Zavrieť

Porady

Mesačný prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch

Dnes som zistil na portály daňovej správy v rubrike "Daňový kalendár", že od februára sa majú predkladať prehľady o zrazených a odvedených preddavkoch na daň zo závislej činnosti .... mesačne. Aj v novom upgrade programu MRP mzdy a personalistika je už táto funkcia zapracovaná. Aj podľa názoru niektorých pracovníkov daňového úradu štvrťročné prehľady boli jedny z množstva zbytočných hlásení, ktoré komplikovali život mzdových účtovníkov. Daňovému riaditeľstvo ide zrejme o to, aby teraz mohli častejšie posielať 66 eurové pokuty za oneskorené podania.
Usporiadat
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Uz to tu bolo davnejsie niekolkokrat spomenute....
1 0
kezeso kezeso

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník
Máte niekto k dispozícii nové mesačné hlásenia? V obchodoch zatiaľ nie sú, vraj sa tlačia...
Prosím, pošlite mi v prílohe, ďakujem.
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

kezeso Pozri príspevok
Máte niekto k dispozícii nové mesačné hlásenia? V obchodoch zatiaľ nie sú, vraj sa tlačia...
Prosím, pošlite mi v prílohe, ďakujem.
nie prehľady?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

kezeso Pozri príspevok
Máte niekto k dispozícii nové mesačné hlásenia? V obchodoch zatiaľ nie sú, vraj sa tlačia...
Prosím, pošlite mi v prílohe, ďakujem.
prehľady ti netlačí sw?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

kezeso Pozri príspevok
Máte niekto k dispozícii nové mesačné hlásenia? V obchodoch zatiaľ nie sú, vraj sa tlačia...
Prosím, pošlite mi v prílohe, ďakujem.
...a načo Ti to je už teraz? prvý termín máš 29.2., či?
0 0
kezeso kezeso

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník
Rád som pripravený. Je to niečo nové, tak som sa chcel do toho pozrieť.
0 0
kezeso kezeso

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník
Dá niekto link na tie tlačivá prehľadov?
Našiel som iba toto: http://www.drsr.sk/NS/data/tlaciva/vzoryhl.html
a
tam tlačivo nie je.
Naposledy upravil kezeso : 19.01.12 at 12:51
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

kezeso Pozri príspevok
Máte niekto k dispozícii nové mesačné hlásenia? V obchodoch zatiaľ nie sú, vraj sa tlačia...
Prosím, pošlite mi v prílohe, ďakujem.
Nový prehľad :

http://www.finance.gov.sk/Components...ocumentId=6626
2 0
kezeso kezeso

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník
Ďakujem
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
elektronicky sa ešte nedajú bohužial posielať..... veď načo..... majú času....do konca februara
1 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

Mozu sa im poslat tlaciva postou, vytlacene z uctovneho programu? Ja mam MRP ... vsimla som si, ze na DU maju na dverach oznam, ze tohto roku sa uz nemozu posielat tlacia z uct.programov, len original... ale kedze sa posunula povinost elektronickeho zasielania od 1.4., tak myslim, ze by to mali brat, nie?
Ja s tymi tlacivami taktiez "surim", mame toho vela a vyplaty musim ukoncit do 10, inac nestihame dalsie prace ... do 29.2. by sa na to zabudlo
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Bambi23 Pozri príspevok
Mozu sa im poslat tlaciva postou, vytlacene z uctovneho programu? Ja mam MRP ... vsimla som si, ze na DU maju na dverach oznam, ze tohto roku sa uz nemozu posielat tlacia z uct.programov, len original... ale kedze sa posunula povinost elektronickeho zasielania od 1.4., tak myslim, ze by to mali brat, nie?
Ja s tymi tlacivami taktiez "surim", mame toho vela a vyplaty musim ukoncit do 10, inac nestihame dalsie prace ... do 29.2. by sa na to zabudlo

no tak to snáď nie.... hlavne, že sa cez internet nedajú tlačivá vyplniť a ani odoslať elektronicky cez ZEP....
1 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

prosím Vás a ako je to s nulovými daňovými priznaniami. Máme zamestnávateľa, ktorý tak 4x ročne možno 6x zamestná na dohodu nejakého zamestnanca. Musím teda posielať každý mesiac prehľad aj keď nulový? Alebo mám stále zamestnávateľa nahlásiť a odhlásiť na daňovom?
0 1
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
toria Pozri príspevok
prosím Vás a ako je to s nulovými daňovými priznaniami. Máme zamestnávateľa, ktorý tak 4x ročne možno 6x zamestná na dohodu nejakého zamestnanca. Musím teda posielať každý mesiac prehľad aj keď nulový? Alebo mám stále zamestnávateľa nahlásiť a odhlásiť na daňovom?
1.buď odhlásiť zamestnávateľa a nemusíš podávať prehľady a potom následne zas prihlásiš a podávaš
2.alebo budeš podávať nulové prehľady vtedy keď nemáte žiadne dohody
3.alebo vtedy ked nezamestnávate nikoho, oznámite na DÚ, že nikoho nezamestnávate
3 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

chcem sa spýtať v časti V. do riadku 3 a 4 ide čo konkrétne? ďakujem :-)
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

KatarinaNR Pozri príspevok
chcem sa spýtať v časti V. do riadku 3 a 4 ide čo konkrétne? ďakujem :-)

r.3 = celkový hrubý príjem z TPP alebo z Dohody alebo z oboch
r.4 = hrubý príjem iba z Dohody
1 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Paula, ďakujem pekne.
takže ak je len dohodár bude mať v riadku 3 - 100€ a v riadku 4 - tiež 100€ za mesiac január, v mesiaci marec keď budem robiť prehľad, bude nasčítaná suma za mesiace január a február, a vždy sa budú načítavať príjmy od začiatku roka?
to ten daňový teraz už okrem čísla topánok bude vedieť asi všetko........
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Áno, len dohodár (máme nový pojem ) bude mať tak. Myslím, že sa príjmy nasčítajú až v hlásení. Inak by to nebol prehľad mesačný.
1 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

aha jasné, takže len prehľad úhrnov príjmov za príslušný mesiac,
no dohodár, bežné slengové slovo :-)
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

aha, takže fakt nový pojem "len dohodár"......................vymýšľajú
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať