Zavrieť

Porady

vlastný príjem manželky

Ak mala manželka zamestnanca vyplácané materské je to jej vlatný príjem. Ak sa jedná o materské za december 2011 vyplácané pozadu v januári 2012 započítava sa do vlastného príjmu v roku 2011 alebo až v roku 2012?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ester plus Pozri príspevok
    Ak mala manželka zamestnanca vyplácané materské je to jej vlatný príjem. Ak sa jedná o materské za december 2011 vyplácané pozadu v januári 2012 započítava sa do vlastného príjmu v roku 2011 alebo až v roku 2012?
    2012.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ester plus Pozri príspevok
    Ja sa len zamýšľam nad tým, že v oboch prípadoch ide o čiastku za obdobie 2011 vyplácanú pozadu a jedná sa ráta za príjem roku 2011 a druhá za príjem 2012. Má to nejakú oporu v zákone?
    Má, pozri Zákon o dani z príjmov. Príjmy zo ZČ za dec., vyplatené v január,i sa počítajú do príjmov predch. roka.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ester plus Pozri príspevok
    A ak mám aj potvrdenie od zamestnávateľa manželky, že mala v decembri 2011 príjem na dohodu a ten jej bol vyplatený v januári 2012 tak je to príjem ktorého roku?
    Ten patrí do roka 2011. AK upatňuješ NČ na manželku, musíš od NČ odpočítať materské aj dohody.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nuž zákon hovorí o tom, ktoré príjmy nepatria do príjmu manželky pozri napr http://www.porada.sk/t185527-p3-dano...ml#post1989299
    Z toho vyplýva - že ostatné patria ...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    majkamala Pozri príspevok
    Veď to, že som si prečítala niekoľko porád aj zákon, ale stále si nie som istá, tie zákony sú tak úžasne písané, mne to tak vychádza, že aj tá suma ide manželke do príjmu, len som si to chcela overiť. Ďakujem
    Ak ten príjem, ktorý máš( nemocenské) nenájdeš medzi príjmami, ktoré sa nezapočítavajú, je jasné, že ten tvoj aj ostatné, nenájdené, sa už musia započítať. Čo je na tom nejasného?
    Naposledy upravil Tweety : 28.02.12 at 14:44

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    A ak mám aj potvrdenie od zamestnávateľa manželky, že mala v decembri 2011 príjem na dohodu a ten jej bol vyplatený v januári 2012 tak je to príjem ktorého roku?

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Ja sa len zamýšľam nad tým, že v oboch prípadoch ide o čiastku za obdobie 2011 vyplácanú pozadu a jedná sa ráta za príjem roku 2011 a druhá za príjem 2012. Má to nejakú oporu v zákone?

    alohamercy je offline (nepripojený) alohamercy

    alohamercy
    Zdravim, moze si SZCO uplatnit NCZD na manzelku, ak pracovla 6 mesiacov a DP za nu podal zamestnavatel?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    alohamercy Pozri príspevok
    Zdravim, moze si SZCO uplatnit NCZD na manzelku, ak pracovla 6 mesiacov a DP za nu podal zamestnavatel?
    Uplatnenie NČZD na manželku nijako nesúvisí s jej DP. Môže si uplatniť rozdiel medzi ročnou NČZD a hrubým príjmom, zníženým o zaplatené poistné.

    kunecka je offline (nepripojený) kunecka

    kunecka
    Ahojte, zaujimalo by ma, ci sa do vlastneho prijmu manzelky musia zaratat aj uroky na beznom, resp. sporiacom ucte. Vychadza mi to, ze ano, ale staci, ked si to zratam podla vypisov, alebo treba aj nejake potvrdenie?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    monia781 Pozri príspevok
    Ja si myslím, že nemá zarátať úroky, lebo už sú zdanené zrážkovou daňou.
    Ako to súvisí s uplatnením NČZD na manželku a jej vlastnými príjmami ?

    majkamala je offline (nepripojený) majkamala

    majkamala
    predpokladám, že aj PN za 12/2011 vyplatená v 01/2012 ide do vlastného príjmu manželky za r. 2012?

    Čo ak manželka bola oprávnenou osobou po poručiteľovi, ide aj suma, ktorá jej bola vyplatená do vlastného príjmu manželky?

    Ďakujem

    majkamala je offline (nepripojený) majkamala

    majkamala
    Katy a R Pozri príspevok
    Nuž zákon hovorí o tom, ktoré príjmy nepatria do príjmu manželky pozri napr http://www.porada.sk/t185527-p3-dano...ml#post1989299
    Z toho vyplýva - že ostatné patria ...
    Veď to, že som si prečítala niekoľko porád aj zákon, ale stále si nie som istá, tie zákony sú tak úžasne písané, mne to tak vychádza, že aj tá suma ide manželke do príjmu, len som si to chcela overiť. Ďakujem

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Dobrý večer prejam,

    poprosím Vás o radu, mám daňovníka, ktorý si chce uplatniť NČZD na manželku, ktorá je invalidnou dôchodkyňou. Poberá peňažný príspevok na osobnú asistenciu a má osobného asistenta, ktorému tento príspevok v plnej výške vypláca. T.j. asistent si tento príspevok zdaňuje v daňovom priznaní. Moja otázka: zahrňuje sa tento príspevok do príjmov manželky, napriek tomu, že je v plnej výške vyplatený osobnému asistentovi?
    Vopred Ďakujem.

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    kn-alka Pozri príspevok
    Dobrý večer prejam,

    poprosím Vás o radu, mám daňovníka, ktorý si chce uplatniť NČZD na manželku, ktorá je invalidnou dôchodkyňou. Poberá peňažný príspevok na osobnú asistenciu a má osobného asistenta, ktorému tento príspevok v plnej výške vypláca. T.j. asistent si tento príspevok zdaňuje v daňovom priznaní. Moja otázka: zahrňuje sa tento príspevok do príjmov manželky, napriek tomu, že je v plnej výške vyplatený osobnému asistentovi?
    Vopred Ďakujem.
    posúvam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.