Zavrieť

Porady

vypocet PN prvych 10 dni

Ahojte, chcem sa uistit ci dobre ratam,
potrebujem vypocitat kolko hradi zamestnavatel ak je zamestnanec PN. Za rok 2010 dosiahol prijem 1944,98 eur a odpracoval januar - 13.4. , od 13.4.do 3.10 PN, od 3.10.do decembra konca odpracoval. Vychadza mi 191 dni odpracovanych za rok 2010. Takze 1944,98/191=10,18. Z toho 10,18 * 25% , 10,18 * 55 % je 25%=7,64 a 55%=39,19. Mam to spravne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    DVZ sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nadol = v Tvojom prípade 14,5508</SPAN></SPAN>
    a až potom počítaj ďalej.</SPAN></SPAN>

    Žanette je offline (nepripojený) Žanette

    Žanette
    Ahojte potrebujem surne poradit, neviem si rady, pocitam nahradu prijmu pri PN za prvych 10 dni, lenze sme firma ktora sa bude preklapat na srocku, a preklopili sme zamestnancov do novej firmy od 1.11.2011 pracuju v novej firme. Jeden zamestnanec bol na PN od 22.12.2011 do 17.1.2012. ma mesacnu mzdu. Ako mu vypocitam vymeriavaci zaklad? Mozem mu dat DVZ z roku 2010, kedze zacal marodit v 2011 este zo starej firmy, ked firma stara este funguje?

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    Náhradu prvých 10 dní mu preplácaš ešte v 2011 ( to znamená z DZV 2010, ak u vás robil ktrašie, tak z obdobia aké mal odrobené), je to presne obdobie od 22.12 do 31.12.2011 teda ešte u starého zamestnávateľa to malo byť vo výplate za december. Ďalej mu to platí sociálka, takže vo výplate za január v novej firme sa to neprejaví, od 1.1.2012 do 17.1.2012 poberá nemocenskú dávku od sociálky

    Žanette je offline (nepripojený) Žanette

    Žanette
    Dobry den, chcem sa opytat surne na vypocet PN . Chcem sa opytat ak mame zamestnanca u nas od 1.11.2011 a teraz vo februari 15.2.2012 je na PN do 22.2.2012. DVZ mu pocitam len predchadzajuce 2 mesiace v roku 2011 november a december?ma mesacnu mzdu.A ked scitam dva mesiace november a december tak vydelim poctom kalend. dni od novembra po 15.2.?Dakujem

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Žanette Pozri príspevok
    Dobry den, chcem sa opytat surne na vypocet PN . Chcem sa opytat ak mame zamestnanca u nas od 1.11.2011 a teraz vo februari 15.2.2012 je na PN do 22.2.2012. DVZ mu pocitam len predchadzajuce 2 mesiace v roku 2011 november a december?ma mesacnu mzdu.A ked scitam dva mesiace november a december tak vydelim poctom kalend. dni od novembra po 15.2.?Dakujem
    Preco do 15.2.???
    Ved pocitas vymeriavaci zaklad len z roku 2011 ...cize do 31.12.

    Žanette je offline (nepripojený) Žanette

    Žanette
    Dakujem, takze ak dobre ratam tak by to malo byt takto: za dva mesiace: 887,6/ počet KD 61 =14,55.A 25% zo 14,55*3=10,91 a 55% zo 14,55 *4=32,01 Kedze marodil 7 dni z toho 3 25% a 4 55%. ??

    Žanette je offline (nepripojený) Žanette

    Žanette
    Ahojte, Mozte mi odsuhlasit alebo ma opravit pri predoslej otazke, ak DVZ je 14,5508 tak 25% *3 je 10,9131 a 55% * 5 je 40,0147 kedze bol len 8 dni PN, tak spolu nahradu prijmu za PN dotane 50,9278?????Dakujem

    Žanette je offline (nepripojený) Žanette

    Žanette
    A este sa chcem opytat, zamestnanec na tej PN mi doniesol doklady a teraz neviem ktore si nehava zamestnavatel, alebo zamestnanec alebo sa odovzdavaju. takze mi doniesol: Potvrdenie o DPN: II. Žiadosť o nemocenske, ( cervene tlacivko) IIa. Žiadot o nahradu prijmu pri DPN, a IV: Hlasenie zamestnavatelovi a pobocke SP o skonceni DPN. AKtoré si nehava zamestnavatel? Poradte diki

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Žanette Pozri príspevok
    A este sa chcem opytat, zamestnanec na tej PN mi doniesol doklady a teraz neviem ktore si nehava zamestnavatel, alebo zamestnanec alebo sa odovzdavaju. takze mi doniesol: Potvrdenie o DPN: II. Žiadosť o nemocenske, ( cervene tlacivko) IIa. Žiadot o nahradu prijmu pri DPN, a IV: Hlasenie zamestnavatelovi a pobocke SP o skonceni DPN. AKtoré si nehava zamestnavatel? Poradte diki
    keďže bol na PN-ke 8 dní, všetko ostáva u z-ľa.

    Nad 10 dní na pobočku SP -sa dáva II. časť - žiadosť o nemocenské, pokračovanie PN-ky /ak sa prelína z mesiaca/ a potom ukončenie PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.