Zavrieť

Porady

Nevymazali ma z uveroveho registra.

Dobry den, mam važny problem prosim poradte. V roku 2007 som bol klientom jednej nemenovanej banky v ktorej som mal aj spotrebitelsky uver. Tento som splatil predčasne asi po pol roku. Od tejto doby som žiaden iny uver nemal. Teraz pri vybavovani hypoteky mi v uverovom registry vyskakuje že mam uver aktivny napriek tomu že je splateny. V Banke mi bez problemu vydali potvrdenie že im niesom nič dlžny ale z uveroveho registra ma ani po 5rokoch nevymazali. Už som dal za byt 1000eur zalohu a realne mi hrozi že o nu pridem nakolko mi nechcu hypoteku poskitnut lebo mi tam vypisuje splatku ešte 57eur po dobu 36mesiacov. Moja otazka znie ako URYCHLIM VYMAZANIE Z REGISTRA??? MOZEM V PRIPADNE PODAT TRESTNE OZNAMENIE NA BANKU ZE SI ZANEDBALA SVOJE POVINNOSTI A 5.ROKOU MA NEVYMAZALA???


Dakujem som zufaly...

Michal,,,,
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

luja5 je offline (nepripojený) luja5

luja5
Neštastnik666 Pozri príspevok
.... Moja otazka znie ako URYCHLIM VYMAZANIE Z REGISTRA??? ...
Možno by bolo dobré obrátiť sa na spoločnosť SBCB - Slovak Banking Credit Bureau, s.r.o., ktorá prevádzkuje Spoločný register bankových informácií (SRBI - úverový register). Na stránke spoločnosti http://www.sbcb.sk/default.html sa okrem kontaktných údajov nachádzajú rôzne formuláre, medzi nimi aj formulár pre Žiadosť o opravu informácií v SRBI. Pod záložkou Klientské centrum sú zase uverejnené informácie o.i. aj k oprave nepresných alebo nepravdivých údajov v SRBI a tiež odpovede na rôzne otázky, aj na otázku "Môže si dať klient skontrolovať, zmeniť alebo vymazať svoje údaje v registri?" s odpoveďou (citujem):
"Klient môže kedykoľvek požiadať prevádzkovateľa registra, spoločnosť SBCB, o odpis informácií, ktoré sú o ňom v registri uchovávané. Pokiaľ zistí, že niektorý údaj je chybný, može požiadať SBCB alebo príslušnú banku o opravu informácie. Po obdržaní žiadosti Klientské centrum ihneď vyrozumie banku, ktorá informáciu do registra poskytla a preverí jej správnosť. Do 30 dní od prevzatia žiadosti zašle klientovi správu o výsledku šetrenia. Pokiaľ tak vo vyššie uvedenom termíne neurobí, má sa za to, že žiadosť bola kladne vybavená."
To že možem požiadat spoločnost SBCB, o odpis informacii viem no 30dnova lehota je v mojom pripade dlha, nakolko mam rezervovanu nehnutelnost na 6.tyždne max. no a začina už 4.tyžden. Ak nevybavym hypoteku koli chybe Banky ktora ma nevymazala už 5.rokou z registra, pridem o zalohu 1000eur plus 150eur za znalecky posudok. Možem hoci aj sudnou cestov žiadat nahradu??? Nakolko ich zanedbanim si povinnosti mne vznikne škoda!!!

pepsinko je offline (nepripojený) pepsinko

pepsinko
Ahoj Neštastnik666,
ako si to prosim vyriesil? taktiez som mal problemy z dovody, ze nevymazali dlh z uveroveho registra . Narokoval si si ciastku ktoru popisujes ?


dik

Nevymazali ma z uveroveho registra.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.