Zavrieť

Porady

Nahlasovacia povinnosť od 3319,39 €

Dobrý večer. Vie mi prosím Vás niekto laicky vysvetliť tento zákon. Nerozumiem tomu, či mám nahlásiť len FO, alebo aj s.r.o..... A treba nahlásiť len toho komu som vyplatila vyššiu sumu len cez príjmový doklad, lebo keď je cez pokladňu, alebo bankovým účtom, tak sa nenahlasuje? Vôbec tomu nerozumiem. Ďakujem.
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

jasne, tzv. bonzácky zákon...od budúceho roka, zmenou zákona, resp. platnosťou daň. poriadku sa nahlasuje iba nad 5000€ a termín je 31 03 2012.....
0 0
LENDŽA LENDŽA

LENDŽA je offline (nepripojený) LENDŽA

Tak koho mám vlastne nahlásiť?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

pohľadám nové znenie §§
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Hlásenie výplaty len FO v hotovosti, ak u FO za rok 2011 suma výplaty presiahne 5000 €.
0 0
LENDŽA LENDŽA

LENDŽA je offline (nepripojený) LENDŽA

V hotovosti znamená cez príjmový doklad, alebo aj cez pokladňu ERP? Ďakujem
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
+ vkladačkou na jeho účet

Znenie príslušného §:
http://www.porada.sk/t180078-p2-zhrn...ml#post1899373
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Rozalka Pozri príspevok
+ vkladačkou na jeho účet
iba cez pokladničné doklady.....nie ERP a tiež nie vkladom na účet.....
0 0
LENDŽA LENDŽA

LENDŽA je offline (nepripojený) LENDŽA

Ako sa to dá nastaviť v účtovnom programe ( MRP), keď ten mi načíta všetky platby aj ktoré sa robili cez pokladňu, nie len cez príjmový doklad? A ešte otázka: Ráta sa do toho aj úhrada došlej faktúry, ktorú uhradím cez príjmový doklad?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

áno, ráta sa.....
0 0
LENDŽA LENDŽA

LENDŽA je offline (nepripojený) LENDŽA

Vkladačka na účet je, že ja vložím peniaze v banke na jeho účet?
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Áno
0 0
LENDŽA LENDŽA

LENDŽA je offline (nepripojený) LENDŽA

Z toho všetkého som vyrozumela, že tento zákon sa netýka tých mojich dodavateľov, ktorý sú s.r.o? s.r.o=PO?
A týka sa to len FO, ktorým ja zaplatím vkladom na účet, alebo cez príjmový doklad?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Tak, ako píšeš: nahlasujú sa len FO a to tie platby, ktoré si im zaplatila v hotovosti alebo vkladom na ich účet, a platba za celý kalendárny rok presiahla 5000 €. Nahlasuješ do 31.3.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
len to sa počíta, ktorým zaplatíš cez príjmový doklad.
Ak mu vložíš peniaze priamo na účet, to sa nepočíta - veľká diskusia bola minulý rok,
medzičasom na dvoch školeniach potvrdili môj názor, ......

je to logické, on túto úhradu neodškriepi, kedže ju na účte má evidovanú.
3 0
LENDŽA LENDŽA

LENDŽA je offline (nepripojený) LENDŽA

Posledná otázka : s.r.o. je vždy PO? čiže v počítači si nebudem fajkať políčko že FO? Ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

áno, sro sú PO.....
0 0
LENDŽA LENDŽA

LENDŽA je offline (nepripojený) LENDŽA

Ďakujem za Vašu pomoc.
0 0
eva.toth eva.toth

eva.toth je offline (nepripojený) eva.toth

rozvedená, 2 deti
Ráta sa iba úhrada cez pokladňu, cez príjmový pokladničný doklad, iba FO. Ak napr. pre Vás pracuje živnostník a vystaví Vám za r. 2011 faktúry v celkovej výške viac ako 5 000 Eur a Vy mu fa uhradíte cez pokladňu, tak ho na jeho daňový úrad nahlásite. Ak v r. 2011 prijme takúto úhradu cez RP /nie cez elektronickú RP/, tak nahlásite aj takúto úhradu. Jednoducho, čo sa neuhradí cez banku z účtu, alebo vkladom na účet nad 5 000 Eur, len FO.
Naposledy upravil eva.toth : 30.11.11 at 10:42
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

§ 49a
Registračná povinnosť a oznamovacia povinnosť
(8) Fyzickej osobe a právnickej osobe, ktorá má príjmy z podnikateľskej činnosti,136d) z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu a ktorá v rámci tejto činnosti uskutočnila úhradu zdaniteľného príjmu v hotovosti fyzickej osobe neevidovanú v elektronickej registračnej pokladnici tejto fyzickej osoby a z úhrady nezrazila alebo nevybrala preddavok na daň alebo daň, vzniká oznamovacia povinnosť, ak celková suma takýchto úhrad tej istej fyzickej osobe presiahne za kalendárny rok sumu 5 000 eur. Oznámenie správcovi dane je povinná fyzická osoba alebo právnická osoba zaslať v lehote do 31. marca roka nasledujúceho po roku, v ktorom takúto úhradu v hotovosti uskutočnila. Oznámenie obsahuje okrem výšky úhrady v hotovosti, dátumu a dôvodu takejto úhrady, aj identifikačné údaje fyzickej osoby alebo právnickej osoby, ktorá úhradu uskutočnila a identifikačné údaje prijímateľa takejto úhrady. Identifikačnými údajmi na účely tohto oznámenia sú meno, priezvisko, titul, obchodné meno, adresa trvalého pobytu alebo adresa bydliska, ak ide o daňovníka, ktorý sa na území Slovenskej republiky obvykle zdržiava, miesto podnikania, daňové identifikačné číslo, identifikačné číslo organizácie, sídlo organizácie.


Evi, predsa v § znení nie je zmienka za čo bola platba, kt. sme povinní nahlásiť.....som toho názoru, že aj za tovar, materiál, výrobky, polotovary a pod.....

Ja osobne nahlasujem všetky platby bez ohľadu na predmet fakturácie.....
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
eva.toth Pozri príspevok
Ráta sa iba úhrada cez pokladňu, cez príjmový pokladničný doklad, iba FO, iba za služby. Ak napr. pre Vás pracuje živnostník a vystaví Vám za r. 2011 faktúry v celkovej výške viac ako 5 000 Eur a Vy mu fa úhradíte cez pokladňu, tak ho na jeho daňový úrad nahlásite. Od r. 2012, ak Vám vznikne povinnosť úhrady za služby cez ERP, tak nahlásite aj takúto úhradu. Jednoducho, čo sa neuhradí cez banku, nad 5 000 Eur, len za služby, len FO.
A to si ako myslela? Keď ja niekomu niečo vyplácam, tak to predsa nemusím prehnať cez moju ERP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať