Zavrieť

Porady

čo do kolónky SK NACE

Potrebovala by som poradiť, čo dať do tejto kolónky. Hladám niekde tie kódy a nemôžem to nájsť.Priateľ má živnosť zámočníctvo, potom si pridával živnosť na dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov, terajší príjem má len zámočníctvo. Poraďte mi, aký kód tam dať.

ďakujem za radu.
Usporiadat
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

ja som našla toto - 25.62 Obrábanie
nič iné k tomu neviem nájsť, stiahla som so stránky štatist. úradu klasifikáciu SK NACE aj s vysvetl. a nič.
0 0
majka79 majka79

majka79 je offline (nepripojený) majka79

veď práveže ani ja neviem aký kód tam mám dať, keď zámočníctvo nieje
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

na tom linku mi dáva u niektorých živností samé nezmysly alebo žeby zvárač patril podľa SK NACE do stavebných činností? a teda aj zvárač?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Zužu Pozri príspevok
na tom linku mi dáva u niektorých živností samé nezmysly alebo žeby zvárač patril podľa SK NACE do stavebných činností? a teda aj zvárač?
je to oficiálna stránka ŠÚ...takže netuším, ja som to tam nedávala....myslím, že keď to tam niekto zadáva, tak si vyberie niečo, čo sa mu hodí zo živností, ktoré má ten-ktorý subjekt a tak je to aj uvedené. Keď chceš reklamovať, obráť sa na ŠÚ...
0 0
majka79 majka79

majka79 je offline (nepripojený) majka79

ďakujem, tak našlo mi tam podla IČA že výroba zámkov a pántov, to dať aj ako hlavnú činnosť?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

majka79 Pozri príspevok
ďakujem, tak našlo mi tam podla IČA že výroba zámkov a pántov, to dať aj ako hlavnú činnosť?
áno
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

veď práve, že ti vyhodí jeden kód a ten nesedí na tú danú živnosť podnikateľa, nereklamujem ..... , len neviem kde ich zaradiť, ale to je môj problém. niečo zmenia a kopec čiiností tam nie je jasne zadefinovaná.
0 0
majka79 majka79

majka79 je offline (nepripojený) majka79

aj keď on nič také nerobí, len zvára?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

pozri aj tu: http://app.statistics.sk/wmetis/klas...?lang=sk&cID=1

ku SK NACE: 43.32 Stolárske práce je priradene OKEC: 45.42 Stolárske a zámočnícke práce
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

ja nesúhlasím, že zámočník 25.72 Výroba zámkov a pántov

Táto trieda zahŕňa:
- výrobu visiacich zámkov, zámkov, kľúčov, pántov a podobných výrobkov, železiarskeho tovaru na stavby, nábytok, vozidlá

veď zámočník robí úplne niečo iné ....

0 0
majka79 majka79

majka79 je offline (nepripojený) majka79

lenže mne ten kód našlo podľa IČA na tej stránke, čiže neviem, či tam dať to alebo zmeniť na niečo iné. Tu keď zadáte IČO tak Vám vyhodí ten kód http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Zužu Pozri príspevok
na tom linku mi dáva u niektorých živností samé nezmysly alebo žeby zvárač patril podľa SK NACE do stavebných činností? a teda aj zvárač?
ja si pamatam, ze mi doslo tlacivo od statistickeho uradu a sama som urcila SK NACE - mam 17 zivnosti , mozno ked subjekt nereagoval, uradnik priradil poldla ZL
0 0
majka79 majka79

majka79 je offline (nepripojený) majka79

Lenže nám žiadne tlačivo neprišlo a teraz neviem, aký kód tam dať, či dať tie stolárske a zámočnícke práce,alebo dať to, čo mi vyhodí na stránke podľa IČA.
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Vám vyhodilo aj kód klasifikácie na tom linku? Lebo mne nie, iba názov a sídlo organizácie....
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ja som to skúšala podľa IČA a ostala som zhrozená. Lebo SZCO vykonáva murárstvo a podľa iča mu vyšlo SK NACE Pilovanie a hoblovanie dreva - a veĎ to nemá zapísané ani v ZL. Takže sú to riadne nezmysly. A treba vychádzať z tohto http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=3193
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Toto je prehľadnejšie http://www.statistics.sk/pls/wregis/ciselniky?kc=5205
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

AdaMtiM Pozri príspevok
Vám vyhodilo aj kód klasifikácie na tom linku? Lebo mne nie, iba názov a sídlo organizácie....
klikni na ICO dostanes podrobnejsie udaje
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Zužu Pozri príspevok
ja nesúhlasím, že zámočník25.72 Výroba zámkov a pántov

Táto trieda zahŕňa:
- výrobu visiacich zámkov, zámkov, kľúčov, pántov a podobných výrobkov, železiarskeho tovaru na stavby, nábytok, vozidlá

veď zámočník robí úplne niečo iné ....
Podľa mňa je to 25.62 - obrábanie, kde aj zváranie, rezanie, brúsenie,pálenie patri
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať