Zavrieť

Porady

Štartovanie auta v zime

Neviem kde dať takúto tému, tak som to dal tu.

Motoristi, aký máte názor na preštartovanie auta v takej zime aká je tu teraz (-20-30°C)?
Myslím, keď nikde nejdete ale necháte bežať motor cca 10 min. Mnoho ľudí to tak robí.
Nenastáva tu skôr opačný efekt, keďže je motor nedostatočne zohriaty? Nebolo by lepšie baterku radšej vybrať (keď viem, že pár dní nikde nepôjdem)?
Ako to robíte vy?
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Nechat bezat motor na mieste nie je prave naoptimalnejsie, najma pre dieslove motory.
Robi to problem turbu a rovnako ja FAB filter sa viac zanasa.
Urcite je lepsie nastartovat a pohnut sa.

Ale vyberat z auta baterku pre auta, ktore maju palubny pocitac, tiez nie je prave najlepsi sposob.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tom_NR tom_NR

tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

"Preštartovanie" kvôli dobitiu batérie je úplná zbytočnosť. Ak by motor stál dlhšiu dobu (viac týždňov), baterka by mala byť mimo auta.
Čo sa týka motora, základom je používať kvalitný olej ,palivo (aditíva) a samozrejme odolnú nemrznúcu zmes. Vyberanie baterky nemá na počítač žiadny negatívny vplyv, akurát potom treba ponastavovať čas, rádio,...
Osobne to riešim tak, že jazdím každý deň.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Závisí to od toho kde to auto je. Ak pri rodinnom dome, tak je to jednoduché, pripojím nabíjačku.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jurivo Pozri príspevok
Neviem kde dať takúto tému, tak som to dal tu.

Motoristi, aký máte názor na preštartovanie auta v takej zime aká je tu teraz (-20-30°C)?
...nemá význam....
Myslím, keď nikde nejdete ale necháte bežať motor cca 10 min. Mnoho ľudí to tak robí.
...zle robia ....málo je ten čas ...
Konkrétne ...predvčerom večer som nenahodil mašinu ...okolo obeda šup na nabíjačku na pár hodín
...a večer ???...jak pohan som nadával , žena ešte viac - z roboty taxíkom musela ...

Nenastáva tu skôr opačný efekt, keďže je motor nedostatočne zohriaty? Nebolo by lepšie baterku radšej vybrať (keď viem, že pár dní nikde nepôjdem)?
...aj tak sa dá ...no ako bolo spomenuté , všetko od znova nastavovať ....záleží od mašiny ....
Ako to robíte vy?
...ja ?...

...zajtra cez káble štartnem a zbehnem na chalupu po druhú batériu , čo mi ostala po totálke ...že na prehadzovanie budem mať ???...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

buchač Pozri príspevok
...ja ?...

...zajtra cez káble štartnem a zbehnem na chalupu po druhú batériu , čo mi ostala po totálke ...že na prehadzovanie budem mať ???...
ja som poriešil dnes. starú som drbol do kufra a novú za 60 evri pod kapotu a mám pokoj
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ivka70 Pozri príspevok
Nechat bezat motor na mieste nie je prave naoptimalnejsie, najma pre dieslove motory.
Robi to problem turbu a rovnako ja FAB filter sa viac zanasa.
Urcite je lepsie nastartovat a pohnut sa.

Ale vyberat z auta baterku pre auta, ktore maju palubny pocitac, tiez nie je prave najlepsi sposob.
čo s tým má turbo pokiaľ viem zapne sa pri určitej rýchlosti...
pri diesely sú dôležite dobré žhaviče, baterka a nafta....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j Pozri príspevok
čo s tým má turbo pokiaľ viem zapne sa pri určitej rýchlosti...
pri diesely sú dôležite dobré žhaviče, baterka a nafta....


....lui , lui .....až mi oči drása .....

...batéria a nie baterka ....

Keď Ťa napojím na batériu , tak Ti oči budú svietiť jak baterka.......či ...???????


...ale s turbom súhlas .......ale iba čiastočne ........
Nie pri rýchlosti , ale pri otáčkach -výkone motora .....
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

10 minút je málo,aspoň hodinu a nie stáť ale jazdiť.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

buchač Pozri príspevok


....lui , lui .....až mi oči drása .....

...batéria a nie baterka ....

Keď Ťa napojím na batériu , tak Ti oči budú svietiť jak baterka.......či ...???????


...ale s turbom súhlas .......ale iba čiastočne ........
Nie pri rýchlosti , ale pri otáčkach -výkone motora .....
Buchi, ale otáčky predsa súvisia s rýchlosťou...či? ale ved bežne že baterka, ved nie tá na videnie
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

lujza.j Pozri príspevok
Buchi, ale otáčky predsa súvisia s rýchlosťou...či? ale ved bežne že baterka, ved nie tá na videnie
Otáčky sa dajú dosiahnuť aj namieste.A rýchlo sa dá ísť aj s nízkymi otáčkami.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

marleau Pozri príspevok
Otáčky sa dajú dosiahnuť aj namieste.A rýchlo sa dá ísť aj s nízkymi otáčkami.
na 6-stke?
hej dajú.... len ja som nemala na mysli "turovanie" na mieste s pedálom 10min na podlahe.... to budú otáčky jak vo formule..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j Pozri príspevok
Buchi, ale otáčky predsa súvisia s rýchlosťou...či? ale ved bežne že baterka, ved nie tá na videnie
...nemusia ....

Predsa rozbehneš auto na tej 3 -ke a potom dáš do 4 -ky .....pri vyšších otáčkach ( od tých povedzme 4.000 až kľudne do 6.000 , záleží od auta ....) sa zopne aj turbo ...
Šmaríš 5 - ku a potom už len udržuješ rýchlosť bez turba ...okolo tých 3.000


...ALE záleží aj od auta ........ja som tie cifry dal podľa môjho .....a aj tak na otáčkomer nepozerám , mám uši ....
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

"Turovať" sa dá aj na nižších otáčkach,veď nie sme pubertiaci,čo sa predvádzajú.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Turbo nezopína-točí sa stále,ale plniaci tlak dosahuje od cca 1800ot/min
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

buchač Pozri príspevok
...nemusia ....

Predsa rozbehneš auto na tej 3 -ke a potom dáš do 4 -ky .....pri vyšších otáčkach ( od tých povedzme 4.000 až kľudne do 6.000 , záleží od auta ....) sa zopne aj turbo ...
Šmaríš 5 - ku a potom už len udržuješ rýchlosť bez turba ...okolo tých 3.000
Turbo sa toci stale, aj pri volnobehu, akurat nema svoje pozadovane otacky na najvyssi zatah.
Turbo citit cca od 1200-1300ot, zalezi od motora.
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

ivka70 Pozri príspevok
Nechat bezat motor na mieste nie je prave naoptimalnejsie, najma pre dieslove motory.
Robi to problem turbu a rovnako ja FAB filter sa viac zanasa.
Urcite je lepsie nastartovat a pohnut sa.

Ale vyberat z auta baterku pre auta, ktore maju palubny pocitac, tiez nie je prave najlepsi sposob.
Je to FAP alebo DPF filter. Pri naftovych motoroch je idealne nechat bezat motor po nastartovani aspon 10-15sekund, aby sa stihlo premazat turbo, nakolko po nastartovani nie je este dobre premazane a po chvilke olej natlaci do turba aby spravne mazalo.
0 0
spire011 spire011

spire011 je offline (nepripojený) spire011

Naco je dobre zohrievanie auta pred startom? Predsa oskrabem, sadnem, nastartujem, odchadzam. Auto je spociatku stuhnute, ale po 3 minutach jazdy uz nebadat ani naznak zamrznutia. Nevytacam, pomaly zohrievam.. .Kdezto nechat ho bezat naprazdno trebars pred panelakom (co je vlastne aj zakazane)... no nevidim v tom zmysel. Jedine pre vlastnu pohodu, ze ked sadnem do auta po 10 minutach oskrabavania, tak je uz motor teply a mozem si zakurit... ale vsade sa pise, ze to jednoducho v mensej alebo vacsej miere autu skodi. Nehovoriac o tom, ze po nastartovani zamrznuteho motoru je spotreba na urovni 2,5L/h, t. j. asi 4 deci benzinu za 10 minut statia.. no sorry, ale to radsej tie 4 deci benzinu spotrebujem cestou do mesta a ovela uzitocnejsie ako statim pred barakom
Naposledy upravil spire011 : 05.02.12 at 23:02
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...benzín nie je nafta ......
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

spire011 Pozri príspevok
Naco je dobre zohrievanie auta pred startom? Predsa oskrabem, sadnem, nastartujem, odchadzam. Auto je spociatku stuhnute, ale po 3 minutach jazdy uz nebadat ani naznak zamrznutia. Nevytacam, pomaly zohrievam.. .Kdezto nechat ho bezat naprazdno trebars pred panelakom (co je vlastne aj zakazane)... no nevidim v tom zmysel. Jedine pre vlastnu pohodu, ze ked sadnem do auta po 10 minutach oskrabavania, tak je uz motor teply a mozem si zakurit... ale vsade sa pise, ze to jednoducho v mensej alebo vacsej miere autu skodi. Nehovoriac o tom, ze po nastartovani zamrznuteho motoru je spotreba na urovni 2,5L/h, t. j. asi 4 deci benzinu za 10 minut statia.. no sorry, ale to radsej tie 4 deci benzinu spotrebujem cestou do mesta a ovela uzitocnejsie ako statim pred barakom
Šak preto,prečo iné......

Motoru škodí práve tých niekoľko desiatok sekund po naštartovaní pokým sa premaže a dostane sa aspoň na hranicu prevádzkovej teploty.

Najradšej som ked vidím typka ako sadne do studeneho auta a ihned ako naštartuje vyrazí do premávky...

Potom sa čuduje ked motor po 150 000 km je vylágrovaný a potrebuje GO.
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

spire011 Pozri príspevok
no sorry, ale to radsej tie 4 deci benzinu spotrebujem cestou do mesta a ovela uzitocnejsie ako statim pred barakom
Keby som to mal tak prepocitavat, tak radsej jazdim MHD.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať