pracich praskoch, ktore pouzivate na skvrny, ak ma muz agresivny pot, tak flaky na trickach nie su spinave, su vyzrate do latky ... to neodstrani nic.

Moja skusenost - ze ani odborne cistenie v cistiarni.

Je pravda, ze niektore antiperspiranty v kombinacii s takym agresivnym potom to este zhorsuju.
0 0
pecosita pecosita

pecosita je offline (nepripojený) pecosita

Komunikačný zavisláč
co sa tyka agresivneho potu, tak myslim, ze ak clovek pouziva spravne antiperspiranty (a nemusia byt len chemicke, napr. LOccitane ma skvele kocky na baze soli) tak to uz co by musel mat za gresivny pot, aby prezral latku.

a na to, aby som sa prdlikala s mydlom a tak som asi prilis leniva, takze lejem odstranovace skvrn a mam pokojny spanok . taka nejaka moderna gazdina je zo mna.
0 0
evelyn05 evelyn05

evelyn05 je offline (nepripojený) evelyn05

Suhlasim s Tebou Pecosita. Rovnako ho pouzivam a zabera mi aj na prbolme so skvrnami od potu
0 0
dzazmine dzazmine

dzazmine je offline (nepripojený) dzazmine

A ja mam taky problem...a ak sa smiem opytat, co si uz z rad vyskusala z tychto rad??? A podarilo sa ti nieco s tym urobit? Lebo nechce sa mi vsetko skusat.
0 0
danielka101 danielka101

danielka101 je offline (nepripojený) danielka101

Skvrny od potu mojho manzela trapia aj mna. Neraz som mu koselu musela vyhodit. Na biele kosele ste nahodou nikto neskusali Vanish na biele pradlo? Zaujimalo by ma, ci zabera. Este som ho na koseliach neskusala, len na kabate.
0 0
danielka101 danielka101

danielka101 je offline (nepripojený) danielka101

Dnes som mojmu drahemu kupila novy dezodorant, dufam, ze bude odolnejsi a skvrny nebudu take vyrazne
0 0
Irmositta Irmositta

Irmositta je offline (nepripojený) Irmositta

Dakujem za rady. A mate aj nejaku fintu na zaprane skvrny?
0 0
mimika mimika

mimika je offline (nepripojený) mimika

Ja mám ten istý problém s manželovými tričkami. Skúsila som Kronstar - sprey pred praním proti odolným škvrnám a nečistote. Je to aj na škvrny od potu, ako píšu na etikete. A osvedčilo sa mi to. Treba to nastriekať na škvrnu, nechať trochu pôsobiť, preprať rukami a dať do práčky. Som prekvapená, ako slušne sa to vyperie. Dokonca aj na veľa krát prané škvrny.
0 0
danielka101 danielka101

danielka101 je offline (nepripojený) danielka101

Mimika, ako dlho nechas pripravok posobit? S tymto nemam vobec ziadnu skusenost, zaujimalo by ma, ci vyperie skvrny lepsie ako Vanish. Ja zatial pouzivam Vanish na rozne skvrny a som spokojna.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať