Zavrieť

Porady

výpočet odvodov na Sociálnu poisťovňu od 1.7.2012

MIlí poraďáci,

prosím Vás pekne o radu. Aj keď sa možno téma opakuje, ospravedlňujem sa.
Ako vyrátam koľko bude povinné poistné na Sociálnu poisťovňu u SzČO, kt. má príjem za rok 2011 zo živnosti vo výške 17329,49 €, výdavky 7208,16 €. Počet mesiacov podnikania je 7 (od 1.6.2011).

Ďakujem pekne za rady.
Usporiadat
szivics szivics

szivics je offline (nepripojený) szivics

žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac
boban Pozri príspevok
MIlí poraďáci,

prosím Vás pekne o radu. Aj keď sa možno téma opakuje, ospravedlňujem sa.
Ako vyrátam koľko bude povinné poistné na Sociálnu poisťovňu u SzČO, kt. má príjem za rok 2011 zo živnosti vo výške 17329,49 €, výdavky 7208,16 €. Počet mesiacov podnikania je 7 (od 1.6.2011).

Ďakujem pekne za rady.
Zjednodušený vzorec na výpočet vymeriavacieho základu je:
Základ dane /2 / počet mesiacov podnikania v predchádzajúcom roku
teda (17329,49-7208,16)/2/7=722,95€
Celkové poistné bude 239,64€
1 0
nurka nurka

nurka je offline (nepripojený) nurka

mamina,ktorá sa príliš rýchlo ponáhľala do práce ...viac
boban Pozri príspevok
MIlí poraďáci,

prosím Vás pekne o radu. Aj keď sa možno téma opakuje, ospravedlňujem sa.
Ako vyrátam koľko bude povinné poistné na Sociálnu poisťovňu u SzČO, kt. má príjem za rok 2011 zo živnosti vo výške 17329,49 €, výdavky 7208,16 €. Počet mesiacov podnikania je 7 (od 1.6.2011).

Ďakujem pekne za rady.
kalkulacku pre vypocet najdes aj na strankach socialnej poistovne. mne urobili vypocet priamo v poistovni, ked som ich poziadala.
1 0
boban boban

boban je offline (nepripojený) boban

Ďakujem krásne szivics.
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

Poraďáci prosím Vás, ja mám opačný prípad.

SZČO platí odvody do SP z príjmu za r. 2010.

V r. 2011 ale príjem zo živnosti bol 800e, vykázal stratu, čiže základ dane zo živnosti 0,-€ (podnikanie 12 mesiacov, súčasne je aj zamestnanec), aké odvody do SP bude platiť od 1.7.2012?
Musí platiť minimum alebo sa môže odhlásiť a nemusí platiť nič?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nebude mať povinnosť.....ale podaj DP do 02042012, ak by si ho podala v neskoršom termíne, povinnosť neplatiť by bola pre neho od 01 10 2012
1 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

Mila123 Pozri príspevok
nebude mať povinnosť.....ale podaj DP do 02042012, ak by si ho podala v neskoršom termíne, povinnosť neplatiť by bola pre neho od 01 10 2012
ďakujem za odpoveď.
DP už mám hotové, podám ho v termíne...

SP má na svojej stránke uvedenú kalkulačku platenia odvodov len z príjmu za r. 2010, tak som si nebola istá, či musí platiť aj po 1.7.2012 alebo nie...

takže stačí ak sa k 30.6.2012 odhlási zo SP? posledné odvody (z príjmu za r. 2010) uhradí za jún 2012 do 8.7.0012?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

3 x áno
0 0
IKA K IKA K

IKA K je offline (nepripojený) IKA K

Základ dane pre výpočet VZ poistného sa berie znížený, alebo neznížený o odvody do SP a ZP ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

IKA K Pozri príspevok
Základ dane pre výpočet VZ poistného sa berie znížený, alebo neznížený o odvody do SP a ZP ?
Do SP znížený, do ZP sa zaplatené poistné na zdr.poistenie pripočítava k základu dane.
0 0
IKA K IKA K

IKA K je offline (nepripojený) IKA K

Základ dane pre výpočet VZ poistného do zdravot.poisťovne sa berie neznížený o odvody do ZP, platí to aj pri určení VZ pre výpočet odvodov do SP?
0 0
IKA K IKA K

IKA K je offline (nepripojený) IKA K

veronikasad Pozri príspevok
Do SP znížený, do ZP sa zaplatené poistné na zdr.poistenie pripočítava k základu dane.
Ďakujem za pohotovú odpoveď. Prišla skôr, ako som otázku doplnila.
0 0
marika. marika.

marika. je offline (nepripojený) marika.

Ahojte milý poraďáci mám podobný problém: chlapík je zamestnaný tu je čzd-7893,77 , no zároveň je aj szčo tu je čzd-1093,67 eur a moja otázka znie: pre výpočet odvodov do SP sa berie ČZD aj zo zamestnania aj zo szčo?
ide mi o to aby som vedela či bude v roku 2012 platiť zvýšené odvody.

vopred Vám ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marika. Pozri príspevok
Ahojte milý poraďáci mám podobný problém: chlapík je zamestnaný tu je čzd-7893,77 , no zároveň je aj szčo tu je čzd-1093,67 eur a moja otázka znie: pre výpočet odvodov do SP sa berie ČZD aj zo zamestnania aj zo szčo?
ide mi o to aby som vedela či bude v roku 2012 platiť zvýšené odvody.

vopred Vám ďakujem
aké príjmy=tržby mal v roku 2011 ako SZČO ? Koľko mesiacov podnikal ?
0 0
marika. marika.

marika. je offline (nepripojený) marika.

5139,16
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marika. Pozri príspevok
5139,16
Prekročil príjem pre povinnú registráciu SZČO, preto aj keď je poistený zo zamestnania bude platitelom odvodov aj zo živnosti. Vzhľadom na výšku základu dane - odvody ako SZČO bude platiť z minima (ak podnikal celý rok)
0 0
marika. marika.

marika. je offline (nepripojený) marika.

veronikasad Pozri príspevok
Prekročil príjem pre povinnú registráciu SZČO, preto aj keď je poistený zo zamestnania bude platitelom odvodov aj zo živnosti. Vzhľadom na výšku základu dane - odvody ako SZČO bude platiť z minima (ak podnikal celý rok)
áno podnikal celý rok a on je povinným platcom už aj v roku 2011 len som nevedela či sa ráta čzd aj zo zamestnania aby mu zo živnosti nevybehli zvýšené odvody.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marika. Pozri príspevok
áno podnikal celý rok a on je povinným platcom už aj v roku 2011 len som nevedela či sa ráta čzd aj zo zamestnania aby mu zo živnosti nevybehli zvýšené odvody.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
príjem zo zamestnania nemá vplyv na výpočet odvodov
0 0
marika. marika.

marika. je offline (nepripojený) marika.

OK ďakujem veľmi pekne
0 0
marika. marika.

marika. je offline (nepripojený) marika.

Ahojte poraďáci už som zúfalá ešte sa chcem opýtať keď mal príjem 1800,- eur výdavok 420,- eur a živnosť mal iba 2 mesiace momentálne ju má zrušenú a keď obnoví živnosť v akej výške by mal mať odvody do Soc.poisťovne?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marika. Pozri príspevok
Ahojte poraďáci ešte sa chcem opýtať keď mal príjem 1800,- eur výdavok 420,- eur a živnosť mal iba 2 mesiace momentálne ju má zrušenú a keď obnoví živnosť v akej výške by mal mať odvody do Soc.poisťovne?
v žiadnej, nevznikne povinná registrácia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať