Zavrieť

Porady

feng shui postel a "zona smrti"

Ahojte,
mam taku prosbu o info, nazor.
Dosla k nam znama s tym ze mame postel podla feng shui v zone smrti.
Postel mame oproti dveram, s tym ze nohy mame pri dverach.
Podla dispozicneho riesenia spalne je absolutne nemozne to vyriesit inak ako mat postel oprati dveram.
Verite v take blaboli ako zona smrti a podobne? Alebo je to absolutny nezmyslel a uplna hlupost?
Riesit v povodnych panelakovych domoch nieco ako feng shui je podla mna niekedy uplne nemozne.


Diky za nazory
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Rado66633 Pozri príspevok
Ahojte,
mam taku prosbu o info, nazor.
Dosla k nam znama s tym ze mame postel podla feng shui v zone smrti.
Postel mame oproti dveram, s tym ze nohy mame pri dverach.
Podla dispozicneho riesenia spalne je absolutne nemozne to vyriesit inak ako mat postel oprati dveram.
Verite v take blaboli ako zona smrti a podobne? Alebo je to absolutny nezmyslel a uplna hlupost?
Riesit v povodnych panelakovych domoch nieco ako feng shui je podla mna niekedy uplne nemozne.


Diky za nazory
Manželka ma nejake knihy. Su to zaujimave teorie.

No ja som v takej izbe byval od roku 71 do asi 95. V panelaku, mala izba nohy mi priamo smerovali do dveri.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Rado66633 Pozri príspevok
Ahojte,
mam taku prosbu o info, nazor.
Dosla k nam znama s tym ze mame postel podla feng shui v zone smrti.
Postel mame oproti dveram, s tym ze nohy mame pri dverach.
Podla dispozicneho riesenia spalne je absolutne nemozne to vyriesit inak ako mat postel oprati dveram.
Verite v take blaboli ako zona smrti a podobne? Alebo je to absolutny nezmyslel a uplna hlupost?
Riesit v povodnych panelakovych domoch nieco ako feng shui je podla mna niekedy uplne nemozne.


Diky za nazory
Neverím tomu celkom, ale táto teória hovorí, že pokiaľ niekto má dlhšiu dobu takto otočenú posteľ, vyskytujú sa častejšie ochorenia, resp. ten človek horšie spáva, je nervóznejší. Na silné osobnosti to určite nemá vplyv.
Pokiaľ môžeš otočiť posteľ v čiare okno - dvere a nohy Ti smerujú von dverami, tak určite ju môžeš otočiť aj opačne, veď dvojposteľ je skoro štvorec / 180 x 200 ? / a nohy Ti budú smerovať smerom k stene.
0 0
Rado66633 Rado66633

Rado66633 je offline (nepripojený) Rado66633

terezamaria Pozri príspevok
Neverím tomu celkom, ale táto teória hovorí, že pokiaľ niekto má dlhšiu dobu takto otočenú posteľ, vyskytujú sa častejšie ochorenia, resp. ten človek horšie spáva, je nervóznejší. Na silné osobnosti to určite nemá vplyv.
Pokiaľ môžeš otočiť posteľ v čiare okno - dvere a nohy Ti smerujú von dverami, tak určite ju môžeš otočiť aj opačne, veď dvojposteľ je skoro štvorec / 180 x 200 ? / a nohy Ti budú smerovať smerom k stene.
O O no otocit postel by sa dalo, ale zahlavie by bolo rovno pri vstupe do izby, nohy by som zase mal pri stene co je trosku nelogicke a nemal by som kam dat nocne stoliky......inak co ti ludia, co takto byvali roky a su zivi, zdravi a nic im nie je? Podla mna je to ako voodoo, kto tomu veri, na toho to ma vplyv..
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Ja v to verím. ak mám nohy na sever alebo na západ, spím veľmi zle, budím sa mám zle sny a pod. Optimálne je spať s nohami na východ, pretože vychádzajúce slnko nám dodáva energiu vychádzajúceho slnka.
Myslím, že známa má pravdu, cez dvere prichádzajú zlé sily a ak človek spí s nohami smerom k dverám, vstáva tak, že je hneď čelom priamo proti dverám, tie mocnosti majú potom ľahkú cestu. Ani v kancelárii nesedím oproti dverám. Platí to isté.
0 0
katkup katkup

katkup je offline (nepripojený) katkup

soprannick Pozri príspevok
A keby si si otočila posteľ nohami na západ (a miesto písania sprostostí išla radšej skoro spať) :
Zapadajúce slnko by ti dodávalo energiu zapadajúceho slnka
tak to aby isla uz teraz

no nahodou, aj mna by to zaujimalo ako sa to da prerusit....bo ked si spominam, tak u kazdeho frajera spim nohami kolmi oproti dveram, no asi mi tym niekto chce nieco naznacit, sakra, uz si idu po mna
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
soprannick Pozri príspevok
A keby si si otočila posteľ nohami na západ (a miesto písania sprostostí išla radšej skoro spať) :
Zapadajúce slnko by ti dodávalo energiu zapadajúceho slnka
Prepáč, že som vyjadrila svoj názor. Každý má na to právo.
Rado66633 chcel poznať naše názory, pridala som sa. Možno to niekomu pomôže, to nikto nikdy nevie.
Raz budeš chcieť niekomu vyjadriť svoj názor, možno pomôcť a môže sa stať, že ti bude povedané nepíš alebo nehovor sprostosti. Ak ťa to nerozčúli, tak ťa to možno zraní. Ak ani jedno, tak niekde bude chyba.

Oznámiť mi, že píšem sprostosti a ešte mi to poslať aj cez súkromnú správu, aby som to nebodaj neprepásla, je vrchol drzosti. Chyba bude v tom, že väčšinou tu komunikujem so slušnými ľuďmi a na podobné správy nie som "zvyknutá". Som členkou Porady trochu dlhšie, čomu sa teším, no s takým niečím som sa tu ešte nestretla.

Soprannick, nehnevám sa na teba.
Naposledy upravil Janiela : 12.12.11 at 19:42
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Stačí dat' pred postel' niečo, čo nemá ostré hrany, ja mám stolík so zagulatenými rohmi.

Feng šuej mám odskúšané na mojich vlastných det'och.Ked' začali chodit' do školy, bolo to na nervy. Obaja mali stolíky otočené k oknu a tým pádom sedeli chrbtom k dverám, nemali prehl'ad kto vchádza do izby a boli z toho nervozni, dlhšie im všetko trvalo. Stolíky som im otočila k sebe a odvtedy je pokoj, a už sú z nich stredoškoláci, ktorí nemajú problém s učením.
0 0
predajbytu predajbytu

predajbytu je offline (nepripojený) predajbytu

sorry, ale cele to fengsuj je pixovina. vsetko je to iba placebo...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

No ja tomu absolutne neverím. Postel sice nemam v zone smrti (usudzujem z opisu), ale tak sa v posteli tocim a migrujem, ze postel sice tak nemam, ale pravdepodobne spim od zony smrti po zonu "zivota" a radosti niekolkokrat za noc.

A este ma napada, podla povodneho Feng Šuj by nemalo byť všetko v oblom tvare, aby mohla prudit energia? Nezabudni potom nejaku priklepovku, špachtlu a statika aby si si mohol izby spravit do obluka.

Preboha, neblázni s nejakou zonou smrti...

Ja verim na to ze pri spanku mat hlavu pri horucom radiatore ti sposobi migrenu alebo pri otvorenom okne zapal mozgovych blan.... ale na funghi šuj....


Naposledy upravil zk24 : 27.12.11 at 11:09
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Na posteli sa vraj nie len spí, ale aj plodí, rodí, maródi, niekomu aj život dochodí, aj dojde. Čo už? Pračlovek ju nemal a sme tu!

Ešte ...
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Feng shui - vychodne nabozenstvo, ezoterika. Never tomu.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

rennka Pozri príspevok
Feng shui - vychodne nabozenstvo, ezoterika. Never tomu.
vychodne nabozenstvo. Východné? Tak preto sme sa obrátili na západ, od juhu nás nečaká nič dobré. Jedine treba, len už ísť na sever, Sibír, ale tam už niektorí museli byť, aj zostali.

Never tomu. A komu, čomu treba veriť? Ak nie ...

Poučiť sa dá z prítomnosti, ale hlavne z minulosti. Či nie?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..joj!..ale príprava na spánok začína od rána! ...a závisí od toho, ako prejdeš celým dňom a ako sa potom uložíš!..ak sa ráno zobudíš a povieš si "dobré ráno si prajem a prajem aj všetkým okolo mňa, budem dnes mať krásny deň a nikto a nič mi ho nepokazí" a podľa toho zariadiš celý svoj deň, nuž tak večer pôjdeš spať s čistým štítom, že si nikoho nenajedoval, nemáš nevyriešený problém, nestratil si peňaženku ani nič zlé si nikomu nevyviedol,budeš mať čisté svedomie a bude ti jedno, ako a kde sa uložíš, lebo budeš unavený z príjemného dňa...a zaspíš ako janopoleno a fakt ti bude jedno, kam smerujú tvoje nohy!...a ak ťa ráno zobudí slniečko, nepošli ho do rodného kraja, ale pusti ho ku sebe a popraj si krásny deň..zóna smrti čaká niekde inde...a netreba ju dopredu hľadať...asi tak..no..
0 0
bromid bromid

bromid je offline (nepripojený) bromid

ja tomu neverim. a potom kazdy si veri comu chce. to ma akurat jeden vtip napadol. ze ked mas imaginarneho kamarata a sa snim rozpravas, tak trpis paranojou (cista schiza ) , ale ked ma imaginarneho kamarata miliarda ludi, uz je to nabozenstvo
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

no neviem,ako by som si podľa feng shuej mala usporiadať nábytok v garzónke,kde mám v jednej izbe všetko.....
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Rado66633 Pozri príspevok
Postel mame oproti dveram, s tym ze nohy mame pri dverach.
Podla dispozicneho riesenia spalne je absolutne nemozne
Diky za nazory
Z poziarno-bezpecnostneho hladiska ti nohy musia smerovat ku dveram. Rychlejsia evakuacia.
2 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Zadavateľ temy problem trochu zjednodušil,

v skutočnosti feng-shui je o prúdení energie a dosledkoch tohto prudenia, o usmernení prudenia energie..

treba si naštudovať celú túto problematiku, 5 živlov, jing-jang a pod.

všeobecne tato teoria hovorí, že človek by nemal spať priamo oproti vchodu do obydlia , vchod do obydlia nemusí nutne znamenať dvere do izby.

Takže tak, poprečitujte si prislušnu literaturu a reagujte na to , čo poznáte.
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

kopretinka Pozri príspevok
no neviem,ako by som si podľa feng shuej mala usporiadať nábytok v garzónke,kde mám v jednej izbe všetko.....
Všetko sa dá, teda skoro všetko, aj vykašľať sa na feng shuje. Ak ľudia v okolí, partia chce, aj život niekomu zopsuje, nielen feng shuje.




0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kopretinka Pozri príspevok
no neviem,ako by som si podľa feng shuej mala usporiadať nábytok v garzónke,kde mám v jednej izbe všetko.....
Konečne niekto, komu už nič nechýba.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať