Zavrieť

Porady

Mobil "spod ruky"

Ahojte poraďáci,
vedel by niekto poradiť na čo si dávať pozor pri kúpe mobilu spod ruky.
Aky je rozdiel medzi mobilmi z akcii (telekom, orange, O2...) a mobilmi kupovanými v klasických kamenných obchodoch?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Aj operátori sú v podstate kamenný obchod... tam je rozdiel akurát tak v cene.

    Spod ruky by som nekupovala, nikdy nevieš, ako s ním predošlý majiteľ narábal, resp. aké má dôvody na jeho predaj.

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Ja zas mám celkom dobré skúsenosti s mobilmy z druhej ruky. Mal/mám takéto doma dva. (Asus P535 a iPhohe 4). Oba telefóny ale boli v kompletnom balení s pôvodnými dokladmy o kúpe a v oboch prípadoch ešte stále som mal niekoľko mesiacov z dvojročnej záruky...

    Samozrejme v opticky perfektnom stave. Len vzdy to chcelo niekde vycestovať a dohodnúť si stretnutie a telefón si poriadne pozrieť. Hlavne poriadne overiť, či povodný majiteľ zrušil všetky bezpečnostné kódy, prípadne ich nastavil na pôvodné továrenské nastavenia.. Aby mu telefón neposielal hlášky o zmene SIM a lokalizovanie polohy telefónu...

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    AlaNR Pozri príspevok
    Aj operátori sú v podstate kamenný obchod... tam je rozdiel akurát tak v cene.

    Spod ruky by som nekupovala, nikdy nevieš, ako s ním predošlý majiteľ narábal, resp. aké má dôvody na jeho predaj.
    rozdiel nie je len v cene, ale aj v roznych upravach software, a neviem ci je to stale tak, ale volakedy davali mobilni operatori aj svoje logo na kryt mobilu

    pioter007 je offline (nepripojený) pioter007

    pioter007
    tak od operátorov nieje nejaký problém síce dávajú na kryt logo ale to sa po čase stratí (zošúcha) momentálne mám mobil zakúpený v telekome (v hotovosti) dali mi odblokovací kód aby som si tam mohol dať aj iné sim ako telekom. mal som raz telefón aj z bazáru ale tiež nebol s ním problém - doteraz funguje - už ho používala asi celá rodina ( je síce poriadne starý ale zatial drží v pohode) - jediný problém je batéria ktorá sa pomerne rýchlo vybije. Ja osobne neviem či by som si kúpil v súčastnosti používaný mobil keďže teraz mob. telefón vydrží 2, 3 roky a už je na vyhodenie...
    Záleží na okolnostiach kúpy - ak nájdeš málo používaný (v záruke) a za slušnú cenu tak by som ho možno aj bral

    pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

    pavol36
    Kupovať mobil spod ruky je jedna veľká romantika - nikdy nevieš, kedy ti na dvere zazvonia policajti a ty budeš musieť ten mobil ako vec dôležitú pre trestné konanie vydať v zmysle Trestného poriadku, pretože sa zistí, že práve táto mašinka bola napr. pred pol rokom ukradnutá na opačnom konci republiky... A peniaze ti nikto nikdy nevráti.
    Dobrá rada - bez papierov nekupuj ani náhodou. A s papiermi? Takých sa dá vyrobiť...

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    A ešte sa može stať že Ťa nájde majiteľ toho spod ruky a vyfasuješ spak ruky.

    pioter007 je offline (nepripojený) pioter007

    pioter007
    kopretinka Pozri príspevok
    akciový mobil od operátora je viazaný na daného operátora,mobil z obchodu je voľný,čiže tam môžeš dať simku hocijakú.
    to áno ale ak si ho kúpiš od operátora v hotovosti tak ti dajú odblokovacie kódy

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    pioter007 Pozri príspevok
    to áno ale ak si ho kúpiš od operátora v hotovosti tak ti dajú odblokovacie kódy
    ale on sa pýtal na akciový,a taký je viazaný na akciu,čiže nedostaneš kód

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Nie každý, chce iného obabrať. Ja mám toľko prístrojov , že neviem čo s nimi, tak to poslednú dobu riešim tak, že dám prístroj odblokovať ( pretože odblokovacie kódy som nedostala - a brala som telefóny nedávno) a dám vnukovi, nech si ho predá .
    Záruka je tam na celé 2 roky a telefón, keby nebol na odblokovaní tak je ešte aj originál zabalený.
    Zaujímavé, že píšete o odblokovacích kódoch - ja mám 2 operátorov a nikde som tieto kódy nedostala, zato mám potvrdenku s včerajším dátumom na sumu 3,98 za odblokovanie. Dokonca ho museli odblokovať až v 40 km vzdialenom meste, pretože to robia iba v " podnikových " predajniach.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    pavol36 Pozri príspevok
    Kupovať mobil spod ruky je jedna veľká romantika - nikdy nevieš, kedy ti na dvere zazvonia policajti a ty budeš musieť ten mobil ako vec dôležitú pre trestné konanie vydať v zmysle Trestného poriadku, pretože sa zistí, že práve táto mašinka bola napr. pred pol rokom ukradnutá na opačnom konci republiky... A peniaze ti nikto nikdy nevráti.
    Dobrá rada - bez papierov nekupuj ani náhodou. A s papiermi? Takých sa dá vyrobiť...
    Rád by som sa spýtal tých, čo tu zatracujú kúpu použitého telefónu: Čo robíte so svojimi starými telefónmi? Keď si kúpite nový, ten starý potom zahodíte? Alebo ten mobil používate kým funguje a potom ho vyhodíte? Nikdy ste nepredali na inzerát svoj mobil?

    Ja som kúpil nejeden mobil na inzerát a takisto som aj nejaký predal. Nie každý predávajúci je zlodej podvodník. Kopec ľudí si kúpi akciový telefón, lebo si predlžuje zmluvu, ale majú svoj obľúbený a preto ten nový predajú. Sú to väčšinou nové telefóny, ktoré sú za lacnejší peniaz, ako z obchodu.

    Alebo sú potom použité - tam už je určité riziko funkčnosti, ale ak si ho človek pred kúpou odskúša, malo by to byť OK.

    Takže ja som "ZA" kúpu na inzerát - ale opatrne, najprv predajcu vyspovedať a prípadne si vypýtať doklad o kúpe.

    pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

    pavol36
    Pre chobot

    Otázka okrem iného znela - na čo si dávať pozor pri kúpe mobilu spod ruky. Takže odpovede boli úplne v rámci otázky. A to, čo bolo povedané, je naozaj jedna z vecí, na ktoré si pozor dávať treba.
    Samozrejme súhlasím, že nie každý predávajúci je zlodej a podvodník. Ale takisto nie každý predávajúci predáva "čistý" mobil.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    kopretinka Pozri príspevok
    akciový mobil od operátora je viazaný na daného operátora,mobil z obchodu je voľný,čiže tam môžeš dať simku hocijakú.
    Ako si na to prišla?
    Naposledy upravil alla66 : 10.03.12 at 14:47

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    beedo Pozri príspevok
    ...
    Aky je rozdiel medzi mobilmi z akcii (telekom, orange, O2...) a mobilmi kupovanými v klasických kamenných obchodoch?
    Ďakujem
    akciový mobil od operátora je viazaný na daného operátora,mobil z obchodu je voľný,čiže tam môžeš dať simku hocijakú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.