Zavrieť

Porady

Šetrné pripevňovanie obrazov na stenu

Máme vymaľované a teraz rozmýšľam, ako to urobiť, aby tie steny ostali čo najviac ušetrené. Mám vlastné maľby, ktorými by som chcela vyzdobiť miestnosti. Malieb je veľa a preto by som ich na stenách chcela občas prestriedať. Ale nechcem zakaždým zatĺkať na iné miesto tie "dzindzíky", na ktorých visia obrazy. Bojím sa, že pri ich vyťahovaní sa náhodou poškodí omietka či farba. Predtým som robila pokusy (ako som to videla na jednej výstave)s pripevňovaním maľby (na hobre) na stenu obojstrannou lepiacou páskou, výborne to držalo, ale vždy som tŕpla, či s odlepovaním sa nestrhne nielen farba ale aj kus omietky. Moja otázka je, nepoznáte nejaký dobrý spôsob, ako šetrne umiestňovať obrazy na stenu, aby nehrozilo nebezpečie poškodenia maľovky? Ešte jedna poznámka, moja známa ich má zavesené na silóne, ktorý sa spúšťa z lišty upevnenej po obvode stropu, ale mne sa toto nepáči. Tak, prosím, ak má niekto nejaké dobré nápady, budem sa tešiť. Veľmi pekne ďakujem.
Usporiadat
Alena Ribanská Alena Ribanská

Alena Ribanská je offline (nepripojený) Alena Ribanská

Ja mám obrazy pripevnené .... nesmejte sa: suchým zipsom kúpeným v galantérii. Držia už 5 rokov. Sú pohyblivé, môžem ich vymieňať, striedať. Je pravda že rám je ľahký, a ani obrazy nie sú veľmi veľké.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

ALena, cim to mas prilepene? Lebo mne take suche zipsy odpadli a strhli aj malovku, padali aj z dreva. Este je moznost pripevnit lahke obrazky takou plastelinou lepivou, ktora sa nasulka, je to nejaky patex, lahko to ide aj dolu potom, ale najosvedcenejsi sposob je taky trojzub, trojihla v bielom plastovom vesiaciku, esteticky nic moc, ale drzi aj v paneli. Ono je to povodne aj do panelu urcene. Tiez ma to zaujima, pretoze prave sa uz tri mesiace chystam robit presne to iste, navesat obrazy...
0 0
Alena Ribanská Alena Ribanská

Alena Ribanská je offline (nepripojený) Alena Ribanská

Myslíš asi ten pattex čo sa ušuľká medzi prstami a prilepí? Tak to mi vždy odpadlo.

Stenu som trošilinku prešmirgľovala od maľovky asi tak 1cm x 1cm a prilepila sekundovým lepidlom polovičku toho suchého zipsu. To isté som urobila na ráme obrazu a prilepila druhú polovičku zipsu. Samozrejme že aby som mohla obrazy vymieňať tak lepím na stenu ten istý druh zipsu (jedna strana je viac drsnejšia) aby mi to pasovalo na všetky obrazy.

Ja všetko lepím sekundovým lepidlom: aj babke na hrob fotografiu som tak prilepila čo mi odpadla po kamenárovi. A myslela som že mráz a zasa teplo to sekundové lepidlo nevydrží. Ale vydržalo zatiaľ - babka visí ......
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Jaj, tak to musim takto urobit. Lebo ja som lepila s origos lepivym suchym zipsom, ten to nevydrzi na vacsi obrazok, len na take mini obrazky je vhodny, aj to do casu...
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

Alena Ribanská Pozri príspevok
Ja mám obrazy pripevnené .... nesmejte sa: suchým zipsom kúpeným v galantérii. Držia už 5 rokov. Sú pohyblivé, môžem ich vymieňať, striedať. Je pravda že rám je ľahký, a ani obrazy nie sú veľmi veľké.
Alenka, je to zaujímavý nápad, ale ja práve do steny zásahy robiť nechcem... ak mám totiž chuť zavesiť rozmerovo iný obrázok než bol predtým, tak musím na múre zmeniť aj miesto, na ktorom ten povedzme "suchý zips" je... U teba je tá druhá polovička suchého zipsu na stene stabilne na jednom mieste, meníš len obrázky, ktoré na to isté miesto potom zavesíš, ak som dobre porozumela. Inak tá obojstranná lepiaca páska je aj v tom dobrá, že udrží aj dosť ťažké veci. My máme napr. takto zavesené na vnútornej strane skriňových dverí zrkadlo (dlhé, na celú postavu) a je tam už pekných pár rôčkov. No a o obrazoch takto zavesených na stene nehovoriac... len problém je odlepiť. Zatiaľ ostala páska vždy na zadnej strane obrazu, ale človek nikdy nevie, čo sa pri odlepovaní stane....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
- jednoduché
- rýchle
- účelné
- pevné



Plastový vešiačik určený na zavesenie obrazov, dekorácii, náradia a iných vecí na rôzne druhy stien(podľa označenia).
Nosnosť podľa typu steny - do 14 kg.
Jednoduché použitie - bez vŕtačky, bez hmoždinky, bez rizika, bez pokrivenia a bez zničenia.
Blister obsahuje 4 háčiky.
3 1
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

buchač Pozri príspevok
- jednoduché
- rýchle
- účelné
- pevné



Plastový vešiačik určený na zavesenie obrazov, dekorácii, náradia a iných vecí na rôzne druhy stien(podľa označenia).
Nosnosť podľa typu steny - do 14 kg.
Jednoduché použitie - bez vŕtačky, bez hmoždinky, bez rizika, bez pokrivenia a bez zničenia.
Blister obsahuje 4 háčiky.
Vďaka Buchač, to poznám, ale nechcem zatĺkať do steny nič, veď ako by som to potom odtiaľ dostala? Asi aj s omietkou...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
niella Pozri príspevok
Vďaka Buchač, to poznám, ale nechcem zatĺkať do steny nič, veď ako by som to potom odtiaľ dostala? Asi aj s omietkou...
Je viacero spôsobov ...

No vidím ,že Ty ani jeden nepoznáš , neskúšala si ...takže :

1. kliešťami - kombinačky ...alebo aj iné

2. zubami - najlepšie vlastnými ....ale aj protéza postačí ...

3. alebo len tak ...s jednou rukou , dvoma prstami ....

...tipni si , ktorý je asi ten najlepší ...
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

.....a všetky tri sú plne funkčné
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

Ja to robím tak, že do steny navŕtam dierku (priemer 6 mm), do nej zatlčiem drevený kolíček a doňho tenký klinček na ktorý sa obraz zavesí. Drží to dobre a tú stenu veľmi nepoškodí. Ak sa zmení pozícia, klinček sa vytiahne, kolíček sa pretrie farbou (ak ostala po maľovaní) prípadne ináč zamaskuje (napríklad prekrytím obrazom).
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Julian Pozri príspevok
Ja to robím tak, že do steny navŕtam dierku (priemer 6 mm), do nej zatlčiem drevený kolíček a doňho tenký klinček na ktorý sa obraz zavesí. Drží to dobre a tú stenu veľmi nepoškodí. Ak sa zmení pozícia, klinček sa vytiahne, kolíček sa pretrie farbou (ak ostala po maľovaní) prípadne ináč zamaskuje (napríklad prekrytím obrazom).
Tiež tak! Najprv bez príklepu, až sa vrták uchytí, potom príklep. Ak už nie, tak kolík odvŕtam, kúsok, zasádrujem a zatriem. Vždy si je dobré nechať trochu farby, ktorou je stena natretá, nalíčená.
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

Julian Pozri príspevok
Ja to robím tak, že do steny navŕtam dierku (priemer 6 mm), do nej zatlčiem drevený kolíček a doňho tenký klinček na ktorý sa obraz zavesí. Drží to dobre a tú stenu veľmi nepoškodí. Ak sa zmení pozícia, klinček sa vytiahne, kolíček sa pretrie farbou (ak ostala po maľovaní) prípadne ináč zamaskuje (napríklad prekrytím obrazom).
Vďaka Julian, presne o to mi ide, aby sa NEPOŠKODILA STENA, aby tam neostali stopy po zásahu. Ale vyzerá to tak, že pri všetkých spôsoboch sa zrejme musí počítať s nejakým ošetrením steny resp. zamaskovaním.
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

Veď buchač, tu nejde o to AKO TO ODTIAĽ DOSTAŤ, ale ako to odtiaľ dostať, aby sa NEPOŠKODILA STENA, neostali stopy, príp. sa nevytrhla časť omietky... ale aj tak vďaka, zrejme tomu háčiku bude potrebné von pomôcť, lebo na dobré slovo asi neposlúchne ...
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

niella Pozri príspevok
Vďaka Julian, presne o to mi ide, aby sa NEPOŠKODILA STENA, aby tam neostali stopy po zásahu. Ale vyzerá to tak, že pri všetkých spôsoboch sa zrejme musí počítať s nejakým ošetrením steny resp. zamaskovaním.
Myslím, že sa tomu nedá vyhnúť, ale ak som dobre rozumel, tak v Tvojom prípade keď chceš meniť obrazy rôznych veľkosti, tak môžeš to vymyslieť tak, že budeš meniť len klince a nevyužité kolíčky budú permanentne prekryté obrazom.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
niella Pozri príspevok
Veď buchač, tu nejde o to AKO TO ODTIAĽ DOSTAŤ, ale ako to odtiaľ dostať, aby sa NEPOŠKODILA STENA, neostali stopy, príp. sa nevytrhla časť omietky... ale aj tak vďaka, zrejme tomu háčiku bude potrebné von pomôcť, lebo na dobré slovo asi neposlúchne ...
...ako Ti to ...???????

Všetko , čo píšem ....tak všetko mám odskúšané praxou ( a nielen háčikov sa to týka ) ....skoro všetky moje obrazy mám na hentých háčikoch ...

Takže , či pripevnenie háčika alebo jeho odstránenie mám odskúšané .........

...a záverom ......predsa Ti nič nebráni urobiť skúšku niekde v pivnici ....
0 1
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

A musí obraz visieť? Odvisnúť, niekedy, nechali aj autora ...

Nie len obrazu.

0 0
Alena Ribanská Alena Ribanská

Alena Ribanská je offline (nepripojený) Alena Ribanská

No hej ale potrebuješ plno materiálu: kladivo, vŕtačku, drevený kolíček, klinček...... to všetko by som musela nakúpiť kvôli pár obrazom. Takto kúpim akurát tak lepidlo.
A hádam len za 5-6 rokov aj vymaľovať treba, veď to tiež nemám na doživotie.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

buchač Pozri príspevok
...ako Ti to ...???????

Všetko , čo píšem ....tak všetko mám odskúšané praxou ( a nielen háčikov sa to týka ) ....skoro všetky moje obrazy mám na hentých háčikoch ...

Takže , či pripevnenie háčika alebo jeho odstránenie mám odskúšané .........

...a záverom ......predsa Ti nič nebráni urobiť skúšku niekde v pivnici ....
Šak sa buchnem po ...

A dokedy tam bude ten obraz visieť? Visel? Tiež si skúsil?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Záleží aj od toho ,akú máte omietku a murivo.Ja som tiež čerstvo maľoval.Mám vápenno pieskovú omietku na tehle.Mne stačí na malé obrazy do steny pribiť klinček s priemerom 2 mm x 20mm na väčšie sa musí predvrtať dierka hlbšie .Takúto dierku aj po odstránení klinca nieje vidieť max stačí kúsok tmelu môže byť aj kúsok papieru a premaľovať vhodnou fixkou.Bez vŕtačky to do panelu nepôjde.Skúste si požičať .
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

niella Pozri príspevok
Vďaka Julian, presne o to mi ide, aby sa NEPOŠKODILA STENA, aby tam neostali stopy po zásahu. Ale vyzerá to tak, že pri všetkých spôsoboch sa zrejme musí počítať s nejakým ošetrením steny resp. zamaskovaním.
Ja dávam 6mm hmoždinky. Viem, to nie to čo chceš, ale veď tie obrazy môžeš vymeniť a poškodenia za rámom nevidieť. Zato máš istotu, že ti obraz nespadne a neznehodnoti sa. Stena sa pri následujúcom maľovaní opraví a je po probléme.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať