Zavrieť

Porady

stropný podhlad

Dobrý den,

potreboval by som poradit. Onedlho ideme riesit stropne podhlady len mam mensie obmedzenie. Drevene stropne tramy su vo vyske 264cm od podlahy, kedze ide na podlahu este 5cm polystyren + 5 cm ostatnej podlahy musim spravit strop tak aby som sa zmestil do 4 cm. Kedze ide o dreveny strop chcem dat omietku. Otazka znie na co ju natiahnut?
Zopar variant:
1. osb doska + penetrak + omietka (bez polystyrenu koli navyseniu hrubky)
2. xps 2cm + omietka
3. sadrokarton navrtany priamo do stropu + omietka

skuste sa k tomu vyjadrit a dat vase odporucanie, dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Našróbuj 3 cm hrubé suché laty po 30 cm a na ne daj sadrokartón.Na ten si daj tapetu,omietku alebo ho len omaľuj.
    Ja by som to chcel co najtensie teda urobit ten strop co najvyssie, je tam potrebne dat tie 3 cm dosky? Taktiez otazka ci ta omietka nepopraska ked to dam bez konstrukcie.
    80cm osovo, 10cm siroke + 3 kusy vazne tramy 25cm siroke vstrede a na krajoch pod stolicovymi sltpikmi

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    To je veľa,ten rošt je tam potrebný.Ono by stačili aj laty hr. 2,5 cm a sadrokartón 9,5 mm,no ten jeden cm asi nič nevyrieši.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.