Zavrieť

Porady

Najomne byty vystavba- ako postupovat, co obec moze a co nie a vsetko okolo toho

Dobry den,
V nasej obci sa planuje vystavba najomnych bytov. Preto by som Vas poziadal o zodpovedanie mojich otazok:
1. Akou formou sa moze realizovat vystavba? (obec preda pozemok stavebnej firme, ktora si vybavi potrebne povolenia a prostriedky z Ministerstva vystavby a regionalneho rozvoja, z uveru statneho fondu rozvoja byvania zrealizuje vystavbu a tu nasledne preda obci- zamer v nasej obci, alebo formou subdodavatelov popripade iny sposob)
2. Je potrebne vyhlasit vyberove konanie na zhotovitela, alebo je lepsie uprednostnit stavebnu firmu, ktora ma s podobnym projektom skusenosti?

Budem rad ak mi poslete akekolvek informacie, skusenosti, rady, odkazy na zakony s ich vysvetlenim ako by malo vedenie nasej obce postupovat. dakujem Vam. obcan
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    ak pozemok nie je vo vlastníctve obce,tak najprv si treba vysporiadať to /odkúpiť/, pozemok sa nepredáva stavebnej firme.... dodávateľa nie je možné si vybrať "náhodne", ako ty píšeš "je lepsie uprednostnit stavebnu firmu, ktora ma s podobnym projektom skusenosti "..... verejné obstarávanie musí prebiehať podľa zákona o verejnom obstarávaní
    Naposledy upravil ladyrs : 29.01.12 at 14:40

    brinza je offline (nepripojený) brinza

    pracujuci brinza
    ladyrs Pozri príspevok
    ak pozemok nie je vo vlastníctve obce,tak najprv si treba vysporiadať to /odkúpiť/, pozemok sa nepredáva stavebnej firme.... dodávateľa nie je možné si vybrať "náhodne", ako ty píšeš "je lepsie uprednostnit stavebnu firmu, ktora ma s podobnym projektom skusenosti "..... verejné obstarávanie musí prebiehať podľa zákona o verejnom obstarávaní
    polozil som otazku tak preto, lebo v nasej obci sa nekonalo ziadne vyberove konanie a zistil som ze uz je aj podpisana zmluva o buducej zmluve. pritom nebol zverejneny ani rozpocet na stavbu a pripada mi to ako "tunel" nakolko nikto nic nevie a firma sa vybrala tak ako sa vybrala. informacie zo strany obecneho uradu su nulove. jedine co je zverejnene je zmluva o buducej zmluve na odkupenie najomnych bytov od stavebnej firmy, kde mi zas chybaju cisla. nehovoriac ze zmluva bola zverejnena az po mojom zaujme o tieto najomne byty. ako by som mal postupovat v tejto veci? dakujem
    Po prve obec je povinna zverejnovat zmluvy. Po druhe je to dost nestandartny postup vystavby najomnych bytov, nakolko samotnej vystavbe ma predchadzat verejne obstaravanie a nie hned podpisovanie nejakych zmluv. Je mozne niekde tu zmluvu vidiet?

    Najomne byty vystavba- ako postupovat, co obec moze a co nie a vsetko okolo toho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.