Zavrieť

Porady

Dohoda o brigadnickej praci studentov

Prosim o radu,
Môže študent podpisat vyhlasenie na zdanenie prijmov, keď
je mzda 3.000,-Sk?

Dakujem, Martinkova
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
podľa mňa áno, musí priniesť potvrdenie o návšteve školy - aktuálne a nesmie mať brigádu ešte niekde inde, vtedy má nárok na nezdaniteľnú čiastku ak podpíše vyhlásenie. A neplatia sa žiadne odvody. /pri 3000,-/
0 0
Martinková Martinková

Martinková je offline (nepripojený) Martinková

Dakujem

Martinková
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
aj ja mám otázku:
myslíte, že študentovi, ktorý skončil strednú školu a cez prázdniny je ešte považovaný za študenta, dá škola aktuálne potvrdenie? Teda, že navštevuje školu od xxx do 31.8.2004? Ale mali by však? Len teraz si počkám, či náhodou tie tetušky, ktoré mi potvrdenie vystavia, budú vedieť, že zákon sa kulilinko zmenil :-)
Pekný deň
0 0
Martinková Martinková

Martinková je offline (nepripojený) Martinková

vladan
aj ja mám otázku:
myslíte, že študentovi, ktorý skončil strednú školu a cez prázdniny je ešte považovaný za študenta, dá škola aktuálne potvrdenie? Teda, že navštevuje školu od xxx do 31.8.2004? Ale mali by však? Len teraz si počkám, či náhodou tie tetušky, ktoré mi potvrdenie vystavia, budú vedieť, že zákon sa kulilinko zmenil :-)
Pekný deň
V mojom pripade sa to tyka vysokoskolakov .

Betka
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Betka, to nebolo tebe, to som hodila do pléna otázku, ktorá sa tak trošku týka témy, ktorú si založila :-)
Pekný deň
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Betka,
predpokladám, že má dohodu o brigádnickej práci študenta a vtedy potrebuje potvrdenie zo školy. Podpíše vyhlásenie u jedného zamestnávateľa a tam má nárok na nezdaniteľnú čiastku. Ale to neznamená, že nemôže mať dohodu o brigádnickej činnosti aj u viacerých zamestnávateľov. Len nesmie u viacerých podpísať vyhlásenie.
On neplatí odvody, ale zamestnávateľ platí 0,8 % na úrazové poistenie.
0 0
Martinková Martinková

Martinková je offline (nepripojený) Martinková

Ano Beatka ,
ma dohodu o brigadnickej praci študenta a donesie aj potvrdenie zo školy.
Co sa tyka odvodov to ovladam,len s tym vyhlasenim som mala problemy.
Dik za radu
Betka
0 0
Veva Veva

Veva je offline (nepripojený) Veva

Betka, prečo sa trápiť či je študent aj cez prázdniny treba s ním uzatvoriť dohodu o vykonaní práce , áno je tam rozhodujúci zárobok z titulu poistného zd. ,ale on je považovaný aj ako fyzická osoba ,ktorá má nárok na odpočitateľnú položku 6736, síce len raz mesačne ,ale má . a súčastne aj rodič na bonus. Ak stredoškolák končí nejde na VŚ a nie je evidovaný a má dohodu tak potom čo Vám donesie , podpíše vyhlásenie a on si zodpovedá !/ síce aj vy /
0 0
vcielkaZuzka vcielkaZuzka

vcielkaZuzka je offline (nepripojený) vcielkaZuzka

Mám otázku : Študent na základe dohody o študenstkej brigádnikej činnosti môže odpracovať ročne maximálne 100 hodín u jedného zamestnávateľa, alebo uviacerých spolu?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
u jedného, u jedného :-)
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ja si myslím, že dochádza k omylu v interpretácii § 227 Zákonníka práce. Lebo v ods. 1 nie je uvedené, že študent môže robiť max. 100 hod. v kal. roku. Je tam "aj keď predpokladaný rozsah n e p r e s a h u j e 100 hod.".
Obmedzenie je v ods. 2, kde je uvedené, že študent môže vykonávať prácu v rozsahu max. 1/2 týždenného prac. času. A ten sa počíta v priemere za celú dobu dohody.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

pre študenta platí maximum 1/2 týždenného prac.času
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Ale študent nie je limitovaný 100 hodinami u jedného zamestnávateľa. Zákon len hovorí, že tento druh dohody sa dá uzavrieť, aj keď predpokladaný rozsah nepresahuje 100 hodín v kalendárnom roku. Ale dá sa uzavrieť, aj keď presahuje 100 hodín. Hovorí o tom druhý a tretí odsek. Teda že: na základe tejto dohody nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času (čiže max. 20 hodín týždenne)
a dodržiavanie prac. času sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však na 12 mesiacov. Tých 100 hodín je v uvedenom ustanovení spomenutých podľa mňa úplne zbytočne.
0 0
Angela Angela

Angela je offline (nepripojený) Angela

Mám otázku.

Aká zmluva sa dá uplatniť u absolventa strednej školy , ktorý bude pokračovať v štúdiu na vysokej škole?

Musia rodičia prísť o daňový bonus a rod.prídavky?
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

Veva, nie je nahodou odpocitatelna polozka 7328 Sk??
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dňa 8.9.04 odpočítateľná položka bola ešte stále 6736 Sk.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Angela
Mám otázku.

Aká zmluva sa dá uplatniť u absolventa strednej školy , ktorý bude pokračovať v štúdiu na vysokej škole?

Musia rodičia prísť o daňový bonus a rod.prídavky?
Najlepšia by bola dohoda o brigádnickej práci študenta, študent môže pracovať max. polovicu týždenného pracovného času v priemere za celé obdobie . Môže si uplatniť nezdniteľnú časť vo výške 7328,-- Sk mesačne, ak podpíše u zamestnávateľa Vyhlásenie. Zamestnávateľ odvádza len úrazové poistenie 0,8 % a zrazí študentovi daň.
Rodičia neprídu daňový bonus a rod. prídavky.
0 0
SOME SOME

SOME je offline (nepripojený) SOME

Ak si dohodári uplatnia nezdaniteľnú čiastku u nás, musím im potom robiť ročné zúčtovanie alebo podajú daňové priznanie, alebo ak
nepresiahnu určitý príjem za rok (?) bude to vysporiadané?
Ďakujem za odpoveď
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

SOME
Ak si dohodári uplatnia nezdaniteľnú čiastku u nás, musím im potom robiť ročné zúčtovanie alebo podajú daňové priznanie, alebo ak
nepresiahnu určitý príjem za rok (?) bude to vysporiadané?
Ďakujem za odpoveď
1.Ročné zúčtovanie si im povinná spraviť keď ťa o to požiadajú do 15.februára nasledujúceho roka, ináč nie.
2. Daňové priznanie sú povinný podať ak ich príjem za rok je vyšší ako 50% sumy zodpvedajúcej 19,2 násobku minimálnej mzdy platnej k 1.1.príslušného zdaňovacieho obdobia, ak nepožiadajú o ročné zúčtovanie dane.
3. Ak nepresiahnu príjem a nepožiadajú o ročné zúčtovanie, tak sa daň považuje za vysporiadanú.
0 0
SOME SOME

SOME je offline (nepripojený) SOME

Veľmi pekne ďakujem za kompletnú odpoveď.
Pekný deň!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať