Zavrieť

Porady

pohostinstvo???

Živnostník neplatiteľ DPH dňa 10.1.2006 začal podnikať v oblasti predaja na priamu konzumáciu nealko.a piva, vína, destilátov. Tabak v ŽL nie je uvedený.
Prosím niekoho kto má skúsenosti o pomocť čo všetko treba vybaviť, kam sa treba zaregistrovať a nahlásiť. Ďakujem
Naposledy upravil D betka : 29.01.06 at 19:57
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Na Colný úrad - tam budeš vždy do 25. posielať Hlásenie o liehu, klikni sem http://www.porada.sk/showthread.php?...Coln%FD+%FArad , alebo si zadaj do vyhľadávania napr. slovo "pohostinstvo", "lieh" a tak
0 0
D betka D betka

D betka je offline (nepripojený) D betka

Cez vyhľadávanie som už skúšala ale nič konkrétne tam nebolo. Na stránke colnej správy takisto ale neviem či bude musieť platiť spotrebnú daň.
O tom hlásení viem - podáva sa "ks", že ? Ďakujem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Spotrebnú daň platí iba výrobca a to Ty nie si.

Na hlásení sa uvádza počet ks v spotrebiteľskom balení. Čiže aj keď máš vo fľaši O,5 dcl píšem 1 ks.
A rozdeľuje sa na stupne a balenie.
Napr.
0,7 40,0 ° 20 ks
1,0 40,0 ° 10 ks
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

A v prvom rade sa musíš ísť na tú Colnú správu prihlásiť.
Hlásiš stav k poslednému dňu v mesiaci. A príjem. Výdaj iba vtedy ak by si to predávala na faktúru.
0 0
D betka D betka

D betka je offline (nepripojený) D betka

Veľmi si mi pomohla Muška. Vďaka
Takže sa ideme zaregistrovať na colný úrad
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

No veru....šup, šup....lebo bude pokutka
0 0
D betka D betka

D betka je offline (nepripojený) D betka

To si ma teraz prekvapila, že výdaj sa hlási iba ak je lieh predaný na faktúru. Účtujem pre jednu lekáreň, ktorá má takisto púovinnosť toto hlásenie podávať a tam výdaj zapisujú aj keď je predaj cez reg.pokladňu
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Klikni si na ten link čo som Ti pricapila v príspevku č. 3 a tam to je ...je tam zmena
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Dôležitou zmenou v novom znení § 44, týkajúcou sa podnikateľov v oblasti maloobchodnej a pohostinskej činnosti je, že podľa ods. 7 tohto ustanovenia , predkladateľ oznámenia, ktorý v rámci podnikateľskej činnosti prijíma alebo vydáva lieh v spotrebiteľskom balení, a predáva ho odberateľovi liehu, ktorého identifikačné údaje mu nie sú známe, alebo predáva lieh zo spotrebiteľského balenia na priamu ľudskú spotrebu na mieste, nie je povinný oznamovať množstvo vydaného liehu v l a. a identifikačné údaje odberateľa liehu.
0 0
D betka D betka

D betka je offline (nepripojený) D betka

Super, tak nahlasujem iba príjem a stav v "ks" k poslednému dňu v mesiaci. Dík
Akosi mi to nedošlo keď som tú zmenu čítala
0 0
D betka D betka

D betka je offline (nepripojený) D betka

Ešte k tejto téme jedna otázka: nahlásenie resp.registrácia na colnej správe - je nejaké tlačivo alebop stačí písomne len nejaký list poslať? Dík
0 0
D betka D betka

D betka je offline (nepripojený) D betka

Volala som na colnú správu a povedali mi, že stačí písomné oznámenie a treba priložiť ŽL.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Treba sa nahlásiť na colný úrad aj pri predaji tabakových výrobkov, alebo len pri predaji alkoholu?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
CU len pri predaji alkoholu, netreba pri tabaku, víne a pive.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Poradíte mi ohľadom pohostinstva?????

No mám klienta, ktorý má od februára 2006 pohostinstvo v podnájme. Predtým tam takisto bolo pohostinstvo. Zmenil sa vlastne len prevádzkár, ktorý sa nebol nahlásiť ani na hygiene ani na živnostenskom ohadne inšpekčnej knihy a zriadení prevádzky. No skrátka nebol nikde.

On má súčastne živnosť na stavebné práce už od roku 1999. Platí si všetky odvody, všetko ako má byť. Ibaže čo to pohostinstvo????

On sa zaregistroval na colnici, robí mesačné výkazy, zamestnáva krčmárku ktorá je vyučená predavačka.

Podľa mňa by mal ísť aj na hygienu, aj by tam mal mať tie veci bezpečnosti( Kričte horí keď horí... alebo ako sa to tam presne píše, volajte 155 - neviem presný názov nikdy som to nerobila), no proste má krčmu podľa môjho názoru nelegálnu.

Alebo
Prechádzajú veci hygieny predchadzajúceho prevádzkára na tohto nového?


neni toho veľa?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Akúkoľvek zmenu je potrebné nahlásiť aj na hygienu - to znamená, že aj zmenu prevádzkovateľa. Na základe uvedeného oznámenia hygiena začne vo veci konanie a všetko ostatné oznámi písomne. Toto platí aj pre požiarnikov, inšpektorát práce, živnostenský úrad atď.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

mysimis
Akúkoľvek zmenu je potrebné nahlásiť aj na hygienu - to znamená, že aj zmenu prevádzkovateľa. Na základe uvedeného oznámenia hygiena začne vo veci konanie a všetko ostatné oznámi písomne. Toto platí aj pre požiarnikov, inšpektorát práce, živnostenský úrad atď.
Prosím skús bližšie:

Takže na hygienu podam oznámenie o zmene prevádzkovateľa - písomne? Keďže ten pán čo mal tú krčmu mu nedal žiadne papiere treba aby sme vypracovali nové papiere ako Prevádzkový poriadok?
K požiarnikom treba čo?

A inšpektorát práce, tam čo?
Živnostenský by mal byť len prevádzka a inšpekčná kniha?


A ešte čo na hygiene povedia keď prídeme s tým až teraz???
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
toria
Prosím skús bližšie:

Takže na hygienu podam oznámenie o zmene prevádzkovateľa - písomne? Keďže ten pán čo mal tú krčmu mu nedal žiadne papiere treba aby sme vypracovali nové papiere ako Prevádzkový poriadok?
K požiarnikom treba čo? Všetko je dobré dávať písomne. Samozrejme, že keď vám tam predchádzajúci prevádzkovateľ nenechal nič, musíte si vypracovať aj prevádzkový poriadok. Je potrebné si nájsť požiarneho technika ktorý vypracuje smernicu a po požiarnej stránke dá všetko do poriadku včetne hasiacich prístrojov.

A inšpektorát práce, tam čo? Na IP sa nahlasuje tiež prevádzka, nakoľko tam zamestnáva zamestnanca.
Živnostenský by mal byť len prevádzka a inšpekčná kniha? áno


A ešte čo na hygiene povedia keď prídeme s tým až teraz??? mala som skúsenosť, že hygiena zistila až pri kontrole že došlo k zmene prevádzkovateľa. Nerobili z toho vedu. Dali sme dodatočne všetko do poriadku. Samozrejme záleží od ochoty a obojstrannej spolupráce.
Čím skôr si to dáte do poriadku tým lepšie pre Vás
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

mysimis
Čím skôr si to dáte do poriadku tým lepšie pre Vás
Ďakujem pekne idem sa do toho pustiť.
Len neviem ešte kde máme inšpektoriát práce toto je prvý klient s personálom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať