Zavrieť

Porady

odpočitateľná položka 2012

Prosím súrne, aká je na tento rok odpočiteľná položka na daňovníka? Na internete som už našla toľko čísel, len teraz neviem, ktoré je to správne::
Usporiadat
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

kimart Pozri príspevok
Prosím súrne, aká je na tento rok odpočiteľná položka na daňovníka? Na internete som už našla toľko čísel, len teraz neviem, ktoré je to správne::
3644,74 €
1 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

katka50 Pozri príspevok
3644,74 €
A prečo je potom v tlačive DP uvedená suma 3559,30 eur?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Podávaš DP za rok 2012?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

3559,30 je NČZD r.2011
3644,74 je NČZD r.2012
1 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

rok 2011.......... 3559,30
rok 2012 ......... 3644,74
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nella_2 Pozri príspevok
A prečo je potom v tlačive DP uvedená suma 3559,30 eur?
nenapísala si, či robíš DP za rok 2011 alebo výplaty za mesiac január 2012.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

veronikasad Pozri príspevok
nenapísala si, či robíš DP za rok 2011 alebo výplaty za mesiac január 2012.
Aha pardon - DP za rok 2011
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ahojte ,
prosím Vás o radu pri podaní DP 2012. Ide o otca ktorý zomrel v septembri 2012 , mám jeho potvrdenie o príjme ale neviem ako mám postupovať.Je tu uvedená NČZD 2733,48 € , ale pokiaľ viem tak NČZD 2012 je 3644,74 € ktoré je správne v tomto prípade ?
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

majernikova Pozri príspevok
Ahojte ,
prosím Vás o radu pri podaní DP 2012. Ide o otca ktorý zomrel v septembri 2012 , mám jeho potvrdenie o príjme ale neviem ako mám postupovať.Je tu uvedená NČZD 2733,48 € , ale pokiaľ viem tak NČZD 2012 je 3644,74 € ktoré je správne v tomto prípade ?
Ďakujem
Uplatníš ročnú NČZD. V potvrdení je len suma, ktorá sa mu uplatnila do uvedeného dátumu.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ďakujem
0 0
miska31 miska31

miska31 je offline (nepripojený) miska31

Dobrý deň. Má nárok v daňovom priznaní na odpočítateľnú položku (celú 3644,74 €) aj dohodár, ktorý pracoval len tri mesiace? Vrátia mu daň, ktorú mu zrazili ak v potvrdení od zamestnávateľa nie je v riadku 06 uvedená žiadna nezdaniteľná časť na daňovníka? Ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

miska31 Pozri príspevok
Dobrý deň. Má nárok v daňovom priznaní na odpočítateľnú položku (celú 3644,74 €) aj dohodár, ktorý pracoval len tri mesiace? Vrátia mu daň, ktorú mu zrazili ak v potvrdení od zamestnávateľa nie je v riadku 06 uvedená žiadna nezdaniteľná časť na daňovníka? Ďakujem
áno má nárok na celú...
v riadku 06 sa neuviedla, pretože daný dohodár nepožiadal o nčzd zamestnávateľa, preto je tam o, resp. nič....
1 0
miska31 miska31

miska31 je offline (nepripojený) miska31

Môžte mi prosím ešte vysvetliť toto: brat je študent a pracoval na dohodu, platil preddavky a teraz mu tú daň vrátia. mama pracuje na polovičný úväzok a zarobí cca 200 € za mesiac v hrubom - ona ale podľa potvrdenia nemala preddavky zrazené žiadne.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

miska31 Pozri príspevok
Môžte mi prosím ešte vysvetliť toto: brat je študent a pracoval na dohodu, platil preddavky a teraz mu tú daň vrátia. mama pracuje na polovičný úväzok a zarobí cca 200 € za mesiac v hrubom - ona ale podľa potvrdenia nemala preddavky zrazené žiadne.
ak by mala preddavky zrazené, mesačne by dostávala iba almužnu.....mama si uplatňovala mesačne nčzd, brat si ju neuplatňoval
1 0
wonderka39 wonderka39

wonderka39 je offline (nepripojený) wonderka39

Prosím Vás, keď má zamestnanec u jedného zamestnávateľa uzatvorenú aj dohodu o pracovnej činnosti aj dohodu o vykonaní práce - môže si uplatniť odpočítaľnú položku v jednom mesiace na obidve tieto dohody?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

wonderka39 Pozri príspevok
Prosím Vás, keď má zamestnanec u jedného zamestnávateľa uzatvorenú aj dohodu o pracovnej činnosti aj dohodu o vykonaní práce - môže si uplatniť odpočítaľnú položku v jednom mesiace na obidve tieto dohody?
Nie, nemôže.
0 0
martae martae

martae je offline (nepripojený) martae

Môžem u študenta, ktorý začal pracovať od 1.6,2013 uplatniť celú odpočitateľnú položku ? Vychádza mi pri tom veľký preplatok. Ďakujem.
0 0
martae martae

martae je offline (nepripojený) martae

Opravujem, termín mal byť samozredjme 1.6.2012.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

áno, celú ročnú 3644.74 €
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

martae Pozri príspevok
Môžem u študenta, ktorý začal pracovať od 1.6,2013 uplatniť celú odpočitateľnú položku ? Vychádza mi pri tom veľký preplatok. Ďakujem.
Každý daňovník (s výnimkou poberatelov SD, PSD a VD a tzv. milionárskej dane) - si môže uplatniť ročnú NČZD bez ohladu na počet mesiacov poberania zdanitelného príjmu.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať