Zavrieť

Porady

Vyšetrenie u neurológa (sedací nerv,tinitus)

ako to prebieha,ešte som niečo také neabsolvovala,na čo sa mám pripraviť?Bude mi trieskať kladivkom do kolena?
Usporiadat
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Sedací nerv (ischias), zápal sedacieho nervu, pravdepodobne Ti bude dvíhať nohu v ľahu na chrbáte (Leséguov test).
Tinitus je hučanie alebo pískanie v ušiach a s tým sa chodí na ušné.
Nemýliš si tieto dva pojmy?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Jurivo Pozri príspevok
Sedací nerv (ischias), zápal sedacieho nervu.
Tinitus je hučanie alebo pískanie v ušiach a s tým sa chodí na ušné.
Nemýliš si tieto dva pojmy?
ja nepíšem,že sedací nerv=tinitus........bohužiaľ trpím na obe......u ušného som bola,nález negatívny,tam je všetko v poriadku....vo väčšine prípadov sa nezistí,z čoho to vzniklo,aspoň tak som sa dočítala....
Naposledy upravil kopretinka : 10.01.12 at 10:53
0 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

V nadpise témy bolo sedací nerv,tinitus tak preto som sa pýtal. ;-)

Čo sa týka tinitusu môžu ho spôsobovať poruchy ciev. Treba konzumovať stravu bohatú na vit. A a B1 (pečeň, marhule,mrkva, špenát, celozrnný chlieb). Obmedziť alkohol, nikotín. Je potrebné upraviť krvný obeh a činnosť nervového systému (B6, B12 s kyselinou listovou,horčík a zinok).
Vhodná je akupunktúra, moxovanie alebo sa používa masáž bodov trojitého ohrievača -okolo uší.
Istý čas som aj ja mal problémy s hučaním v ušiach a pomohlo mi prefúknutie uší.

Ischias býva veľmi nepríjemný hlavne ak je tam zápal, potom treba len dodržiavať kľud na lôžku a pravdepodobne Ti lekár predpíše tabletky na uvoľnenie svalstva a tlmenie bolesti.
Ak je nerv pricviknutý bez zápalu, tak je vhodná jemná masáž alebo manipulačné techniky na uvoľnenie krížovej a bedrovej oblasti.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ja vôbec nefajčím,ani nepijem..S tým krvným obehom bude asi problém.
Obvodná mi predpísala mydocalm,vydrží mi 10dní,termín u neurológa mám o mesiacdovtedy akože čo mám robiť......
0 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Nepíšeš či máš bolesti, aké intenzívne sú, či je narušená pohyblivosť a pod.
Uveď konkrétnejšie údaje a potom budeme trošku múdrejší.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

bolí ma to hlavne,keď sedím,začne ma bolieť ľavá polka zadku a po chvíli sa to rozšíri cez stehno až pod koleno.....keď si nohu vyložím,tak je to lepšie.Keď chodím,tak to tak veľmi nebolí.Ja mám s týmto problémy už niekoľko rokov,ale doteraz to bolo iba vystreľovanie bolesti zo zadku do nohy,až teraz mám problémy aj pri sedení.
0 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Základ liečby a prevencie je pohyb (toto nevyzerá na akútny zápal). Svaly okolo sedacieho nervu začínajú tuhnúť, už teraz majú zlú polohu. Pri sedení neprekladať nohu cez nohu, po dlhšom sedení sa treba trošku prejsť, svaly ponaťahovať. Doporučujem masáže, mäkké techniky na uvoľnenie svalstva, Shiatsu, Tui nu a pod.

Svaly treba neustále precvičovať (pri bolestiach opatrnejšie), nedostatočným pohybom a zlými návykmi pri sedení ale aj chôdzi sa svaly nerovnomerne namáhajú, naťahujú alebo skracujú. Tlačia na okolité nervy a telo reaguje bolesťou a zatuhnutím (obmedzí pohyb aby nedošlo k vážnejšiemu poškodeniu nervov). Preto nestačí len uvoľniť svalstvo ale treba sa aj pravidelne hýbať. Zo začiatku postačí rýchlejšia chôdza aspoň 20-30 min. denne.
Lieky proti bolesti problém nevyriešia. Ischias sa zvykne opakovať ak nedôjde k zmene životného štýlu.
Dobrá prevencia je aj strečing.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Počas prac.doby som stále na nohách,chodím,nestojím.Chodím niekoľkokrát za deň von so psom.Ale je fakt,že necvičím....tu u nás nikto mäkké techniky nerobí.Sedávam pri PC,to je fakt,ale tieto problémy mi nastali,keď som ešte PC nemala a vtedy som ešte aj chodievala so psom na dlhé túry....ja si myslím,či to nebude z toho,že nesprávne zaťažujem chrbticu pri práci...prípadne vybehnem von spotená do zimy....
0 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Je tu ešte možnosť, že máš posunuté krížové stavce alebo bedrové a iné kĺby. Predstav si kostru ako nosnú konštrukciu. Stačí, že len 1 časť nesedí na svojom mieste a dôjde k vyoseniu celej kostry. Zmení sa držanie tela, jedna strana je namáhaná viac ako druhá a problémy ako sú bolesti kĺbov, svalov a podobne, sú tu. Keď vybehneš spotená von do zimy, tak to sa prosí o nachladnutie a zápal oslabených častí tela.
Ešte spomeniem ako pomoc Dornovu metódu (napráva celú kostrovú sústavu od palcov na nohách až po kĺby na lebke), chiropraxia. Skúsený terapeut Ti dokáže poradiť čo je pre Teba vhodnejšie. Dokážu pomôcť aj obyčajne rehabilitačné masáže ale tie neriešia posunuté kĺby a stavce.
3 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

marian nestraš ma operáciou.......madonna mia.....
inak ja som sa pýtala,ako a čo vyšetruje ten neurológ....
hľadala som u nás niekoho na dornovu metódu,nič som nenašla......od mala trpím na skoliózu,možno aj toto sú jej dôsledky,sakra
0 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Dornova metóda pomáha aj pri skolióze, taktiež aj Shiatsu (japonská tlaková masáž).
Neurológ Ťa pravdepodobne pošle aj na RTG. Škoda, že vo svojom okolí nemáš vhodného terapeuta. Uvidíš ako dopadne vyšetrenie a zatiaľ skús cvičiť. Na webe nájdeš dosť materiálov na cvičenie s chrbticou. Držím palce.
Skús napr. 5 tibeťanov alebo toto:
http://www.monada.sk/sk/102/obnova-z...viky/index.htm
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No ak to nebude tá platnička L5S1, tak napíš. Vždy to netreba operovať.
A vyšetrenie je v pohode. Do kolena ti trieskať nebudú. Robia to dosť jemne.
Naposledy upravil marjankaj : 10.01.12 at 14:36
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jurivo Pozri príspevok
Ischias býva veľmi nepríjemný hlavne ak je tam zápal, potom treba len dodržiavať kľud na lôžku a pravdepodobne Ti lekár predpíše tabletky na uvoľnenie svalstva a tlmenie bolesti.
...mal som možnosť už aj s obstrekmi sa zoznámiť ...

Inak , ako bolo už spomenuté ...námaha , záťaž na uvedené partie ( také betónovanie má čo do seba ) , prípadné ofúknutie hoc aj letným vzduchom ...

...ajajáááj , jedná báseň - problém a bolesti na svete...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Jurivo Pozri príspevok
Dornova metóda pomáha aj pri skolióze, taktiež aj Shiatsu (japonská tlaková masáž).
Neurológ Ťa pravdepodobne pošle aj na RTG. Škoda, že vo svojom okolí nemáš vhodného terapeuta. Uvidíš ako dopadne vyšetrenie a zatiaľ skús cvičiť. Na webe nájdeš dosť materiálov na cvičenie s chrbticou. Držím palce.
Skús napr. 5 tibeťanov alebo toto:
http://www.monada.sk/sk/102/obnova-z...viky/index.htm
dík,tak zatiaľ skúsim toto,a potom uvidím,čo povie neurológ.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

kopretinka Pozri príspevok
ako to prebieha,ešte som niečo také neabsolvovala,na čo sa mám pripraviť?Bude mi trieskať kladivkom do kolena?
Zapal sedacieho nervu som mala pred par rokmi. Vysetrenie u neurologa bolo bezne,bezbolestne,poklepanie kladivkom bolo tiez
Pri silnych bolestiach pomahaju obstreky. Pri slabsich bolestiach sa mi osvedcili "horuce naplaste",ktore dostat v lekarni.Nalepis na zadok na par dni,prve hodiny to trochu pali,potom to ustupi. Latka,ktorou je naplast nasiaknuta posobi proti bolesti a lieci zapal do hlbky.
Este som mala aj taku vodicku v hnedej flaske, zial nazov si uz nepamatam,ale lekar by urcite vedel poradit...Malo to podobne ucinky ako tie horuce naplaste. Iba sa zlahka natrelo na bolestive miesto,po aplikacii to prijemne palilo.
Ked sa ti podari zapalu a bolesti zbavit, tak dolezita je prevencia. Davat pozor,aby si nesedavala na studenom,alebo v privane. Ja uz mam dlhe roky pokoj
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

A ako sa prejavuje zápal sedacieho nervu?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
IVEB Pozri príspevok
A ako sa prejavuje zápal sedacieho nervu?
Zápal sedacieho nervu poznáme pod názvom ischias.
Tento odborný výraz zastrešuje skupinu príznakov, ktoré sa prejavujú, keď dôjde k zatlačeniu, podráždeniu alebo k zápalu sedacieho nervu.
Z chrbtice, prostredníctvo piatich nervových koreňov, prechádzajú nervy do samotných sedacích nervov.
Bolesť pri zápale sedacieho nervu alebo pri jeho pritlačení je sústredená do krížov a do zadku.
Bolesť sa môže vyskytovať aj v rôznych častiach nôh či chodidiel.
Okrem týchto bolestí, ktoré sú často veľmi silné a nepríjemné je možné pri zápale sedacieho svalu pozorovať aj rôzne disfunkcie okolitých svalov, a to rôzne pichanie, šklbanie, svalovú slabosť. Človek môže pociťovať problémy pri pohybe a pri snahe o ovládanie nôh. Typické pre zápal sedacieho nervu je fakt, že bolesti sú pociťované iba na jednej strane tela.
Ischias však nie je diagnóza. Ako už bolo spomenuté vyššie, ide o súbor príznakov, ktoré môžu mať rôzny pôvod. Pri akýchkoľvek problémoch tohto typu je nutné vyhľadať lekára. Toto platí hlavne v prípade pretrvávajúcich a intenzívnych bolestí.

Spôsob liečby zápalu sedacieho nervu je viacero. Najčastejšie sa používajú protizápalové lieky. Využíva sa aj množstvo alternatívnych spôsobov liečby, ako je napríklad masáž. Do úvahy pripadá aj operatívny zákrok.

http://zapaly.ochorenia.info/zapal-sedacieho-nervu/

...podotknem ,že u každého je to, samozrejme individuálne...
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

IVEB Pozri príspevok
A ako sa prejavuje zápal sedacieho nervu?
Mna velmi bolel klb na zadku.Taka prenikava bolest zvnutra klbu.
Druhy krat sa mi to prejavilo bolestou v clenku,nemohla som ani na nohu stupit./to ma velmi prekvapilo,ked mi lekar povedal, ze az do chodidla moze ta bolest vystrelovat /
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

IVEB Pozri príspevok
A ako sa prejavuje zápal sedacieho nervu?
no neprajem Ti to
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať