Zavrieť

Porady

OBERON od 1.1.2012

človek čo opustil Poradu.
Ahojte všetci, ktorí pracujete v tomto programe. Nakoľko sa mi zdá, že existujúca téma "OBERON" je už veľmi rozsiahla a neprehľadná, dovolila som si otvoriť novú tému, kde si budeme navzájom radiť a odovzdávať skúsenosti, ktoré nám uľahčia našu prácu.
Verím, že si tu nájdeme vždy kvalitnú odpoveď na to, čo potrebujeme vyriešiť.
Naposledy upravil Melnick : 31.01.12 at 22:34
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Do pozornosti mzdárkam : nová verzia ponúka možnosť úpravy mzdových príplatkov (je to úplne super) :
- Do programu boli zapracované tri nové mzdové príplatky s možnosťou úpravy popisu príplatku.
- Do nastavení programu (položka menu Servis - Nastavenia programu) bola pridaná možnosť úpravy popisu príplatkov.
- Bol upravený tlačový výstup Výplatný list, kde boli upravené zoskupenia údajov mzdových príplatkov a náhrad.
- Bol upravený výkaz Sociálna poisťovňa - výkaz poistného, kde bol zohľadnený dátum nástupu zamestnanca do nepravidelného pracovného pomeru.
Naposledy upravil Melnick : 28.01.12 at 11:30 Dôvod: malé kozmetické úpravy
7 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.

Mzdy a personalistika
verzia Január /2012 vydaná 31.1.2012
  • Bolo implementované nové tlačivo Daňový úrad - mesačné hlásenie, ktoré od 1.1.2012 nahrádza tlačivo Prehľad o zrazených preddavkoch (tlačivo). Je dostupné v hlavnej ponuke programu Firma - Exportovať údaje.
  • Tlačový výstup Potvrdenie o zdaniteľnej mzde bol upravený podľa aktuálne platného vzoru.
  • Boli aktualizované mzdové sadzby:
  • Minimálna mzda mesačná: 327.20 (pôvodne 317.00)
    Minimálna mzda hodinová: 1.8600 (pôvodne 1.8220)
    Nezdaniteľná časť základu dane: 3 644.74 (pôvodne 3 559.30)
    Všeobecný vymeriavací základ: 9 228.00 (pôvodne 8 934.00)
  • Bol aktualizovaný pracovný kalendár pre aktuálny rok 2012.
Naposledy upravil Melnick : 31.01.12 at 20:15 Dôvod: Iba kozmetické úpravy textu
4 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Prosím Vás ako nastavím v oberone, aby mi nepočítalo odvody pri preplatní dovolenky pre zamestnankyňu na MD (skončenie pracovného pomeru). Keď to nahodím, tam mi vypočíta všetky odvody a malo by iba zdravotné poistenie, úrazové a garančné, nie?



Ďakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Upraviť odvody je možné v :
- Tvorba miezd
- "iné zmeny" a tu môžeš upravovať odvody a dane ako chceš.
0 0
ioanes ioanes

ioanes je offline (nepripojený) ioanes

My, čo užívame Oberron by sme privítali, keby boli daňové tlačivá súčasťou programu. Čo myslíte, bude to niekedy!? Alfa to má už roky.
Ak to nebudeme požadovať, tak to asi nebude tak skoro.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Mzdy a personalistika
  • Bol upravený tlačový výstup Žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň podľa nového vzoru.
  • Bola opravená chyba v exporte výkazu Daňový úrad - mesačný prehľad, kde na niektorých počítačoch nebolo možné zobraziť formulár výkazu.
0 0
KKatika KKatika

KKatika je offline (nepripojený) KKatika

Dobrý deň, vie mi prosím niekto poradiť ako mám vytvoriť Ročný výkaz preddavkov pre ZP. V exportoch je síce uvedený, ale v tlačových výstupoch som ho nenašla, možno som len prehliadla.
Ďakujem
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

aký účet použiť pri samozdanení pri nákupe materiálu v EÚ, /platca dph - mesačný/?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Dala som si najnovsiu verziu dnes - stiahla som upgrade - a oni este stale nemaju upravenu ani len odpočítateľnú položku na daňovníka?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Tak už som prišla na to ako to aktualizovať. Najprv pracovníkovi zadať ze neuplatnuje odpočet na danovníka a potom zasa zaskrtnut ze uplatnuje a vtedy sa to aktualizuje na 303,72 €. Samo od seba mi to neaktualizovalo.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
KKatika Pozri príspevok
Dobrý deň, vie mi prosím niekto poradiť ako mám vytvoriť Ročný výkaz preddavkov pre ZP. V exportoch je síce uvedený, ale v tlačových výstupoch som ho nenašla, možno som len prehliadla.
Ďakujem
Bol implementovaný nový výkaz Zdravotné poisťovne - ročný výkaz preddavkov pre účely vykonania ročného zúčtovania, ktorý zamestnávatelia odosielajú do 28.2.2012. Výkaz je možné v aktuálnej verzii len exportovať do elektronickej podateľne, a je dostupný v hlavnom menu programu Súbor - Exportovať údaje - Zdravotné poisťovne - ročný výkaz preddavkov.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
zk24 Pozri príspevok
Tak už som prišla na to ako to aktualizovať. Najprv pracovníkovi zadať ze neuplatnuje odpočet na danovníka a potom zasa zaskrtnut ze uplatnuje a vtedy sa to aktualizuje na 303,72 €. Samo od seba mi to neaktualizovalo.
Zuzka, myslíš, že by som to takto prácne upravovala? Choď do servisu - nastavenie programu a zisti, či máš tam správne hodnoty. Takto ako píšeš Ty, som nikdy nemusela postupovať.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
martuľa Pozri príspevok
aký účet použiť pri samozdanení pri nákupe materiálu v EÚ, /platca dph - mesačný/?
ja som si vytvorila dve predkontácie :

-501 ( iba náhoda, že aj účet je 501)
-1000

501 = záväzok 501 AU /321 AU dať zaúčtovať so správnym typom DPH
1000 = zaúčtovať, opýta sa zaúčtovať znovu ? stlačíš - áno = 343 AU/343 AU
a potom už samotná úhrada FA v CM
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Melnick Pozri príspevok
Zuzka, myslíš, že by som to takto prácne upravovala? Choď do servisu - nastavenie programu a zisti, či máš tam správne hodnoty. Takto ako píšeš Ty, som nikdy nemusela postupovať.
Ano tam je správna ročna odp.položka. Napriek tomu sa mi do mzdy stale tahalo 296,60 €. Skusala som aj vypnut a zapnut program. Nepomohlo. Ale ked som mu odskrtla ze nechce uplatnovat a zas zaskrtla ze chce uz tahalo 303,72 €

Ale predsa by som v jednom potrebovala poradiť.. Ked idem do seris - nastavenie programu - účtovanie. Chcem pridat inu predkontaciu, tak dam Novy a ked kliknem na "..." Predkontácia, tak mi to otvori prazdne okno. Pritom v PU predkontacie mam nastavene. Vo všetkých firmách mi to ide, krásne to najde predkontacie z PU ale v jednej mi to stale otvara prazdne okno.

Tusim sa niekde nastavovalo ze stiahnut predkontacie z PU, alebo sa mi to mari?

Neviete kde som mohla zabudnut niečo updatnut?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Pri prechode do nového obdobia , ale nesmieš mať zaúčtované nič a musíš potvrdiť, že chceš presunúť predkontácie - máš možnosti: buď z predchádzajúceho roku, alebo z iného účtovníctva a neviem či je aj ďalšia možnosť.

Dopĺňam: Ty si asi myslela novú predkontáciu v zaúčtovaniach mzdy? však ?. Tam je problém - skús volať Oberon, nech Ťa navigujú.
Naposledy upravil Melnick : 12.02.12 at 15:20
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ano ano, hovorím o programe Mzdy a personalistika. Neponuka mi to predkontacie z PU u jedneho klienta. U vsetkych to mam a u toho jedneho nie...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Otvor PÚ toho klienta - daj servis a transport údajov z centrály .
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
V jednej firme mám problém odoslať " Ročný výkaz preddavkov do VšZP. Nechápem to, v iných to ide bez problémov .
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

A nejaky error ti to vyhodí? Iné veci ti v tej firme idu exportovať? ja len že či náhodou ti nechýba cesta na export, alebo je zadana neexistujuca cesta ...
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Melnick Pozri príspevok
V jednej firme mám problém odoslať " Ročný výkaz preddavkov do VšZP. Nechápem to, v iných to ide bez problémov .
Aj ja som sa potrapila, kontrolovala som riadok po riadku a potom mi to uz preslo (lebo mi hlasilo hybny pocet poloziek v riadku, bol tam navyse oddelovac |)
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať