Zavrieť

Porady

Má niekto skúsenosti s operovaním nosnej prepážky?

Ahojte, asi pred dvoma týždňami som bola u lekárky z dôvodu zapálených dutín , následne nato mi dala antibiotiká , ktoré som užívala 10 dní, ale po doužívaní celého balenia ma dutiny neprestali bolieť. Preto ma moja obvodná lekárka poslala na ORL, lekárka v ORL ambulancii mi doporučila operovať nosnú prepážku, pretože ju mám krivú do ľavej strany a ťažko sa mi dýcha nosom. Chcem sa spýtať či už má s tým niekto skúsenosť a či môže táto krivá nosná prepážka spôsobovať aj zápaly prínosových dutín, alebo bolesti v tej oblasti? veľmi pekne ďakujem za odpovede :-) Bea
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ja osobne nie..ale môj muž mal...roky sa operácii bránil. Nemal ani zápal dutín, ani bolesti. Jednoducho už tak zle dýchal, smrkal, že bol sám z toho nervózny , navyše v noci chrápal ....ráno mal vyschnuté hrdlo a stále cmúľal niečo od bolesti hrdla..a bolo to v dôsledku tej krivej prepážky. A potom sa odhodlal a nechal si ju opraviť v B.Bystrici. Pri operácii mu zistili a tiež vyoperovali nosové polypy.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    dobrú skúsenosť ti napísala Danielka. všetko je asi o tom že koľko dokážeme obmedzenie tolerovať .moj brat /34/ má hodne krivú prepážku, ako dieťa bol hospitalizovaný a zdrav. personálu vypadol s postieľky /zistené neskôr/ ale operovať sa odmieta dať je dosť často na kvapkách do nosa. ja mám tiež, ale zatiaľ ma to neruší.
    DanielaSL Presne tak môj muž, kvapky už kvapkal nepretržite....čo teda tiež nie je nič moc.
    lujza.j od kvapiek do nosa sa vytvára závislosť
    akeber nosné polypy a operácia nosnej prepážky je veľký rozdiel , polypy sa vyštiknú& vyrežú a nosná prepážka sa narovnáva vysekaním chrupavky alebo kosti

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    Kolega sa dal operovať a povedal nikdy viac. Naďalej je na kvapkách. Ja osobne mám tiež krivú prepážku, ale operovať sa nedám ani náhodou.

    akeber je offline (nepripojený) akeber

    žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac akeber
    Môjmu manželovi operovali pred 3 rok. za sťažené dýchanie a chrápanie ,vôbec mu to nepomohlo, dýcha sa mu tak isto a aj chrápe,,,, povedal že nikdy viac je to veľmi nepríjemná , bolestivá operácia & sekajú kosť. Mne to robili ako dieťaťu viac krát v rámci plastických operácií a keď že som ráštepová ( ráštep podnebia ) neuspali ma a robili mi to lokálne . Pripomínalo mi to ( operácia )ako keď sme sa učili na hodine dejepisu o mučení a inkvizícii . Navyše pán profesor čo ma operoval mal pri sebe medikov a každý úkon im vysvetľoval .Nenávidela som ho za to , ale čo už bola som len dieťa( operácia mu trvala 3 hodiny ). Ale sa mu to vypomstilo , s tým čo som mala v nose a krv ktorá ma šteklila som si kýchla . Všetko vyletelo von a pán profesor vyzeral ako Drakula (všetci sa rehotali , len mne do smiechu nebolo ). Keď som mala 15 r. mala som ísť na už štvrtú operáciu narovnanie nosnej prepážky , rázne som odmietla a žijem,tu som a mám nezabudnutelné zážitky s pánom profesorom ORL.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Môj muž to mal robené v narkóze, teda nič nevedel a keď sa zobudil bol fit. Asi si treba vybrať pracovisko, kde to vedia urobiť tak, aby pacient na to v zlom nespomínal. Bol v B.Bystrici, doporučila mu to známa, ktorá mala tiež krivú prepážku a okrem toho aj nie práve najkrajší nos. Pri operácii prepážky jej ten nos krásne opravili...A taktiež hovorila, že to nebolo niečo čo sa nedá vydržať. No neviem.... žiť s tým, že celý život som o kvapkách do nosa...neviem..asi by som tak nežila a radšej si to dala opraviť.

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Zdravím. Ja mám problémy s dutinami už 15 rokov a vlastne aj s prieduškami. U mňa sú sliznice stále zahlienené, čo upcháva dýchacie cesty. Pochodila som už všetko možné. Prvá moja takáto operácia bola vo VLN v Košiciach- hneď mi doporučili operovať prepážku, lebo som ju mala vybočenú. Možno to trocha pomohlo, no ja som bola ešte viac krát na operáciach dutín, plastika a vlastne celé čistenie a vybratie polypov. Mojím najlepším liekom je stále vincentka - výplachy a inhalácie. Kvapky používam málo, len ničia sliznicu, ako alergička mám inhalačné kortikoidy /awamys/. Občas mávam problémy, no je to o tom , že musím stále čistiť dutiny a nezanedbať to, pokiaľ sa dá, sliznice mám stále zhrubnuté . Je to individuálne. Môj názor je , že pokiaľ človeku vybočená prepážka nerobí problémy, netreba to riešiť iba kontrolovať, aby tam neboli polypy alebo iné. Treba sa poradiť s viacerými odborníkmi. V poslednom čase tieto operácie sú už na celkom inej úrovni, ak je dobrá technika a odborník. Tie kvapky do nosa neustále je podľa mňa len zlozvyk, ktorý sa ťažko odstraňuje. Treba skúšať, čo pomôže- ovzdušie, vlhkosť, inhalácie, otužovanie.....

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    daj si to operovať, ak ti to lekár radí tak áno, zle by ti neradil.
    čo som sa pýtala ľudí čo si to dali operovať všetci si to chvália... a kam chodíš na ORL?

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    daj si to operovať, myslím si,že ti to pomôže.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.