Zavrieť

Porady

Energeticke centrum-zrusenie zmluvy.

Dobry den.Pred mesiacom som podpisal zmluvu -Energeticke centrum a az teraz som zistil,ze to nie su zapadoslovenske elektrarne,ako sa tvaril.(podomovy predaj)Je tato zmluva platna,aj ked nie som majitelom bytu(ale manzelka) a doteraz som neplatil elektrinu z mojho uctu.Odberatel je napisana manzelka,ale ja som to podpisal,v energ.centre mi tvrdili,ze tao zmluva je platna,lebo som manzel.Ak by sa nedala zrusit zmluva bez poplatkov,da sa znizit viazanost zmluvy z 5r na 1r?Zo Zapadoslvenskou energetikou mam viazanost do konca decembra.Dakujem Vam.
Usporiadat
Bizzy Bizzy

Bizzy je offline (nepripojený) Bizzy

marek313 Pozri príspevok
Dobry den.Pred mesiacom som podpisal zmluvu -Energeticke centrum a az teraz som zistil,ze to nie su zapadoslovenske elektrarne,ako sa tvaril.(podomovy predaj)Je tato zmluva platna,aj ked nie som majitelom bytu(ale manzelka) a doteraz som neplatil elektrinu z mojho uctu.Odberatel je napisana manzelka,ale ja som to podpisal,v energ.centre mi tvrdili,ze tao zmluva je platna,lebo som manzel.Ak by sa nedala zrusit zmluva bez poplatkov,da sa znizit viazanost zmluvy z 5r na 1r?Zo Zapadoslvenskou energetikou mam viazanost do konca decembra.Dakujem Vam.
Ked si podpisoval zmluvu tak si si myslel ze sa jedna o ZSE? Zmluvu som videl a je na nej logo priamo Energetickeho centra a aj nazov, co uz mas uplne jasne ze to je ina spolocnost. Toto myslim uz nepotrebuje ziadny dalsi komentar. Nemusis byt majitelom bytu ale majitelom odberného miesta. A pokial si zmluvu podpisal sice je na manzelku ale podpisal si ju svojim menom tak ano takato zmluva je platna pretoze slovenska legislativa umoznuje uzatvarat urcite zmluvne vztahy manzel za manzelku a naopak. Urcite ako kazda zmluva ponukaju moznost do kedy ju mozes zrusit, ako je uvedene aj na nete je to do 14 dni od podpisu co je nadramec zakonnej lehoty, tento termin si presvihol. Pokial mas zmluvu na viazanost tak sa da urcite do nejakeho terminu (zavisi to od toho v akej faze je zmena dodavatela) zrusit za poplatok. Taketo poplatky mas uplne rovnake (zvacsia ovela vyssie) napr. aj u mobilnych operatorov ,takze ziadna novinka a myslim si ze je opodstatnena. Bolo by to ako v holubniku keby sme spisovali zmluvy a odchadzali si od nich ako sa nam zachce.... To ci sa da znizit viazanost, nemyslim si, skusal si s nejakym inym predajcom napr mobilnym alebo na net uzatvorit zmluvu s viazanostou a dojst za nim "znizte mi viazanost?" Preco by mal? Pride mi to absurdne a proti logike) Keby zvysit tak to chapem ;o) Kazdopadne to ci ti ju znizia alebo nie nezistis kym sa nespytas. Skor by som sa sa ale orientoval na to, ze zmena dodavatela ti prinesie urcite vyhody. Alternativny dodavatela maju lacnejsie ceny od ZSE. Mas to preto lebo ak by ich nemali tak by logicky neziskali klientov a ti by u nich neostali. Co dava zmysel ze ano. Tak preco nevyskusat...... konkurencia mobilnych operatorov, prisli novi tak preco nevyskusat ked maju preukazatelne nizsie ceny... to je uplne to iste...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
PeterKMY PeterKMY

PeterKMY je offline (nepripojený) PeterKMY

Ja som im poslal taktiez dneska zrusenie o zmluve. Cmani jedny !
Naposledy upravil PeterKMY : 27.10.11 at 11:06
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Tu sú nejaké info o odstúpení od zmluvy...

http://www.vyhodnaenergia.sk/odkaz/6...ektriny--plynu
1 0
zuzinaK zuzinaK

zuzinaK je offline (nepripojený) zuzinaK

Dobrý deň tak ja mám podobný problém mňa navštívili včera 14.11.2011 a taktiež som neuvážene podpísala zmluvu ktorá mi bola prezentovaná že zostanem pri pôvodných dodávateľoch ZSE a SPP ,že sa pre mňa nič nemení len zo zľavou no skutočnosť je iná,čo už teraz viem rozhodla som sa od zmluvy odstúpiť čo stíham v 7-dňovej lehote podľa zákona takže by to malo byť bez sankcií teda dúfam.Len by som chcela vedieť či mám kontaktovať aj ZSE a SPP.Môže ma energetické centrum odhlásiť,alebo ako to vlastne je?Na zmluve mám napísané že energetické centrum bude dodávateľom od 1.4.2012.Ako mám postupovať má niekto skúsenosť?Ďakujem
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Tu je to celkom fajn popísané:

http://vyhodnaenergia.sk/odkaz/64/el...ektriny--plynu

treba kontaktovať aj ZSE a SPP
1 0
topper1 topper1

topper1 je offline (nepripojený) topper1

Bizzy Pozri príspevok
Alternativny dodavatela maju lacnejsie ceny od ZSE. Mas to preto lebo ak by ich nemali tak by logicky neziskali klientov a ti by u nich neostali. Co dava zmysel ze ano. Tak preco nevyskusat...... konkurencia mobilnych operatorov, prisli novi tak preco nevyskusat ked maju preukazatelne nizsie ceny... to je uplne to iste...
Tak tu už musim reagovať: Ak by to bolo take čiste, tak by sa mali prezentovať ako hovoriš: "Sme nový dodávateľ a mame lepšie ceny elektriny, prejdite k nám a ušetrite"....potom by to bolo v poriadku, ale oni sa prezentuju "Podpisali ste už zlacnenie elektriny a plynu? pre plánované zníženie cien si pripravte len vašu doterajšiu zmluvu a faktúru (SIPO). Nič sa nezmeni, len to male logo, ktoré mate dole na fakture bude ine". ...A takymito praktikami, ziskavaju tých nových zákazníko o ktorých píšeš.
1 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Dovolím si povedať svoje videnie vecí:

Princíp podnikania je v tom, že ten, kto je kvalitnejší, lacnejší, šikovnejší a podobne, zbiera na poli podnikania body a vyhráva. Rovnako je to aj v elektrine a v plyne. Ak by alternatívni dodávatelia neponúkali elektrinu a plyn lacnejšie, tak by skrachovali skôr, než by vôbec začali. Práve preto, že ZSE, SSE, VSE a SPP predávali komodity s obrovskými maržami, tak tým vytvorili pre alternatívnych priestor na nižšie ceny a ešte aj, s nižšími cenami, aj na zisk pre týchto alternatívcov.

Druhá, veľmi dôležitá stránka podnikania v energetike je etika. Niektorí dodávatelia predávajú domácnostiam svoje produkty cez externistov, ktorí sa neštítia žiadnej lži a klamstva. A to je veľký problém, ktorý na všetkých alternatívcov hádže biľag podvodu. Som presvedčený, že nie všetci dodávatelia idú cestou cez mŕtvoly. Sú aj seriózni dodávatelia (a nie je ich málo) a s tými treba podpisovať zmluvy.
0 0
Bizzy Bizzy

Bizzy je offline (nepripojený) Bizzy

Presne tak, preto je najlepsie ak sa clovek ak ho navstivi nahodou obchodny zastupca s ktoreho jednanim nebol priamo spokojny informuje priamo u toho dodavatela ktoreho produkt mu chcel ponuknut. Pride tak do kontaktu priamo s tou firmou a tak priamo uvidi aky je pristup firmy, pri poskytovani informacii ktore clovek potrebuje. A vtedy sa mu objasni kopu veci , bud potvrdia sa famy o neserioznosti alebo sa mu potvrdi to ze ta spolocnost naozaj je seriozna foirma, ktora chce ponuknut klientovi nizsiu sumu - ale to staci naozaj realne porovnanim cennikov na dany rok....
0 0
vuala.ca vuala.ca

vuala.ca je offline (nepripojený) vuala.ca

Ja sa tiež pokúšam zrušiť zmluvu s energetickým centrom, pretože nás podomova predajkyňa podviedla,hovorila že sa SSe rušia ,že všetci susedia to podpisujú a ked to nepodpíšeme teraz tak budeme musieť prísť do Bratislavy ,neposkytla nám žiadny  cenník len pozrela do faktúry a z pameti povedala že ušetríme 30 eur ročne čo nieje pravda vraj len 3eura ročne,sama zmluvu vypísala a zaškrtala políčka že sme si dali balík výhod o ktorom sme ani len netušili že je mesačne spoplatnený myslím že okolo 2,8 eur tak si vypocitajte kolko je to ročne. hovorila velmi presvedčivo.Nemôžem uveriť že som naletela ja keďže si dávam velký pozor na to komu otváram.Ale hlásili to v obecnom rozhlase že chodia tak som naletela.Jednoducho nás perfektne oklamala.rozhodla som sa požiadať o zrušenie zmluvy bez poplatkov a pokuty pretože som bola oklamaná a boli porušené moje práva a budem to riešiť SOI_Slovenskou Obchodnou Inšpekciou a asi podám trestné oznámenie na slečnu -podomovu predaj. ,ktora snami uzatvorila zmluvu svojimi klamstvami. Všetkým ktorý ste dopadli ako ja prajem všetko dobré a hlavne pevné nervy keďže je už som s mojimi v koncoch.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Správne. Trestné oznámenie a SOI je jedinou zbraňou proti nepoctivcom.

Tu si pozri, koľko ušetríš
www.vyhodnaenergia.sk

Tu si pozri, ako odstúpiť od zmluvy
http://www.vyhodnaenergia.sk/odkaz/6...ektriny--plynu
0 0
apel apel

apel je offline (nepripojený) apel

Moj stary otec sa po 2 mesiacoch priznal, ze podpisal zmluvu na zmenu dodavatela elektriny. Po precitani zmluvy s energeticky centrom sme zistili, ze sa nejedna iba o zmenu dodavatela elektrickej energie ale aj plynu. Da sa s tym nieco robit??
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Po 2 mesiacoch už nič. Jediná šanca na zmenu je preštudovať si obchodné podmienky a zmluvu a teoreticky by tam mali mať klauzulu o tom, že v prípade nových cien na ďalší kalendárny rok má odberateľ právo odstúpiť od zmluvy, ak s novými cenami nesúhlasí.
Naskenujte obchodné podmienky a zaveste ich sem. Po preštudovaní VOP Vám budem vedieť povedať viac.
1 0
kontra98 kontra98

kontra98 je offline (nepripojený) kontra98

Po prvé, prečo niekto podpíše zmluvu, keď sa ju potom rozhodne zrušiť? To nevieme čítať alebo? A prečo to potom vlastne ideme rušiť, to sme vari doživotne prilepený k pôvodnému dodávateľovi? Ukážme predsa že sme silní a hrdí národ, sami si slobodne môžeme zvoliť svojho dodávateľa, ktorý nám najviac vyhovuje, tak prečo sa toho tak bojíme? Napr. Energetické centrum garantuje nižšie ceny energií po celú dobu platnosti zmluvy, takže za energie budeme platiť menej, pri rovnakej starostlivosti na akú sme boli navyknutí doteraz, je to úplne štandardné a bezpečné, prečo sa toho potom tak bojíme? Dnes je veľa dodávateľov, sú lacnejší, len ľudia tomu nerozumejú, resp. sme zvyknutí, že nám stále niekto niečo diktuje, sami sa asi rozhodovať nedokážeme.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Ktorý predajca hrdo oznámi odberateľovi, že Energetické Centrum nie je najlacnejšie? Ktorý predajca Energetického Centra hrdo oznámi odberateľovi, že odberateľ musí zaplatiť za energetické poradenstvo, ktoré odberateľ vôbec nepotrebuje a ani nechce?
http://www.e-centrum.sk/wp-content/u...K_V02_new1.pdf
http://www.e-centrum.sk/wp-content/u...K_V02_plyn.pdf

Ktorý predajca Energetického Centra hrdo odberateľovi oznámi, že on nie je z elektrární,ani z VSE, ani zo ZSE a ani z SSE a že klame, keď tvrdí, že je z elektrární, z VSE, zo ZSE, či zo SSE...
Naposledy upravil gogol99 : 29.11.11 at 01:34
0 0
Nikipiki Nikipiki

Nikipiki je offline (nepripojený) Nikipiki

Zdravím Vás.

Ku mne domov tiež prišli dvaja obchodníci a tvrdili mi že cela bytovka si meni dodavatela a ja by som mala tiez...Neuvedomila som si ze je to moja volba ci si chcem zmenit dodavatela alebo nie...Rýchlim jednanim uz bola zmluva podpisana a oni fuc...Po 10 minutách som stretla na chodba správcu bytovky porozpravala som sa snim a ako mi vysvetlil ze ako to je tak som ich hned aj v bytovke nasla a poprosila ich o zrusenie a o originál zmluvy a aj o suvysiace papiere ktore mi zobrali...Mám originál doma a aj tie papiere ale kopiu zmluvy mi zobrali...

Rada by som sa Vás spýtala či s kopiou zmluvy mozu aj tak uzatvorit zmluvu a dat mi tu ich elektriku a plyn. či môžu stým niečo urobit aj napriek tomu ze este v ten den som im originál zobrala a povedala ze snimi nechcem nic mat.
Dufam ze mi odpisete a pomozete...Lebo dnes je 12 dni ododna podpisu a ak mozu nieco aj s kopiou zrobit tak hned dnes posielam odstupenie od zmluvy.

Ďakujem za rýchlu odpoved
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Neváhať a konať:

http://vyhodnaenergia.sk/odkaz/64/el...ektriny--plynu
0 0
apel apel

apel je offline (nepripojený) apel

Viete co ja nechapem? Ze preco niekto zneuziva doveru starych ludi.
Dovolat sa na infolinku energetickeho centra nemozne. A ked navstivite jedine zakaznicke centrum, mate pocit, ze ste navstivili domov dochodcom (dnesna skusenost) a kazdeho dochodcu sprevadza dcera alebo syn a snazia sa zrusit zmluvu.
0 0
kontra98 kontra98

kontra98 je offline (nepripojený) kontra98

gogol99 Pozri príspevok
Ktorý predajca hrdo oznámi odberateľovi, že Energetické Centrum nie je najlacnejšie? Ktorý predajca Energetického Centra hrdo oznámi odberateľovi, že odberateľ musí zaplatiť za energetické poradenstvo, ktoré odberateľ vôbec nepotrebuje a ani nechce?
http://www.e-centrum.sk/wp-content/uploads/2009/12/CENNÍK-ENERGETICKÉHO-PORADENSTVA-SK_V02_new1.pdf
http://www.e-centrum.sk/wp-content/uploads/2009/12/CENNÍK-ENERGETICKÉHO-PORADENSTVA-SK_V02_plyn.pdf

Ktorý predajca Energetického Centra hrdo odberateľovi oznámi, že on nie je z elektrární,ani z VSE, ani zo ZSE a ani z SSE a že klame, keď tvrdí, že je z elektrární, z VSE, zo ZSE, či zo SSE...
Počuj, podľa toho čo tu neustále píšeš a aký si aktívny tipujem že ty si zamestnancov buď ZSE, VSE alebo SSE Poradenstvo Energetického centra bolo ale dávno spoplatnené, teraz sa to robí zadarmo. Po druhé, ja som sa nikdy nevydával že som od elektrikárou a nerobia to ani moji kolegovia, zvracať sa mi chce jedine z praktík SSE alebo SPP, lebo sa na nič iné nezmôžu, len na reklamu, že ostatní dodávatelia sú podvodníci, čo ale nie je pravda a samozrejme tú reklamu zaplatia občania, nie oni monopol padol, tak hovorme pravdu, fakt už na teba nejdem reagovať a zabíjať tuna čas, pravda sa ukáže, cmuk
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

kontra98 Pozri príspevok
Počuj, podľa toho čo tu neustále píšeš a aký si aktívny tipujem že ty si zamestnancov buď ZSE, VSE alebo SSE Poradenstvo Energetického centra bolo ale dávno spoplatnené, teraz sa to robí zadarmo. Po druhé, ja som sa nikdy nevydával že som od elektrikárou a nerobia to ani moji kolegovia, zvracať sa mi chce jedine z praktík SSE alebo SPP, lebo sa na nič iné nezmôžu, len na reklamu, že ostatní dodávatelia sú podvodníci, čo ale nie je pravda a samozrejme tú reklamu zaplatia občania, nie oni monopol padol, tak hovorme pravdu, fakt už na teba nejdem reagovať a zabíjať tuna čas, pravda sa ukáže, cmuk
Na to, aby som si všimol podvádzanie občanov zo strany spoločnosti, ktorá je pravidelne v médiách, nemusím byť pracovník ZSE, VSE, SSE, či SPP. Na to mi stačí obyčajný sedliacky rozum. Snáď nechceš tvrdiť, že tu píšeme všetko zamestnanci ZSE, VSE a SSE?
Možno Ti v EC nasadili moc ružové okuliare, ktoré Ti našepkávajú, že kto nesúhlasí s nečestnými praktikami podomového predaja jednej spoločnosti, tak ten je automaticky zamestnancom bývalých monopolov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať